Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele**/*** i gasthofy (typowe dla regionu pensjonaty utrzymane w rustykalnym stylu) - położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami - (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Lucerna / Miluza - 2, Garmish Partenkirchen 1 - Monachium 1- Augsburg/ Memmingen 1 - Zurych - 1, Bazylea/ Miluza - 1).Wyżywienie: śniadania kontynentalnea za dopłata obiadokolacje (6)Pokoje: 2 - os (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Bazylei. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie stronie operatora. Po przylocie (prosimy o kierowanie się na stronę francuską, gdzie znajduje się parking dla autokarów) transfer do hotelu w okolicach Miluzy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 100 km).


Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie anastępnie zwiedzanie Lucerny, które rozpoczniemy od spaceru po historycznym centrum z malowniczym Mostem Kaplicznym z XIV w. i pomnikiem Umierającego Lwa, wykutym w kamieniu i przypominającym o poległych w 1792 roku podczas Rewolucji Francuskiej gwardzistach szwajcarskich. Rejs po Jeziorze Czterech Kantonów z pełnymi uroku krajobrazami górskimi. Wjazd na szczyt góry Pilatus. Najbardziej stroma kolejka zębata na świecie kursuje z Alpnachstad torami o maksymalnym nachyleniu 48 procent przez lasy, łąki i skalne ściany. Od północnej strony kolejka gondolowa i kabinowa łączy Kriens ze szczytem Pilatus Kulm. Dzięki nowej kolejce gondolowej Dragon Ride, goście prawie "wlatują" na Pilatus. Wystarczy tylko 3,5 min. by wjechać na Pilatus (2073 m n.p.m.) od środkowej stacji Fräkmüntegg (1416 m n.p.m.). Dzięki przestronnym siedzeniom, wyglądającemu jak kokpit wnętrzu i ogromnym oknom kolejka oferuje wyjątkowe widoki na Lucernę i jezioro. Nocleg w okolicach Lucerny. (Trasa ok. 70 km)


Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Liechtensteinu - miniaturowego państwa z bogatą tradycją monarchiczną. Odwiedzimy stolicę Vaduz, gdzie przespacerujemy się główną ulicą miasta. Następnie udamy się w dalszą podróż przez Austrię do granicy z Niemcami. Przejazd na południe Bawarii i wizyta w jedynym wykończonym zamku Ludwika II - Linderhof. Rezydencja ta wzniesiona została w drugiej połowie XIX wieku na polecenie króla Ludwika II Bawarskiego zwanego także Ludwikiem Szalonym lub Bajkowym. Inspiracją do budowy Linderhofu był wersalski pałacyk Petit Trianon, całość zaś, otoczona została malowniczym 50 hektarowym parkiem krajobrazowym z przepięknymi ogrodami łączącymi w sobie style baroku i włoskiego renesansu. Niewielka barokowa rezydencja Ludwika II charakteryzuje się doskonałymi proporcjami i wygląda niczym pałacyk wyjęty z bajki. Jeszcze bardziej niezwykłe są pełne przepychu wnętrza, z których największe stanowi sypialnia z wielkim świecznikiem na ponad sto świec. Następnie przejazd do Garmish Partenkirchen oraz wizyta przy słynnej skoczni narciarskiej (w miarę możliwości wejście na teren ośrodka) Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Garmish Partenkirchen. (Trasa ok. 350 km)


Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd i zwiedzanie zamku Neuschwanstein, zbudowanego na rozkaz "szalonego" króla Bawarii - Ludwika II Wittelsbacha, wykorzystanego później przez Disneya jako pierwowzór zamku Śpiącej Królewny. Spacer po Marienbrucke - moście łączącym dwa brzegi wąwozu Poellat, z widokiem na zamek Neuschwanstein. Po południu przejazd do Monachium, które słynie z pięknej architektury, znakomitej kultury, historii i corocznego festiwalu piwa Oktoberfest. Monachium ma kwitnącą scenę kulturalną a wielu podróżników jest absolutnie oszołomionych jego architekturą. Chociaż było mocno zniszczone przez alianckie bombardowania podczas II wojny światowej, wiele z jego historycznych budynków zostało odbudowanych, w tym największy kościół, katedra Frauenkirche i słynny ratusz. Spacer ulicami miasta z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy: Stary Ratusz, Kościół Mariacki oraz Rezydencję Wittelsbachów (królewskiego rodu Bawarii). Wieczorem dla chętnych kolacja w stylu bawarskim (dodatkowo płatna u pilota ok. 35 Eur). Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Monachium. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu. (Trasa ok. 200 km)


Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu dalsze zwiedzanie Monachium. Spacer po Parku Olimpijskim, w którym znajduje się stadion powstały na Igrzyska w 1972 roku. Wjazd na Wieżę Olimpijską, gdzie zobaczymy panoramę Monachium. Następnie przejazd do Augsburga miasta Mozarta, jednego z największych, najpiękniejszych i najstarszych miast Bawarii. Kto spacerując starymi ulicami popuści nieco wodze fantazji, ten zrozumie, jakie znaczenie musiał mieć Augsburg w czasach dynastii bankierów i kupców Fuggerów - jako wybitne miasto finansjery, międzynarodowa metropolia handlowa oraz ośrodek kultury i sztuki. Okazałe fontanny, szacowne domy cechowe, piękne kościoły i oczywiście ratusz, chyba najważniejsza świecka budowla z okresu renesansu na północ od Alp, tworzą obraz miasta o rzadko spotykanej intensywności. Również późniejsze epoki odcisnęły swoje piętno na Augsburgu a przede wszystkim świadectwa baroku, rokoko oraz późniejszej secesji. Spacer po Starym Mieście wzdłuż Maximilianstrasse (Fugger Palais, Rathaus, Katedra) do Fuggerei. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Augsburga/Memmingen. (Trasa ok. 150 km)


Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Jeziora Bodeńskiego do uroczego, bawarskiego miasta Lindau. Najbardziej znaną częścią Lindau jest historyczne stare miasto położone na niewielkiej wyspie, która dziś połączona jest z lądem dwoma mostami. Krótki spacer po centrum ze średniowieczną i barokową zabudową. Przejazd do Meersburga i rejs na wyspę Mainau. Jest to atrakcja turystyczna znana ze znajdujących się tam ogrodów. Ciepły, wilgotny mikroklimat, panujący na wyspie, umożliwia uprawę egzotycznych roślin. Przejazd w kierunku granicy ze Szwajcarią, gdzie zobaczymy Wodospady Renu z największym wodospadem w Europie. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Zurychu. (Trasa ok. 230 km)


Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Zurichu. Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster (zwiedzanie z zewnątrz). Przejazd w kierunku Bazylei. Zwiedzanie miasta, które aspiruje do miana kulturalnej stolicy Szwajcarii. To miasto na pograniczu trzech państw, gdzie nowoczesność przeplata się z tradycją. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m.in: bramę miejską "Spalentor" usytuowaną na eleganckiej starówce a należącą niegdyś do murów obronnych, ratusz (późnogotycka budowla z XVI w.), oryginalną w swej architekturze rzeźbę autorstwa Jeana Tinguelyego oraz szachulcowe kamieniczki. Odwiedzimy romańsko-gotycką katedrę z różowego piaskowca, w której odbyła się msza żałobna po śmierci Władysława Jagiełły Następnie zwiedzimy Muzeum Sztuki, w którym zobaczymy kolekcję zawierającą dzieła od XV wieku do współczesności: obrazy, rzeźby, instalacje, sztukę wideo i fotografię, a także rysunki i grafikę. Kolekcja zawiera największy na świecie zbiór dzieł Holbeinów, dzieła impresjonistów (m.in. Van Gogh, Degas, Monet), a także prace takich mistrzów jak Konrad Witz, Martin Schongauer, Lucas Cranach Starszy czy Mathias Grünewald i Pablo Picasso. Na koniec możliwość zakupu pamiątek. Nocleg w okolicach Bazylei/Miluzy (Trasa ok. 150 km)


Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie. W przypadku późniejszego wylotu do Polski fakultatywna wycieczka do malowniczej miejscowości Colmar zwanej francuską Wenecją (dodatkowo płatna ok. 10 EUR/os.). Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie stronie operatora (Trasa ok. 60 km).


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem Warszawa - Bazylea - Warszawa, na miejscu przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach lub gasthofach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide System - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (płatny na miejscu): ok. 115 CHF/os. i ok. 125 EUR/os. taksy turystycznej ok. 10 CHF/os. i 10 EUR/os. (płatna w hotelach na miejscu) oraz dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Imprezy fakultatywne: wycieczka do Colmar ok. 10 EUR/os. Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.


META Description

Lucerna - rejs po jeziorze Czterech Kantonów • kolejka zębata - po stromych ścianach na Pilatus • górskie przełęcze • Liechtenstein - miniaturowe państwo • zamek Ludwika II - Linderhof • skocznia narciarska w Garmish Partenkirchen • zamek Neuschwanstein - jak z bajki Disneya • Monachium - stolica Bawarii • Stare Miasto w Augsburgu • Wodospady Renu • Zurych - miasto bankierów • regionalna potrawa fondue • Muzeum Sztuki w Bazylei - mieście granicznym •


Uwagi do programu

Uwagi do programu:
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- W przypadku ekstremalnie złych warunków pogodowych wjazd na Pilatus może zostać niezrealizowany.
- Po przylocie do Bazylei i odbiorze bagażu należy wyjść na stronę francuską, gdzie na grupę będzie oczekiwał pilot.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 300 zł/os.
Kod oferty: 12092020RNBW204497
sob. 12.09.2020
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 12.09.2020 , godz. 00:00
Warszawa
sob. 12.09.2020 , godz. 00:00
Bazylea
Powrót:
sob. 19.09.2020 , godz. 00:00
Bazylea
sob. 19.09.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Baśniowe Zamki Alp

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
sob. 12.09.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
6 600
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 12.09.2020
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 6 600