Atuty oferty

Opis hotelu

:

***/****
Sudan/Sudan

Tytuł wycieczki :

SUDAN ERYTREA 15 DNI

Główne atrakcje :

* Dwa kraje zamknięte dla masowego ruchu turystycznego
* Starożytne piramidy w pięknej scenerii
* Chrześcijańskie pozostałości w Nubii
* Targi, wioski i miasteczka poza szlakami
* Autentyczny taniec derwiszów
* Piękni ludzie i ciekawe ubiory
* Cudne, górskie krajobrazy Erytrei
* Chartum i Asmara - afrykańskie stolice
* Błękitne i ciepłe morze wysp i wybrzeża Erytrei

O wycieczce :

Proponujemy prawdziwą perełkę - wyjazd do nieznanych, ale ciekawych krajów Rogu Afryki", Sudanu i Erytrei. Choć odwiedzane kraje nie są bogate, zamieszkane są przez pięknych i dumnych ludzi. Rządy autorytarne sprawiły, że miejsca te są bezpieczne dla podróżnych, choć życie tutaj nie przypomina w niczym raju. Sudan jest pełen nieprawdopodobnych ciekawostek związanych ze starożytną przeszłością. Znajdziemy tu egipskie piramidy, świątynie, starożytne grobowce, tysiącletnie kościoły. Od lat w Sudanie pracują polscy archeologowie. Sudan jest ortodoksyjnym państwem islamskim, ale przybysze z Zachodu traktowani są z sympatią. Erytrea to bardzo biedny, ale egzotyczny i ładny kraj. Pod koniec wyjazdu przewidzieliśmy nieco luźniejszy czas nad wyjątkowo ciepłym w tym miejscu morzem. Wycieczka została doskonale przygotowana, a warunki w większości miejsc można określić jako dobre. Należy pamiętać, że na trasie są miejsca, których turyści nie odwiedzają niemal nigdy, co wiąże się czasem z brakiem infrastruktury. Tym bardziej wyjazd jest prawdziwą przygodą.

