Kenia co w buszu piszczy

Atuty oferty

Gwarancja najniższej ceny

dowiedz się więcej

Opis hotelu

Kategoria

***

Opis oferty

 
Część objazdowa
Razem 6 rozpoczętych dób hotelowych. Safari: hotele/lodge kategorii *** - 1 doba w hotelu w Nairobi, 5 rozpoczętych dób hotelowych w lodgach - wygodne, często budowane w lokalnym stylu, położone bezpośrednio na terenach parków narodowych lub w ich pobliżu, często zlokalizowane przy wodopojach, gdzie zwłaszcza wieczorami gromadzą się zwierzęta, co pozwala obserwację zwierząt z hotelowego tarasu lub pokoju (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych). Pokoje: skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu), możliwość dostawki. Wyżywienie: śniadanie, lunch i obiadokolacja najczęściej w formie bufetu, choć w niektórych lodgach posiłki podawane są do stolika (możliwy lunch w postaci pakietów). Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja, bar, ogród, niekiedy sklepik z pamiątkamioraz często ogród ibasen. W recepcji do dyspozcyji telefon (płatny, niestety często zdarzają sięawarie linii telefonicznej).W Masai Mara możliwe 2 osobne safari w ciągu dnia lub 1 długie (w zależności od lokalizacji lodgy).Część pobytowa
3 rozpoczęte doby hotelowe w hotelu na wybrzeżuOceany Indyjskiego (w pobliżu Mombasy). Hotel *** (Mombasa Beach lub podobny) - kameralny hotel położony na północnym wybrzeżu Mombasy bezpośrednio przy plaży. W pobliżu hotelu sklepy, restauracje i inne rozrywki. Pokoje: 2-osobowe z możliwością 1 dostawki dla osoby dorosłej, wyposażone są w: łazienkę z prysznicem, klimatyzację, telefon, większość pokoi posiada balkon lub taras. Do dyspozycji gości: recepcja, sejf na recepcji (za opłatą), restauracja, bar, basen, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie oraz w ogrodzie przy plaży. Wyżywienie: śniadanie (7:30-09:30), lunch (12:30-14:30) i obiadokolacja (19:30-21:30). Wszystkie posiłki podawane są w formie bufetu i w standardach kuchni międzynarodowej. Napoje do lunchu i obiadokolacji płatne dodatkowo. Za dopłatą możliwy pobyt w hotelu **** (Jacaranda Indian Ocean lub podobny).Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.. Przelot do Nairobi liniami rejsowymi z przesiadką.


Dzień 2
Przylot do Nairobi. Po odprawie paszportowo-wizowej transfer do hotelu w Nairobi. Czas na odpoczynek, śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd (ok. 250 km) do położonego na płaskowyżu, ok. 1600 m n.p.m., Masai Mara - najsłynniejszego rezerwatu dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti (w Tanzanii) uważany jest za najpiękniejszy park na świecie. Po dotarciu do lodgy przerwa na lunch i krótki odpoczynek. Masai Mara to głównie płaska sawanna ze stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, gepardy, hieny, szakale itd. Popołudniowe safari w parku Masai Mara. Powrót do lodgy w ok. Masai Mara, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).


Dzień 3
Wcześnie rano safari w Masai Mara. Powrót na śniadanie i czas wolny. Po południu kolejne safari w parku, do którego w okresie letnim migrują w poszukiwaniu pożywienia zwierzęta kopytne z Serengeti (tzw. wielka migracja). Masai Mara jest także domem słynnej afrykańskiej wielkiej piątki zwierząt: słonia, nosorożca, lwa, lamparta i bawołu. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Masai Mara. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu przejazd do słonego jeziora Elementaita (lub podobnego w tej okolicy). Jest to przepiękne miejsce z kilkoma wygasłymi wulkanami w tle, przypominającymi leżącą postać ludzką. Po drodze przerwa na lunch. Następnie popołudniowe safari w Parku Narodowym Lake Nakuru, położonym w ogromnej geologicznej niecce zwanej Rift Valley (Wielki Rów). Zwiedzanie terenu zamieszkałego przez kilkaset gatunków wodnego ptactwa, który stanowi wspaniałą ostoję flamingów różowych. Na miejscu zobaczyć można również nosorożce białe, zebry, bawoły i gazele. Lunch, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Lake Nakuru. (Trasa ok. 400 km).


