Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele *** dobrej klasy (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc i często telewizor.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Seulu samolotem rejsowym (bezpośrednio lub z przesiadką w Stambule, w jednej ze stolic europejskich lub krajów Płw. Arabskiego).


Dzień 2
Przylot do Seulu, odprawa paszportowo - celna i zwiedzanie miasta. Pałac Królewski Gyeongbok - rezydencja dawnych władców kraju oraz Muzeum Ludowe (dla zainteresowanych). Spacer ulicą Insadong pełną sklepów z antykami i wjazd na wieżę widokową N Seul Tower o wysokości 236 m (wspaniała panorama miasta). Przejazd na nocleg do hotelu.


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na granicę z Koreą Płn. Zwiedzanie nadgranicznej strefy zdemilitaryzowanej. Zwiedzimy Trzeci Tunel, obserwatorium Dora, stację kolejową Dorasan i Most Wolności. Uwaga! Strefa zdemilitaryzowana jest czasami zamykana ze względu na sytuację polityczną. W przypadku jej zamknięcia będzie realizowany program alternatywny. Po południu spacer po wiosce Bukchon Hanok, z tradycyjną architekturą i układem urbanistycznym, wizyta na targu Gwangjang i w dzielnicy Gangnami powrót do hotelu. (Trasa ok. 130 km)


Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Gór Sorak-san - malowniczego łańcucha górskiego pełnego granitowych szczytów, wodospadów i zabytkowych świątyń buddyjskich. Wjazd kolejką linową na górę Kwongeumseong - zwiedzanie ruin fortecy, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne góry. Następnie spacer do Świątyni Shinhungsa z ponad 100-tonowym posągiem Buddy. W ciągu dnia lunch. Na zakończenie dnia obejrzymy też skocznie olimpijskie w Pyeongchang. Przejazd do hotelu w górach Sorak-san. (Trasa ok. 250 km)


Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Punggi - w rejon słynący z uprawy żeń-szenia. Wizyta na lokalnym rynku, gdzie będzie możliwość obejrzenia różnego rodzaju produktów z tej rośliny. Następnie przejazd do wioski Hahoe (lista UNESCO). W wiosce zachowany jest pierwotny układ domów i uliczek, który nie uległ większym zmianom od chwili założenia osiedla w XVI w. W trakcie zwiedzania lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Andong.(Trasa ok. 240 km)


Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Gyeongju i zwiedzanie Muzeum Narodowego (dla zainteresowanych ok. 1,5 godz.), starożytnych królewskich grobowców, obserwatorium astronomicznego z VII w., świątyni Bulguksa - najbardziej znanej koreańskiej świątyni oraz granitowych grot Sokkuram z panteonem bóstw buddyjskich (lista UNESCO), znajdujących się na zboczu góry Toham. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 50 USD/os.) kolacja z lekcją gotowania tradycyjnych koreańskich potraw. (Trasa ok 100 km)


Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w góry Gayasan do świątyni Haeinsa (lista UNESCO). W świątyni z IX w. przechowywana jest Koreańska Tripitaka - zbiór ponad 80 tysięcy drewnianych płytek używanych do buddyjskich manuskryptów. Przejazd do Busan - głównego portu i drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta Korei Pd. Przejazd przez miasto i wizyta na cmentarzu wojsk ONZ, gdzie są pochowani żołnierze polegli w czasie wojny koreańskiej (1950-1953), następnie przejedziemy na największy koreański targ rybny - Jagalachi. Zakwaterowanie w hotelu w Busan. (Trasa: ok 220 km)


Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu ispacer po parku Yongdusan, w którym znajduje się wieża widokowa będąca symbolem miasta Busan. Przejazd do Hadong i wizyta w muzeum, gdzie orócz zapoznania się z ceremonią parzenia herbaty będziemy mogli przymierzyć tradycyjne koreańskie stroje (hanbok). Następnie przejazd do sanktuarium Samseonggung, zwanego Pałacem Trzech Mędrców, poświęconego mitycznym założycielom Korei. W trakcie zwiedzania lunch. Zakwaterowanie w hotelu w Hadong. (Trasa: ok. 130 km)


Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do położonej w górach buddyjskiej świątyni Tapsa z oryginalnymi kamiennymi pagodami. Po południu transfer do Jeonju - wizyta w muzeum papieru oraz wiosce z zabudową typu hanok. W ciągu dnia lunch. Nocleg w Jeonju. (Trasa ok. 140 km)


Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do destylarni w Dangjin, gdzie wytwarzane jest wino ryżowe - zwiedzanie połączone z degustacją lokalnych trunków. Po południu przejazd do Seulu i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych wizyta na przedstawieniu "Nanta" - bardzo popularne w Korei połączenie musicalu i pantomimy (dodatkowo płatne ok. 50 USD). (Trasa ok. 220 km)


Dzień 11
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski, lądowanie w Warszawie w tym samym dniu.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena obejmuje przelot samolotem rejsowym bezpośrednio lub z przesiadką w jednym z portów europejskich, państw Płw. Arabskiego lub Stambule, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j.w., oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 275 USD), dodatkowych posiłków, wycieczek fakultatywnych oraz innych wydatków osobistych.


Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


Uwaga! Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy licząc od daty zakończenia imprezy.
Telefony komórkowe. W Korei Pd. sieć telefonii komórkowej oparta jest na innym niż w Europie systemie (W-CDMA zamiast GSM). Z tego powodu polskie telefony mogą nie działać poprawnie - w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z Państwa operatorem telefonii komórkowej.


Karty płatnicze. Zwracamy uwagę, że w Korei nie jest powszechne korzystanie z kart płatniczych. Część sklepów, hoteli i restauracji przyjmuje płatności jedynie gotówką. Bankomatów jest mało i część z nich przyjmuje jedynie karty banku macierzystego. Koniecznie należy zabrać ze sobą gotówkę (najlepiej USD).


"


META Description

Seul i pałac królewski Gyeongbok • Granica z Koreą Północną - strefa zdemilitaryzowana • Góry Seorak • Świątynia Haeinsa z drewnianą tripitaką • Gyeongju i Busan


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
7 483 zł/os.
Kod oferty: 20032021RNBW57507
sob. 20.03.2021
9 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 20.03.2021 , godz. 14:40
Warszawa
niedz. 21.03.2021 , godz. 08:20
Seoul
Powrót:
wt. 30.03.2021 , godz. 00:00
Seoul
wt. 30.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Oko w oko z azjatyckim tygrysem

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 20.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
14 566
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 20.03.2021
9 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 14 566