Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele lub pousady/hacjendy *** w kategoriai lokalnej - wygodne.
Pokoje: funkcjonalne 2 - osobowe, wszystkie wyposażone w łazienki z WC oraz często TV i telefon.Uwaga! Pokoje 3 - osobowe na zamówienie, tylko w konfiguracji: łóżko małżenskie plus łóżko pojedyncze.Do dyspozycji gości:

niektóre obiekty posiadają basen
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotniskuim. F. Chopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora . Wylot do Bogoty przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Bogoty, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniuprzejazd do centrum Bogoty.StolicyKolumbii przyprawi nas o zawrót głowy, nie tylko ze względu na położenie na wysokości 2640 m n.p.m., ale także jeśli chodzi o rozmiary miasta. Ta metropolia liczy cztery razy więcej ludności niż Warszawa i jest miastem kontrastów. Tutaj nowoczesność współistnieje z kolonialna historią, a bogate dzielnice z dzielnicami biedy. Bogota to miasto muzeów i nie omieszkamy do kilku z nich wstąpić. Muzeum malarza Botero, kolumbijskiego Rubensa, który w zachwycie krągłościami, namalował otyłą Monalisę, Muzeum Szmaragdów, w którym dowiemy się m.in. że Kolumbia jest głównym światowym producentem tych szlachetnych kamieni, poznamy również ich rodzaje i będzie możliwość zakupu oryginalnego prezentu, a także słynne Muzeum Złota, które posiada przypuszczalnie najbogatszą kolekcję złotych wyrobów i biżuterii (powyżej 35 tys. eksponatów) prekolumbijskiej Ameryki. Udamy się na spacer po urokliwej starówce La Candelaria i zobaczymy Plac Główny, gdzie znajduje się m.n Pałac Prezydencki, Katedra i Sąd Najwyższy, na który to zorganizowano zamach partyzantów, wspierany przez najbardziej znanego na świecie bosa narkotykowego Pablo Escobara. Jeśli czas pozwoli wstąpimy również na lokalny targ rękodzieła, gdzie będzie można zakupić kokę i wyroby wykonane przez Indian. Dzień zakończymy panoramą Bogoty ze wzgórza Montserrate, gdzie miała miejsce 5 edycja Master Chef Polska. Kolacja. Zakwaterowanie. Nocleg. (Trasa 50 km)


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Zipaquira. Miasto słynące z funkcjonującej do dziś kopalni soli i udostępnionych dla turystów dwóch pierwszych poziomów podziemi. W scenerii solnych korytarzy i komnat dawnych pomieszczeń kopalni, w której wydobywano niegdyś 70% całej kolumbijskiej soli, została zaaranżowana Catedral del Sal. Katedra Soli jest zaliczana do jednego z siedmiu cudów Kolumbii i jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych tego kraju. Podczas zwiedzania obiektu przejdziemy przy wykutej w skale drodze krzyżowej, aż dojdziemy do ujmująco podświetlonej nawy głównej i obrazu stworzenia świata". Będziemy mieli okazję zobaczyć jedyne podziemne spa solne i show dźwięku i światła. Ta sceneria jest bardzo popularna również wśród Kolumbijczyków do zawierania ślubów. Obiad, powrót do Bogoty i lot do regionu kawowego. Przejazd do urokliwego miasteczka Salento, uznanego przez znany przewodnik Lonely Planet, za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc Kolumbii. Kolorowe domki z hamakami na balkonikach, rękodzieło i wyborna kawa, nazywana tutaj tinto, przypadną do gustu wszystkim tym, którzy pragną odpocząć od zawrotnego tempu życia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa 200 km)


