Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Do dyspozycji gości:

na miejscu restauracja i bar.
Pokoje:

2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Program

Dzień 1 - 29.12
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Kijowa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: Po przylocie transfer do hotelu - zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


Dzień 2 - 30.12
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Ukrainy. Krótki przejazd głównymi ulicami miasta, podczas którego poznamy najbardziej charakterystyczne punkty orientacyjne Kijowa. Zobaczymy między innymi gmach Opery, Złote Wrota - dawną bramę miejską, którą legenda wiąże z Bolesławem Chrobrym i Szczerbcem. Zatrzymamy się przy pomniku Matki Ojczyzny skąd rozciąga się rozległa panorama dzielnic położonych nad Dnieprem. Następnie spacer po głównej ulicy miasta - Kreszczatiku. Kolejno przemieścimy się w okolice jednej z najstarszych świątyń miasta: Soboru Sofijskiego (UNESCO). Wg tradycji w tym miejscu Jarosław Mądry stoczył w 1036 r. zwycięską bitwę z Pieczyngami, którzy dotąd zagrażali miastu. Od tej pory świątynia miała miała pokazywać potęgę i bogactwo władców Rusi. Kilkakrotnie przebudowywana, mimo zniszczeń i grabieży w czasach komunizmu, uważana jest za jeden z najwspanialszych zabytków sakralnych miasta. W pobliżu świątyni zobaczymy dwa pomniki: konną postać Bohdana Chmielnickiego i przejmujący choć prosty w formie pomnik ofiar Wielkiego Głodu. Z Soboru Sofiskiego, mijając katedrę św. Michała Archanioła, udamy się na Wzgórze Włodzimierskie. Popularna legenda głosi, że właśnie w tym miejscu bracia Kij, Szczek , Choryw i ich siostra Łybedź założyli osadę, która była zalążkiem miasta. Obecnie znajduje się tu park, którego centralnym obiektem jest pomnik księcia Włodzimierza. Po południu zwiedzimy Ławrę Peczerską (UNESCO). Zespół świątynno - klasztorny założony został przez mnichów Antoniego i Teodozjusza. Miejsce szybko zasłynęło jako cudowne i oczyszczające z grzechów. Zaczęto też nazywać je ławrą (tytuł zastrzeżony dla najważnieszych ośrodków religijnych). Dla turystów największą atrakcją jest Ławra Dolna - zespół świątyń znajdujących się pod ziemią w naturalnych pieczarach. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji ( w zamian za kolacje w hotelu, której w tym dniu nie będzie). Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, nocleg.


Dzień 3 - 31.12
Po śniadaniu wycieczka do Międzygórza. Zobaczymy tu słynną rezydencję Wiktora Janukowycza, byłego prezydenta Ukrainy złożonego z urzędu podczas "Euromajdanu" w lutym 2014 r. Już w okresie ZSRR było to miejsce wypoczynku dostojników partyjnych. Janukowycz zaczął uwłaszczać się na tej posiadłości od 2002 r., kiedy objął stanowisko premiera Ukrainy. Wybrany na prezydenta kraju oficjalnie uznał Międzygórze za swoją siedzibę. O bogactwie i przepychu tego współczesnego pałacu długo krążyły na Ukrainie legendy. Ukraińcy mogli zobaczyć posiadłość dopiero po ucieczce obalonego prezydenta. Kompleks obejmuje także przystań jachtową, pole golfowe, stajnie, strzelnicę, korty tenisowe, lądowisko dla helikopterów a nawet fermę strusi i tereny łowieckie. Obecnie działa tu muzeum, które pokazuje stopień korupcji i demoralizacji na najwyższych szczeblach władz państwowych. Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, obiad (w zamian za kolację w hotelu, której w tym dniu nie będzie) . Wolne popołudnie na przygotowania do nocy sylwestrowej. Wieczorem uroczysta kolacja sylwestrowa w hotelu lub w restauracji poza hotelem (za dopłatą w systemie rezerwacyjnym, opis poniżej). Możliwość powitania Nowego Roku wraz z mieszkańcami miasta na ulicach Kijowa.


Dzień 4 - 01.01
Po późnym śniadaniu zaprosimy Państwa na spacer po kijowskim Padole. Ta historyczna część Kijowa do XIX w. funkcjonowała niemalże jak samodzielne miasto. W czasach gdy w Górnym Mieście rezydowali książęta i dostojnicy, toczyło się życie klasztorne, tu ton nadawali kupcy i rzemieślnicy, odbywały się regularne targi i jarmarki na które ściągali z daleka przedstawiciele różnych narodowości i wyznań. Dzisiaj po latach zaniedbania a nawet celowej dewastacji dzielnica ta odzyskuje swój urok. Przejdziemy Zboczem Andriejewskim: ulicą porównywaną czasem z paryskim Montmartrem, przez wielu uznawaną za jedną z najciekawszych w Kijowie. Zobaczymy cerkiew św. Andrzeja, "Zamek Ryszarda Lwie Serce", dom w którym mieszkał Michaił Bułchakow. Spacer zakończymy przy Placu Kontraktowym i fontannie Samsona. Następnie odwiedzimy jeszcze miejski skansen Mamayeva Sloboda. Zobaczymy tu odtworzoną wioskę kozacką z charakterystyczną zabudową. Jest to żywa ekspozycja ciekawie pokazująca kulturę jednej z najbarwniejszych społeczności Ukrainy. Powrót do hotelu w Kijowie lub okolicy, kolacja.


Dzień 5 - 02.01
Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, czas wolny transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów.
- Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH).


"


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot do Kijowa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Kijowie lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad ), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok.110 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, kolacji sylwestrowej (za dopłatą) oraz innych wydatków osobistych.


KOLACJA SYLWESTROWA (za dodatkową dopłatą) Organizowana w restauracji hotelu lub w pobliżu centrum miasta. W cenie uroczysta kolacja, przystawki, danie główne i deser kawa i herbata oraz woda mineralna lub wino (pół litra na osobę) pozostałe napoje płatne dodatkowo. Muzyka mechaniczna i miejsce do tańca. O północy lampka wina musującego i ciepła przekąska. Uwaga! Powrót do hotelu we własnym zakresie.


META Description

Kijów - Spacer po Kreszczatiku • Sobór Sofijski - najważniejsza świątynia stolicy Ukrainy (UNESCO) • Współczesny pałac- rezydencja Wiktora Janukowycza w Międzygórzu • Kijowski Padoł• Wioska kozacka - skansen• Powitanie Nowego Roku na ulicach Kijowa lub kolacja w restauracji (dodatkowo płatna)

* Udogodnienia:

Duże miasta (city breaks)

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 930 zł/os.
Kod oferty: 29122019RNBW190998
niedz. 29.12.2019
4 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 29.12.2019 , godz. 16:05
Warszawa
niedz. 29.12.2019 , godz. 18:35
Kijów
Powrót:
czw. 02.01.2020 , godz. 09:45
Kijów
czw. 02.01.2020 , godz. 10:50
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Sylwester - Kijów

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
niedz. 29.12.2019
Wylot z:
Warszawa
Cena
3 861
niedz. 29.12.2019
4 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. standard (2HB) 3 861