Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Meksyk / Meksyk

Opis oferty: :

Mexico City • Tlatelolco • Teotihuacán • Mexico City • Puebla • Cantona • Xalapa • Coatepec • Veracruz • Santiago Tuxtla • Catemaco • Rezerwat Nanciyaga • Wodospad Eyipantla • San Andres Tuxtla • Palenque • Isla Aguada • Campeche • Becal • Uxmal • Mérida • Chichén Itzá • Cancun Tajemnicze, zagubione w dżungli ruiny starożytnych świątyń, miasta urzekające urokiem kolonialnej architektury, maleńkie miejscowości, gdzie stanął czas i metropolia Mexico City. W programie także: plantacje znanych i cenionych odmian kawy, tytoniu i kakao. Idealna podróż dla pasjonatów tropików i entuzjastów morskich przygód, tym bardziej, że kończy się wypoczynkiem w Cancun z drugą pod względem wielkości rafą koralową na świecie. To najsłynniejszy meksykański kurort, kraina ciepłego turkusowego Morza Karaibskiego z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MEXICO CITY, stolicy Meksyku, która fascynuje swą niezwykłą różnorodnością. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. MEXICO CITY:

Śniadanie. Zwiedzanie historycznego miasta MEXICO CITY. Przejście na Plaza de la Constitución (Zócalo) - placu zaliczanego do największych placów świata. Przejście w okolice Katedry Metropolitalnej - największej i najstarszej katedry w Ameryce Południowej. W pobliżu tej katedry znajduje się Pałac Narodowy z siedzibą władz Meksyku. Następnie przejazd do Narodowego Muzeum Antropologicznego, gdzie można podziwiać zabytki kultur prekolumbijskich: Azteków, Majów i Tolteków. W muzeum znajduje się też spektakularny kalendarz aztecki o średnicy ponad 3,5 m - nazywa się go także "Kamieniem Słońca" lub "Kamieniem Pięciu Er". Przejazd do pływających ogrodów Xochmilico, wpisanych na listę UNESCO. Rejs po starożytnych kanałach typowymi dla tego rejonu kolorowymi łodziami. Obiad na łodzi i występ lokalnej grupy muzyków mariachi. Następnie spacer wąskimi uliczkami z epoki kolonialnej po tętniącej życiem dzielnicy Coyocán z licznymi kawiarniami i restauracjami. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. TLATELOLCO - TEOTIHUACÁN - MEXICO CITY:

Śniadanie. Przejazd na Plac Trzech Kultur w TLATELOLCO. Nazwa placu odnosi się do trzech okresów historycznych w Meksyku odzwierciedlonych poprzez budynki z okresu prekolumbijskiego, kolonialnego i niepodległego państwa Meksyk. Następnie przejazd do TEOTIHUACÁN, największego starożytnego miasta Meksyku. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie imponujących ruin: Piramida Księżyca, Piramida Słońca, Cytadela, Aleja Zmarłych, Świątynia Quetzalcoatla. W drodze powrotnej do MEXICO CITY zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadalupy, jednego z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych kościołów na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. PUEBLA - CANTONA - XALAPA:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUEBLA z historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO. Puebla (Miasto Aniołów), położone w dolinie między wulkanami La Malinche i Pico de Orizaba, słynie z wyrobów ceramicznych i słodyczy - znajdują się też tutaj liczne kościoły i twierdza Loreto. Następnie przejazd w okolice Casa de los Mu?ecos - przykład najlepszych dzieł architektury cywilnej XVIII w. Dalej zwiedzanie Kościoła Santo Domingo ze spektakularną Kaplicą Rosario, arcydziełem architektury barokowej. Przejazd do CANTONY (Dom Słońca) i zwiedzanie warownego miasta z okresu prekolumbijskiego. Za czasów świetności, ok. 1000 r.n.e., było to najbardziej zurbanizowane miasto na płaskowyżu meksykańskim. Następnie stolica Veracruz - XALAPA, spacer po malowniczych uliczkach tego miasta. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. COATEPEC - VERACRUZ - SANTIAGO TUXTLA:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COATEPEC słynącego ze storczyków i kawy. Zwiedzanie muzeum kawy i możliwość podziwiania rozciągających się wokół licznych plantacji storczyków. Przejazd do VERACRUZ, największego portu Meksyku, gdzie tropikalna atmosfera zlewa się z kolonialną architekturą. Spacer po tętniącym życiem porcie z licznymi sklepami i kafejekami ze słynną "cafe con leche" serwowaną według lokalnej receptury. Po południu przejazd do malowniczego SANTIAGO TUXTLA, spacer ulicami starego miasta do głównego placu, na którym znajduje się kamienna głowa olmecka - jedna z głównych atrakcji miasta. Przejazd do hotelu w okolicach Catemaco, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CATEMACO - REZERWAT NANCIYAGA - WODOSPAD EYIPANTLA - SAN ANDRES TUXTLA:

