Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele *** - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Hotele w Tunezji mogą odbiegać standardem i wyposażeniem od tych w krajach europejskich.
Pokoje: 2 - i 3 - osobowe z łazienkami.Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Djerbie. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Tunezja".
Do dyspozycji gości:

Whotelach z reguły znajduje się restauracja ibar.
Wyżywienie:

Zgodnie z programem - śniadania i obiadokolacje.
Kategoria lokalna:

***


"
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.Przylot na Djerbę, następnietransfer do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniu czeka nas przejazd groblą rzymską w kierunku Medenine, gdzie poznamy tradycyjną berberyjską zabudowę tzw. ghorfas, które były w przeszłości używane do przechowywania zboża, a które posłużyłyjako niewolnicze kwatery w filmie "Gwiezdne wojny".Kolejnym punktem programy będzieTataouine - miastosłynące zokolicznych ksarów, gdzie w opuszczonych osiedlach znajdują się malownicze spichlerze z XV i XVI wieku. Sławę temu miejscu przyniósł film "Gwiezdne wojny" Georgea Lucasa, gdzie samo miasto użyczyło swojej nazwy pustynnej planecie Tatooine. W tym dniu odwiedzimy również osadę Chenini. Jest to wioska wtopiona w zbocze pustynnej góry z wykutymi w skale domami orazpozostalość po Berberach, którzy niegdyś, przed napadem arabskich plemion, szukali schronienia w górach.Na zakończenie dnia przejazd do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 170 km)


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku El Jem. Miasto towraz ze swoim koloseum jest perłą wśród tunezyjskich zabytków. Trzecie co do wielkości koloseum na świecie, jest zarazem najlepiej zachowanym. Herrington wybrał to miejsce na plan filmu "Gladiator" nie bez powodu. W tym dniu czeka nas również wizyta w Monastirze - mieście pierwszego prezydenta Niepodleglej Tunezji Habiba Bourgiby. Odwiedzimy Mauzoleum tegoż prezydenta jak również Ribat - czyli klasztor muzułmański. Budynki wchodzące w skład tego wielkiego kompleksu sięgają czasów średniowiecza. Znajdują się tu wieże strażnicze, cele mnichów, magazyny, bramy, dziedzińce, czysale modlitewne. W zabytku tym kręcone były liczne filmy między innymi "Jezus z Nazaretu" czy "Żywot Briana". Następnie przejazd do Sousse (Susa), trzeciego co do wielkości miasta Tunezji, nazywanego często "Perłą Sehelu". Zwiedzimy historyczną Medinę wpisaną na listę UNESCO. Ostatnim punktem programu będzie Port El Kantaoui jest jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów w Tunezji. Wizytówką tej miejscowości jest nowoczesny port jachtowy z uroczą przystanią, którą J.Polański wykorzystał jako plener filmowy do filmu "Piraci". Kolacja i nocleg w okolicach Sousse. (Trasa ok. 400 km)


Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Tunisu - stolicy Tunezji, gdzie kultura arabska przeplata się z wplywami fenickimi, andaluzyjskimi i francuskimi. W programie wycieczki spacer główną Aleją Habiba Bourgiby, gdzie można podziwiać przepiękną architekturę francuską dotrzemy aż do murów XIII-wiecznej arabskiej mediny pełnej orientalnych bazarów. Tutaj przewidujemy chwilę wpólnego czasu na spacer wąskimi uliczkami targu (suku), będący świetną okazją do podziwiania wyrobów rzemiosła artystycznego oraz zakupu pamiątek. Następnym punktem programubędzie wizyta w Muzeum Bardo, slynącego z największej na świeciekolekcji mozaiki rzeżb rzymskich pochących z terenów calej Afryki Płn., jak również zbiory z czasów punickich. Będąc w stolicy nie może zabraknąć wizyty w historycznej Kartaginie, gdzie czeka Panstwa wizyta w Parku Archeologicznym z tofetem punickimi i rozleglym, dobrze zachowanym kompleksem Term Antoniusza Piusa z II w n.e. Kolejnym wyjątkowo przyjemnym punktem programu będzie spacer po urokliwym andaluzyjskim miasteczku artystów - Sidi Bou Said. Biało-niebieska architektura tego miejsca, zapierający dech w piersiachwidok na port jachtowy i zatokę do zludzenia przypomina architekturągreckiej Santorini. Kolacja i nocleg w okolicach Sousse


Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do miejscowości Kairouan. Jest to czwarte święte miasto islamu na świecie. Zwiedzimy Wielki Meczet , którego dach wspiera się na 414 filarach. Zobaczymy równieżmauzoleum Sidi Saheb słynące z barwnych mozaik i ażurowej sztukaterii oraz baseny Aghlabidów z IX w., w których dawno temu gromadzono wodę dla całego miasta. Następnie skierujemy się w kierunku Tozeur - miasta - oazy. Miasto urzeka niespotykaną architekturą, a tutejsze domy zdobione są charakterystycznymi mozaikami. Dla chętnych fakultatywnie możliwość zwiedzaniabryczką oazy pustynnej i zoo w Tozeur. Koszt wycieczki to ok 10 EUR/os. Kolacja i nocleg w hotelu w Tozeur.


