Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

****

Opis oferty:

 
Położenie:Zakwaterowanie:

Plaza Inn Doha **** (hotel miejski) lub podobny - położony jest w pobliżu centrum Doha nieopodal wybrzeża i słynnej promenady Corniche oraz takich atrakcji jak Muzeum Sztuki Islamskiej czy Souku Wagif. W sąsiedztwie znajduje się nowoczesna dzielnica West Bay i Zatoka Perska.
Plaża:Hotel nie posiada bezpośredniego dostępu do plaży. Ok. 900 m od hotelu znajduje się wybrzeże z deptakiem i port.Do dyspozycji gości:24.-godz. recepcja, lobby, windy, 2 restauracje w tym główną Atrium oraz bar (płatne dodatkowo), na dachu hotelu nieduży basen zewnętrzny z tarasem słonecznym (leżaki, parasole i ręczniki bez opłat). Dodatkowo: siłownia, sala konferencyjna, parking, pralnia, punkt wymiany walut.Pokoje:W 13-piętrowym budynku mieści się 329 pokoi. Standardowe pokoje 2-os. Mają ok. 23 m2 wyposażone w łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów), TV sat., telefon, zestaw do parzenia kawy/herbaty, sejf, mini bar (płatny) i klimatyzację.Wyżywienie:śniadania w formie bogatego bufetu lub za dopłatą obiadokolacje (4) - napoje dodatkowo płatne.Program sportowy i animacyjny:siłownia oraz nieduży basen zewnętrzny, zlokalizowany na dachu hotelu.Internet:Bezpłatny dostęp do Wi-Fi na terenie hotelu.Strona www:Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Kataru na lotnisko w Doha (możliwa przesiadka). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer do hotelu w Doha (lub okolicy). Zakwaterowanie w hotelu 4*i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). Uwaga!!! możliwość dopłaty i zakwaterowania w hotelu 5* (5 rozpoczętych dób hotelowych) nad morzem z prywatną plażą, np.Intercontinental Dohalub podobny w systemie rezerwacyjnym.


Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Państwa Katar, Dohy - udamy się do Muzeum Sztuki Islamu znajdującego się przy bulwarze Corniche. Muzeum prezentuje sztukę inspirowaną Islamem oraz dokonania naukowe z różnych części świata znaku półksiężyca. Następnie przejazd Promenadą, zwaną Corniche, z widokiem na zatokę oraz West Bay. Po drodze miniemy symbol miasta - Pomnik Perły oraz urzędy emira. W dzielnicy West Bay przejedziemy obok nowych ikon Dohy - wysokościowca Tornado i Doha Tower. Dojedziemy do Katary w której przespacerujemy się obok wież gołębich, licznych galerii i sal wystawienniczych do położonego nad brzegiem Zatoki Amfiteatru. Przejdziemy do największego i najważniejszego w Katarze meczetu al-Wahab (zwiedzanie z zewnątrz), mijając po drodze słynne korty tenisowe, na których rozgrywany jest turniej Qatar Total Open. Przejedziemy do dzielnicy Aspire, w której będziemy mieli czas na obiad (dodatkowo płatny) w centrum handlowym Villagio. W pobliżu Villagio znajduje się charakterystyczny wieżowiec The Torch oraz budowany na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 r. Khalifa International Stadium i tor wyścigów konnych, czy rozległy Aspire Park. Następnie przejazd do starego centrum miasta, na souk Waqif i zwiedzanie: kwartał sokolniczy, stajnie koni arabów, wąskie przejścia pełne sklepów z przyprawami i słodyczami, zamek Kut oraz główna ulica souku z licznymi sklepami i kawiarniami. Powrót do hotelu, czas wolny nocleg. Opcjonalnie obiadokolacja (Trasa ok. 150 km)


Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do miejscowości Al-Wakra. Niegdyś ważne na mapie Kataru miasto portowe, później zupełnie ustąpiło pierwszeństwa stołecznej Dosze, dziś znów odzyskuje blask i staje się popularnym miejscem podmiejskich wypadów. Odwiedzimy lokalny port, do którego raz po raz przypływają kutry z egzotycznymi rybami. Spacer promenadą. Następnie przejazd na zwiedzanie umocnionych wież Barzan, typowych dla regionu fortów, w których mieszkali lokalni mieszkańcy, a które także służyły jako przystanki dla kupców arabskich przemierzających Półwysep Arabski. Powrót do hotelu na odpoczynek i nocleg. Opcjonalnie obiadokolacja . (Trasa ok. 150km).


