Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Część objazdowa
Hotele lokalnej kategorii *** (7 rozpoczętych dób hotelowych: 4 noce w Hawanie, 1 noc w Cienfuegos lub Santa Clara, 2 noce w Trynidadzie lub na Cayo Santa María). Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (serwowane lub w formie bufetu najczęściej w formie bufetu). Pokoje: skromne, 2 - osobowe z łazienką.Część pobytowa
Hotele VARADERO (7 rozpoczętych dób hotelowych ) do wyboru: hotele dostępne w sekcji : Varadero - hotele.Program

Dzień 1
Podany poniżej program rozpoczyna się od noclegu w Hawanie, niemniej istnieje możliwość, iż wycieczka rozpocznie się od noclegu w Santa Clara, Cienfuegos lub Trynidadzie (wtedy program zwiedzania zostanie odwrócony, czyli zwiedzanie zaczniemy od Cienfuegos, Santa Clara i/lubTrynidadu).
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero lub Hawany. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro oraz spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), a także plac św. Franciszka i Plac Katedralny z barokową katedrą, Następnie zwiedzanie starej i nieczynnej już fabryki słynnego rumu Legendario z możliwością degustacji rumu i likierów. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany, gdzie znajduje się między innymi Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 50 EUR/os).


Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Przejażdżka zabytkowymi amerykańskimi samochodami po ulicach Hawany - jedna z największych atrakcji Kuby! Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wycieczka "Śladami Hemingwaya" - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Cojimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy, odwiedziny w posiadłości "Finca Vigía" oraz w ulubionej knajpce "Floridita", gdzie będzie okazja spróbowania słynnego drinka daiquiri. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) proponujemy wycieczkę "Hawana Nocą" podczas której między innymi obejrzymy inscenizację "Cañonazo" (wybuchu armatniego) na terenie największej fortecy na Karaibach.


Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, region plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Wizyta w fabryce cygar lub na plantacji tytoniu. Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os.) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350 km).


Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli na Półwyspie Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską "Perłą Południa", które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).


Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Zdobycie Santa Clary przez oddziały Che Guevary otworzyły rewolucjonistom drogę do Hawany, zobaczymy Guevara Memorial i "rewolucyjny" pociąg pancerny. Opcjonalnie lunch. (ok. 15 EUR/os). Następnie odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga znajdującą się w Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni), słynącej niegdyś z plantacji trzciny cukrowej. Do dziś zachował się tu dawny pałac barona cukrowego, wieża obserwacyjna i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 80 - 200 km w zależności od miejsca noclegu).


Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu - wpisanego na listę UNESCO: brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów, pałace "baronów cukrowych" - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Opcjonalnie lunch (ok. 15 EUR/os). Czas wolny w mieście lub powrót do hotelu. Dla chętnych możliwość skorzystania (za dodatkową opłatą ok. 35 EUR/os) z wycieczki konnej po Dolinie Cukrowni, która przeniesie uczestników w czasy baronów cukrowych, z możliwością skorzystania z kąpieli w wodospadzie gór Sierra Escambray. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 40 km).


Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie.
- Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Varadero lub w Hawanie. Wylot do Polski.
- Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu w Varadero (możliwy transfer via lotnisko).


Dzień 9
Przylot do Polski.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Wycieczka dostępna również w wersji de luxe, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak:max. 20 osób w autokarze, wysokiej klasyhotele 4*z klimatyzacją. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.
Paszport i wiza
Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.
Karta Turysty
Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie przy stanowisku Rainbow.


Ze względu na charakter wycieczek fakultatywnych proponowanych podczas progamu (jazda konna), osobom planującym wzięcie w nich udziału rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot na Kubę (możliwe przesiadki w portach europejskich ), opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, program turystyczny jw. w ty-m przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie.


Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne, itp) w kwocie 140 EUR/os.- płatne pilotowi na miejscu. Opłata nie zawiera kosztu wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Kubie trwa od 01.11 do 31.03


META Description

Magiczna Hawana i Hemingway • Che Guevara i początki rewolucji • przejażdżka starymi autami i • kolonialne Cienfuegos • niepowtarzalna atmosfera Trynidadu • prawdziwe cygara i rum • wypoczynek w Varadero!


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
6 735 zł/os.
Kod oferty: 19112020RNBW25836
czw. 19.11.2020
7 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 19.11.2020 , godz. 00:00
Warszawa
czw. 19.11.2020 , godz. 00:00
Hawana
Powrót:
czw. 26.11.2020 , godz. 00:00
Hawana
pt. 27.11.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
czw. 19.11.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
13 470
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 19.11.2020
7 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 13 470