Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) Nowy Jork - 5 rozpoczętych dób hotelowych.
Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen").Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina. Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja oraz bar.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do USA. Przylot do Nowego Jorku, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie środkowych części Manhattanu. Podjedziemy pod położony przy Piątej Alei spektakularny gmach Metropolitan Museum of Art, skąd rozpoczniemy spacer po najbardziej znanym parku świata, Central Parku. Zobaczymy m.in. słynny egipski Obelisk, podarowany w XIX w. Stanom Zjednoczonym, czy największą w parku rzeźbę, posąg króla Jagiełły. Odwiedzimy Rockefeller Centre ze słynnymi rzeźbami i przylegającym do niego Radio City - jednym z najważniejszych obiektów na muzycznej mapie Stanów Zjednoczonych. Staniemy na Times Square, nazywanym "rozdrożem świata", przyprawiającym o zawrót głowy misz-maszu reklam, neonów, kolorów i niezliczonych tłumów. Wejdziemy do katedry św. Patryka, przespacerujemy do nowojorskiej Biblioteki, zerkniemy na dworzec kolejowy Grand Central, a także wjedziemy na taras widokowy Empire State Building, skąd można podziwiać panoramę miasta. Powrót do hotelu, nocleg.


Dzień 3
Po śniadaniu poranny rejs statkiem na spacer po wyspie gdzie mieści się Statua Wolności, a następnie rejs na wyspę Ellis, która dla ponad 20 milionów emigrantów (w tym 1,5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem w Ameryce. Po powrocie odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie znaną z wielu filmów z gmachem Giełdy Nowojorskiej w "roli głównej", Wall Street, Federal Hall - miejsce zaprzysiężenia prezydenta Waszyngtona oraz historyczny kościół św. Trójcy. Następnie odwiedzimy Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie ulokowane były niegdyś symboliczne, bliźniacze wieże World Trade Center. To miejsce na zawsze będzie kojarzone z atakiem terrorystycznym z 11 września 2001 r. Zobaczymy słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie. Miniemy potężny nowojorski Ratusz i znany z wielu filmów gmach sądów. Dojdziemy do obrzeży nowojorskiej Chinatown i Little Italy, a następnie dojdziemy do tętniącego życiem SoHo, eleganckiej dzielnicy zabytkowych budynków z żeliwnymi schodami, galerii sztuki i modnych restauracji. Zobaczymy Łuk Waszyngtona zbudowany dla uczczenia stulecia wyboru pierwszego prezydenta USA na urząd, będący jednocześnie początkiem najsłynniejszej ulicy świata, Piątej Alei. Powrót do hotelu metrem.


Dzień 4
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Brooklynu, jednej z dzielnic Nowego Jorku, znajdującej się na zachodnim krańcu wyspy Long Island. Kultowe mosty Brookliński i Manhattański łączą go z Manhattanem, a w jego skład wchodzą np. ekskluzywne DUMBO, siedlisko niezależnej sztuki i muzyki Williamsburg, czy plaża Coney Island z jej parkami rozrywki. Odwiedzimy Greenpoint, jedno z największych skupisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Przejedziemy przez Williamsburg, którego starą część zamieszkuje olbrzymia społeczność ultra ortodoksyjnych Chasydów, a nową upodobali sobie brooklyńscy hipsterzy, tworząc tu kwitnącą społeczność artystyczną pośród olśniewającej gamy sklepów, restauracji i klubów nocnych. Wizyta w tej części miasta byłaby niekompletna bez przystanku na zdjęcia przy słynnej Janes Carousel: położona nad cieśniną East River karuzela oferuje widok na Most Brookliński i wieżowce centrum finansowego Nowego Jorku. Stamtąd udamy się do centrum Brooklynu - niegdyś osobnego miasta, dziś najludniejszej nowojorskiej dzielnicy. Zwiedzimy fantastyczne Transit Museum, ulokowane na nieczynnej stacji metra. Zajedziemy także na Coney Island, słynną dzielnicę plażową z lunaparkami, molo i niezliczonymi restauracjami. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 70 km). Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 250 Usd/os) możliwość wzięcia udziału w locie śmigłowcem nad Manhattanem. Rejs zapewnia spektakularne widoki "stolicy świata".


Dzień 5
Po śniadaniu pora na całodniowy wypad poza miasto, stanowiący doskonałą ucieczkę od nowojorskiego zgiełku. Skierujemy się do idyllicznej doliny rzeki Hudson (Hudson Valley), słynącej z sielskich krajobrazów, kolonialnych miasteczek oraz opływających w luksusy rezydencji bogatych nowojorczyków. Nasz szlak poprowadzi przez Sleepy Hollow, położoną nad rozlewiskiem rzeki wioskę z czasów angielskich, w której narodziła się legenda o bezgłowym jeźdźcu Washingtona Irvinga. Nic dziwnego, że dziś miejscowość słynie z halloweenowych uroczystości. Najważniejszą atrakcją miasta jest okazała rezydencja Kykuit, w której mieszkały cztery pokolenia Rockefellerów. Obiekt znajduje się na wzgórzu otoczonym wspaniałymi ogrodami ze spektakularnym widokiem na rzekę Hudson. W drodze powrotnej przejedziemy przez owianą złą sławą nowojorską dzielnicę Bronx, gdzie na własne oczy będziemy mogli się przekonać, jak wygląda rzeczywistość. Przejazd do jednego z nowojorskich outletów na zakupy. Powrót do hotelu.


Dzień 6
Po śniadaniu czas na samodzielne zwiedzanie Nowego Jorku. W godzinach popołudniowych (w zależności od rozkładu lotów) wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.


Dzień 7
Przylot do Polski.


Uwagi do programu
Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich).


Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.


Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.


Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach 3* - razem 5 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania (5) transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp) - ok. 150 USD (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.


META Description

Kosmopolityczny Nowy Jork • Manhattan z Piątą Aleją • Central Park - najbardziej znany park świata • Rockefeller Centre • kolorowe Times Square • Empire State Building • wyspa Ellis ze Statuą Wolności • Wall Street • most Brookliński • lot śmigłowcem nad Manhattanem (płatny dodatkowo) • dolina rzeki Hudson - miejsce wytchnienia od nowojorskiego zgiełku • Bronx - niespokojna dzielnica


Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
6 211 zł/os.
Kod oferty: 11022021RNBW191859
czw. 11.02.2021
5 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 11.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
czw. 11.02.2021 , godz. 00:00
Nowy Jork
Powrót:
wt. 16.02.2021 , godz. 00:00
Nowy Jork
śr. 17.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Easy USA

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
czw. 11.02.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
12 422
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 11.02.2021
5 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 12 422