Dzień 4 - 5
Wypoczynek w hotelu, czas wolny oraz możliwość skorzystania z opcjonalnych wycieczek fakultatywnych, np. pustynne safari, nocleg na pustyni itp. (pełna oferta dostępna u pilota na miejscu) obiadokolacje (opcjonalnie) 


Dzień 6
Po śniadaniuwykwaterowanie z hotelu (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko wDoha, a dla klientów przedłużających pobyt transfer do wybranego hotelu. Wylot do Polski (możliwe przesiadki). Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o5-cio dniowypobyt w hotelach wKatarze. Opisy hoteli w sekcji "Wypoczynek Katar" i w systemie rezerwacyjnym.


Uwagi do programu
W terminach świątecznych i noworocznych możliwość dokupienia uroczystych kolacji za dodatkową opłatą na miejscu u pilota. Szczegółowe informacje podamy w listopadzie 2020 na R.pl.
Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na stronie operatora.
- Do Kataru nie można wwozić żadnego alkoholu (nawet w bagażu głównym), konfiskowany jest na lotnisku w Doha.
- W większości hoteli jest serwowany alkohol (poza wyjątkami - dry hotels)
- Plaże w Doha są zwykle prywatne (obowiązuje opłata za wstęp ok. 30 USD za dzień/os)
- Na plaży publicznej (również prywatnej) obowiązuje odpowiedni strój (nie ma możliwości noszenia bikini ani kąpielówek- mężczyźni powinni nosić szorty). Kobiety powinny mieć zakryte ramiona i ręce do łokci, brzuch oraz nogi do kolan Te regulacje nie dotyczą hoteli z prywatną plażą.
- Najlepiej wymienialną walutą na miejscu jest dolar amerykański (USD).
- Gniazdka elektryczne w większości hoteli wymagają zastosowania adaptera (dostępne w recepcji lub możliwość zakupienia w miejscowych sklepikach, ok. 5 USD).
- Przy wstępach do niektórych obiektów wymienionych w programie wymagany jest odpowiedni ubiór: długie spodnie, koszule polo (z kołnierzem) i zakryte buty dla mężczyzn oraz długie spódnice (za kostki), bluzki zakrywające ręce (za nadgarstki) oraz chusty, jako nakrycie głowy dla kobiet
- Ze względu na specyfikę kraju wyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie ( np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem (możliwe przesiadki), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (5 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok.80 USD/os., płatne na miejscu). Możliwość dopłaty do obiadokolacji (4) w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).


Uwaga!!! możliwość dopłaty i zakwaterowania w hotelu 5* (5 rozpoczętych dób hotelowych) nad morzem z prywatną plażą, np.Intercontinental Dohalub podobny w systemie rezerwacyjnym. Możliwość dopłaty do obiadokolacji (4)w systemie rezerwacyjnym (napoje płatne dodatkowo).


META Description

Doha - perła Kataru ? Panorama West Bay i stadiony Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 ? Al-Wakra - wspomnienie dawnego Kataru ? Muzeum Sztuki Islamskiej ? orientalny souq Waqif ? opcjonalnie 5 nocy wypoczynku w Katarze


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Katarze trwa od początku listopada do połowy kwietnia.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Do Kataru obywatele polscy wjeżdżają bez wizy na okres do 90 dni. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.


Wizy

Do Kataru obywatele polscy wjeżdżają bez wizy na okres do 90 dni. Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
4 849 zł/os.
Kod oferty: 05012021RNBW195416
wt. 05.01.2021
5 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
wt. 05.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
wt. 05.01.2021 , godz. 00:00
Doha
Powrót:
niedz. 10.01.2021 , godz. 00:00
Doha
niedz. 10.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Egzotyka light - Katar

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
wt. 05.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
9 699
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
wt. 05.01.2021
5 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 9 699