Atuty oferty

Bonus do wyboru*

dowiedz się więcej

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Statek - Costa Victoria - duży statek wycieczkowy, zbudowany w 1996 r., całkowicie wyremontowany z 2013 r., należący do włoskiego armatora "Costa Cruises". Statek składa się z 14 pokładów (w tym 12 do dyspozycji pasażerów), ma 252 m dł., a załoga liczy ponad 790 osób. Statek może zabrać na pokład 2394 pasażerów.
Kabiny: 964 kabiny o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Większość kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżko podwieszane (na zapytanie).

- Kabina wewnętrzna bez okna. Zlokalizowane na pokładach 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 lub 12.


- Kabina zewnętrzna z oknem lub bulajem". Zlokalizowane na pokładach 4, 5, 6 lub 7. W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.


- Kabina zewnętrzna z balkonem. Zlokalizowane na pokładzie 9.
Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 5 restauracji (bufet i ala carte), 10 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, teatr, 3 odkryte baseny, 1 brodzik dla dzieci, 4 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), wielofunkcyjne boisko sportowe, lodowisko, salon SPA, siłownia, internet (dodatkowo płatny), punkt medyczny (płatny), fotograf. Dla dzieci: mini club (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych wymagane stroje wieczorowe.Usługi typu: internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.Wyżywienie: W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych. Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły18 lat osobom w wieku 18-20 lat - za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 18 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków - obiadu i kolacji) do ok. 46 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Pakiety płatne są dodatkowo (poza depozytem). Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.Hotele: 2 rozpoczęte doby hotelowe w Savonie lub okolicy w hotelu **/*** ze śniadaniem w pokojach 2-os., 11 rozpoczętych dób hotelowych - na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin kabiny 2-os. z łazienkami (opis kabin i statku j.w.)."
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot z Warszawy do Bergamo. Po przylocie transfer do hotelu w Savonie lub okolicy. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 230 km).


Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótki spacer po najważniejszej ulicy Savony - via Ambrogio Aonzo ze słynną katederą dellAssunta, gdzie znajdują się relikwie św. Walentego oraz Kaplicą Sykstyńską. Podczas spaceru po starówce będzie również okazja do podziwiania tzw. domów-wież, z których w przeszłości słynęło miasto. Następnie transfer do portu w Savonie (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy). Zaokrętowanie i zakwaterowanie w kabinach (ok. 17:00 statek wypływa z portu). Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 3
Ok. godz. 09:00 statek przypływa do portu w Toulon. Zapraszamy na wycieczkę do Marsylii i Aix-en-Provance (dodatkowo płatna). Marsylia to największy port Francji i jedno z najstarszych miast Francji, mające swoje początki w czasach greckich. Zwiedzanie bazyliki Notre Dame, spacer po słynnej ulicy Canabiere, porcie obok fortu św. Jana i budynku Muzeum MuCEM (zwiedzanym z zewnątrz). Nastepnie przejazd do Aix-en-Provance, urokliwego miasta, w którym mieszkał i tworzył Paul Cezanne. Spacer po starym mieście, podczas którego zobaczymy m.in. imponującą katedrę St-Sauveur. Powrót do Toulon. Ok. godz. 17:00 statek wypływa z portu w Toulon w kierunku Tarragony. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 4
Ok. godz 09:00 statek przypływa do portu w Tarragonie. Zapraszamy na odwiedzenie Barcelony, która od lat przyciąga turystów z całego świata, podziwiających niezwykłą architekturę miasta. Zapraszamy na półdniową wycieczkę po mieście (dodatkowo płatną): zobaczymy dwa najsłynniejsze budynki zaprojektowane przez genialnego Antonio Gaudiego - kościół La Sagrada Familia oraz Casa Mila (z zewnątrz). Dalej przespacerujemy się najsłynniejszą barcelońską ulicą - La Rambla, którą dotrzemy na Placa Reial oraz do zabytkowej dzielnicy gotyckiej Barri Gotic, która stanowi jeden z najbardziej magicznych zabytków Katalonii. Zobaczymy tam m.in. wspaniały kościół Santa Maria del Mar. Powrót do portu. Alternatywnie (za dodatkową opłatą) można udać się na samodzielne zwiedzanie stadionu FC Barcelony Camp Nou (koszt około 30 EUR) lub Oceanarium (około 25 EUR). Ok. godz. 18:00 statek wypływa z portu w Tarragonie w kierunku Ibizy. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 5
Ok. godz. 07:00 statek przypływa na Ibizę. Trzecia co do wielkości wyspa Balearów, przyciąga turystów z całego świata przepięknymi widokami oraz barwnym życiem nocnym. W ciągu dnia zapraszamy na całodniową wycieczkę (za dodatkową opłatą) po wyspie. Wycieczkę zaczniemy od przejazdu do Parku Narodowego Ses Salines, położonego w południowej części wyspy. Będąc schronieniem dla wielu gatunków ptaków oraz chroniąc wyjątkowe pola solankowe, oferuje także jedne z najpiękniejszych plaż na wyspie. Spacer po parku wraz z czasem na plażowanie. Dalej przejedziemy na punkt widokowy, skąd można podziwiać niezamieszkałą wyspę - Es Vedra. Za sprawą dużej zawartości żelaza, wysepka jest trzecim miejscem na Ziemi emitującym najsilniejsze pole magnetyczne - w obrębie wyspy nie działają kompasy, a także niektóre urządzenia elektryczne. W drugiej części dnia przejazd do Dalt Vila - najstarszego miasta Ibizy. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. zabytkową katedrę Santa Maria dEivissa oraz pozostałości murów miejskich. Ok. godz. 23:50 statek wypływa z portu na Ibizie w kierunku Majorki (Palma de Mallorca). Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 6
Ok. godz. 08:00 statek przypływa na Majorkę (Palma de Mallorca). To największe miasto Balearów, którego historia sięga czasów rzymskich. Zapraszamy na całodniową wycieczkę po stolicy oraz Valldemosie (dodatkowo płatną). Zwiedzanie Palmy rozpoczniemy od Parc del Marc. Później, ogrodami królewskimi dojdziemy do Katedry. Podczas spaceru po gotyckiej starówce Palmy zobaczymy budynek Urzędu Miasta, piękne patia, Stary Rynek i kościół Świętego Michała. Po południu uciekniemy od zgiełku miasta do baśniowej miejscowości Valldemosa malowniczo położonej w dolinie gór Sierra de Traumontana. Zwiedzimy zakon Kartuzów, cele, w których mieszkał Chopin oraz wysłuchamy 15-minutowego koncertu w Pałacu Sancho. Czas wolny na zakupy. Powrót do portu. Wieczorem, ok. godz. 20:00 statek wypływa z portu w Palmie w kierunku Minorki. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 7
Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu w Mahon na Minorce. Mahon to największe miasto wysypy i jednocześnie jej stolica. Dla chętnych wycieczka po stolicy Minorki (dodatkowo płatna), podczas której zobaczymy najważniejsze jej zabytki i miejsca, m.in. główny plac na starówce z targiem rybnym, modernistyczną rezydencję rodzin kupieckich, okazały ratusz miejski i biegnące z Plaza Espanya do portu piękne schody Escales del Carme - prawdopodobnie najciekawszą architektoniczną atrakcję turystyczną wyspy. Ponadto możliwość skorzystania z kąpieli morskich i słonecznych na pięknych lokalnych plażach. Ok. godz. 18:00 statek wypływa z portu w Mahon w kierunku Korsyki. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 8
Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu w Ajaccio na Korsyce. Korsyka to jedna z najbardziej górzystych wysp Morza Śródziemnego. Zapraszamy na wycieczkę po Ajaccio (dodatkowo płatną). Miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie oraz znanym uzdrowiskiem. Podczas spaceru po pełnym kolorowych kamieniczek starym mieście (usytuowanym w sąsiedztwie portu), pełnym klimatycznych uliczek, nastrojowych kafejek i restauracji zobaczymy m.in. dom, w urodził się Napoleon Bonaparte, katedrę Notre-Dame de la Miséricorde z piękną renesansową fasadą, XVII-wieczne greckie kaplice Chapelle des Grecs i Saint-Erasme. Z zewnątrz zobaczymy również górującą nad miastem potężną cytadelę z XVI w. - symbol potęgi miasta z tamtych czasów. Wieczorem, ok. godz. 20:00 statek wypływa z portu w Ajaccio w kierunku Sardynii. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 9
Ok. godz. 09:00 statek przypływa do Olbii na Sardynii. Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego, z doskonale zachowanymi lokalnymi tradycjami, łączącymi w sobie wpływy włoskie i hiszpańskie. Zapraszamy na całodniową wycieczkę (dodatkowo płatna). Rozpoczniemy ją od przejazdu na północ wyspy i przeprawy promowej na wyspę Maddalena, która należy do archipelagu wysp o tej samej nazwie. To obowiązkowy punkt podczas zwiedzania wyspy - widok przepięknych wysepek otoczonych szmaragdowymi wodami na długo pozostaje w pamięci. Powrót na Sardynię i przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża. Popołudnie spędzimy na słynnym Szmaragdowym Wybrzeżu. Przejazd do Porto Cervo, stolicy Consorzio Costa Smeralda, założonego w latach sześćdziesiątych XX w. przez Aga Khana, które stało się miejscem wypoczynku księcia i jego bogatych przyjaciół. Zobaczymy tam wspaniałe wille, imponujące jachty przycumowane w porcie, ekskluzywne butiki oraz miejsce spotkań śmietanki towarzyskiej - słynną Piazzetta. Powrót do portu w Olbii. Wieczorem ok. 20:00 statek wypływa z Olbii w kierunku Neapolu. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 10
Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Neapolu.


