Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele/Logde o standardzie *** - (11 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych.
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.Na wyspie Nosy Be (dzien 9 i10)zakwaterowanie w hotelu 4* z wyżywieniem all inclusive.
Hotele na objeździe nie mają klasyfikacji turystycznej. Pokoje wyposażone są w podstawowe wygody: łazienkę, czystej wypranej pościeli, świeżych ręczników, mydła, papieru toaletowego, toalety (kompaktu) w stylu europejskim.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przelot na Madagaskar z przesiadką w jednym z portów europejskich. Zakwaterowanie w hotelu


Dzień 2
Po śniadaniu, przejazd do regionu Andasibe. Tym razem, jednym z głównych szlaków wyspy, udamy się w kierunku wschodnim, będziemy podziwiać typowo wyżynny krajobraz, malowniczo zabarwiony rudą ziemią, polami ryżowymi i roślinnością tropikalną. Po drodze miniemy miejscowość Moramanga, która w 1947 r. stanowiła jeden z najważniejszych bastionów oporu malgaskiego przeciwko władzy kolonialnej. Nocleg i kolacja w okolicy Andasibe.


Dzień 3
Po śniadaniu rozpoczniemy wizytę w Parku Narodowym Analamazaotra, który stanowi część lasów obszaru Andasibe. Rejony wschodnie znane są wśród miłośników przyrody jako Kraj Indirisów. Ten największy z lemurów zwany przez miejscowych Babakoto, co tłumaczy się jako "Ojciec" lub "Przodek" - wyróżnia się niesamowitym sposobem porozumiewania poprzez śpiew, który może nieść się nawet na odległość 4 km. Lasy deszczowe Madagaskaru kryją ponadto rzadki gatunek lemura Sifaka diademowa (Propithecus diadema) oraz jeden z najciekawszych gatunków chrząszcza- żyrafkę madagaskarską. Ten niewielki owad charakteryzuje się wydłużonym przedpleczem (niby-szyją) i czerwonym ubarwieniem pokryw skrzydeł. Udamy się również na wyspę lemurów - tutaj lemury przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, chętnie podchodzą, aby pozować do zdjęcia (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu, kolacja.


Dzień 4
Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Antanarywy. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od ulicy Maurycego Beniowskiego, Polaka, któremu rząd francuski zlecił skolonizowanie wyspy. Wjazd na wzgórze królewskie, górujące nad miastem ze wspaniałym panoramicznym widokiem na stolicę i okalające ją wzgórza. Tam znajduje się najbardziej charakterystyczny i znany budynek - Rova - Pałac Królowej, wpisany na listę UNESCO. Pagórkowata okolica, w której leży Tana (potoczna nazwa dla Antananarivo) jest pełna kontrastów. Czerwone, gliniane domy, liczne kościoły, kręte uliczki, tare samochodyi gwarne stragany, stojące w sąsiedztwie nowoczesnych budynków i sklepów sprawiają, że Antananarivo jest jedną z najciekawszych stolic Afryki. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.


Dzień 5
Śniadania, transfer na lotnisko i przelot do Diego Suarez,najważniejszego miasta północnegoMadagaskaru.DiegoSuarez rozwinęłosię dzięki handlowi prowadzonemu głównie przez Arabów i Europejczyków. Miastopołożone jest w rozległej zatoce uważanej za drugi, po Rio, największy naturalny port morski. W 1942 właśnie tutaj prowadzone były główne działania wojenne, znane w historii jako bitwa o Madagaskar. Charakterystycznym elementem krajobrazu zatoki jest słynna "Pain du Sucre" - cukrowy bochenek, stożkowa góra, wyrastająca prosto z wody na wysokość 120 m. Podczas zwiedzania miasta przejdziemy ulicą Colbert, z kolonialną zabudową wykorzystana na sklepy, bary i restauracje, odwiedzimy plac Joffre z pięknym widokiem na zatokę Pain du Sucre. Obiadokolacja, nocleg


Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Montagne dAmbre, oddalonego od Diego Suarez o ok. 30 km. Jest to jeden z najstarszych obszarów chronionych Madagaskaru, utworzony w 1958 roku, który zarazem jest jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie obszarów wyspy (75 gatunków ptaków i 25 gatunków ssaków). Park znany jest z licznych jezior wulkanicznych i malowniczych wodospadów, występują tu także liczne endemiczne rośliny i zwierzęta. Na szczególną uwagę zasługują kameleony, których jest tu aż 11 rodzajów. Wśród nich, znaleźć można jednego z najmniejszych przedstawicieli tego gatunku, który swoim wyglądem przypomina suchy, brązowy liść. Spacer po parku w poszukiwaniu interesujących okazów flory i fauny. Następnie przejazd do Czerwonych Tsingi, bajecznych form geologicznych powstałych w wyniku postępującej erozji a przywodzących na myśl krajobraz rodem z Marsa. Przejazd w okolice PN Ankarana, zakwaterowanie i obiadokolacja. (trasa ok. 150 km)


Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Ankarana słynącego z malowniczych formacji skalnych znanych pod nazwą Tsingi. Niesamowity krajobraz powstał w wyniku rozpuszczania wapienia przez kwaśne deszcze związane z prehistoryczną aktywnością tutejszych wulkanów. Park został utworzony w 1956 r. i rozciąga się na obszarze ponad 18 000 ha. Spotkać tam można m.in. 40 gatunków gadów i 10 płazów w tym wiele endemicznych dla tego regionu (np. 54 gatunków ptaków). Gęste lasy rezerwatu stanowią idealne warunki do życia dla tutejszej populacji lemurów: w tym koroniastego (eulemur coronatus), brązowego czy widłogłówki. Dodatkowo w parku zobaczyć można majestatyczne baobaby. Ostre formy, liczne jaskinie, endemiczna roślinność i ciekawy szlak prowadzący miejscami przez zawieszone nad kanionem mosty gwarantują niezapomniane wrażenia i szansę na zrobienie niepowtarzalnych zdjęć. Zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Ambanja. (trasa ok. 140 km)


Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Ankify skąd łodzią motorową przeprawimy się na wyspę Nosy Be. Malgaską nazwę tłumaczy się jako "duża wyspa" i faktycznie jest największą wyspą…u wybrzeży wyspy. Stanowi popularny kierunek wypoczynkowy dla turystów z zagranicy, jak i samych Malgaszy szczególnie ze względu na swoje liczne piaszczyste plaże i życie nocne. Z portu w Hell Vill do którego przypłyniemy, rozpoczniemy objazd orientacyjny po wyspie. Powierzchnia Nosy Be wynosi 321 km? a główna droga wokół liczy ok. 50 km długości. Po drodze zobaczymy uprawy ylang-ylang, drzewa, z kwiatów którego wytwarza się olejki aromatyczne m.in. wykorzystywane przy produkcji perfum Chanel no 5. Wjedziemy w okolicę najwyższego punktu wyspy, szczytu góry Passot położonego na wysokości. 329 m. n.p.m. skąd rozpościera się widok na wybrzeże i okoliczne jeziora wulkaniczne. Następnie udamy się na plażę Andilana - uznawaną za najładniejszą na wyspie. Nosy Be zamieszkuje endemiczny gatunek lemura czarnego (Eulemur macaco) oraz jedna z najmniejszych żab świata - Stumpffia pygmaea, która mieści się na paznokciu małego palca dorosłego człowieka. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu.


Dzień 9
Wypoczynek, dla chętnych wycieczka fakultatywna podczas której odwiedzimy Nosy Komba - wulkaniczna wyspa, słynąca przede wszystkim z licznej populacji Lemurów czarnych, które zaciekawione chętnie podchodzą do ludzi.


Dzień 10
Wypoczynek, dla chętnych rejs na małą wyspę Nosy Tanikely, gdzie będzie okazja posnurkować w krystalicznie czystej wodzie pośród tamtejszych raf koralowych.


Dzień 11
Po późnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas na plażowanie i ostatnie zakupy na wyspie. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Antananarywy. Zakwaterowanie i obiadokolacja.


Dzień 12
Po śniadaniu wizyta na Królewskim Wzgórzu Ambohimanga - uznawanym za duchową stolicę Madagaskaru i wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Miejsce to jest ważnym symbolem tożsamości narodowej Malgaszy. Odwiedzimy też lokalny market Analakely okrzyknięty niegdyś największym targowiskiem na świecie. Wieczorem transfer na lotnisko i lot do Polski.


Dzień 13
Przylot do Polski według rozkładu


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Antananarywy i do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich),przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie ***/****11 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, dzień 9-10 All inclusive), transfery busem, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu wizy (ok 25 EUR/os), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok. 210 EUR/os), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.


META Description

Madagaskar kraina lemurów sifaka, katta, brązowego, czarnego i koroniastego • Antananarywa • Andasibe - kraina Indrisów • endemiczna żyrafa madagaskarska • Diego Suarez i Pain du Sucre • krajobraz jak z Marsa - PN Red Tsingi • największe kameleony świata • baobaby • Plaża Andilana na rajskiej wyspie Nosy Be • przeloty lokalne w cenie


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "


Wizy

Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę.
Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok 25 EUR. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza na Madagaskar
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy i musi posiadać minimum jedną wolną stronę.
Wyrobienie wizy na okres 30 dni kosztuje ok 25 EUR. Wyrabia się ją po przylocie na lotnisku w Antananarywie.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
12 913 zł/os.
Kod oferty: 11012021RNBW209326
pon. 11.01.2021
12 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 11.01.2021 , godz. 06:15
Warszawa
pon. 11.01.2021 , godz. 22:25
Antananarivo
Powrót:
sob. 23.01.2021 , godz. 01:45
Antananarivo
sob. 23.01.2021 , godz. 16:25
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Oko w oko z Babakoto

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
pon. 11.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
25 827
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 11.01.2021
12 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 25 827