Atuty oferty

Opis hotelu

:

****
Ukraina/Kijów

Tytuł wycieczki :

UKRAINA CZARNOBYL KIJÓW 5 DNI

Główne atrakcje :

* Elektrownia w Czarnobylu - jądro ciemności XX wieku
* Opuszczone miasto Prypeć
* Rezydencja Janukowycza, współczesny pomnik korupcji
* Chreszczatyk - główny deptak miasta
* Zabytki Kijowa

O wycieczce :

Wycieczka do Czarnobyla to podróż do miejsca, którego widok zostanie na długo w Waszej pamięci. Choć znajduje się tak blisko Polski, jest to niemal podróż na inną planetę. Czarnobyl to miejsce, gdzie zatrzymał się czas. Porzucony z dnia na dzień dobytek rysuje nam niesamowitą wizję postapokaliptycznego świata. Wybierając się z nami na wycieczkę do Czarnobyla, będziecie jednymi z nielicznych śmiałków, którym udało się zobaczyć skutki niewiarygodnej awarii na własne oczy oraz poznać prawdziwą historie Zony z ust jej byłych mieszkańców. Podczas wyjazdu przeżyjecie niesamowite emocję zwiedzając Strefę Zamkniętą terenów elektrowni i miasteczka Czarnobyl, poznacie tajemnicę Rudego Lasu, przespacerujecie się ulicami opuszczonego miasta-widma Prypeć oraz zobaczycie tajemny obiekt Czarnobyl-2 - gigantyczny wojskowy radar Duga, przeznaczony do celów szpiegowskich w czasach radzieckich.

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT
Wylot z Katowic, Krakowa lub Warszawy. Przylot do Kijowa. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po Kijowie. Spacer po Chreszczatyku - głównym deptaku miasta. Nocleg w Kijowie.
Dzień 2
KIJÓW I MEŻYHIRIE
Wycieczka do Meżyhirie. Jest to rezydencja eks-prezydenta Janukowycza, która stała się prawdziwym muzeum korupcji. Przepych siedziby Janukowycza bardziej przeraża, niż zachwyca. Mezhyhiria na 140 hektarach zaskoczy i zachwyci każdego, to niekończący się park ze jeziorami, mostkami, zoo. Na wycieczce w Meżyhirie zobaczymy tą posiadłość, jej zdjęcia były kiedyś we wszystkich światowych media. Będziemy mieć okazję na spacer po parku, możliwość zejścia do nabrzeża Dniepru, gdzie zobaczymy restaurację na statku Halleon", a także dowiemy się dużo o historii miejsca. Powrót do Kijowa i zwiedzanie. Zobaczymy m.in. sobór św. Włodzimierza, sobór Mądrości Bożej, Złotą Bramę, Majdan Niepodległości - serce nowoczesnej części miasta. Nocleg w Kijowie.
Dzień 3
CZARNOBYL
Przejazd do Czarnobyla, miejsca pamiętnej katastrofy z 1986 roku. Pierwszym punktem wycieczki będzie miasto Czarnobyl odwiedzimy stację straży pożarnej i chemicznej ochrony. Następnie wjedziemy do Strefy Odosobnienia. Tam będziemy mieli okazję zobaczyć dezaktywowany Czerwony Las, zwiedzimy zniszczone wsie - Zalessie oraz Kopaczi. Dalej udamy się na zwiedzanie miasta Prypeć, gdzie zobaczymy m.in. budynek ratusza, a zarazem pierwszy sztab likwidacji skutków awarii oraz szpital, który przyjął pierwsze ofiary katastrofy. Następny punkt wycieczki to przyjazd do słynnej elektrowni jądrowej w Czarnobylu, gdzie zobaczymy m.in. sarkofag, park oraz memoriał obok budynku administracyjnego. Na koniec dnia udamy się z powrotem do Czarnobyla, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć lądowisko dla helikopterów oraz sprzęt, który brał udział w likwidacji awarii. Nocleg w Czarnobylu.
Dzień 4
CZARNOBYL I PRYPEĆ
W tym dniu zaplanowane jest zwiedzanie kilku innych znaczących miejsc w Prypeci, a także tajemniczy obiekt Czarnobyl-2, nazywanym także Okiem Moskwy - czyli gigantyczny wojskowy radar przeznaczony do celów szpiegowskich w czasach radzieckich. W tym dniu zobaczymy również niedokończoną budowę wieży trzeciego etapu Czarnobylu i opuszczoną eksperymentalną bazę radiobiologii zwierząt. Wycieczkę zakończymy karmieniem sumów w stawie - chłodnicy Czarnobyla. Wieczorem powrót do Kijowa. Nocleg w Kijowie.
Dzień 5
POWRÓT DO POLSKI
Czas wolny na spacery i zakupy. Przejazd na lotnisko i wylot z Kijowa. Przylot do Katowic, Krakowa lub Warszawy.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia :

Bilety lotnicze Polska - Kijów - Polska, bagaż nadawany (do 20 kg), przejazdy komfortowymi busami lub autokarami, wyżywienie: śniadania w hotelach;  2 obiadokolacje, noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotel 4* (w ocenie biura)  w centrum Kijowa, hotel o podstawowym standardzie w Czarnobylu (1 łazienka na dwa pokoje), bilety wstępów, lokalni przewodnicy, pozwolenie na wjazd do Strefy Zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem, certyfikat dotarcia do Czarnobyla, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowego pakietu dewizowego 200 USD, pozostałego wyżywienia, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, dopłaty do pok. 1 os 210 USD/os.

Uwagi :

Orientacyjna liczba Uczestników około 14. W wyjeździe do Czarnobyla mogą wziąć udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Zwiedzanie Czarnobyla jest zupełnie bezpieczne. Strefę Wykluczenia zwiedzacie z naszymi profesjonalnymi przewodnikami, poruszającymi się wyłącznie sprawdzonymi trasami. W każdej chwili możemy samodzielnie sprawdzić poziom promieniowania na liczniku Geigera, w który wyposażony jest nasz przewodnik. Podczas pobytu w Czarnobylu dostaniecie dawkę promieniowania nie większą niż uzyskaną podczas dwugodzinnego lotu samolotem. Należy posiadać paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 604 zł/os.
Kod oferty: 08042020PRTS200983
śr. 08.04.2020
4 dni
Katowice
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 08.04.2020 , godz. 00:00
Katowice
Linia Rejsowa
śr. 08.04.2020 , godz. 00:00
Kijów
Powrót:
niedz. 12.04.2020 , godz. 00:00
Kijów
Linia Rejsowa
niedz. 12.04.2020 , godz. 00:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Ukraina Czarnobyl Kijów

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
śr. 08.04.2020
Wylot z:
Katowice
Cena
5 209
śr. 08.04.2020
4 dni
Katowice
Według programu
Prestige Tours
Pokój dwuosobowy (11M) 5 209