Dzień 4
Po śniadaniu czas na ucieczkę od miasta i miejsc stworzonych przez człowieka. Czas na kontakt z przyrodą. Do doliny palm woskowych Valle de Cocora (UNESCO) udamy się legendarnymi jeepami Willys. Szczęściarze będą jechali na stojąco. W programie przejażdżka konna i trekking wśród najwyższych palm na świecie. W Kolumbii rośnie 324 gatunki palm, z czego palma woskowa jest najbardziej znana. Cała dolina jest niezwykle zielona, a spacer po niej to czysta przyjemność. Dla chętnych i najbardziej wytrwałych zaproponujemy dom kolibrów, Casa de Colibris, gdzie wpatrywać będziemy się jak zahipnotyzowani, w żyjące na wolności kolibry, przylatujące w odwiedziny, aby spożyć wodę wymieszaną z cukrem nierafinowanym panela. Zielone, niebieskie, z białym kołnierzykiem, machają niezwykle szybko skrzydełkami. Wyzwaniem będzie uchwycić je w odpowiednim momencie. Kolumbia jest numerem 1 na świecie, jeśli chodzi o kolibry i posiada aż 1903 gatunki ptaków. Powrót. Na kolację zaserwują nam lokalny przysmak: pstrąga z patacón, czyli smażonym plackiem z platana. (Trasa 50 km)


Dzień 5
Śniadanie i czas na pracę. Na typowej w regionie plantacji kawy, dostaniemy koszyki i będziemy zbierać czerwone ziarenka kawy. Wyjaśnimy sobie proces powstawania kawy i skosztujemy sławnej kolumbijskiej kawy. Kolumbia jest 3 na świecie eksporterem kawy po Brazylii i … Wietnamie. Po południu przelotdo Medellin, miasta z którego wywodził się kartel narkotykowy Pablo Escobara. Kolacja. Zakwaterowanie. Nocleg. (Trasa 100 km)


Dzień 6
Śniadanie. Medellin to najnowocześniejsze i drugie co wielkości miasto Kolumbii. Będziemy mieli okazję przejechać się kolejką nad comunas, dzielnicach biedy, skąd pochodził Pablo Escobar, boss kartelu narkotykowego Medellin, budzący do dziś sprzeczne odczucia u Kolumbijczyków. To tutaj kręcono cieszący się dużym powodzeniem na świecie "Narcos", opowiadający o życiu i śmierci i polowaniu kolumbijskiej policji i amerykańskiej DEA na Escobara. El Patrón, bo tak go nazywano, był postacią kontrowersyjną, z jednej strony miał na sumieniu ok. 10 tys. ludzi, z drugiej wielokrotnie wspierał finansowo biednych, budując np. osiedle dla 400 biednych rodzin. To człowiek, który był jednym z najbogatszych ludzi na ziemi, zbudował sam dla siebie więzienie, jako pierwszy użył małych odrzutowców do przemytu ton kokainy do USA i w przeciwieństwie do innych "narcos" sam nie popadł w żaden nałóg. Zwiedzanie Medellin będzie więc krążyło wokół życia i śmierci Pabla. Odwiedzimy m.in. cmentarz na którym spoczywa, dzielnicę , w której znajduje się El Mónaco, gdzie doszło do zamach zorganizowanego przez konkurencyjny kartel z Cali, na rodzinę Escobara, a także dom Pabla Escobara. Następnie kolejką udamy się do położonego w Santa Elena Parku Narodowego Arvi. Kolejki zawieszone są nad lasami deszczowymi, pozwalają nieco odetchnąć od miasta. W Avri znajdują się liczne kwiaty, mchy, żaby oraz ptaki. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


Dzień 7
Śniadanie. Wyruszymy w drogę poza Medellin do Guatape, miejscowości słynącej z ogromnego monolitu skalnego, z niesamowitym widokiem na okalające go jeziora. Wejdziemy na górę na ponad 600 schodów gdzie delektować będziemy się pięknem otoczenia. W klimatycznym miasteczku zjemy obiad, składający się typowego dania kolumbijskiego: bandeja paisa, itd. Powrót i przelot do Santa Marta. Nocleg.


Dzień 8
Dzień wolny na odpoczynek w okolicach Santa Marta. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, np.: wizyta w Parku Tyrona i mieście Santa Marta, dla aktywnych Palomino Tour oraz Scubadiving czyli nurkowanie z ekwipunkiem. Pełną listę poda pilot wycieczki na miejscu.


