Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Włochy / Włochy

Opis oferty: :

Wyjątkowy weekend w towarzystwie Wielkiej Mody i Wielkiej Sztuki! Poczuj niepowtarzalną atmosferę tętniącego życiem, inspirującego i eleganckiego Mediolanu - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Miłośników sztuki zachwycą światowej klasy kolekcje dzieł w galeriach i muzeach, a pasjonaci zakupów z pewnością zajrzą do butików, gdzie nieustannie kuszą liczne "saldi" - czyli wyprzedaże. W programie nie zabraknie również spacerów po kultowych miejscach stolicy mody, z monumentalnymi zabytkami, ekskluzywnymi sklepikami, licznymi restauracjami i kawiarniami - warto chociaż na chwilę zatrzymać się w jednej z nich na typowe włoskie espresso. Wieczorami można zanurzyć się w rytm miasta i spacerować ulicami rozświetlonymi kolorowymi neonami. Do zobaczenia w Mediolanie!

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Mediolanu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer ulicami miasta. Nocleg.

2. DZIEŃ.:

Śniadanie. Przejazd do centralnego punktu miasta - na Piazza del Duomo, z dwóch stron otoczone portykami miejsce spotkań mieszkańców miasta i turystów z całego świata. Centralną część placu zajmuje słynna katedra, czyli Duomo, trzeci co do wielkości kościół Europy. Zwiedzanie katedry, indywidualny wjazd windą (lub wejście schodami) na dach katedry, skąd rozpościera się widok na miasto i Alpy. Spacer po najstarszym i najbardziej eleganckim centrum handlowym we Włoszech - Galleria Vittorio Emanuele ze sklepami znanych włoskich projektantów oraz restauracjami i kawiarniami. Przejście na Piazza Della Scala, gdzie wznosi się najsłynniejsza opera na świecie, La Scala. Czas wolny. Wizyta w Castello Sforzesco - XV-wiecznej twierdzy i rezydencji rodziny Sforzów, despotycznych władców Mediolanu, obecnie muzeum mieszczącym dzieła sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Wizyta w muzeum, gdzie znajduje się najcenniejszy z eksponatów, niedokończone dzieło Michała Anioła - Pieta Rondanini. Wizyta w Pinacoteca di Brera z jedną z najwspanialszych włoskich kolekcji sztuki, wystawiającą dzieła m.in. Montegni, Caravaggia i Rafaela. Spacer po ogrodzie botanicznym w Akademii Sztuk Pięknych, a następnie po dzielnicy bohemy artystycznej, słynącej z licznych restauracji, barów i kawiarenek serwujących smaczne i niedrogie posiłki, a odwiedzanych przez mieszkańców i okolicznych artystów. Czas wolny na indywidualny spacer po uliczkach i zaułkach, pełnych straganów oferujących przeróżne dzieła i starocie. Na zakończenie dnia spacer po Via Monte Napoleone, jednej z najbardziej wytwornych ulic Mediolanu, z butikami słynnych projektantów mody. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wizyta w kościele Santa Maria Della Grazie, znanym z malowidła ściennego "Ostatnia Wieczerza" Leonarda da Vinci (w miarę dostępności biletów). Następnie zwiedzanie muzeum teatralnego, z kolekcją rzeźb, oryginałów partytur, obrazów i ceramiki, związanych z historią La Scali, a nawet pośmiertnymi maskami kompozytorów i odlewami ich dłoni. Kolejno w programie: kościół SantAmbrogio - najpiękniejsza średniowieczna budowla miasta, wzniesiona w IV w. przez biskupa Mediolanu - św. Ambrożego. Przejście w stronę centrum miasta. Zwiedzanie galerii sztuki - Pinacoteca Ambrosiana. Wizyta w kościele San Satiro, gdzie zastosowana przez architekta sztukateria stwarza iluzję wnętrza większego, niż jest w rzeczywistości. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

3 noclegi w hotelu*** w Mediolanie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 3 śniadania (bufet) • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje, bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 160 EUR.Przejazdy po Mediolanie środkami komunikacji miejskiej.Przy rezerwacji wycieczki wymagane jest podanie danych paszportowych lub z dowodu osobistego.

* Udogodnienia:

Bez paszportu Duże miasta (city breaks)

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 199 zł/os.
Kod oferty: 11072020VITX31304
sob. 11.07.2020
3 dni
Kraków
BB - Śniadania
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 11.07.2020 , godz. 18:35
Kraków
Easy Jet
sob. 11.07.2020 , godz. 20:20
Mediolan
Powrót:
wt. 14.07.2020 , godz. 13:30
Mediolan
Easy Jet
wt. 14.07.2020 , godz. 15:20
Kraków
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Weekend w Mediolanie

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
sob. 11.07.2020
Wylot z:
Kraków
Cena
2 398
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 11.07.2020
3 dni
Kraków
BB - Śniadania
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 2 398
Pok. 1 os.+ 1 dost. (SG1) 2 398