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z Warszawy i nocleg tranzytowy.
Dzień 2
CHARTUM
Przylot do Chartumu, stolicy Sudanu. Chartum leży nad Nilem i jest stosukowo nowym miastem, które przekształciło się w XIX wieku z egipskiego garnizonu wojskowego. Po przejeździe do hotelu i zakwaterowaniu udajemy się na kolację do jednej z popularnych wśród klasy średniej restauracji. Nocleg w Chartumie.
Dzień 3
NAQA I MEROE
Podróż wzdłuż Nilu na północ. Zmierzamy do VI Katarakty Nilu. To ostatnia katarakta starożytnego Egiptu. Dzisiaj jak i w starożytności kataraktysą barierą dla żeglugi po królowej rzek. Postój w Naqa, pozostałościach starożytnego miasta nubijskiego. Zachowała się tu też późniejsza, rzymska budowla, czyli tzw. kiosk". Lunch w formie pikniku. Pod wieczór dojazd w okolice królewskiego miasta Meroe znanego przede wszystkim z zachowanych piramid. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.
Dzień 4
PIRAMIDY MEROE
Udajemy się do pobliskiej wioski, by zobaczyć targ i typowy poranek mieszkańców Nubii. Na tych terenach wciąż podstawą transportu pozostają osiołki, a życie niewiele zmieniło się od czasów Mahdiego. Podróżnicy w tych okolicach należą do rzadkości i mieszkańcy nie nauczyli się jeszcze nikogo nagabywać. Zwiedzanie ruin Królewskiego Miasta Meroe, które dziś jest prawdziwym rajem dla archeologów. Nie ma miesiąca, by nie odkryto tu cennych przedmiotów. Powrót na lunch i sjestę. Popołudniespędzamy pod piramidami Meroe, których zachowało się kilkadziesiąt. To niezwykłe miejsce zamieszczone na liście UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu namiotowym.
Dzień 5
NURI I GÓRA BARKAL
Dalsza trasa biegnie przez pustynię Bajuda. Pustynia otoczona jest wielkim zakolem Nilu płynącego tu między IV i VI kataraktą. Czarne, bazaltowe skały nadają pustyni groźny charakter. Od czasu do czasu można dostrzec uedy, wyschnięte koryta rzek okresowych. To jedyne miejsca, gdzie dostrzeżemy roślinność. W rejonie tym można spotkać grupy nomadów nocujących w skleconych z suchych gałęzi chatkach. Ludzie ci wędrują na miejsce z wielbłądami i osłami. Po smacznym lunchu na świeżym powietrzu oglądanie niezwykłych piramid Nuri. To kompleks składający się aż z 74 piramid. Największa z nich, grobowiec króla Taharki miała ponad 40 m wysokości. W końcu wracamy nad Nil i przyjeżdżamy do Karimy, miejscowości leżącej u stóp Dżebel Barkal, pięknej góry zbudowanej z czerwonego piaskowca. Góra byłą świętym miejscem w czasach starożytnego Egiptu. Barkal przez ponad tysiąc lat stanowiła centrum religijne dla Nubijczyków. Zachowały się tu ruiny świątyni oraz traktu prowadzącego nad Nil z granitowymi głowami baranów. To święta góra dla Egipcjan, gdyż mieszkał w niej sam Amon. Oglądamy wykutą częściowo w skale świątynię Amona. Do dzisiaj znakomicie zachowały się kolory starożytnych malowideł. Zachód słońca widziany z Dżebel Barkal na długo pozostanie w pamięci. Nocleg i kolacja w hotelu w typowym nubijskim stylu.
Dzień 6
STARA DONGOLA
Wycieczka do Dongoli, ważnego miasta i stolicy Makurii, chrześcijańskiego królestwa w Nubii. Makuria przetrwała około tysiąca lat, a o jej wielkości świadczą odkrywane piękne kościoły z malowidłami. Dongolą opiekują się polscy archeologowie i być może będziemy mieć unikalną okazję porozmawiać z naszymi naukowcami. W Dongoli oglądamy też tzw. cytadelę. Lunch w formie pikniku. Po drodze podziwiamy El Kurru. To dawna nekropolia, w której zachowały się starożytne grobowce. Dostrzegamy urok pustyni wspinając się na piękne, piaszczyste wydmy. Doświadczymy ogromu Sahary, która stąd rozciąga się aż do zachodnich krańców Afryki. Powrót do hotelu i kolacja.
Dzień 7
OMDURMAN
Rano ruszamy w stronę Omdurmanu, gdzie podejdziemy pod grób Mahdiego. Ten przywódca XIX wiecznego powstania jest wciąż otoczony czcią. W tym dniu pospacerujemy po bazarach Omdurmanu, a szczególną atrakcją będzie autentyczny taniec derwiszy, którzy gromadzą się w rytualnych strojach w pobliżu jednego z meczetów. Zaopatrzeni w ciekawe fotografie derwiszy udajemy się na nocleg do Chartumu.
Dzień 8
KASSALA
W tym dniu czeka nas bardzo długa podróż do granicy z Erytreą do miejscowości Kassala. Dojazd do miasta Kassala, które leży na samym wschodzie kraju u stóp gór o dziwnych kształtach. Kassala jest bardzo rzadko odwiedzana przez cudzoziemców, trudno tu spotkać Europejczyków. Przyjeżdżają tu jednak miejscowi pielgrzymi - tutejsza woda ma zbawienne działanie jeśli chodzi o płodność. Jest to też centrum sufizmu. Wstępujemy na tradycyjną kawę w świętym miejscu na zboczu góry i udajemy się na spoczynek. Nocleg w lokalnym hotelu.
Dzień 9
WJAZD DO ERYTREI
Przejazd do pobliskiej granicy z Erytreą, której przekroczenie może zająć nam nieco czasu. Wjeżdżamy do zupełnie innego kraju. Kończy się przymusowa prohibicja, w oczy rzucą nam się kościoły. Jest biednie, ale bardzo ciekawie. Górski krajobraz jest niezwykle malowniczy, po drodze mijamy nędznie wyglądające miejscowości zamieszkane przez pięknych ludzi ośmiu plemion kraju. Po przeprawie przez góry dojazd do miasta Keren i tam nocleg.
Dzień 10
KEREN
Zwiedzanie słynnego targu zwierząt w Keren. To jeden z najsłynniejszych bazarów tej części Afryki jeśli chodzi o handel wielbłądami. Udajemy się też na miejski bazar, od kolorów i egzotyki może zakręcić się w głowie. W mieście dostrzegamy ślady włoskie - po kolonizatorach zostało trochę budynków i dworzec kolejowy. Ciekawostką pozostałą po włoskich siostrach zakonnych jest jedyna w swoim rodzaju kaplica w baobabie. Po południu kierujemy się w kierunku stolicy kraju, Asmary. Sami Erytrejczycy nazywają miasto Małym Rzymem", choć takie określenie wydaje się nieco przesadzone. Niemniej rzeczywiście, Asmara była zamieszkana już od starożytnych czasów, a w oczy rzucają się włoskie, kolonialne budynki z katolicką katedrą na czele. Ze względu na znaczną wysokość (2300 m n.p.m.) panuje tu rześki klimat i miasto zwiedza się przyjemnie. Nocleg w Asmarze.
Dzień 11
DROGA DO MASSAWY
Zjazd w kierunku Morza Czerwonego. Jeśli będzie to możliwe, fragment trasy można pokonać pochodzącym sprzed wojny pociągiem parowym (dodatkowo płatne). Linia kolejowa z Asmary nad Morze Czerwone jest jednym z najbardziej niesamowitych szlaków kolejowych świata. Wybudowano dziesiątki tuneli, mostów, a krajobrazy są wyjątkowe. Piękna droga serpentynami doprowadzi nas w końcu do Massawy, miasta położonego nad morzem. Massawa to historyczne miasteczko, widać tu wpływy otomańskie i włoskie. Wiele budynków nosi ślady wojennych zniszczeń, wciąż nieodbudowany jest pałac cesarza Hajle Selasje. Nocleg w hotelu w Massawie.
Dzień 12
WYSPY DAHLAK
Rejs szybką, zadaszoną łodzią motorową na jedną z wysp archipelagu Dahlak. To raj dla miłośników morza, obserwacji kolorowych ryb i pięknej rafy koralowej. Bardzo często można to zobaczyć żółwie i delfiny. Lunch składający się ze znakomitych darów morza. Okazja do popływania i snorkelingu w bajecznie ciepłej wodzie. W tym dniu musimy szczególnie zadbać o ochronę przed gwarantowanym słońcem. Powrót na nocleg do Massawy.
Dzień 13
ASMARA
Powrót górską drogą do Asmary. Wjazd ponad dwa tysiące metrów do góry do Przerwa na dobrą, włoską kawę dobrze nam zrobi podczas podróży. Jeśli uzyskamy zezwolenie zobaczymy specyficzną atrakcję - cmentarzyskoczołgów, pozostałość po długiej i wyczerpującej wojnie z Etiopią. Zobaczenie tego miejsc uświadamia, jak długo trwała tutaj wojna o niepodległość Nocleg w Asmarze.
Dzień 14
WYLOT
Wylot z Asmary. Nocleg tranzytowy.
Dzień 15
PRZYLOT
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. 
Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.
I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia :

