Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Malta / Malta

Opis oferty: :

Gozo • Il-Qala Belvedere • Ggantija • Ir-Rabat • Valetta • Cospicua • Vittoriosa • Senglea • Sliema • Comino Wyjątkowy program łączący zwiedzanie najciekawszych miejsc trzech wysp Archipelagu Maltańskiego. Trasa wycieczki prowadzi od bajecznej wyspy Gozo przez zabytki Valetty, aż do Błękitnej Laguny na spokojnej i mało znanej wyspie Comino. Gorące słońce, czas na relaks na plaży, zabytki z listy UNESCO i wygodny hotel to bardzo dobry przepis na wakacje w najdalej na południe wysuniętym kraju Europy. Trasa na Malcie: ok. 60 km.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. GOZO - IL-QALA BELVEDERE - GGANTIJA - IR-RABAT:

Śniadanie. Przejazd do portu i rejs na GOZO - mniejszą siostrę Malty, która zachwyca bajecznymi krajobrazami. Nic więc dziwnego, że to właśnie tu Odyseusz spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso. Przejazd samochodami terenowymi przez najbardziej malownicze miejsca wyspy, często niedostępne dla autokarów i samochodów osobowych, to niepowtarzalna i ekscytująca wyprawa. Postoje m.in. w IL-QALA BELVEDERE - najdalej wysuniętej na wschód miejscowości Gozo. Zapierające dech widoki można podziwiać z małego dziedzińca przed kościołem znanym jako Il-Madonna tal-Blat (Święta Maria Skały). Kościół zwrócony jest w kierunku wyspy Comino, a legenda głosi, że został zbudowany tak, aby mieszkańcy sąsiedniej wyspy mogli śledzić mszę świętą zza morza. Następnie punkt widokowy nad jaskinią Kalipso, i jeśli czas pozwoli, krótka wizyta na pięknej plaży Ramla. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń GGANTIJA. Obiad. Przejazd na zachód do punktu widokowego Dwejra. Wizyta w dolinie Wied il-Miela?, gdzie znajduje naturalny most skalny. Przejazd na północ wyspy do basenów solankowych. Proces pozyskiwania soli z wody morskiej obywa się tradycyjnymi metodami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Na koniec stolica wyspy IR-RABAT z dominującą Cytadelą, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. VALLETTA - COSPICUA - VITTORIOSA - SENGLEA :

Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy - VALLETTY, która do dziś zachowała unikalny charakter. Dominuje tu zabudowa z czasów, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer: Pałac Wielkich Mistrzów, skwer św. Jerzego, port z zapierającą dech panoramą miasta, Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia "Ścięcie św. Jana Chrzciciela". Czas wolny. Przejazd do Trzech Miast, gdzie kawalerowie miecza osiedlili się po przybyciu na wyspę. Zwiedzanie ufortyfikowanego portu COSPICUA, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w VITTORIOSA, aby na koniec dnia dotrzeć do SENGLEA, słynnego z odparcia inwazji tureckiej. Czas wolny na podziwianie imponującej panoramy wyspy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. REJS - SLIEMA :

Śniadanie. Przejazd do mariny w miasteczku Sliema. Rejs (1,5 godz.) łodzią wycieczkową dookoła głównych portów Malty. Wizyta w urokliwych zatoczkach oraz licznych marinach, gdzie cumują nowoczesne jachty. Doskonała okazja do uwiecznienia na fotografiach pięknych widoków na Vallettę i Trzy Miasta od strony morza. Czas wolny na obiad i zakupy w centrum SLIEMY, ze słynną promenadą pełną niezliczonych sklepów, kawiarni, restauracji i barów. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. COMINO:

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na Comino. Maleńka wyspa, niegdyś kryjówka piratów i przemytników, ma powierzchnię zaledwie 3,5 km² i tylko czterech stałych mieszkańców. Jest tu hotel, mała kaplica poświęcona powrotowi Matki Bożej z Egiptu i wieża rycerska zbudowana przez wielkiego mistrza Alof de Wignacourt w XVII w. Dziewicza przyroda, spokój i brak ruchu samochodowego sprawiają, że wyspa jest doskonałym miejscem dla spacerowiczów i fotografów. To także raj dla wszystkich, którzy kochają pływanie i sporty wodne. Błękitna Laguna, z krystalicznie czystą, błękitną wodą to jeden z najbardziej spektakularnych widoków Archipelagu Maltańskiego. Ok. 2-godzinny trekking po wyspie, czas wolny na plażowanie i kąpiel. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. WYPOCZYNEK - WIECZÓR MALTAŃSKI :

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywne (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście do tawerny na noc maltańską. Wieczór rozpoczyna się od dźwięków mandoliny i tradycyjnego śpiewu. Kolacja, na którą składają się tradycyjne dania kuchni maltańskiej przygotowywane przez najlepszych maltańskich kucharzy. W menu m.in. przystawki, ricotta ravioli, królik smażony w winie i czosnku, Bragjoli (wołowina z oliwkami) oraz wspaniałe maltańskie desery. Do kolacji podawane jest maltańskie wino, kawa, herbata i zimne napoje. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. WYPOCZYNEK :

Śniadanie. Czas wolny. Nocleg.

8. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelu *** w okolicy Qawra; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 7 śniadań, 1 obiad • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: podatek turystyczny: ok. 0,5 EUR/os./noc, nie więcej niż 5 EUR/os./pobyt (opłata jest pobierana przy zakwaterowaniu w hotelu), rejs na Gozo, rejs wokół portów Malty, bilety wstępu i lokalny przewodnik: ok. 160 EUR, dzieci do 12 lat: ok. 45 EUR.Wycieczki fakultatywne: rejs na Comino: ok. 63 EUR; wieczór maltański: ok. 55 EUR.Dopłata do Hotelu Santana****/os.: 500 PLN.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 699 zł/os.
Kod oferty: 15082020VITX203744
sob. 15.08.2020
7 dni
Katowice
BB - Śniadania
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 15.08.2020 , godz. 06:00
Katowice
WizzAir
sob. 15.08.2020 , godz. 08:35
Malta
Powrót:
sob. 22.08.2020 , godz. 06:00
Malta
WizzAir
sob. 22.08.2020 , godz. 08:35
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Maltańskie Trojaczki

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
sob. 15.08.2020
Wylot z:
Katowice
Cena
5 398
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 15.08.2020
7 dni
Katowice
BB - Śniadania
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 5 398