Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Turcja (narty) / Kayseri

Opis oferty: :

Kayseri • Kapadocja • Ankara • Stambuł • Bursa • Eskisehir • Tuz Gölü • Kapadocja Pasjonujące zabytki, lokalne klimaty, zapachy i smaki Orientu w tygodniu pełnym atrakcji. Na trasie fascynująca i tajemnicza Kapadocja z księżycowymi widokami, czarodziejskimi kominami skalnymi i kościołami wykutymi w skałach, Stambuł - intrygująca metropolia położona na dwóch kontynentach. W programie rejs po Bosforze i zwiedzanie niezwykłego podziemnego miasta w Kapadocji. Warto skorzystać z ciekawej oferty fakultatywnej: Stambuł nocą, pokaz tańca wirujących derwiszów, czy lot balonem nad Kapadocją. Długie zimowe wieczory zachęcają do skorzystania z tureckich łaźni i oferty "Hammam". Trasa w Turcji: ok. 1660 km.

1. DZIEŃ. KAYSERI - KAPADOCJA (trasa: ok. 70 km) :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do KAYSERI. Transfer do hotelu w KAPADOCJI. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. KAPADOCJA (trasa: ok. 70 km) :

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): lot balonem nad Kapadocją, będący niepowtarzalną okazją do podziwiania wspaniałego krajobrazu z góry, powrót do hotelu. Zwiedzanie KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Wejście do podziemnego miasta w Kaymakli sięgającego 35 m w dół, powstałego ok. IV w. p.n.e. Składa się ono z blisko stu tuneli, w których są mieszkania, kuchnie, spiżarnie, kościoły, a nawet stajnie, wydrążone w skałach wulkanicznych. Wnętrze zaskakuje znakomitą wentylacją, nawet na najniższych poziomach. Zwiedzanie muzeum Göreme wpisanego na listę UNESCO, największego i najciekawszego kompleksu skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym. Znajduje się tu ok. 350 kościołów i kapliczek kryjących wspaniałe freski z czasów bizantyjskich. Postoje w punktach widokowych: Dolina Trzech Piękności i Dolina Wielbłąda oraz spacer z widokiem na twierdzę Uchisar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas "Tureckiej Nocy", zorganizowanej w jednej z jaskiń Kapadocji: program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. ANKARA (trasa: ok. 290 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ANKARY, stolicy Turcji. Miasto ma długą i barwną historię, jest tu wiele miejsc wartych odwiedzenia. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka - narodowej świątyni poświęconej ojcu Turków, twórcy współczesnego państwa tureckiego. Następnie przejazd na wzgórze, gdzie znajdują się ruiny zamku - wspaniałej warowni. Ponieważ jest to jedno z najwyżej położonych miejsc w Ankarze, roztacza się z niego niepowtarzalny widok na panoramę stolicy. Przejazd do nowoczesnego centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Hammam" - wizyta w tureckiej łaźni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 450 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STAMBUŁU. Zwiedzanie Pałacu Topkapi, który przez ponad 380 lat był imponującą rezydencją sułtanów i centrum administracyjnym. Okazałe budynki pałacowe zachwycają przepychem i kunsztem wykonania. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Stambuł nocą" - wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ:

Śniadanie. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Zwiedzanie miasta: Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata, następnie słynny Błękitny Meczet, który ma 6 minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na dawnym hipodromie i na największym krytym targowisku świata - Wielkim Bazarze o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BURSA - ESKISEHIR (trasa: ok. 310 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURSY, pierwszej stolicy Imperium Osmańskiego. Zwiedzanie Zielonego Meczetu, najbardziej malowniczego meczetu Bursy, zawdzięczającemu nazwę kolorowi fajansowych płytek, którymi jest wyłożone jego wnętrze. Wizyta w Koza Han - wielkim, dwukondygnacyjnym bazarze, który za czasów Imperium był centrum handlu jedwabiem. Czas wolny w centrum Bursy. Przejazd do ESKISEHIR, miasta uniwersyteckiego położonego nad malowniczą rzeką Porsuk. Zwiedzanie Odunpazari, typowej osmańskiej dzielnicy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. TUZ GÖLÜ - KAPADOCJA (trasa: ok. 480 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez TUZ GÖLÜ - słone jezioro, którego zasolenie przekracza 30%. Zimą solna skorupa pokrywa się warstwą wody, co jest spowodowane topieniem się soli w wodach opadowych. Warstwa wody wynosi zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. Przyjazd do KAPADOCJI. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelach*** w miastach lub okolicy miast: 3 w Kapadocji, 1 w Ankarze, 2 w Stambule, 1 w Eskisehir; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji; przelot; przejazdy autokarem; opieka licencjonowanego polskojęzycznego przewodnika; ubezpieczenie KL i NW.

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: rejs po cieśninie Bosfor, wieczór "Turecka Noc", bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 130 EUR (dzieci do lat 8 - 50% zniżki), napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą - ok. 25 EUR, wymagane min. 15 osób; lot balonem nad Kapadocją - ok. 200 EUR; pokaz tańca derwiszów - ok. 19 EUR, wymagane min. 5 osób; wizyta w hammamie - ok. 30 EUR.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 689 zł/os.
Kod oferty: 12032021VITX109893
pt. 12.03.2021
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pt. 12.03.2021 , godz. 15:30
Katowice
Smartwings
pt. 12.03.2021 , godz. 20:15
Kayseri
Powrót:
pt. 19.03.2021 , godz. 13:25
Kayseri
Smartwings
pt. 19.03.2021 , godz. 14:30
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Turcja - Magia Orientu

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
pt. 12.03.2021
Wylot z:
Katowice
Cena
5 378
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pt. 12.03.2021
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 5 378