Dzień 5
Po śniadaniu transfer mikrobusem do Parku Narodowego Amboseli. Przerwa na lunch. Po południu safari i obserwacja zwierząt w jednym z najpiękniejszych parków narodowych Afryki. Przy sprzyjającej pogodzie możemy dostrzec Kilimandżaro - najwyższy szczyt Afryki. Teren parku rozciągającego się wokół malowniczego jeziora Amboseli porasta wilgotny las i gaje akacjowe. Żyją tam tysiące dzikich zwierząt: słonie, lwy, bawoły, antylopy i żyrafy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w lodgy w ok. Amboseli. (Trasa ok. 450 km).


Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsavo West. Krótki postój i spacer przy Źródłach Mzima - źródła tworzą niewielkie jeziorka z krystalicznie czystą wodą. Przy odrobinie szczęścia możemy tu podziwiać hipopotamy, krokodyle oraz liczne gatunki ptactwa wodnego. Przejazd widokową trasą z wulkanicznym krajobrazem Wzgórz Chyulu do lodgy. Przerwa na lunch oraz krótki odpoczynek. Po południu safari w parku Tsavo West. Safari będzie okazją do spotkania m.in. słynnych "Czerwonych Słoni z Tsavo", licznych gatunków antylop, żyraf oraz drapieżników. Zakwaterowanie i nocleg w lodgy na terenie parku. (Trasa ok. 170 km).


Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu transfer do Mombasy i zakwaterowanie w hotelu o wybranym standardzie. (Trasa ok. 260 km).


Dzień 8 - 9
Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.


Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na plażowanie i kąpiele w oceanie. Ok. północy transfer na lotnisko w Mombasie. Nocny wylot do Warszawy (przelot z przesiadką). (Trasa ok. 40 km).


Dzień 11
Przylot do Warszawy.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Należy wymienić dolary wydane tylko po 2005 roku. Starsze roczniki nie są przyjmowane.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach i logdach ***, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz transfery minibusami, wyżywienie jak w programie i opisach hoteli, opiekę polskiego pilota oraz lokalnego kierowcy-przewodnika podczas safari (j. angielski), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: opłat za wstępy do Parków Narodowych ok. 430 USD/os., obowiązkowych napiwków (ok. 60 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy kenijskiej.


Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 27.08.2018 r. i mogą ulec zmianie.


Inne

Porady ogólne:


Na safari należy zabrać ze sobą elastyczną torbę, a nie sztywną walizkę. Niestety nie ma możliwości przepakowania bagaży na safari i pozostawienia walizki lotniczej w hotelu pobytowym w Mombasie, ze względu na przylot do Nairobi. Sugerujemy zabranie ze sobą chust, które będą chroniły twarz przed kurzem i wiatrem. Jeśli chodzi o obuwie, to w ciągu całego dnia należy wystrzegać się klapek i stosować buty zakrywające całą stopę - uchroni to przed ugryzieniem przez jakiegoś nieprzyjemnego insekta. Przyda się także kapelusz przeciwsłoneczny i krem z wysokim filtrem. Jeśli chodzi o ubiór, to temperatura w ciągu dnia jest zmienna (rano i wieczorem chłodno, w ciągu dnia gorąco). Dlatego sugerujemy spodnie z dopinanymi nogawkami i przewiewną koszulę z długim rękawem (dodatkowo ochrona przed insektami). Na wieczór sweter lub polar. Radzimy zabranie lornetek do wypatrywania zwierząt, latarek (niektóre alejki w lodgach są słabo oświetlone) oraz repelentów na komary. Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu. W recepcji do dyspozycji telefon, płatny (zwykle drogi) jednak często zdarzają się także awarie telefonów stacjonarnych. Uwaga! Na terenach parków telefony komórkowe nie mają zasięgu.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie:


