Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Region:

Rosja

Opis:

SANKT PETERSBURG - MOSKWA

Dzień 1. Warszawa - Sankt Petersburg. Wylot z lotniska Okęcie w Warszawie. Przylot do Sankt Petersburga (dawny Leningrad). Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2. Sankt Petersburg. Śniadanie. Zwiedzanie głównych zabytków miasta wzniesionego przez cara Piotra I Wielkiego nad brzegami Newy. Zobaczymy m. In. Newski Prospekt - główną aleję metropolii, sobór św. Izaaka i katedrę Kazańską, dziedziniec Pałacu Zimowego, gmach Admiralicji. W przerwie zwiedzania czas na lunch. Następnie zobaczymy najstarszy budynek w mieście - Twierdzę Pietropawłowską z majestatyczną katedrą św. Piotra i Pawła (zwieńczoną 122-metrową iglicą), w której znajdują się groby carów, m.in. Św. Aleksandra II oraz św. Mikołaja II. W murach twierdzy znajdują się dwie bramy: Brama Piotrowska oraz Brama Newska. Obiekt posiada wielobarwną iluminację, fotografowaną szczególnie podczas „białych nocy”. Nocleg.

Dzień 3. Sankt Petersburg (Ermitaż). Śniadanie, a następnie wycieczka do Ermitażu - jednej z największych galerii sztuki na świecie, w której znajduje się ok. 4 mln eksponatów. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego nazwa pochodzi od skromnego pałacu zimowego Piotra I, przemienionego w galerię sztuki przez carycę Katarzynę II. Po południu czas wolny na samodzielne spacery po XIX wiecznej stolicy Imperium Rosyjskiego. Nocleg.

Dzień 4. Sankt Petersburg – Carskie Sioło - Moskwa. Po śniadaniu wyjazd do Carskiego Sioła – przepięknego barokowego kompleksu pałacowo – parkowego z XVIII-XIX w.  założonego przez Katarzynę I, a następnie rozbudowywanego przez kolejnych władców Imperium (m. In. Elżbietę, Katarzynę II, Mikołaja I) wg projektów najlepszych włoskich architektów. To tu znajdowała się słynna Bursztynowa Komnata, wywieziona przez Niemców w czasie II wojny światowej. Dziś możemy podziwiać tylko jej replikę. Część ogrodowa dzieli się na 3 kompleksy – francuski, angielski oraz Zwierzyniec z chińską wioską. Przejazd na stację kolejową, na pociąg do Moskwy (pociąg nocny, 2 klasa, miejsce w przedziale 4 osobowym).

Dzień 5. Sankt Petersburg - Moskwa. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęcie zwiedzania stolicy Rosji z okien autokaru,  obaczymy m. in. Plac Czerwony, a także secesyjną i postsowiecką architekturę centrum miasta. Następnie Monastyr Nowodziewiczy, wybudowany w 1524 roku na pamiątkę zdobyci Smoleńska, który w 1612 był świadkiem bitwy wojsk polskich hetmana Chodkiewicza z wojskami Pożarskiego. Pod koniec XVII w klasztor przebudowano na rezydencję carską. Przejazd do hotelu i po południu czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 6. Moskwa. Po śniadaniu zwiedzanie Kremla. Dawna siedziba władców Moskwy stanowi unikalny kompleks zabytkowych budowli obejmujący liczne pałace, sobory i cerkwie. Otoczona w końcu XV w. wysokimi murami ceglanymi z 18 basztami stanowi wizytówkę Moskwy, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie. Centrum Kremla stanowi Plac Katedralny z Soborem Uspieńskim, stanowiącym świątynię koronacyjną carów. Obok znajduje się Sobór Archangielski. Zobaczymy też dawny Arsenał z kolekcją klejnotów i insygniów władzy Carskiego Imperium, kolekcją zabytkowej broni i dyplomatycznych podarunków z XII - XIX w. Po południu spacer ul. Arbat i wizyta w sławnym moskiewskim metrze. Nocleg w hotelu.

Dzień 7. Moskwa - Warszawa. Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie stolicy Rosji. Po południu transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot z Moskwy. Przylot do Warszawy.

Uwaga: Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładu lotów oraz kolejności zwiedzania. Liczba miejsc ograniczona.

Wyposażenie:

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Świadczenia:

przelot na trasie Polska - Sankt Petersburg, Moskwa - Polska wraz z opłatami lotniskowymiubezpieczenie KL, NW w wariancie rozszerzonymzakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach dwuosobowychśniadanialokalny transport klimatyzowanymi autokarami/busamiprzejazd pociągiem na trasie Petersburg - Moskwa (wagony 2 klasy)zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego oraz polskiego pilota

Cena nie zawiera:

obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 260 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczymkoszty wizy i pośrednictwa wizowegomiejsca obok siebie w samolocie za dodatkową opłatą (o cenę i dostępność zapytaj sprzedawcę).

Obsługa na miejscu:

w jęz. polskim

Informacje wizowe:

Obywateli polskich obowiązuje wiza turystyczna wydawana we właściwym Konsulacie Federacji Rosyjskiej (Warszawa, Gdańsk, Kraków, Poznań).

KONSULAT W POZNANIU - woj. wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie i opolskie,

KONSULAT W GDAŃSKU - woj. warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i zach.- pomorskie,

KONSULAT W KRAKOWIE - woj. małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

 

Od 1 września 2012 roku rosyjskie urzędy konsularne w Polsce przyjmują wyłącznie elektroniczne wnioski wizowe wypełnione w języku rosyjskim bądź angielskim i wydrukowane za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji: http://visa.kdmid.ru

W celu uzyskania wizy na wjazd do Federacji Rosyjskiej należy złożyć w Wydziale Konsularnym po uprzednim zapisie przez Internet lub w Rosyjskim Centrum Wizowym (https://www.vfsglobal.com/Russia/Poland/) następujące dokumenty:

 

· Wniosek wizowy, wypełniony na stronie visa.kdmid.ru i wydrukowany po wypełnieniu w formacie A4 (wniosek wydrukowany w formacie letter i inne mogą być nieprzyjęte). Prosimy upewnić się, żeby terminy wizy, podane we wniosku, były takie same lub dopasowane do terminów określonych w dokumentach.

· Jedno aktualne zdjęcie paszportowe wklejone do zaznaczonego miejsca w formularzu wniosku wizowego. Zdjęcie musi spełniać wszystkie określone wymagania.

· Umowę świadczenia usług turystycznych (voucher turystyczny)

· Ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem €30 000 ważne na terenie Federacji Rosyjskiej na okres pobyty w Rosji.

Wymagany jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego zakończenia okresu ważności wnioskowanej wizy, posiadający nie mniej niż 2 czyste strony przeznaczone na wizy.

Uwaga! Wiza turystyczna wydaje się na ilość dni, zgodnie z terminem podanym w potwierdzeniu/voucherze, ale nie więcej niż 30 dni. Prosimy upewnić się, żeby terminy wizy, podane we wniosku, były takie same lub dopasowane do terminów określonych w dokumentach.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 490 zł/os.
Kod oferty: 24032021ECTR99468
śr. 24.03.2021
6 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Ecco Travel
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 24.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
śr. 24.03.2021 , godz. 00:00
Moskwa
Powrót:
wt. 30.03.2021 , godz. 00:00
Moskwa
wt. 30.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Carska Rosja

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
śr. 24.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
6 980
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 24.03.2021
6 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Ecco Travel
Pokój dwuosobowy (DBL) 6 980