Dzień 9
Śniadanie, dzień wolny na odpoczynek w okolicach Santa Marta w hotelu nad plażą. Kolacja i nocleg.


Dzień 10
Śniadanie, przejazd do Cartageny. Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Płd, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na pocz. XVII wieku skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorem przejażdżka tzw. chivą przy akompaniamencie lokalnych muzyków wykonujących słynne w tym kraju Vallenato, będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (40 USD).


Dzień 11
Dzień na wolny na samodzielną eksplorację miasta. Dla chętnych całodzienna wycieczka łodzią na Wyspę Rosario. Wyspy Różańcowe (Islas del Rosario) to przepiękne, niewielkie wyspy rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Piękne, białe, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność, mnóstwo tropikalnej fauny: bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach, delfiny, żółwie, kraby. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Możliwość nurkowania i plażowania. (110 USD). Drugą propozycją jest wyjazd na "wulkan" Totumo - basen błotny, w którym unosimy się na powierzchni. Następnie kąpiel w rzece (80 USD). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


Dzień 12
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.


Dzień 13
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


"


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bogota - Cartagena - Warszawa (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu) oraz przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach lub hacjendachj.w. (11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem , wyżywienie: śniadania lunche i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie T.U. Europa. (NNW, KL i bagaż).


Cena nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców,biletów wstępu,oraz innych wydatków osobistych.
Koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu) ok. 225 USD/os.


Wycieczki lokalne

PARK TYRONA: to jeden z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Kolumbii. To miejsce, gdzie góry Sierra Nevada de Santa Marta schodzą do Morza Karaibskiego. Prawdziwa dżungla, lasy palm kokosowych i kilometry nietkniętych przez cywilizację białych plaż, okrzyknięte przez National Geographic jedną z najpiękniejszych plaż. Oprócz bujnej roślinności w parku występują tapiry, rzadkie gatunki małp np. wyjec czarny, kondory, ciekawe gatunki ptaków, w tym papugi z gatunku sierra parrot, a także rzadki gatunek żab. Do dziś mieszkają tam indianie m.in. Kogi i Arhuaco. Po parku można się poruszać wyłącznie pieszo lub jeździć konno. (ok.95 USD)


PALOMINO TOUR: To jedna z największych atrakcji regionu. Pomysłowość mieszkańców miasteczka nas zaskoczy. Wjedziemy na górę na motorach, przejdziemy pół godziny pieszo, aby w następnej kolejności zrobić spływ rzeką na dętkach. Dwie godziny relaksu i kontaktu z przyrodą. (Uwaga niezbędne są kremy z filtrem). Naszą wycieczkę zakończymy obiadem na plaży i relaksem. Powrót do Santa Marta. (ok.85 USD)


SCUBADIVING: nurkowanie z ekwipunkiem w Parku Tyrona, to jeden z najlepszych i najbardziej popularnych miejsc do nurkowania. Rozpoczyna się wypłynięciem przez uwielbianej przez obcokrajowców miejscowości Taganga. (ok. 110USD)


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Zipaquira * Region kawy (UNESCO) * Śladami Pablo Escobara * Przyroda w dolinie Cocory * Najpiękniejsze miasto kolonialne świata Cartagena * Rumba i salsa- w kraju Shakiry, Juanesa i Gabriela Garcii Marqueza * Kolibrowa hipnoza * wypoczynek nad Morzem Karaibskim


Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.


Informacja dotyczy obywateli Polski.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.


Informacja dotyczy obywateli Polski.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
11 612 zł/os.
Kod oferty: 12102019RNBW37102
sob. 12.10.2019
11 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 12.10.2019 , godz. 06:00
Warszawa
sob. 12.10.2019 , godz. 14:00
Cartagena
Powrót:
śr. 23.10.2019 , godz. 18:15
Cartagena
śr. 23.10.2019 , godz. 16:25
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Karaiby, Kawa, Kolumbia

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 12.10.2019
Wylot z:
Warszawa
Cena
23 225
sob. 12.10.2019
11 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
3 os. pokoj standard (2S8) 23 225