Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot doHawany (przelot rejsowy, z przesiadką w jednym z portów europejskich).Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok.15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR/os).


Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wycieczka "Śladami Hemingwaya" - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Cojimar skąd pisarznajczęsciej udawał się na połowy. Odwiedziny w domu "Finca Vigia" oraz ulubionej knajpce "Floridita", gdzie będzie okazja spróbowania słynnego daiquiri.


Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Wizyta w fabryce cygar lub na plantacji tytoniu. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa. Lunch za dodatkową opłatą (ok.15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg.Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350 km).


Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok.15 EUR/os). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską "Perłą Południa", które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).


Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara - miasta, od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i "rewolucyjny" pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą (ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd w kierunku Trynidadu. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników oraz odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 80 - 200 km w zależności od miejsca noclegu).


Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace "baronów cukrowych" - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą (ok. 15 EUR/os). Czas wolny w mieście lub powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 40 km).


Dzień 8
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Hawanie i lot do Mexico City. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem. W zależności od możliwości czasowych, po południu wjazd na taras widokowy Wieży Torre Latinoamericana. Kolacja i nocleg w Mexico City. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 50 USD/os) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.


Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO), w programie: Plac Zocalo, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), Muzeum Templo Mayor. Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco i zwiedzanie Casa Hacienda La Noria muzeum Dolores Olmedo. Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os) w dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Przejazd do Puebli i wieczorny spacer po kolonialnej Puebli - zwanej "miastem aniołów". Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa, dzielnica artystyczna. Kolacja i nocleg w Puebli. (Trasa ok. 150 km)


Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej "pary wulkanów" - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Parku Narodowego Jaskiń Cacahuamilpa - jednym z największych na świecie systemu jaskiń, wizyta w imponujących "salonach skalnych".Wieczorem przyjazd do Taxco. Kolacja i nocleg w Taxco. (Trasa ok. 350 km)


Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Taxco - "srebrnego miasta". Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Po południu przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 300 km).


Dzień 13
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD/os) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD/os). Nocleg w Acapulco.


Dzień 14
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Nocleg w Acapulco.


Dzień 15
Po śniadaniu wyjazd z Acapulco do Mexico City. Po drodze wizyta w "mieście wiecznej wiosny" - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu oraz w ramach możliwości czasowych wizyta w muzeum Casa Brady. Transfer na lotnisko w Mexico City, wylot do Polski (przesiadka w jednym z europejskich portów).


Dzień 16
Przylot do Polski.


Uwagi do programu
Uwaga!
•Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
•W Meksyku pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
•Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
•Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
•Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
•Na przelotach wewnętrznych limit bagażu głównego to 20 kg na osobę, limit bagażu podręcznego to1 bagażo wymiarach 40cm X 40cm X 25cm na osobę(nie ma liminu wagowego lecz tylko wymiarowy). W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary linia lotnicza naliczy dopłatę za nadbagaż (ok. 30 USD).


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasieHawana - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, obsługę w systemie Tour Guide System,opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard:NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie (ok.160 USD/os w Meksyku i ok. 130 EUR/os na Kubie - opłaty płatne u pilota na miejscu: bilety wstępów, napiwki, przewodnicy lokalni, system TGS), opłaty migracyjnej przy wylocie z Kuby do Meksyku(ok. 25 USD/os), wycieczek opcjonalnych i innych wydatków osobistych.


Inne

TOUR GUIDE SYSTEM


Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Kontrasty Kuby i Meksyku - ogrom i zabytki Miasta Meksyk - Aztekowie w Teotihuacan - kolonialna Puebla miastem aniołów" - srebrne Taxco - niepowtarzalny urok Starej Hawany - Pinar del Rio i mogoty - Kolonialne Cienfuegos i canchanchara w Trynidadzie - wypoczynek w Acapulco"


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport i wiza
Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Meksyku i z Kuby.


Karta Turysty
Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.


Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.


Wizy

Paszport i wiza
Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Meksyku i z Kuby.


Karta Turysty
Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie.


Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Obowiązkowa deklaracja online

Podróżni wybierający się do Meksyku są zobowiązani do uzupełnienia deklaracji celnych online.
Deklarację można wypełnić nie wcześniej niż 3 dni przed planowanym lotem do Meksyku na poniżej stronie: https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
9 083 zł/os.
Kod oferty: 23042021RNBW152300
pt. 23.04.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pt. 23.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
pt. 23.04.2021 , godz. 00:00
Mexico City
Powrót:
pt. 07.05.2021 , godz. 00:00
Mexico City
pt. 07.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Tequila i cygara

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
pt. 23.04.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
17 867
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pt. 23.04.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
3 os. pokój standardowy (3Q0) 17 867