Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (10 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Calgary - 1, Lake Louise/Saskatchewan River Crossing - 1, Valemount - 1, Abbotsford/Vancouver - 1, Whistler - 1, Victoria - 1, Quebec City - 1, Montreal - 1, rejon 1000 wysp - 1, Niagara Falls - 1)Do dyspozycji gości:

restauracja oraz bar.
Pokoje:

2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Calgary.


Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Calgary rozpoczniemy od przystanku przy Fort Calgary, od którego rozpoczęła się historia miasta. Następnie przejedziemy na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo. Będzie tam możliwość sfotografowania potężnej areny Saddledome, czy Stampede Corral, obiektu sportowego znanego z charakterystycznych murali. Dalszym punktem zwiedzania będzie spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue do placu Olympic Plaza z fontannami.Widać stąd zarówno najwyższe wieżowce w mieście: Brooffield Palace i The Bow, jak i słynną wieżę Calgary Tower, na którą także wjedziemy. Wyjeżdżając z miasta miniemy obiekty olimpijskie z 1988 r. Przejazd na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady -Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise -neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Banff /Lake Louise/Saskatchewan River Crossing. (Trasa ok. 270 km)


Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, następnie będziemy kontynuować podróż słynną drogą lodowcową - Icefields Parkway przez Park Narodowy Banff, zatrzymując się na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. nad Jeziorem Bow, czy na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem "Ice Truck" przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok.60 USD/os.). Wjedziemy na teren kolejnego parku narodowego - Jasper, gdzie zobaczymy wodospady Athabasca. Po wyjeździe z trasy lodowców przystanek w górskim kurorcie Jasper. Podczas dalszej podróży zatrzymamy się na granicy prowincji Alberta/British Columbia, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Na koniec dnia postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych - Mt. Robson. Nocleg w okolicy Valemount. (Trasa ok. 280 km).


Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Przejazd do Blue River, gdzie weźmiemy udział w tzw. safari na rzece, podczas którego, przy odrobinie szczęścia, zobaczymy niedźwiedzie czarne - baribale, w ich naturalnym środowisku. Przejedziemy wzdłuż parku Wells Gray. Można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę - czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Postój w kanadyjskiej stolicy zawodów - Kamloops, położonego przy zbiegu dwóch odnóg Rzeki Thomson. W mieście i okolicach odbywają się turnieje golfa oraz ważne rozgrywki hokeja. Nocleg w okolicy Kamloops, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 300 km)


Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Vancouver, zwanego “miastem ogrodów". Zobaczymy takie atrakcje jak wyspa Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, czy park Stanleya, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Odbędziemy spacer przez starą dzielnicę Gastown, w której będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejdziemy obok secesyjnego budynku historycznego dworca Kolei Pacyficznej. Wjedziemy także na wieżę widokową Vancouver Lookout, zainstalowaną na szczycie biurowca Harbour Centre. Jest to jedna z najwyższych budowli w Vancouver, skąd roztacza się widok na miasto i jego spektakularne położenie. Po czasie wolnym wizyta w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Po południu wyruszymy w głąb Gór Skalistych ku miejscowości Whistler, zatrzymując się na zdjęcia przy Shannon Falls - imponującym, wysokim na ponad 350 metrów wodospadzie. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 420 km).


Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miejscowości Whistler, gdzie rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak Whistler Sliding Centre oraz przespacerujemy się reprezentacyjnym deptakiem Village Stroll. W czasie wolnym możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb. Wagoniki z częściowo szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy (dodatkowo płatne ok.60 USD/os.). Przejedziemy następnie do portu, skąd odpłyniemy przez urocze zatoki wśród małych wysepek na wyspę Vancouver. Przejazd w okolice Victorii, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 280 km).


Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie, a następnie zwiedzanie Victorii, stolicy prowincji Kolumbia Brytyjska. Zobaczymy wspaniałe Butchart Gardens - ponad stuletni kompleks ogrodów uznawanych za jedne z najwspanialszych na świecie, odbędziemy spacer wśród XIX-wiecznej zabudowy centrum, przejdziemy wybrzeżem obok wytwornego hotelu Empress, podejdziemy także pod gmach Parlamentu, wstąpimy do BC Museum ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób oraz wustawy prezentującej historię współczesnej Kanady Dla chętnych rejs łodzią na oglądanie orek w ich naturalnym środowisku (za dodatkową opłatą, ok. 120 USD/os.). Na koniec zatrzymamy się jeszcze w parku Beacon Hill, skąd rozciąga się piękny widok na cieśninę Juan de Fuca i ośnieżone góry amerykańskiego stanu Waszyngton. Wieczorem przejazd do portu lotniczego w Victorii i nocny lot do Toronto. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 8
Po przylocie śniadanie i przejazd do historycznego miasteczka Niagara on the Lake. Miasto to jest położone przy granicy Kanady i USA. Podczas I Wojny Światowej pod miasteczkiem funkcjonował Tadeusz Kościuszko Camp - ośrodek szkoleniowy dla polskich ochotników do Armii Polskiej organizowanej przez państwa Ententy, która później była znana jako Armia Błękitna pod dowództwem generała Hallera. Po epidemii grypy 1918 r. kilkudziesięciu żołnierzy polskich zostało pochowanych w pobliżu centrum szkoleniowego. Tak powstał najprawdopodobniej jedyny polski cmentarz wojskowy na terenie Ameryki Północnej. W miasteczku pospacerujemy także pomiędzy pięknymi wiktoriańskimi domami. Kolejno przejazd nad wodospad Niagara, który liczy sobie 10 tys. lat i powstał u schyłku ostatniej epoki lodowcowej. Spacer nad wodospadem, a następnie przejazd statkiem wycieczkowym pod najszerszą częścią wodospadu, zwaną Końską Podkową. Zaobserwujemy jak miliony ton wody przelewają się nad urwistymi ścianami skalnymi w miejscu, gdzie Rzeka Niagara wypływa z Jeziora Erie do Jeziora Ontario, a ogłuszający huk usłyszymy z odległości wielu kilometrów. Następnie (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 15 USD/os.) wyjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się przepiękny widok na cały poziom rzeki po stronie amerykańskiej. Spacer na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Następnie wizyta w Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Niagara Falls. (Trasa ok. 170 km).


