Kenia - w pogoni za Wielką Piątką

Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria

***

Region

Kenia

Opis

NAIROBI - JEZIORO NAKURU - MASAI MARA - JEZIORO NAIVASHA - AMBOSELI - NAIROBI

Dzień 1

Warszawa/Berlin - Nairobi. Wylot z Warszawy lub Berlina. Przylot do Nairobi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek.

Dzień 2

Nairobi - Park Narodowy Jeziora Nakuru. Śniadanie. Następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Jeziora Nakuru, położonego w Wielkiej Dolinie Ryftowej. Park Narodowy Jeziora Nakuru to porośnięty akacjowym lasem kompleks, atrakcyjny ze względu na liczne punkty widokowe i szlaki turystyczne. Niski poziom wody i zasolenie w jeziorze, od którego wywodzi się nazwa parku, przyciąga tu niezliczone stada ptaków, przede wszystkim flamingów. Lunch w lodge - obozie turystycznym przystosowanym do pobytu podczas safari. Następnie popołudniowe safari w Parku i nad brzegami jeziora. Wieczorem kolacja i nocleg w lodge.

Dzień 3

Park Narodowy Jeziora Nakuru - Rezerwat Masai Mara. Po śniadaniu przejazd do rezerwatu Masai Mara, zakwaterowanie w lodge. Po lunchu safari w rezerwacie będącym rajem dla fotografów i miłośników dzikiej przyrody. Park Narodowy Masai Mara jest częścią wielkiego Parku Narodowego Serengeti i stwarza możliwość obserwacji wielu gatunków zwierząt. Pagórkowaty teren, obfitujący w wodę rzek Telek i Mara, jest naturalnym środowiskiem dla antylop gnu, zebr, hien, szakali, lampartów, lwów, krokodyli, hipopotamów, żyraf. Szansa sfotografowania polującego lwa lub geparda. Spotkamy tu również słonie, których populacja jest w Masai Mara największa na świecie, a nad rzeką Mara wylegują się z reguły stada krokodyli nilowych i groźne masywne hipopotamy. Lunch i kolacja w lodge.

Dzień 4

Rezerwat Masai Mara (safari). Śniadanie. Cały dzień przeznaczony na safari po rezerwacie oraz obserwację zwierząt z przerwą na lunch. Dla chętnych (fakultatywnie, dodatkowo płatne) możliwość lotu balonem. Lunch i kolacja w lodge.

Dzień 5

Rezerwat Masai Mara - Jezioro Naivasha. Po śniadaniu przejazd w okolice Jeziora Naivasha. Jezioro jest jednym z nielicznych akwenów słodkowodnych w obrębie Wielkiego Rowu Afrykańskiego, a jego brzegi porastają papirusy, wodne hiacynty oraz żółte akacje. Główną atrakcją tego obszaru chronionego są licznie występujące w jeziorze hipopotamy, ale jest to również doskonałe miejsce na obserwację egzotycznych ptaków, na czele z bielikami afrykańskimi, których donośne odgłosy niosą się po tafli wody na duże odległości. Na brzegach jeziora można natomiast spotkać pasące się żyrafy, impale czy zebry. Opcjonalnie możliwy rejs łódką po jeziorze (płatny dodatkowo). Lunch i kolacja w lodge.

Dzień 6

Jezioro Naivasha - Amboseli. Po wczesnym śniadaniu udamy się w kierunku Amboseli. W tym dniu lunch we własnym zakresie (możliwe zamówienie lunch w formie suchego prowiantu - płatne dodatkowo ok. 25 USD/os.) W porze popołudniowej dotrzemy do Amboseli, położonego u stóp u podnóża Kilimandżaro - najwyższej góry Afryki (5896 m n.p.m.). Zaśnieżony szczyt Kilimandżaro, górujący nad welonem chmur jest niesamowitym tłem dla sawanny, gdzie można spotkać królewskie lwy, majestatyczne słonie, drapieżne lamparty i szybkie gepardy oraz bawoły, hipopotamy i zwierzynę płową. Cierpliwi podróżnicy natrafią tu również na zagrożone wymarciem nosorożce czarne. Amboseli jest rajem dla fotografów. Kolacje i nocleg w lodge.

Dzień 7

Amboseli. Śniadanie. Cały dzień przeznaczony na safari po rezerwacie oraz obserwację zwierząt z przerwą na lunch. Dla chętnych (fakultatywnie, dodatkowo płatne) możliwość wizyty w wiosce Masajów. Lunch i kolacja w lodge.

Dzień 8

Amboseli - Nairobi - Warszawa/Berlin. niadanie. Przejazd na lotnisko oraz wylot do Polski.

