Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Kuba: hotele lokalnej kategorii **** (4 rozpoczęte doby hotelowe). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej w formie bufetu). USA: hotele/pensjonaty/motele *** (5 rozpoczętych dób hotelowych standard wg kategoryzacji Rainbow, ponieważ w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów). Pokoje: 2-osobowe, klimatyzowane, z łazienką. Wyżywienie: śniadania amerykańskie - składają się głównie z produktów słodkich (słodkie bułki, muffiny), pieczywa tostowego, płatków kukurydzianych, owoców. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. Trasa około 250 km.


Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi punkt widokowy z fortecy na Hawanę, skąd zrobimy najbardziej pocztówkowe zdjęcia miasta, spacer po Starej Hawanie, którą pokochał m.in. Hemingway czy Sinatra. Udamy się na degustację słynnego rumu Legendario, a następnie czeka nas przejażdżka starymi amerykańskimi samochodami wzdłuż nadmorskiej promenady Malecon. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 50 EUR/os) - kolorowe stroje i taneczno - muzyczna podróż przez historię kraju pozostaną długo w pamięci.


Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: hawańska nekropolia Krzysztofa Kolumba, Plac Rewolucji, na którym wygłaszał swoje wielogodzinne przemowy Fidel Castro oraz wizyta w zaułku Hamela, który słynie z murali inspirowanych kubańską santerią oraz niedzielnych koncertów rumby. Następnie odwiedzimy ulubiony bar Floridita, gdzie napijemy się daiquiri. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta lub 2-godzinną lekcję salsy w prawdziwym kubańskim klubie salsy z indywidualnym partnerem / partnerką (ok. 50 Eur/os).


Dzień 4
Czas poznać zapachy kuby: tytoń i kawę. Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Parku Narodowego Las Terrazas, słynącego z pięknych ostańców w dolinie Vinales. Po drodze zdjęcia przy kolorowych mozaikach Fusterlandii, a następnie spacer po dawnej plantacji kawy Buena Vista oraz czas na kawę nad malowniczym zalewem. Odwiedzimy również plantację tytoniu, gdzie zobaczymy, jak zwija się prawdziwe kubańskie cygara i pojedziemy konno pod słynny mural Prehistorii - tam chwilą przerwy na pinacoladę. Powrót Kolacja i nocleg w Hawanie. Dla chętnych wycieczka "Hawana nocą" połączona z wizytą w jednym z klubów salsy. (40 Euro/os), gdzie będzie można poćwiczyć umiejętności zdobyte podczas lekcji salsy.


Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Hawanie. Wylot do Miami lub Fort Lauderdale lub Orlando. Po przylocie odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu w okolicach Orlando. Kolacja we własnym zakresie. Trasa do około 380 km.


Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Universal Studio - podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. Przekraczając bramy parku stajemy się częścią magicznego świata filmów i bajek. Każdy filmowy świat stworzony przez Universal oferuje coś innego - od rollercoasterów przez filmy 4D, ciekawostki i rekwizyty z planów filmowych, animacje i przebrane postacie. Można zjeść kanapkę w typowym dinerze z lat 60-tych w towarzystwie wampirów czy Frankensteina. Spacer wśród scenografii przeniesie nas w różne amerykańskie stany, miasta i czasy. Powrót do hotelu w okolicach Orlando. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg.


Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Cape Canaveral. Zwiedzanie centrum kosmicznego Kennedy Space Center. Podczas wizyty w Centrum Lotów Kosmicznych wycieczka autobusem po ośrodku NASA, podczas której będziemy mogli zobaczyć platformę do wystrzeliwania pojazdów kosmicznych. Tu zapoczątkowano misje Apollo, które zaprowadziły Neila Armstronga na Księżyc. W oryginalnej Sali Dowodzenia z czasów Apollo, zapoznamy się z przygotowaniami do lotu na Księżyc, a nawet "poczujemy" start rakiety. Poznamy elementy pracy i życia kosmonautów na orbicie. Będziemy mogli uczestniczyć w symulowanym starcie wahadłowca. Liczne interaktywne prezentacje pozwolą zapoznać się z historią podboju kosmosu i budową Układu Słonecznego. Przejazd do hotelu w okolicach Miami. Zakwaterowanie i nocleg. Kolacja we własnym zakresie. Trasa około 450 km.


Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Everglades. Park stworzony został w celu ochrony ekosystemu lasów namorzynowych. Z lotu ptaka ten bagnisty teren wygląda jak miękka poduszka poprzecinana niebieskimi strużkami wody. My poznamy park i jego mieszkańców z pokładu airboata - płaskodennej łodzi napędzanej wielkim śmigłem, której budowa pozwala na swobodne poruszanie się po bagiennych rozlewiskach. Po południu powrót do hotelu, kolacja we własnym zakresie. Nocleg.


Dzień 9
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie i/lub zakupy (w Miami i okolicach miasta znajduje się kilka outletów). Dla chętnych i za dodatkową opłatą całodzienna wycieczka na Florida Keys (około 120 USD/os). Florida Keys to miasto-wyspa położone w archipelagu o tej samej nazwie, około 200 km w głąb Zatoki Meksykańskiej. Droga na Key West prowadzi przez 42 mosty, które rozdzielają Atlantyk i Zatokę Meksykańską. Trasa przejazdowa jako jedyna na Florydzie została uhonorowana prestiżowym tytułem All-American Road. Na Key West zobaczymy dom Ernesta Hemingwaya i letnią rezydencję prezydenta Trumana - Mały Biały Dom (wstępy dodatkowo płatne). Ciekawym dodatkiem będzie degustacja słynnej tarty limonkowej i drinka margarita (dodatkowo płatne). Będzie okazja do pamiątkowego zdjęcia przy boi wyznaczającej odległość do Kuby - to tylko 90 mil. Można zabrać akcesoria plażowe. Powrót do hotelu, kolacja we własnym zakresie. Trasa około 450 km.


Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy na pokładzie "Duck Boat", czyli wojskowej amfibii, umożliwiającej zwiedzanie z lądu i z wody co jest idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o położenie miasta nazywanego Magicznym Miastem. Amfibia zabierze nas do najciekawszych zakątków Miami: South Beach ze słynnymi budynkami Art Deco, Star Island z rezydencjami gwiazd, Downtown - centrum finansowe miasta i Key Biscayne - najbogatsza dzielnica Miami oraz Little Havana czyli dzielnica kubańska. Przejazd na lotnisko w Miami. Wylot do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich).


Dzień 11
Przylot do Polski.


Uwagi do wycieczki
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane.
Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Niezbędne są adaptery do kontaktów elektrycznych.
Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przeloty samolotami wg programu (na trasach z Europy i do Europy przesiadki w portach europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, kubańską Kartę Turysty, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja Sport: NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie: Kuba 120 Eur/os, USA ok. 300 USD - pakiet płatny u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje również kosztów wizy/ESTA do USA, wycieczek fakultatywnych podczas objazdu (wymienione w programie), posiłków innych niż wymienione w programie, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.


META Description

Hawana - najpiękniejsza stolica Karaibów • kawa i cygara • konna wycieczka w Vinales • dla chętnych lekcja salsy • Miami & Sunshine State • historia lotów kosmicznych w Cape Canaveral • przemysł filmowy Universal Studio •Everglades - bezkresne morze traw


Wizy - informacje dla sprzedawców
WizyPrzewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
10 646 zł/os.
Kod oferty: 28042021RNBW207473
śr. 28.04.2021
9 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 28.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
śr. 28.04.2021 , godz. 00:00
Miami
Powrót:
pt. 07.05.2021 , godz. 00:00
Miami
sob. 08.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Hawana i Miami - 90 mil do raju

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
śr. 28.04.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
20 993
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 28.04.2021
9 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 20 993