Atuty oferty

Opis hotelu

Wyróżniki oferty:

- FLY&DRIVE, dostajesz plan i podróżujesz własnym rytmem
- Przejedź całą Historic Route 66 w trakcie jednego wyjazdu

Opis:

O Historic Route 66 słyszał praktycznie każdy. Przygoda rozpoczyna się w Chicago na rogu ulic Michigan i Adams, a kończy na molo w Santa Monica. To krańcowe punkty tej kultowej drogi, która, ciągnąc się setkami mil, z północnego wschodu na zachodnie wybrzeże, ukazuje różne oblicza Stanów Zjednoczonych.

Dzień 1:

Wylot z Polski
Przelot do Chicago. Na lotnisku odbiór samochodu i przejazd do hotelu. Wyjście na miasto, spacer Aleją Michigan – będącą sercem miasta oraz wizyta w Willis Tower, skąd rozpościera się niezwykła panorama miasta.

Dzień 2:

Chicago
Cała przygoda rozpoczyna się na rogu ulic Michigan i Adams, gdzie oznaczono punkt początkowy Historycznej Trasy 66. Obowiązkowa kawa i śniadanie w Lou Mitchell’s, restauracji od 1923 roku symbolu Route 66. Po śniadaniu wizyta w Parku Milenijnym, gdzie znajduje się Cloud Gate, potocznie nazywany „fasolką”, oraz niebanalna fontanna – Crown Fountain, na której pojawiają się twarze mieszkańców Chicago. Z Wietrznego Miasta wyruszycie do St. Louis. Po drodze przystanek w Springfield i zwiedzanie Biblioteki Prezydenckiej i Muzeum Abrahama Lincolna. Następnie Cozy Dog Drive-In, gdzie serwowane są kultowe hot dogi.

Dzień 3:

St. Louis
Po śniadaniu zwiedzanie St. Louis, największego miasta na całej trasie. Po południu przejazd do Springfield, uznanego za miejsce narodzin Route 66. Po drodze przystanek w Meramec Caverns, rozległym kompleksie naturalnych jaskiń wapiennych, o wyjątkowych formacjach i kolorach.

Dzień 4:

Springfield, Tulsa i Oklahoma City
Podróż w kierunku Oklahoma City. Tego dnia będzie okazja, aby pokonać kilka mil oryginalnego 9-metrowego odcinka drogi. W Tulsie obowiązkowy przejazd Mostem Pamięci Cyrus Avery Route 66, upamiętniającym Ojca Route 66. W Oklahoma City odnajdziecie wiele symboli historycznej drogi. Warto odwiedzić stare motele Route 66, stacje benzynowe i liczne zabytkowe budynki.

Dzień 5:

Oklahoma City i Amarillo
Odcinek do Amarillo to obszar Teksasu o bogatej rolniczej historii, niegdyś zamieszkały przez Indian Kiowa i Comanche. Obowiązkowy przystanek w Muzeum Route 66 w Clinton, ukazującym sześć dekad historii Route 66. Następnie wizyta na pierwszej odrestaurowanej stacji benzynowej Phillips 66 w McLean. W Amarillo koniecznie zatrzymajcie się na Big Texan Steak Ranch, gdzie serwowany stek ma 72 uncje, czyli ok. 2 kilogramów.

Dzień 6:

Ranczo Cadillac i droga do Santa Fe
Wyruszając z miasta, wizyta na Ranczu Cadillac. Znajduje się tu rząd dziesięciu kolorowo pomalowanych samochodów Cadillac, zakopanych w ziemi. Kontynuując przejazd do Santa Fe przystanek w kawiarni Midpoint Cafe w Adrianie, słynącej z wyjątkowych ciastek. To również punkt dokładnej w połowie całej Route 66.

Dzień 7:

Santa Fe i Albuquerque
Santa Fe zostało założone na ruinach opuszczonej wioski indiańskiej. Do 1938 roku to tędy przebiegała Trasa 66. Zwiedzanie miasteczka, a następnie przejazd do Albuquerque. Wizyta na Central Avenue w downtown, gdzie znajduje się wiele zabytków Route 66. Historyczne Stare Miasto to namiastka hiszpańskiej przeszłości kolonialnej Nowego Meksyku.