META Description

Kenia - Co w buszu piszczy - 11 dni • Spektakl natury - Wielka Migracja • słonie, żyrafy, antylopy i lwy • Masai Mara • flamingi różowe w Lake Nakuru • Amboseli - w cieniu Kilimandżaro • Tsavo - największy Park Narodowy w Kenii • Czerwone Słonie z Tsavo • Źródła Mzima • rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza


- Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Kenii oraz wiza.


- Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie na lotnisku w Kenii.


- Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Wizy

Wiza


- Do przekroczenia granicy kenijskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Kenii oraz wiza.


- Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie na lotnisku w Kenii.


- Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

* Udogodnienia:

 • Oferty egzotyczne
* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu

Dokumenty podróży:

Przewodnik

Cena została zaktualizowana z systemem operatora

Oferta jest dostępna!

Kod oferty: 26042019RNBW27780
Cena za osobę:
7 299 - zł %
Zobacz wszystkie warianty
Zapytaj o ofertę »
Teraz płacisz tylko zaliczkę
Cena całkowita:
(dla 2 osób)
14 599
Szczegóły ceny
 •  
 

Zgodnie z ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona zostanie składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi:

 • 1) 15 PLN/os. – za imprezy lotnicze czarterowe za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 6;
 • 2) 13 PLN/os. – za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane poza Europę;
 • 3) 10 PLN/os. – za imprezy innym środkiem transportu niż loty czarterowe realizowane w Europie za wyjątkiem imprez, o których mowa w pkt 6;
 • 4) 7 PLN/os. – za imprezy z dojazdem własnym poza Europą;
 • 5) 5 PLN/os. – za imprezy z dojazdem własnym w Europie;
 • 6) 0 PLN – za imprezy realizowane do krajów mających granicę lądową z Polską oraz na terytorium Polski.
Kup na raty 0%
5 x  zł
Oferta w promocji
Rezerwuj za 100 zł
Zapytaj o ofertę »
Pt 26.04.2019
9 dni
Warszawa
FB - Pełne wyżywienie
Rainbow
Wylot:
Pt 26.04.2019
00:00 - Warszawa
00:00 - Mombasa
Powrót:
N 05.05.2019
00:00 - Mombasa
00:00 - Warszawa
Trwa sprawdzanie dostępności

Szybki kontakt

Jesteś zainteresowany tą ofertą? Zostaw numer telefonu,
oddzwonimy!
* Wyrażam zgodę na kierowanie do mnie przez Travelplanet.pl S.A. informacji handlowejrozwiń drogą elektroniczną i telefoniczną (zgodnie z art. 172 ust. z 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne).
Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzaćrozwiń Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Proszę o kontakt”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

Gwarancje Travelplanet.pl

 • 1,4 mln zadowolonych Klientów

  Doświadczeni i profesjonalni konsultanci dobiorą najlepszą ofertę do Twoich potrzeb.

 • Gwarancja Ceny

  Wycieczki kosztują dokładnie tyle, ile u organizatorów!

 • Największa liczba wycieczek

  W jednym miejscu możesz porównać i kupić wakacje od ponad 50 organizatorów.

Zamówienie wstępne
 • (zaliczka + ubezpieczenie)
Zaliczka:
 zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Kup na raty 0%:
5 x  zł
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość

Wybrana
oferta:

Kenia co w buszu piszczy

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
FB - Pełne wyżywienie
Termin:
Pt 26.04.2019
Wylot z:
Warszawa
Cena
14 599
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
Pt 26.04.2019
9 dni
Warszawa
FB - Pełne wyżywienie
Rainbow
pokoj standardowy z wypoczynkiem w 3*** (2BN) 7 299
pokoj standardowy z wypoczynkiem w 4**** (2BO) 7 438