Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Nepal / Nepal

Opis oferty: :

Katmandu • Pak Narodowy Chitwan • Pokhara • Sarangkot • Bhaktapur • Katmandu • Patan Nepal, położony u podnóża potężnych Himalajów, zachwyca wysokogórską scenerią, starożytnymi klasztorami i świątyniami oraz magiczną atmosferą miast, w których wydaje się, że czas stanął w miejscu. Znakomicie zaplanowana trasa pozwala dzień po dniu odkrywać fascynującą kulturę i podziwiać zmieniające się zjawiskowe krajobrazy. W pełnym kontrastów programie znalazły się takie atrakcje, jak kotlina Katmandu, Królewski Park Narodowy Chitwan oraz Pokhara, z której ujrzeć można aż trzy z dziesięciu najwyższych szczytów świata. Majestat gór, widoki na białe szczyty Himalajów i tysiące wspaniałych świątyń pozwalają uwierzyć, że było to miejsce, gdzie kiedyś spotykali się bogowie. Trasa w Nepalu: ok. 700 km.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Nepalu.

2. DZIEŃ. KATMANDU:

Przylot do KATMANDU, stolicy Nepalu, pełnej tętniących życiem uliczek i placów z licznymi świątyniami, miasta dwóch religii: hinduizmu i buddyzmu. Cała kotlina Katmandu ze względu na liczne zabytki i piękno krajobrazu została wpisana na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wizyta w Boudhanath, gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska wpisana na listę UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. P.N. CHITWAN:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PARKU NARODOWEGO CHITWAN położonego w głębi równin Taraju, w południowym Nepalu. Jeden z najwspanialszych azjatyckich parków narodowych od wieków jest doskonałym miejscem do obserwacji dzikiej przyrody. Na jego terenie spotkać można między innymi: nosorożce, tygrysy bengalskie, jelenie, pantery oraz lamparty. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad. Po południu spacer do lokalnej wioski ludu Tharu i pokaz tradycyjnych tańców. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. P.N. CHITWAN:

Śniadanie. Trekking po Parku Narodowym Chitwan, połączony ze spływem tradycyjnymi łodziami kanu po jednej z trzech rzek płynących przez park, podczas którego wypatrzyć można wylegujące się na brzegu krokodyle. Wizyta w ośrodku hodowli słoni, gdzie z bliska można zobaczyć te przepiękne zwierzęta, nakarmić je oraz poznać wiele ciekawych faktów na ich temat. Obiad. Po południu kolejna możliwość obserwacji dzikich zwierząt - wyjazd otwartymi, terenowymi busami na safari w parku (dla chętnych przejażdżka na grzbiecie słonia, dzięki któremu można dostać się na bagniste, niedostępne tereny parku). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. POKHARA:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do POKHARY, miasta w centralnym Nepalu, popularnej bazy dla wypraw trekkingowych, leżącej niemal u stóp Annapurny. Pokhara słynie z idyllicznego położenia w żyznej dolinie, wśród malowniczych jezior, w otoczeniu bujnej zieleni i szczytów górskich, a jej okolice są również niezwykłe pod względem geologicznym. Rejs łodzią po jeziorze Phewa, w którym odbija się górujący nad miastem szczyt Machhapuchhare. Wizyta w Świątyni Barahi, dwukondygnacyjnej pagodzie, znajdującej się na małej wyspie na środku jeziora. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. SARANGKOT:

Wcześnie rano przejazd do punktu widokowego SARANGKOT położonego na wysokości 1600 m.n.p.m. skąd podziwiać można zjawiskowe wschody słońca nazywane "zapalaniem szczytów". Wschodzące słońce powoli oświetla masyw Annapurny i sąsiednie szczyty, ukazując ogrom mistycznych Himalajów. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie 3-godzinna, piesza wyprawa do lokalnej wioski Damsadi, gdzie można przyjrzeć się codziennemu życiu rdzennej górskiej ludności. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. BHAKTAPUR - KATMANDU:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą w kierunku stolicy Nepalu - KATMANDU. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w BHAKTAPURZE, najlepiej zachowanym średniowiecznym mieście w kraju. Spacer po historycznych miejscach i podziwianie lokalnego rzemiosła. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. KATMANDU - PATAN:

Śniadanie. Zwiedzanie KATMANDU: stupa Swayambhunath, znana również jako Świątynia Małp - najstarsza w Nepalu, liczy ponad 2,5 tysiąca lat, plac Durbar - historyczne serce miasta, świątynia Paśupatinath - najważniejsze miejsce kultu nepalskich Hindusów, Kumari Bahal - Dom Żywej Bogini. Wizyta w PATANIE, nazywanym Miastem Piękna i słynącym z bogatej tradycji sztuki i rękodzieła. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelach***/****: 3 w Katmandu, 2 w okolicy Parku Narodowego Chitwan, 2 w Pokharze, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 2 obiady, 7 kolacji; przelot; przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób); opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 110 USD, napiwki: ok. 5 USD/dzień.Opłaty fakultatywne: wycieczka do Bhaktapuru: ok. 30 USD (wymagane min. 10 osób).Wiza do Nepalu (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) - ok. 25 USD. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce Informacje Praktyczne.Ze względu na dużą zmienność pogody i różne strefy klimatyczne w odwiedzanych rejonach, należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtkę przeciwwiatrową i przeciwdeszczową, czapkę, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, pokrowiec przeciwdeszczowy, żel do dezynfekcji rąk, krem z filtrem, środek na komary.Harmonogram pobytu w Parku Narodowym Chitwan (dzień 3. i 4.) zostanie przedstawiony na miejscu. Kolejność aktywności może ulec zmianie i uzależniona jest od aktualnych warunków pogodowych.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. Warto zabrać niskie nominały USD.Możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza przed wyjazdem.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
7 589 zł/os.
Kod oferty: 12032021VITX28994
pt. 12.03.2021
8 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pt. 12.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
..
sob. 13.03.2021 , godz. 00:00
Kathmandu
Powrót:
sob. 20.03.2021 , godz. 00:00
Kathmandu
..
sob. 20.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Nepal

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
pt. 12.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
15 178
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pt. 12.03.2021
8 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 15 178