Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) zwykle położone poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych: Toronto - 1, Niagara Falls - 1, Nowy Jork - 2, Waszyngton - 1, Atlantic City - 1).Do dyspozycji gości:

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.
Pokoje:

2 - osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen").
Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot bezpośredni do Kanady. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Toronto.


Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i poranne zwiedzanie Toronto, uznanego za kanadyjską stolicę biznesu. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, trzeciej pod względem wysokości wieży na świecie (553 m). Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej wraz z budynkami starego i nowego ratusza, położonymi przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Następnie udamy się nad wodospad Niagara - jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego wybrzeża. Wodospad utworzony jest na rzece Niagara, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Przejdziemy wzdłuż urwistego brzegu, zatrzymamy się przy kilku miejscach widokowych, aby zrobić zdjęcia. Następnie popłyniemy statkiem wycieczkowym pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową, gdzie najlepiej usłyszymy huk spadającej wody, która będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki. (W sezonie od października do kwietnia gdy warunki atmosferyczne uniemożliwiają rejs zamiennie spacer specjalnym tarasem widokowym "Journey Behind the Falls"). Kolejno możliwość podziwiania wodospadów oraz amerykańskiej części Niagara Falls z wysokości 130 m podczas wizyty w Skylon Tower (dla chętnych, dodatkowo płatne ok. 15 USD/os.). Wieczorem, ok. godziny 21:00, dla chętnych dodatkowy spacer nad wodospad, który w ciemności rozświetlają kolorowe reflektory tworząc niepowtarzalną magię mgły, światła i huku wody. Nocleg w hotelu w okolicy Niagara Falls. (Trasa ok. 130 km).


Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi dolinami, przez stan Pensylwania i Nowy Jork. Po przyjeździe do NYC zobaczymy Lincoln Center, w którym znajdują się budynki Metropolitan Opera, filharmonii i baletu. Kolejno zobaczymy budynek Dacota, w którym zamieszkiwał John Lennon wraz ze swoją żoną Yoko Ono, a następnie zawitamy do Central Parku, położonego w samym sercu Manhattanu. Central Park to miejsce spotkań, różnych aktywności i odpoczynku od zgiełku miasta dla tysięcy nowojorczyków i przyjezdnych. Krótki spacer, m.in. do Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką Imagine". Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. (Trasa: ok. 650 km).


Dzień 4
Po śniadaniu odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w "roli głównej", Wall Street, Federal Hall - miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Na koniec zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie - na który wejdziemy i obejrzymy panoramę Manhattanu od strony East River. Po południu wjedziemy na 86. piętro Empire State Building, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta, zarówno dzielnicy Manhattan, jak i Queens, Brooklyn, Bronx i Staten Island. Następnie odwiedzimy Bibliotekę Nowojorską, dworzec Grand Central, Katedrę św. Patryka, Rockefeller Center i przespacerujemy się słynną Piątą Aleją z jej najdroższymi na świecie sklepami. Zobaczymy znaną dzielnicę teatralną Broadway i staniemy na Times Square w centrum Manhattanu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Czas wolny na poznawanie uroków "Wielkiego Jabłka". Wieczorem (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 90-190 USD/os. w zależności od dostępności biletów) wyjście na jedno z przedstawień na Broadwayu, gdyż żadna wizyta w Nowym Jorku nie jest kompletna bez zobaczenia choć jednego z bardziej popularnych musicali na Broadwayu! Nocleg w hotelu w Nowym Jorku. Zachęcamy do zakupu biletu przed przyjazdem do USA, co da większy wybór i niższe ceny niż na miejscu. Bilety można kupić np. na stronie (Trasa ok. 50 km).


Dzień 5
Po śniadaniu poranny rejs statkiem na spacer po wyspie, gdzie mieści się Statua Wolności, a następnie rejs na wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem w Ameryce. Po rejsie przejazd do Atlantic City i po zakwaterowaniu możliwość zakupów w pobliskich "outletach" (www.tangeroutlet.com/atlanticcity) lub spróbowania szczęścia w słynnych kasynach, rywalizujących o palmę pierwszeństwa z kasynami w Las Vegas. Nocleg w Atlantic City (trasa ok. 250km).


Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd do Filadelfii, gdzie zwiedzimy Liberty Center, miejsce podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, zobaczymy słynny Liberty Bell, a także schody, na które wbiegał Sylvester Stallone w głośnym filmie o bokserze "Rocky". Przejedziemy koło domu, w którym niegdyś mieszkał Tadeusz Kościuszko. Następnie przejazd do Waszyngtonu - stolicy USA. Po przyjeździe do Waszyngtonu, rozpoczniemy zwiedzanie miasta, podczas którego zatrzymamy się przy pomniku Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz przy pomniku Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu. Zobaczymy również jeden z symboli Ameryki - siedzibę prezydenta USA - Biały Dom. Przejazd do hotelu w Waszyngtonie, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa: ok. 360 km).


Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd przez rzekę Potomac oraz krótki spacer po cmentarzu Arlington, gdzie znajdują się groby rodu Kennedych. Cmentarz został założony podczas wojny secesyjnej, tu pochowani są weterani z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone w całej swej historii. Następnie zobaczymy Pentagon, największy wojskowy budynek świata, wybudowany - jak wskazuje nazwa - na planie pięciokąta. Przystanek przy waszyngtońskim monumencie 9/11 upamiętniającym porwany przez terrorystów samolot, który uderzył w Pentagon. Przejazd przez rzekę Potomac i spacer do kilku pomników znajdujących się na końcu National Mall, naprzeciw Kapitolu. Najpierw każdy będzie miał możliwość "usiąść na kolanie" noblisty Alberta Einsteina, potem przejdziemy do monumentalnego mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna. Po drodze zobaczymy pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej i Wojny Koreańskiej. Na końcu zwiedzania chwila zadumy przed pomnikiem doktora Martina Luthera Kinga. Przejazd w okolice parlamentu amerykańskiego - zobaczymy, m.in. Kapitol - siedzibę Kongresu i Senatu oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod Kapitolem został umieszczony przez samego Jerzego Waszyngtona. Znajdziemy też czas aby zajrzeć do Narodowego Muzeum prezentującego rozwój lotnictwa i podboju kosmosu (National Air and Space Museum). Wczesnym wieczorem przejazd na lotnisko Washington Dulles i wylot do Polski. (Trasa: ok. 100 km).


Dzień 8
Przylot do Warszawy.


Uwagi do programu


Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.


Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.


Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.


Do gniazdek elektrycznych niezbędne są adaptery.


Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolarkanadyjski (CAD)- podczas kanadyjskiej częściprogramu płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscusą możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Toronto i z Waszyngtonu do Warszawy (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 6 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, Assistance oraz bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: Opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie 250 USD/os, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie, przejazdów komunikacją miejską oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.


META Description

Toronto - smak klonowego syropu • Niagara - w huku wody i strugach świateł • Nowy Jork - zasmakuj w Wielkim Jabłku • Kasyna Atlantic City - małe Las Vegas • Waszyngton i Biały Dom - z wizytą u Prezydenta • przelot bezpośredni PLL LOT


Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
6 531 zł/os.
Kod oferty: 18012021RNBW166808
pon. 18.01.2021
6 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 18.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
pon. 18.01.2021 , godz. 00:00
Washington
Powrót:
niedz. 24.01.2021 , godz. 00:00
Washington
niedz. 24.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Od stolicy świata do stolicy USA

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
pon. 18.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
13 063
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 18.01.2021
6 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 13 063