Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele ***/ **** - (6 noclegów). Pokoje: 2-, 3-osobowe z łazienkami i wc. Jedne nocleg w namiotach 2-3 osobowych (proste łóżka, pościel na terenie obozu prosta łazienka i toalety).Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Maroko".
"
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Rozkład i miejsce zbiorki znajduje się w tabeli na ostatniej stronie katalogu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu na nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniu udamy się na wzgórze, na którym znajdują się ruiny szesnastowiecznej kazby ze szczytu widać przepiękną panoramę Agadiru. Następniewyruszymy na południe kraju. Przejedziemy przez obszary rolnicze, gdzie uprawia się eksportowane m.in. do Polski warzywa i owoce, a następnie przez tereny porośnięte drzewami arganowymi, z których słynie Maroko. Z ich owoców tłoczony jest olej kosmetyczny i spożywczy o właściwościach leczniczych. Dalej wjedziemy w rejon malowniczego Antyatlasu, zamieszkałego przez Berberów - rdzenną ludność Afryki Północnej, żyjącą w osadach na górskich zboczach. W trakcie przejazdu liczne okazje do zdjęć. Dojazd do Tafraoute, malowniczo położonego w górskiej dolinie, słynącego z migdałów oraz wyrobu tradycyjnego haftowanego skórzanego obuwia. Spacer po miasteczku. Zakwaterowanie w klimatycznym górskim hotelu, na kolację lokalne specjały. (Trasa ok. 200 km)


Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie okolic Tafraout oraz charakterystycznych dla tego regionu formacji skalnycho fantastycznych kształtach i kolorach. Dalej kontynuujemy przeprawę przez góry, by wjechać w rejony subsaharyjskie. Czeka nas tu zmiana krajobrazu - pojawiąpierwsze oazy. Te obszary zamieszkałe są już przez Saharyjczyków. Dalsza podróż przez malownicze pustkowia zaprowadzi nas do Taty,saharyjskiego miastapołożoneego na skrzyżowaniu szlaków, którymi niegdyś podążały karawany. Na kolację dania kuchni lokalnej nocleg w hotelu w Tata. (Trasa ok. 280 km)


Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Sahary, po dotarciu do miasteczka Foum Zgouid zostawimy za sobą asfalt i dalej pojedziemy już pustynnymi bezdrożami, dawną trasą rajdu Paryż-Dakar.Na nocleg zatrzymamy się w namiotach w obozowisku na wydmach Chigagga, a kolację urozmaici muzyka nomadów na żywo. O zachodzie słońca, fakultatywnie,zaprosimy Państwanas przejażdżka na wielbłądach i podziwianie zachodzącego nad Saharą słońca. (wycieczka dodatkwo płatna u pilota ok.20 EUR/os).(Trasa ok. 170 km)


Dzień 5
Po śniadaniu kontynuujemy przejazd trasą Paryż-Dakar, a następnie wjeżdżamy na najważniejszy szlak karawan - szlak transsaharyjski biegnący w dolinie rzeki Draa. Przez gaje palmowe i warowne osady dotrzemy do Zagory, a następnie zwiedzimy wioskę Tamergroute, słynącej wyróbów ceramicznychcharakteyrzujących się unikatową zieloną barwą. W dalszej kolejności udamy się do ufortyfikowanej wiosce Tissergate. Następnie przemierzając gaje palmowe i wulkaniczne stoki Antyatlasu dotrzemy na nocleg i kolację do Ouarzazate.(Trasa ok. 280 km)


Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do najbardziej "filmowym" ksarze Maroka - Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem położonym na zboczu góry. To miejsce gdzie kręcono sceny do takich hollywoodzkich hitów jak "Gladiator", czy "Klejnot Nilu". Następnie przejazd do wspaniałej kazby Telouet - rodu Glawich położonej w sercu gór Atlasu Wysokiego (przy obfitych opadach deszczu dojazd do kazby może być utrudniony lub niemożliwy). Przejazd do Marrakeszu niezwykłą i malowniczą trasą przez góry Atlasu Wysokiego i przełęcz Tizi-n-Tichka (2260 m n.p.m.) do Marrakeszu. Wieczorem czas wolny na magicznym placu Jemma el Fna gdzie będzie okazja zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Nocleg w hotelu w Marrakeszu. (Trasa ok. 200 km)


Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Marrakeszu - najatrakcyjniejszego obecnie miasta Maroka. W programie słynny ogród Majorelle należący kiedyś do Yves Saint Laurenta, spacer po medynie orazminaret Kutubija. Zobaczymytakże kameralne Muzeum Dar Tiskwin oraz zlokalizowane w pięknym typowo marokańskim budynku - Muzeum DarSi Said. Znajdziemy także czas na odwiedziny zielarni berberskiej. Po południu przejazd przez malownicze góry Atlasu Wysokiego do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 270 km).


Dzień 8
Po śniadaniu czas wolny. Transfer:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.
UWAGA! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu obowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena i miejscana potwierdzenie.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanymi samochodami terenowymi na terenie Maroka, 6 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, jeden nocleg w namiotach, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodnikóworaz napiwków (łącznie około65 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych, a także fakultatywnej przejażdżki na wielbłądach (płatnej na miejscu ok.20 EUR).


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Maroku trwa od 2019-06-15 do 2019-09-30.


Wizy

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesiące od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Przejazdy samochodami 4x4 • Nocleg w obozie nomadów • Zachód słońca na Saharze • Ksar Ait Benhaddou • Marrakesz - czerwone miasto • dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny oraz podatek na rzecz promocji turystyki. Ich wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i regionu, w którym znajduje się hotel.

Koszt podatku turystycznego wynosi ok. 2-7 MAD (motele, hotele do 3*), 8-30 MAD (hotele do 5*) w zależności od regionu.

Wysokość podatku na rzecz promocji turystyki wynosi 1-5 MAD (motele, hotele do 3*) 8-15 MAD (hotele 4, 5* oraz lux).

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
4 100 zł/os.
Kod oferty: 11092020RNBW175403
pt. 11.09.2020
7 dni
Katowice
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
pt. 11.09.2020 , godz. 00:00
Katowice
pt. 11.09.2020 , godz. 00:00
Agadir
Powrót:
pt. 18.09.2020 , godz. 00:00
Agadir
pt. 18.09.2020 , godz. 00:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Maroko - Pustynny Offroad

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
pt. 11.09.2020
Wylot z:
Katowice
Cena
8 201
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pt. 11.09.2020
7 dni
Katowice
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 8 201