Dzień 6
Po śniadaniuprzesiądziemy się do komfortowych jeepów, którymi udamy się w wyprawę w góry Atlas. Planowany jest rajd po saharyjskich wydmach - Ong Jemel, które posłużyły jako plener takich filmów jak "Gwiezdne Wojny" oraz "Angielski pacjent". Będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy górskich oaz oraz wodospad w Chebice. Następnie przejazd w kierunku Douz przez Chott Jerid - największe słone jezioro w Afryce, gdzie przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać niesamowite zjawiska miraży. Krótki postój na zdjęcia. Przed wrotami Sahary odwiedzimy również rezerwat form eolicznych Fatnassa - jest tomiejsce występowania bardzo ciekawie uformowanych wydm. W Douz możliwa przejażdżka na wielbłądach (fakultatywnie, dodatkowo płatna ok.15 EUR). Następnie udamy się na zwiedzanie regionu Matmata, gdzie będziemy zwiedzać znajdującą się na wzgórzach, wciąż zamieszkałą, wioskę berberyjską oraz wydrążone w skałach domostwa troglodytów - prymitywnych plemion zamieszkujących jaskinie w przeszłości. Matmata słynie też z pięknych, księżycowych krajobrazów, gdzie kręcone były sceny do filmu "Gwiezdne Wojny".Kolacja i nocleg w okolicach Matmaty. (Trasa ok. 250 km)


Dzień 7
Powczesnym śniadaniu transfer na bajeczną wyspę Djerba - pełnej pięknych plaż, gajów oliwnych i palmowych oraz kolorowych targów. Według legendy właśnie tutaj dotarł Odyseusz wracając z Troi, a wpływy arabskie i żydowskie łączą się i przeplatają w tutejszej kulturze i architekturze. Wyspa Djerba słynie nie tylko z piaszczystych plaż, ale i z przepięknej ceramiki i oryginalnej architektury. Podczas wycieczki zapoznacie się Państwo z dziedzictwem kulturowym tego regionu Tunezji tworzonej przez Berberów, Żydów, Turków, Włochów i Hiszpanów. Zwiedzanie zaczniemy od Guellala, miasteczka słynącego z rzemiosła garncarskiego. Mieszkańcy wyrabiali tutaj ceramikę w tradycyjne sposób od wieków. W manufakturze ceramiki w Guellala odbędzie się prezentacja produkcji garnków i innych przedmiotów użytkowych. Odwiedzimy również Muzeum Tradycji i Kultury Djerby, które pokazuje jak przez stulecia żyła ludność tej wyspy. W miejscowości Erriadh odwiedzimy najważniejszą Synagogę w Afryce, El Ghriba. Znajduje się tutaj najstarszatora na świecie. Co roku w maju przybywają tu licznie Zydzi z całego świata, aby uczcić radosne, wiosenne święto LA BA OMER i wspominać zesłanie manny z nieba i koniec epidemii. Odwiedzimy również stolicę wyspy Houmt Souk - jest to tętniące życiem miasto z lokalnym targiem (souk), gdzie podczas godzinnej przerwy mogą Państwo arabskim zwyczajem potargować się przed dokonaniem zakupów. Niedaleko portu znajduje się z XIII w. fort Gazy Mustaphy, pamiętający czasy tureckiej rzezi dokonanej na Hiszpanach. Kolacja i nocleg w hotelu na Djerbie. Po południu możliwość skorzystania z fakultatywnej wycieczki do Djerba Explorer - farmy krokodyli cena ok 25 EURO/os.
Spędzając urlop na Djerbie koniecznie trzeba wybrać się do Djerba Explore Park. To kompleks składający się z eleganckiego Muzeum Lalla Hadria, z imponującą kolekcją sztuki z krajów islamu z całego świata, skansen, w którym można zobaczyć typowe gospodarstwo djerbańskie/ berberyjskie domy, budynki gospodarcze, magazyny, a także poznać zwyczaje dnia codziennego. Atrakcją parku jest niewątpliwie farma krokodyli nilowych z Madagaskaru.


Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer:
-Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytuna Djerbie- transfer do wybranego hotelu,
-Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i lot do Polski.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele.
W okresie ramadanu możliwe modyfikacje programu (głównie związane ze zmianami godzin wstępu do obiektów).


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym Polska - Tunezja - Polska z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Tunezji, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, 7 śniadań i 7 obiadów zamiennych z obiadokolacjami, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, napiwków dla lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.105 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych. UWAGA! Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości od 1 do3 TND/osoba/dzień. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z obowiązku płacenia podatku turystycznego. Podatek jest płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu. Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę, że Klienci jadący na imprezę "Tunezja - wielobarwna mozaika" z przedłużeniem o drugi tydzień wypoczynku są zobowiązani do opłacenia podatku dwukrotnie: zarówno w części objazdowej, jak i w części pobytowej.


Inne

Wiza
Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Tunezji. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


META Description

NOWOŚĆ! • Tunis • legendarne miasto Kartagina • Kairouan - święte miasto islamu • saharyjskie wydmy • Chott Jerid - wielkie słone jezioro • Djerba • Sousse - medyna • Sidi Bou Said - tunezyjskie Santorini • dla chętnych tydzień pobytu na Djerbie!


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Tunezji trwa od 1.07.2019 do 31.08.2019.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 796 zł/os.
Kod oferty: 15102020RNBW204311
czw. 15.10.2020
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 15.10.2020 , godz. 00:00
Katowice
czw. 15.10.2020 , godz. 00:00
Djerba
Powrót:
czw. 22.10.2020 , godz. 00:00
Djerba
czw. 22.10.2020 , godz. 00:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Tunezja - wielobarwna mozaika

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
czw. 15.10.2020
Wylot z:
Katowice
Cena
5 543
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 15.10.2020
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 5 543