Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***+

Opis oferty:

 
Położenie:Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Omanu (lotnisko w Salali, możliwe międzylądowanie). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Salali. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Salali lub okolicy. (w tym dniu nie ma opcjonalnej obiadokolacji)


Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Następnie udamy się na wschód, do krainy kadzidła. Zwiedzanie zaczniemy od wizyty w mieście Taqa, niegdyś wiosce utrzymującej się z handlu sardynkami, dziś malowniczo położonej nad Oceanem Indyjskim miejscowości, ponad którą dominuje świetnie zachowana twierdza. Po spacerze przejedziemy do Chor Rori, w którym znajdują się ruiny Samharamu - dawnej stolicy, słynącej od Lewantu po Orient z handlu kadzidłem. Po drodze do kolejnego punktu będziemy mijać wspaniałe krajobrazy gór schodzących do morza, raz po raz przecinających koryta rzek okresowych. Okolicę porastają liczne drzewa kadzidłowca oraz baobaby. Dojedziemy wreszcie do Mirbatu, kiedyś głównego ośrodka miejskiego regionu Dhofar, w którym zachował się labirynt uliczek i wspaniałe przykłady starej zabudowy. Następnie wrócimy do Salali, gdzie zatrzymamy się na zdjęcia przy architektonicznej ikonie miasta - meczecie Sułtana Kabusa, do którego dojedziemy mijając bujne ogrody miejskie. Miniemy także pałac Al Husn oraz zajrzymy na orientalny, bajecznie kolorowy targ - souk Al Haffah. Przejazd na lotnisko w Sallali i przelot do Dubaju/Szardży. Przejazd do hotelu w Dubaju/Szardży, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 140 km)


Dzień 3
Po śniadaniu przejedziemy do nowych części Dubaju. Odwiedzimy dzielnicę najwyższych apartamentowców świata, Marinę. Dla chętnych możliwość rejsu jachtem kanałami pomiędzy drapaczami chmur - najlepsza sposobność do podziwiania tej dzielnicy (płatne dodatkowo na miejscu ok. 30 USD/os). Kolejno udamy się na słynny archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, na którego końcu usytuowany jest luksusowy hotel Atlantis. Odwiedzimy w nim gigantyczne akwarium "Lost Chambers" zamieszkiwane przez około 65000 zwierząt. Na ląd wrócimy kolejką magnetyczną Mono Rail, z której wyraźnie widać panoramę wyspy " The Palm" i jej zabudowę. Przejedziemy także na plażę Jumeirah, gdzie będzie można sfotografować jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon miasta - nawiązujący kształtem do żagla, nieoficjalnie 7-gwiazdkowy hotel Burj Al-Arab. Odwiedzimy także kompleks Madinat Jumeirah, nazywany Dubajską Wenecją. Przejedziemy wreszcie do Dubai Mall, największego centrum handlowego świata, w którym przespacerujemy się obok jego największych atrakcji: m.in. akwarium, szkieletu dinozaura, wodospadu ze skoczkami, zobaczymy także słynne dubajskie "tańczące" fontanny oraz wjedziemy na taras widokowy najwyższego wieżowca świata - Burdż Chalify. Powrót do hotelu w Dubaju/Szardży obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Abu Zabi, stolicy ZEA. Zobaczymy imponujący meczet Szejka Zayeda - najważniejszą atrakcję miasta. Następnie przejazd do centrum. Zatrzymamy się na zdjęcia w punkcie widokowym na najbardziej luksusowy hotel świata - Emirates Palace oraz pałac Prezydenta ZEA, a następnie odwiedzimy Heritage Village - wioskę - muzeum, w której można poznać sposób życia dawnych mieszkańców Abu Zabi, z czasów przed petrodolarowym boomem. Zobaczymy jak w ciągu jednego pokolenia biedna rybacka wioska przemieniła się w jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Dalej przejedziemy promenadą Corniche w stronę portu. Odwiedzimy także położony we wschodniej części wyspy rynek z daktylami. Kolejno znajdziemy się na Wyspie Szczęścia - Saadiyat Island, w której krajobrazie wyróżnia się kopuła muzeum Luwr Abu Dhabi. Następnie wyruszymy w drogę do położonego na granicy emiracko-omańskiej Al Ain. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 350 km) Uwaga: w tym dniu istnieje możliwość skorzystania za dodatkową opłatą (ok. 95 USD/os.) z wizyty w Ferrari World. Dla korzystających z tej opcji dojazd na własny koszt taksówką po wizycie w meczecie Szejka Zayeda korzystający z tej opcji nie biorą udziału w dalszym zwiedzaniu miasta.


Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy na granicę emiracko - omańską. Po odbyciu odprawy granicznej, ruszymy przez pustynny region Zahira. Dojedziemy do Bahli, w której znajduje się olbrzymi fort, jeden z najstarszych w Omanie, pieczołowicie odrestaurowany dzięki UNESCO. Odwiedzimy także doskonale zachowany fort w Dżibrinie, pięciopoziomowy kolos o wspaniałej architekturze i bogatych zdobieniach, w którym dowiemy się jak wyglądało niegdyś życie w tego typu obiektach. Dojedziemy do Nizwy, miasta-oazy położonego pośród niekończących się gajów palm daktylowych. Nizwa słynie z potężnego zamku, jak również z ciekawego targu, oferującego towary od owoców i innych artykułów spożywczych po rękodzieło. Dalej wyruszymy w kierunku stolicy kraju, Maskatu. Po drodze odwiedzimy malowniczą wieś Birkat al Mauz z zachowaną dawną zabudową z suszonej gliny i słomy palmowej, której sielska atmosfera sprawia, że czas wydaje się stać w miejscu. Przyjazd do hotelu w Maskacie lub okolicy, obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa około 440 km)


Dzień 6
Po śniadaniu, zwiedzanie stolicy Omanu. Przejedziemy przepięknymi dzielnicami miasta do Wielkiego Meczetu Sułtana Qabusa - centrum religijnego miasta i jednego z najpiękniejszych na Półwyspie Arabskim obiektów architektury islamu (przy wejściu do meczetu obowiązuje skromny strój, nakrycie głowy oraz długie spodnie i zakryte ramiona). Zwiedzimy także słynną Operę Królewską, najlepszą tego typu instytucję w regionie. Następnie przeniesiemy się do jednej z najładniejszych dzielnic Maskatu - Muttrah, przejdziemy tam promenadą, przy której zlokalizowane są największe butiki i markowe sklepy, po czym udamy się na lokalny souk, obfitujący w rozmaite produkty od warzyw, owoców i przypraw po biżuterię, perfumy i dywany. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Starym Mieście - po drodze obejrzymy z zewnątrz portugalskie forty Dżalali i Mirani, podejdziemy też pod Pałac Sułtana Kasr Al-Alam. Następnie odwiedzimy słynne muzeum Bait Al-Zubair ze zbiorami przedstawiającymi kulturę i dziedzictwo Omanu. Czas wolny na spacery promenadą lub indywidualne zwiedzanie miasta. Powrót na nocleg w Maskacie lub okolicy obiadokolacja (opcjonalnie). (Trasa ok. 50 km)


Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd na lotnisko w Maskacie, przelot do Salali. Po przylocie przejedziemy na plażę Mughsail, na której nie tylko sfotografujemy spektakularną panoramę skał stromo wyrastających z Oceanu Indyjskiego, ale i będzie okazja zobaczenia niezwykłych gejzerów wybijających morską wodę. Następnie powrót do hotelu w Salali czas wolny obiadokolacja (opcjonalnie) i nocleg. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) transfer na lotnisko w Salali, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski. Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tygodniowy pobyt w hotelach w Salali. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek Oman" i w systemie rezerwacyjnym.


Uwagi!
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera.
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne, np. Ramadan 12.04-11.05.2021) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przeloty samolotem czarterowym: Warszawa - Salala - Warszawa oraz samolotem rejsowym Salala - Dubaj i Maskat - Salala, transfery klimatyzowanym autobusem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: wiz do Omanu (płatne wg cennika konieczne 2 wizy ze względu na wyjazd do ZEA), opłat administracyjnych obowiązkowo płatnych przy przekroczeniu granicy lądowej Emiraty - Oman - ok. 25 USD/os (opłata wyjazdowa z ZEA), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi, itp.)w kwocieok. 295 USD/os (płatne na miejscu), opłata nie zawiera wycieczek fakultatywnych i wiz omańskichoraz innych wydatków osobistych.


Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).


META Description

? Dubaj - spektakularne budowle świata • Abu Zabi - stolica Emiratów i największy meczet ? Salala - miasto oaza ?Burdż Chalifa - najwyższy drapacz chmur na świecie ? Zaginiona komnata - gigantyczne akwarium w hotelu Atlantis • Wyspa "Palma" - architektoniczne marzenie • Dubai Mall - największe centrum handlowe świata • Nizwa - potężny fort w oazie • Maskat - zabytki stolicy Omanu ? Szlak Kadzidlany ? plaża Mughsail - oceaniczny gejzer ? opcjonalnie tydzień wypoczynku nad morzem w Salali


Wizy - informacje dla sprzedawców

Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza.


Obecnie obowiązującą jest wiza elektroniczna, nie ma możliwości wykupienia wizy na granicy.


Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow.


Prosimy o zapoznanie się i zastosowanie do informatora wizowego dostępnego w systemie.


Usługa "Opłata za procedurę wizową OMD" jest doliczona do rezerwacji (ze względu na wyjazd do ZEA, konieczne będzie aplikowanie o wizę wielokrotnego wjazdu do Omanu stąd cena tej usługi droższa w przypadku tej imprezy). Powyższa wiza wielokrotnego wjazdu jest ważna również przy pobytach dłuższych niż 10 dni


Wizy

Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


Przy wjeździe do Omanu wymagana jest wiza.


Oferujemy możliwość wizowania do Omanu za pośrednictwem Rainbow.


O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
7 076 zł/os.
Kod oferty: 23122020RNBW188535
śr. 23.12.2020
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 23.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
śr. 23.12.2020 , godz. 00:00
Salalah
Powrót:
śr. 30.12.2020 , godz. 00:00
Salalah
śr. 30.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Sułtanaty i Emiraty

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
śr. 23.12.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
14 152
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 23.12.2020
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 14 152