WyposaĹĽenie

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Cena zawiera

przelot Polska - Nairobi - Polska liniami rejsowymi z przesiadkami, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie - 1 nocleg w hotelu 3* w Nairobi oraz 6 noclegów w lodgach 3* (skromne pokoje z łazienkami - bez klimatyzacji i TV; w niektórych lodgach prąd dostępny tylko w określonych godzinach),, wyżywienie - śniadania, lunch i obiadokolacje (pierwszym posiłkiem jest śniadanie w dniu 2, a ostatnim śniadanie w dniu 8; w dniu 6 lunch płatny dodatkowo - lunch w formie pikniku - orientacyjny koszt - 25 USD/os.),, podczas safari transport sześcioosobowym minibusem, przystosowanym do obserwacji zwierząt (otwierany dach), zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu), serwis wykwalifikowanego polskiego pilota,

Cena nie zawiera

dopłata do zakwaterowania w pokoju pojedynczym albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, obowiązkowa opłata za wstępy do parków narodowych i rezerwatów, obsługa lokalnych przewodników i kierowców, serwis miejscowego agenta i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 440 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, napiwki dla bagażowych i kelnerów oraz obsługi hotelowej,, koszt wycieczek fakultatywnych.lot balonem w Masai Mara - ok. 450 USD/os., rejs łódką po Jeziorze Naivasha - ok. 50 USD/os., wioska Masajów w Amboseli - ok. 30 USD/os., koszt wizy i pośrednictwa wizowego (szczegółowe informacje w zakładce Wizy)., ,

Obsługa na miejscu

w jęz. polskim

Informacje wizowe

Wizy Obywatele polscy udający się do Kenii muszą posiadać wizę pobytową, którą należy uzyskać on-line poprzez stronę internetową - http.//evisa.go.ke/ Cena wizy turystycznej ważnej 3 miesiące to ok. 204 PLN/os. (51 USD/os.). Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty planowanego powrotu. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os + koszt W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji konieczne jest wypełnienie wniosku wizowego (dostarczany przez Ecco Travel w momencie założenia rezerwacji z opcją pośrednictwa wizowego) oraz przesłanie poniższych dokumentów - - 1 aktualne kolorowe zdjęcie paszportowe w formacie.jpg (5,5 x 5,5 cm, enface, jasne tło, bez okularów, zamknięte usta), - wysokiej jakości kolorowy skan paszportu (2 strony, strona z danymi) w formacie.jpg. Wniosek można wypełnić i przesłać najpóźniej na 7 dni roboczych przed wylotem.Uzyskana w drodze pośrednictwa wiza uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy.

* Udogodnienia:

 • Oferty egzotyczne
* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Dokumenty podróży:

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę: Kod oferty: 06082019ECTR173280
8 929 - zł %
Zobacz wszystkie warianty
Zapytaj o ofertę »
Teraz płacisz tylko zaliczkę
Cena całkowita:
(dla 2 osób)
17 884
Szczegóły ceny
 •  
 

Zgodnie z ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona zostanie składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi:

 • 1) 15 PLN/os. – za imprezy lotnicze czarterowe za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 6;
 • 2) 13 PLN/os. – za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane poza Europę;
 • 3) 10 PLN/os. – za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane w Europie za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 6;
 • 4) 7 PLN/os. – za imprezy z dojazdem własnym poza Europą;
 • 5) 5 PLN/os. – za imprezy z dojazdem własnym w Europie;
 • 6) 0 PLN – za imprezy realizowane do krajów mających granicę lądową z Polską oraz na terytorium Polski.
Kup na raty 0%
5 x  zł
Oferta w promocji
Rezerwuj za 100 zł
Zapytaj o ofertę »
Wt 06.08.2019
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Ecco Travel
Wylot:
Wt 06.08.2019
00:00 - Warszawa
00:00 - Nairobi
Powrót:
Wt 13.08.2019
00:00 - Nairobi
00:00 - Warszawa

Szybki kontakt

Jesteś zainteresowany tą ofertą? Zostaw numer telefonu,
oddzwonimy!
* Wyrażam zgodę na kierowanie do mnie przez Travelplanet.pl S.A. informacji handlowejrozwiń drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ust. z 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne).
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzaćrozwiń Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Proszę o kontakt”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

Gwarancje Travelplanet.pl

 • 1,4 mln zadowolonych Klientów

  Doświadczeni i profesjonalni konsultanci dobiorą najlepszą ofertę do Twoich potrzeb.

 • Gwarancja Ceny

  Wycieczki kosztują dokładnie tyle, ile u organizatorów!

 • Największa liczba wycieczek

  W jednym miejscu możesz porównać i kupić wakacje od ponad 50 organizatorów.

Zamówienie wstępne
 • (zaliczka + ubezpieczenie)
Zaliczka:
 zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Kup na raty 0%:
5 x  zł
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość

Wybrana
oferta:

Kenia - w pogoni za Wielką Piątką

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
Wt 06.08.2019
Wylot z:
Warszawa
Cena
17 884
Wt 06.08.2019
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Ecco Travel
Pokój dwuosobowy (DBL) 8 929