Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Szwajcaria / Szwajcaria

Opis oferty: :

Wodospad Rheinfall • Zurych • Lucerna • Pilatus • Stans • Stanserhorn • Engelberg • Klein Titlis • Interlaken • Jezioro Lungern • Wodospady Trümmelbach • Berno • Gruy?res • Broc • Bazylea • ColmarNa trasie, zaplanowanej z precyzją szwajcarskiego zegarka jest wszystko, co należy koniecznie zobaczyć i posmakować w kraju, który jest synonimem porządku i bogactwa. Zamożne miasta bankierów z dostojną architekturą to pierwsze skojarzenie ze Szwajcarią. Ale jej największym skarbem są majestatyczne Alpy, które pokazują tu całą urodę. Aby zachwycić się alpejskimi widokami, wystarczy podróż kolejką: zębatą, z otwartym pokładem i nowoczesną gondolą, obracającą się wokół własnej osi. Szwajcaria to kraj czekoladą, serem i winem płynący, o czym można się przekonać podczas degustacji. Trasa w Szwajcarii: ok. 350 km.

DZIEŃ 1. WODOSPAD RHEINFALL - ZURYCH :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Zurychu. Przejazd do WODOSPADU RHEINFALL na Renie, największego pod względem przepływu wody wodospadu w Europie, jednego z cudów szwajcarskiej przyrody. Przejście na tarasy widokowe. Przejazd do ZURYCHU, malowniczo położonego między alpejskimi szczytami. Zwiedzanie katedry Grossmunster z podwójnymi wieżami, która jest symbolem miasta. Wizyta w kościele św. Piotra, na którego dzwonnicy znajduje się zegar z największą w Europie tarczą o średnicy prawie 9 m. Przejście na wzgórze Lindenhof, z którego rozpościera się widok na najstarszą część średniowiecznego miasta. Spacer ulicą Bahnhofstrasse, przy której znajdują się budynki z luksusowymi hotelami, sklepami i największymi szwajcarskimi bankami. Przejście na taras widokowy Uetliberg, z którego podziwiać można całe miasto. Przejazd do hotelu w oklicach Lucerny, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 2. LUCERNA - PILATUS :

Śniadanie. Zwiedzanie LUCERNY, gdzie historia splata się z nowoczesnością. Spacer do Mostu Kaplicznego, symbolu miasta, następnie przejście starówką do Kościoła Franciszkanów, Mostu Plewnego i Museggmauer - pozostałości systemu fortyfikacyjnego. Przejazd do Alpnachstad, gdzie stację początkową ma słynna kolej zębata na PILATUS, jedna z największych atrakcji Szwajcarii. Kolejka należy do jednej z najbardziej stromych na świecie. Maksymalne nachylenie stoku, który pokonuje kolej, to aż 48 stopni. Wjazd na szczyt, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów i Alpy. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3. STANS - STANSERHORN - ENGELBERG :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STANS, gdzie rozpoczyna się trasa kolejki linowej z otwartym pokładem górnym, prowadząca na szczyt STANSERHORN. Podczas jazdy można delektować się widokami, które na długo pozostaną w pamięci. Na szczycie znajduje się restauracja "Rondorama", która obraca się wokół własnej osi, co gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Engelberga. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4. KLEIN TITLIS :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stację nowoczesnej kolejki gondolowej Titlis Xpress, przejazd do stacji pośredniej (2428 m n.p.m.), skąd wjazd na szczyt jest kontynuowany pierwszą na świecie obrotową gondolą Titlis Rotair. Górna stacja kolejki leży tuż pod wierzchołkiem KLEIN TITLIS, na wysokości 3020 m n.p.m. Przejście do groty o długości 150 m, wykutej w lodowcu. Temperatura w grocie jest stała - zarówno w zimie, jak i w lecie, wynosi -1 st. C, a korytarz zdobią lodowe rzeźby. Następnie przejście Titlis Cliff Walk, 100-metrowym, najwyżej zawieszonym mostem wiszącym w Europie. Konstrukcja znajduje się 500 m nad przepaścią. Przejazd do hotelu w okolicach Interlakenr, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 5. INTERLAKEN - JEZIORO LUNGERN - WODOSPADY TRÜMMELBACH - BERNO :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do INTERLAKEN, położonego między jeziorami Thun i Brienz u podnóży monumentalnych, wiecznie ośnieżonych szczytów Alp Berneńskich. Wizyta nad JEZIOREM LUNGERN. Przejazd do Doliny Lauterbrunnen, zwiedzanie dudniących WODOSPADÓW TRÜMMELBACH. Przejazd do stolicy Szwajcarii - BERNA. Spacer po Starym Mieście, wpisanym na listę UNESCO: renesansowy ratusz, wyróżniający się bogato zdobionym zegarem, późnogotycka Katedra Berneńska z największą neogotycką wieżą w Szwajcarii. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Gruy?res, nocleg.

DZIEŃ 6. GRUY?RES - BROC :

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości GRUY?RES, zwiedzanie La Maison Du Gruyere - słynnej szwajcarskiej fabryki serów. Pod koniec zwiedzania degustacja szwajcarskich serów i win. Przejazd do BROC. Wizyta w fabryce czekolady - Maison Cailler La Chocolaterie Suisse, gdzie będzie można poznać fazy produkcji, historię i tradycję wyrobu czekolady. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 7. BAZYLEA - COLMAR :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAZYLEI, położonej na styku Szwajcarii, Francji i Niemiec. Spacer starówką trzeciego co do wielkości miasta Szwajcarii. Na szczególną uwagę zasługują tu: katedra, pochodzący z XIV w. ratusz i Brama Spelentor - fragment dawnych fortyfikacji. Spacer na Wzgórze Katedralne. Bazylea szczyci się jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych zabytkowych zespołów miejskich. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, którego zbiory dokumentują ewolucję ziemi. Przejazd do COLMAR, uważanego za najpiękniejsze miasto Alzacji, stolicy departamentu Haut-Rhin. Spacer po starym mieście i przecinających kanały krętych uliczkach dzielnicy Petite Venise. Zwiedzanie kościoła dominikanów i kolegiaty św. Marcina. Przejazd do hotelu w okolicy Zurychu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 8. :

Śniadanie (dla grup z Wrocławia, z uwagi na wczesny wylot, śniadanie w formie prowiantu). Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Zurychu, wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelah**/*** na trasie wycieczki: 6 w Szwajcarii, 1 na pograniczu Niemiec, Szwajcarii i Francji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety na kolejki (Pilatus, Cabrio, Titlis), wstępy i degustacje, lokalni przewodnicy, taksy lokalne: ok. 395 CHF.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
4 609 zł/os.
Kod oferty: 31052021VITX203966
pon. 31.05.2021
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 31.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
..
pon. 31.05.2021 , godz. 00:00
Zurych
Powrót:
pon. 07.06.2021 , godz. 00:00
Zurych
..
pon. 07.06.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Kolej Na Szwajcarie

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
pon. 31.05.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
9 218
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 31.05.2021
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 9 218