Atuty oferty

Opis hotelu

:

bd/****
Ukraina/Kijów

Tytuł wycieczki :

UKRAINA CZARNOBYL z noclegiem w Czarnobylu i opcjonalnym zwiedzaniem Kijowa 3 lub 5 DNI

Główne atrakcje :

Elektrownia w Czarnobylu - jądro ciemności XXI wieku
Opuszczone miasto Prypeć
Radziecka baza i potężna Duga, czyli Oko Moskwy"
Rezydencja Janukowycza, współczesny pomnik korupcji
Majdan Niepodległości i Chreszczatyk
Ławra Peczerska i inne zabytki Kijowa

O wycieczce :

Wycieczka do Czarnobyla to podróż do miejsca, którego widok zostanie na długo w Waszej pamięci. Choć znajduje się tak blisko Polski, jest to niemal podróż na inną planetę. Czarnobyl to miejsce, gdzie zatrzymał się czas. Porzucony z dnia na dzień dobytek rysuje nam niesamowitą wizję postapokaliptycznego świata. Wybierając się z nami na wyjazd zobaczycie na własne oczy skutki katastrofy i będziecie mogli poznać jej prawdziwą historię. Podczas wyjazdu przeżyjecie niesamowite emocje zwiedzając Strefę Zamkniętą wraz z miastem - duchem Prypeć. Nic nie może równać się z zobaczeniem porzuconych bloków mieszkalnych, nieczynnego wesołego miasteczka, sklepów. Być może jeszcze bardziej zadziwiające będzie zwiedzanie radzieckiej bazy wojskowej z gigantycznym wojskowym radarem Duga", czyli Okiem Moskwy". Ogromną zaletą wycieczek Prestige Tours jest zaplanowany nocleg w miasteczku Czarnobyl. Dopiero wtedy możemy bez problemu zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca Strefy Wykluczenia i odczuć atmosferę tego miejsca. Wyjazd jest całkowicie bezpieczny. Dawka promieniowania otrzymana podczas wycieczki nie jest większa niż ta, którą otrzymujemy podczas kilkugodzinnego lotu samolotem. Promieniowanie jest monitorowane, a miejsca niebezpieczne są starannie omijane. Wizyta w Czarnobylu robi większe wrażenie niż każdy film!

Program wycieczki :

DZIEŃ 1
CZARNOBYL
Rano wylot z Katowic, Krakowa lub Warszawy. Przylot do Kijowa. Z lotniska przejazd do Czarnobyla, miejsca pamiętnej katastrofy z 1986 roku. Wjazd do Strefy Wykluczenia, ogromnego strzeżonego obszaru położonego wokół elektrowni. Pierwszym punktem wycieczki będzie miasto Czarnobyl - odwiedzimy stację straży pożarnej i chemicznej ochrony. To stąd ruszyli nieświadomi niczego strażacy na pewną śmierć. Spacer po miejscowości - przejmujący pomnik upamiętniający nieistniejące miejscowości i znakomite muzeum katastrofy. W tym dniu czeka nas zwiedzanie wielkiej atrakcji, jest to Duga, czyli gigantyczny wojskowy radar do celów szpiegowskich w czasach radzieckich. Ta metalowa konstrukcja o wysokości trzystu metrów wznosi się nad lasem niczym współczesna Piramida Cheopsa. Widzimy opuszczoną radziecką bazę i centrum sterowania Dugi. Zachowały się jeszcze resztki aparatury, a nawet wizerunki amerykańskich rakiet, które radzieccy wojskowi mieli wywieszone nad tablicami sterowania urządzenia. Są tu też magazyny i bloki, gdzie mieszkali żołnierze wraz z rodzinami. Nocleg w hotelu w Czarnobylu.
DZIEŃ 2
CZARNOBYL
Jedziemy w stronę elektrowni, po drodze zatrzymamy się w jednej z opuszczonych wsi. Wrażenie robi stary, być może polski dwór, gdzie w momencie wybuchu było przedszkole. Nasz przewodnik wciąż monitoruje promieniowanie używając licznika Geigera-Mullera. Dojazd do miasta Prypeć, specjalnie wybudowanego dla pracowników Czarnobyla. Stąd po katastrofie ewakuowano autobusami ponad pięćdziesiąty tysięcy ludzi. Dzisiaj jest to zarastające przez las miasto - duch, choć kiedyś było wzorcowym miastem Związku Radzieckiego. Widzimy opuszczone bloki mieszkalne, kawiarnie, hotel, place zabaw, przedszkola, walące się szkoły i sklepy, w których można dostrzec pozostałe po szabrownikach towary. W samoobsługowym sklepie - pierwszym supersamie Związku Radzieckiego widać jeszcze wózki, lady chłodnicze i napisy. W kinie na podłodze rozrzucone są plakaty pierwszomajowe przygotowane na mający odbyć się pochód w 1986 roku. W Prypeci jest też słynne wesołe miasteczko z żółtym kołem diabelskim. Miasteczko nigdy nie działało, miało być uruchomione na 1 maja 1986 roku... Tuż za miastem postój w miejscu, gdzie był tzw. Czerwony Las. Liście w ciągu chwili stały się czerwone po zabójczej dawce opadu radioaktywnego. Zajmiemy się też karmieniem ryb w zbiornikach wody Czarnobyla. Następny punkt wycieczki to przyjazd do bramy elektrowni jądrowej w Czarnobylu, skąd zobaczymy nowy sarkofag, inwestycję zrealizowaną i finansowaną przez wspólnotę międzynarodową.  W tym dniu zobaczymy również niemal ukończoną chłodnię trzeciego etapu Czarnobyla, a nawet spróbujemy wejść do tej gigantycznej chłodni. Wyjazd ze Strefy Wykluczenia i podróż do Kijowa. Po zakwaterowaniu w hotelu spacer po Chreszczatyku - głównym deptaku miasta.  Nocleg w Kijowie.
 