Dzień 11
Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu w Neapolu. Zapraszamy na zwiedzanie Neapolu, nieoficjalnej stolicy włoskiego południa (dodatkowo płatne). W programie zwiedzanie katedry oraz słynnej starówki neapolitańskiej, a także: Galeria Umberta I, Piazza del Plebiscito z Pałacem Królewskim oraz Teatro San Carlo. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer do portu w Neapolu. Ok. godz. 17:00 statek wypływa z portu w Neapolu w kierunku Elby. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 12
Ok. godz. 09:00 statek przypływa do portu w Portoferraio na Elbie. To kolejne miejsce związane z Napoleonem Bonaparte, gdzie został zesłany w latach 1814-1815. Portoferraio - chyba najbardziej malowniczo położone miasto wysypy, panoramiczne zawieszone nad portem - jest również największym ośrodkiem turystycznym na wyspie. W ciągu dnia zapraszamy na wycieczkę (dodatkową opłatą) po pełnym zabytków Portoferraio, podczas której zobaczymy m.in. trzy potężne fortyfikacje: Fortezza del Volterraio, Forte Stella i Forte Falcone oraz najważniejsze miejsca związane z Napoleonem, tj. Palazzina dei Mulini - miejsce jego zesłania oraz Villa di San Martino - letnia willa, w której mieszkał. Po czasie wolnym na zakup pamiątek powrót do portu. Ok. godz. 18:00 statek wypływa z portu w Portoferraio w kierunku Savony. Czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.


Dzień 13
Ok. godz. 08:00 statek przypływa do portu w Savonie. Wyokrętowanie ze statku. Transfer do hotelu we ok. Savony. Zakwaterowanie. Następnie zapraszamy na wycieczkę wzdłuż wybrzeża Ligurii - do Genui i Portofino. Przejazd do Genui - zwiedzanie centrum historycznego miasta. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba oraz Piazza de Ferrari z Pałacem Dożów wraz ze słynną ulicą Garibaldiego. Spacer zakończymy w starym porcie miasta. Następnie przejazd do Santa Margherita oraz Portofino - perełek Ligurii. Zwiedzanie uroczego miasteczka znanego m.in. z piosenki Sławy Przybylskiej "Miłość w Portofino". Wieczorem powrót do hotelu. (Trasa ok. 190 km).


Dzień 14
Wczesne wykwaterowanie (w tym dniu śniadanie możliwe w formie pakietów). Transfer na lotnisko. Wylot samolotu do Warszawy - lotnisko Chopina.


Uwagi do programu
UWAGA!!! Powyższy program rejsu jest schematem poglądowym. W różnych terminach rejsów zmianie mogą ulec porty, w których statek będzie cumował. W wybranych dniach dostępne również wycieczki lokalne z szerokiej oferty armatora statku (płatne dodatkowo, informacja u pilota na miejscu).
- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt w gotówce (ok. 250 EUR/os) lub numer karty kredytowej wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
- Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne (gotówką w EUR) wycieczki fakultatywne.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
- Dowód osobisty lub paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa - Bergamo - Warszawa, transfery z/na lotnisko, opłaty lotniskowe i portowe, zakwaterowanie: razem 11 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora Costa Cruises, 2 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Savony w hotelu **/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku, 3 posiłki na statku, opiekę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy (ok. 110 EUR/os. płatny bezpośrednio na statku), programu zwiedzania Savony, Genui i Portofino oraz napiwków dla kierowców ok. 90 EUR/os. - płatne u pilota na miejscu gotówką, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.


META Description

Rejs po Morzu Śródziemnym - Włochy, Francja, Hiszpania • Marsylia - wielokulturowe miasto • Barcelona - śladami Gaudiego • słoneczne Baleary - Ibiza, Minorka, Majorka • Koryska - z wizytą u Napoleona • Sardynia i ekskluzywne Porto Cervo • Neapol - nieoficjalna stolica włoskiego południa • Elba i malownicze Portoferraio • Liguria - Genua i Portofino statek • Costa Victoria **** - szeroki wybór atrakcji i polski pilot na statku


Wizy - informacje dla sprzedawców

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
7 056 zł/os.
Kod oferty: 23062020RNBW204323
wt. 23.06.2020
13 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
wt. 23.06.2020 , godz. 00:00
Warszawa
wt. 23.06.2020 , godz. 00:00
Bergamo
Powrót:
pon. 06.07.2020 , godz. 00:00
Bergamo
pon. 06.07.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Costa Victoria / Włochy, Francja, Hiszpania

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
wt. 23.06.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
14 112
wt. 23.06.2020
13 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. Kabina wewnętrzna bez okna (2YQ) 14 112
2 os. kabina zewnetrzna z oknem (1K2) 15 655
2 os. kabina zewnetrzna z balkonem (2QE) 17 369