Śniadanie. Przejazd w do Laguny Catemaco, rezerwatu biosfery, miejsca o wyjątkowym bogactwie i różnorodności fauny i flory. Spacer po REZERWACIE NANCIYAGA z bujnymi roślinami tropikalnymi, gdzie między innymi powstawały sceny do filmu Mela Gibsona "Apocalypto". Rejs statkiem po Jeziorze Catemaco. Następnie obiad w lokalnej restauracji nad jeziorem z widokiem na wulkan San Martin i pasmo Santa Marta. Przejazd do WODOSPADU EYIPANTLA, aby podziwiać wspaniały wodny spektakl. Przejazd do SAN ANDRES TUXTLA, miasta słynącego z plantacji tytoniu. Zwiedzanie fabryki cygar. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. COMALCALCO - PALENQUE:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do COMALCALCO i wizyta na plantacji kakao. Przejazd do PALENQUE, jednej z największych atrakcji Meksyku, wpisanej na listę UNESCO. Arcydzieła architektury starożytnej Majów wznoszą się na wzgórzach porośniętych lasami tropikalnymi. Zwiedzanie prekolumbijskich ruin: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Słońca, Świątynia Krzyża, Obserwatorium. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. ISLA AGUADA:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do małej rybackiej wioski ISLA AGUADA nad największą laguną w Meksyku - Laguna de Terminos. Rejs łódką, który jest okazją do podziwiania bujnej roślinności lasów namorzynowych i obserwacji pelikanów czy delfinów. Obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejazd do Campeche, które stanowi żywe muzeum czasów kolonialnych i republikańskich. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. CAMPECHE - BECAL - UXMAL:

Śniadanie. Spacer po zabytkowym centrum miasta CAMPECHE, które zostało wpisane na listę UNESCO. Podczas spaceru podziwiać można pozostałości murów miejskich i odrestaurowane, kolorowe kamienice, które nadają miastu romantycznego klimatu. Przejazd do BECAL słynącego z produkcji słomkowych kapeluszy. Wizyta w zakładzie specjalizującym się w ręcznym wyrabianiu kapeluszy ze słomy i włókna palmowego. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do UXMAL, miasta z fascynującymi budowlami z czasów Majów - znajduje się tu jedno z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych na Półwyspie Jukatan. Zwiedzanie: Wielka Piramida Maga zwana też Piramidą Karła, Dom Mniszek, Pałac Gubernatora. Przejazd do Méridy, kolonialnego miasta na zachodzie Półwyspu Jukatan. Wieczorny spacer malowniczymi uliczkami. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. MÉRIDA - CHICHÉN ITZÁ - CANCUN :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie MÉRIDY: główny plac Plaza Mayor, katedra San Ildefonso, Pałac Rządowy, Teatr Peon, Casa Montejo - rezydencja rodziny konkwistadora i jedna z najpiękniejszych budowli z okresu kolonizacji hiszpańskiej. Spacer wzdłuż eleganckiej ulicy Paseo Montejo przypominającej paryskie bulwary. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO CHICHÉN ITZÁ - najsłynniejszego, prekolumbijskiego miasta na Półwyspie Jukatan. Zwiedzanie ruin Piramidy Cuculcan i Świątyni Wojowników. Przejazd do tropikalnych ogrodów. Możliwość kąpieli w Cenocie Ik KilL - studni krasowej uznawanej przez Majów za przejście do świata bogów. Przejazd wzdłuż Morza Karaibskiego do CANCUN. Powitalny drink, zakwaterowanie w Park Hotel (z ofertą all inclusive). Kolacja, nocleg.

11. DZIEŃ. CANCUN:

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na plaży w CANCUN. Nocleg.

12. DZIEŃ. CANCUN :

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

13. DZIEŃ:

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

11 noclegów: 9 w hotelach***/****, 2 w hotelu Park Hotel****(lub podobnym) • wyżywienie w czasie części objazdowej: 9 śniadań, 5 obiadów, 5 kolacji, podczas pobytu w Cancun: all inclusive • przelot: Warszawa-Mexico City, Cancun-Warszawa • przejazd klimatyzowanym minibusem lub autokarem (w zależności od ilości osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik: ok. 110 USD, napiwki ok: 5 USD os/dzień.

Obowiązkowa deklaracja online

Podróżni wybierający się do Meksyku są zobowiązani do uzupełnienia deklaracji celnych online.
Deklarację można wypełnić nie wcześniej niż 3 dni przed planowanym lotem do Meksyku na poniżej stronie: https://siat.sat.gob.mx/PTSC/DPE/faces/resources/pages/declaracion/declaracion.jsf

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
11 599 zł/os.
Kod oferty: 29032021VITX207023
pon. 29.03.2021
11 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 29.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
..
pon. 29.03.2021 , godz. 00:00
Cancun
Powrót:
pt. 09.04.2021 , godz. 00:00
Cancun
..
sob. 10.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Meksyk - z wizytą u Majów

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
pon. 29.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
23 198
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 29.03.2021
11 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 23 198