DZIEŃ 3
WYLOT DO POLSKI
Przejazd na lotnisko i wylot z Kijowa. Przylot do Katowic, Krakowa lub Warszawy.
PRZEDŁUŻENIE O ZWIEDZANIE KIJOWA I REZYDENCJI JANUKOWYCZA
DZIEŃ 3
REZYDNECJA JANUKOWYCZA I KIJÓW
Wycieczka do Meżyhirie. Jest to rezydencja eks-prezydenta Janukowycza, która stała się prawdziwym muzeum korupcji. Przepych siedziby Janukowycza bardziej przeraża niż zachwyca. Mezhyhiria zajmuje ogromny obszar położony wokół wspaniałej rezydencji. Jest tu też wiele innych budynków mających służyć prezydentowi i jego kochance, między innymi udekorowana mozaikami i złotymi kranami sauna i dom dla gości nazywany rezydencją Putina". Na nabrzeżu Dniepru przycumowany jest statek restauracja Galleon", gdzie Janukowycz przyjmował swoich gości. Można też będzie zobaczyć wartą majątek kolekcję samochodów. Po przerwie na obiad zwiedzanie Kijowa. Objazd centrum miasta i podziwianie pięknych, secesyjnych kamienic. Wjazd na Pomnik Matki Ojczyzny. Pomnik upamiętniający ofiary Wojny Ojczyźnianej wraz z postumentem ma aż 102 metry wysokości i stanowi część muzeum II Wojny Światowej. Z góry roztacza się wspaniały widok na Kijów i okolice. Kolacja w karczmie z tradycyjną ukraińską kuchnią. Powrót na nocleg.
DZIEŃ 4
KIJÓW
Rano udajemy się do Ławry Peczerskiej - najświętszego miejsca dla Ukraińców. Ławra to zespół klasztorny i siedziba zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. To pełne życia religijne centrum miasta. Wrażenie robi piękna dzwonnica, udekorowane wnętrza cerkwi i średniowieczne katakumby. Wracamy do centrum, a tu zobaczymy m.in. sobór św. Włodzimierza, sobór Mądrości Bożej i Złotą Bramę. Postój na Targu Besarabskim i przerwa na obiad - można tu szybko, tanio smacznie zjeść. Spacer po Majdanie Niepodległości - to serce nowoczesnej części miasta i niezwykle istotne miejsce dla najnowszej historii Ukrainy. Wieczorem możliwość obejrzenia baletu lub innego dostępnego przedstawienia, które zaproponuje wcześniej biuro Prestige Tours. Nocleg w Kijowie.
DZIEŃ 5
WYLOT DO POLSKI
Przejazd na lotnisko i wylot z Kijowa. Przylot do Katowic, Krakowa lub Warszawy.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. 
Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.
I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia :

Bilety lotnicze Katowice/Kraków/Warszawa - Kijów - Katowice/Kraków/Warszawa, 2 sztuki bagażu podczas przelotu (mały maks. 40x30x20 cm, oraz większy maks. 55×40×23cm), przejazdy busami lub autokarami, wyżywienie: śniadania w hotelach, 2 obiady i kolacja w Czarnobylu, kolacja w Kijowie, noclegi (pokoje 2 osobowe) - Kijów - hotel 4*, Czarnobyl - hotel o standardzie turystycznym, bilety wstępów (poza wstępami wymienionymi w pozycji cena nie obejmuje"), pozwolenie na pobyt w Strefie Wykluczenia, lokalni przewodnicy, pozwolenie na wjazd do Strefy Zamkniętej wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem, certyfikat dotarcia do Czarnobyla, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż, opieka pilota.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowa opłata 200 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń, pozostałe wyżywienie, napoje, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, ewentualne dodatkowe bilety wstępów (kolekcja samochodów w rezydencji Janukowycza, wstęp na dzwonnicę i do katakumb w Ławrze Peczerskiej), dopłata do pok. 1 os.

Uwagi :

W wyjeździe do Czarnobyla mogą wziąć udział tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Zwiedzanie Czarnobyla jest zupełnie bezpieczne. Strefę Wykluczenia zwiedzacie z naszymi profesjonalnymi przewodnikami, poruszającymi się wyłącznie sprawdzonymi trasami. W każdej chwili możemy sprawdzić poziom promieniowania na liczniku Geigera-Mullera, w który wyposażony jest nasz przewodnik. Należy posiadać paszport ważny 6 miesięcy od daty powrotu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 636 zł/os.
Kod oferty: 07102020PRTS202769
śr. 07.10.2020
2 dni
Katowice
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 07.10.2020 , godz. 00:00
Katowice
Linia Rejsowa
śr. 07.10.2020 , godz. 00:00
Kijów
Powrót:
pt. 09.10.2020 , godz. 00:00
Kijów
Linia Rejsowa
pt. 09.10.2020 , godz. 00:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Czarnobyl / opcja zwiedzanie Kijowa/

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
śr. 07.10.2020
Wylot z:
Katowice
Cena
3 272
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 07.10.2020
2 dni
Katowice
Według programu
Prestige Tours
pokój dwuosobowy dbl (opcja_3 dni) (113) 3 272