Bilety lotnicze na całej trasie, transport (Sudan - auta 4x4, Erytrea - minibusy), noclegi w pokojach 2 osobowych (3* lub 4*, hotel namiotowy w Sudanie, lokalne hotele w mniejszych miejscowościach), wyżywienie (śniadania w hotelach, inne posiłki wg programu - łącznie 11 posiłków); woda butelkowana w Sudanie, niezbędne zezwolenia na pobyt we wszystkich miejscach w Erytrei i w Sudanie, bilety wstępów, ubezpieczenie KL, NNW bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot Prestige Tours.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowa opłata 600 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji; ubezpieczenie od chorób przewlekłych; koszt wiz i ich uzyskania wg aktualnych stawek (obecnie ok. 190 USD/os), obowiązkowa opłata dla cudzoziemców (rejestracja, opłata za fotografowanie) płatna w Sudanie wg aktualnych stawek (obecnie ok. 220 USD/os), zwyczajowe napiwki (ok. 60 USD), ewentualna dopłaty do pok. 1-osobowego, ewentualne koszty zwiedzania w mieście tranzytowym.

Uwagi :

Orientacyjna liczba Uczestników - od 8 do 15 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tygodnie przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od powrotu z przynajmniej sześcioma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport nie może mieć jakichkolwiek śladów pobytu w Izraelu. W związku z długotrwałą procedurą wizową paszporty wraz z odpowiednią dokumentacją muszą być złożone w biurze najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro nie ponosi odpowiedzialności za decyzje administracyjne mogące wpłynąć na program wyprawy (np. odmowa zezwoleń do niektórych miejsc zawartych w programie).

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
16 175 zł/os.
Kod oferty: 06022021PRTS190412
sob. 06.02.2021
13 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 06.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Linia Rejsowa
niedz. 07.02.2021 , godz. 00:00
Asmara
Powrót:
pt. 19.02.2021 , godz. 00:00
Asmara
Linia Rejsowa
sob. 20.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Sudan - Erytrea

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 06.02.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
32 351
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 06.02.2021
13 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Pokój dwuosobowy (12I) 32 351