Dzień 8:

Park Narodowy Skamieniałego Lasu i Flagstaff
Tego dnia przekroczycie granicę stanu Arizona. Zobaczycie ogromne betonowe tipi, u podnóża czerwonych skał na drodze do Parku Narodowego Skamieniałego Lasu, jedynego parku zawierającego odcinek Historycznej Trasy 66. To skarbnica wielu zabytkowych budowli i stanowisk archeologicznych.

Dzień 9:

Grand Canyon
O poranku wyruszycie do South Rim, bramy do serca Grand Canyon’u Colorado. Całodniowy pobyt w majestatycznym parku, z odwiedzinami najważniejszych punktów widokowych. Na nocleg przejazd do Williams – miasta w Arizonie.

Dzień 10:

Williams, Seligman i Las Vegas
Z Williams podróż do Las Vegas z przystankiem w Seligman, skansenie Route 66. Kolejny punkt to Hoover Dam, największa zapora w USA, będąca prawdziwym dziełem inżynierii budowlanej. W Las Vegas wieczorne zwiedzanie najważniejszych symboli miasta.

Dzień 11:

Z Las Vegas do Santa Monica
Po śniadaniu podróż do Los Angeles. Przejazd przez pustynię Mojave do Calico, gdzie znajduje się słynne Ghost Town, górnicze miasteczko, gdzie niegdyś wydobywano srebro. W Barstow odwiedzicie muzeum Route 66 Mother Road, będące kolejnym skarbcem artefaktów i zdjęć całej trasy. Podróż zakończy się w Santa Monica, gdzie znajduje się znak „End of the Trail” oznaczający punkt końcowy Route 66. Odpoczynek na słonecznych, kalifornijskich plażach.

Dzień 12:

Los Angeles
Dzień na bliższe poznanie słynnego Miasta Aniołów. Zwiedzanie downtown, spacer sławną Aleją Gwiazd i wizyta w Dolby Theatre oraz zdjęcia z popularnym znakiem Hollywood. Na koniec Beverly Hills z Rodeo Drive i zwariowane Venice Beach.

Dzień 13:

Los Angeles
Ostatni dzień pobytu w Stanach. Każdy spędzi go wedle własnego uznania, plażując w Santa Monica lub szalejąc na zakupach w centrach handlowych. Dla wszystkich żądnych przygód oferujemy wizytę w Universal Studios Hollywood.

Dzień 14:

Wylot do Polski
Przejazd na lotnisko, zdanie samochodu i lot do Polski.

Dzień 15:

Powrót do Polski
Przylot do Polski i zakończenie podróży.

Cena zawiera:

- dokładny plan podróży przygotowany przez specjalistów Unique Moments
- samochód klasy SUV na okres całej podróży
- przelot na trasie Warszawa - Chicago, Los Angeles - Warszawa w klasie ekonomicznej
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami
- TFG i ubezpieczenie KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

- kosztów rejestracji w systemie ESTA (14 USD/os.)
- posiłków i napojów niewymienionych w programie
- biletów wstępu do poszczególnych atrakcji zawartych w programie
- dopłaty do wyższego typu zakwaterowania (zmiana na życzenie Klienta)
- kosztów związanych z eksploatacją samochodu, w tym m.in.: kosztów paliwa, opłat drogowych, mandatów, parkingów itp.

Ważne informacje:

- Cena dotyczy przykładowego terminu wyjazdu dla grupy od 2 do 4 osób.
- Brak obowiązkowych szczepień.
- Należy pamiętać o zwyczajowych napiwkach dla obsługi.
- Proponowany plan może być modyfikowany na życzenie Klienta, modyfikacja może wpłynąć na koszt wyjazdu.
- Konieczność posiadania karty kredytowej, niezbędnej do wypożyczenia samochodu.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
11 720 zł/os.
Kod oferty: 13092020UNQM206700
niedz. 13.09.2020
15 dni
Warszawa
Według programu
Unique Moments
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 13.09.2020 , godz. 06:00
Warszawa
Lufthansa
niedz. 13.09.2020 , godz. 11:55
Los Angeles
Powrót:
sob. 26.09.2020 , godz. 17:20
Los Angeles
Lufthansa
niedz. 27.09.2020 , godz. 20:50
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Historic Route 66

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
niedz. 13.09.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
23 440
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
niedz. 13.09.2020
15 dni
Warszawa
Według programu
Unique Moments
Zakwaterowanie wg programu (ZWP) 23 440
Zakwaterowanie wg programu (ZWP) 23 440
Zakwaterowanie wg programu (ZWP) 23 440