Dzień 9
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie, a następnie przejazd wzdłuż wybrzeży jeziora Ontario do Toronto, kanadyjskiej stolicy biznesu i największej metropolii Kanady. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m wysokości). Jazda do głowicy wieży trwa 40 sekund. Rozciąga się stąd widok na całe miasto i jezioro. Znajduje się tu także klub nocny i obrotowa restauracja, które mieszczą się na wysokości 351 m. Zachęcamy do przechadzki po szklanej podłodze, która zapewni niesamowite i niepowtarzalne doznania. Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym Ratuszem. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji Ontario, który położony jest tuż obok największego w Kanadzie uniwersytetu. Po zwiedzeniu miasta wyruszymy w dalszą drogę na wschód. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Kingston/Gananoque. (Trasa ok. 420 km)


Dzień 10
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, a następnie przejazd do krainy 1000 wysp, gdzie będzie okazja podziwiać z pokładu statku malownicze pogranicze USA i Kanady, a także dowiedzieć się czy to z tego regionu pochodzi słynny na całym świecie sos do sałatek. Następnie przejazd do stolicy Kanady - Ottawy, a w niej zobaczymy lokalny targ - Byward Market, ekskluzywny hotel sieci Fairmont oraz piękny Parlament Kanady. Przejazd na nocleg w okolicy Montrealu. (Trasa ok. 370 km).


Dzień 11
Śniadanie i wykwaterowanie, a dalej zwiedzanie największego miasta francuskiej Kanady - Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Przejazd na Stare Miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 r. w stylu gotyckim. Jest to zapierająca dech w piersiach świątynia z misternie wykonanym ołtarzem, rzeźbami i polichromią. Następnie udamy się na spacer w kierunku Starego Portu, mijając wzniesiony w stylu art-deco biurowiec Aldred, Ratusz i Kościół Żeglarzy. Czas wolny na Starym Mieście. Przejedziemy następnie na wzgórze Mont Royal, skąd roztacza się wspaniała panorama centrum miasta i szeroko rozlewającej się Rzeki Św. Wawrzyńca. Przejedziemy także do Parku Olimpijskiego z 1976 r., w którym zwiedzimy Biodome - dawny tor wyścigów rowerowych, przebudowany w latach 90. XX w. na imponujący obiekt umożliwiający zetknięcie się z 4 ekosystemami Ameryki Północnej, a także wjedziemy na wieżę nad Stadionem Olimpijskim. Następnie wyruszymy w trasę doliną Rzeki Św. Wawrzyńca do stolicy regionu, miasta Quebec. Po drodze obejrzymy także jedno z miejsc pozyskiwania i wytwarzania najbardziej bodajże kanadyjskiego dodatku do dań - syropu klonowego. Przejazd hotelu w okolicy miasta Quebec. (Trasa ok. 300 km) Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą przejazd na wieczorny krótki spacer po Dolnym Mieście Quebecu i rejs statkiem. Na pokładzie możliwość podziwiania bajkowo iluminowanego miasta. (Cena ok. 70 USD)


Dzień 12
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie miasta Quebec. Kiedy w 1608 r. dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Ameryki Północnej. Zwiedzanie Quebecu rozpoczynamy od spaceru przez najstarszą część miasta - Basse-Ville, czyli Dolne Miasto. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjątkową atmosferą. Następnie przejście widokowym deptakiem Dufferin do Haute-Ville do centrum miasta położonego na wzgórzu. Góruje nad nim monumentalny hotel-zamek Château Frontenac - znak rozpoznawczy Quebecu. Zwiedzanie zabytkowych części miasta usytuowanych na malowniczym wzgórzu. Kolejno wyruszymy w drogę do portu lotniczego Quebec City lub Montrealu(3h jazdy)i wylot do Polski (możliwe przesiadki). (Trasa ok. 50 km lub 280 km+ przelot).


Dzień 13
Przylot do Warszawy.


Uwagi do programu


Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.


Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.


Do gniazdek niezbędne są adaptery.


Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolarkanadyjski (CAD)- wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.


"


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Calgary i z Montrealu do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Vancouver do Toronto, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 395 USD/os (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.8/6. Sprawdź opinie: "


Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:


Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.


"


Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:


Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.


"


META Description

Calgary - stolica hokeja • Park Narodowy Banff • Whistler - olimpijskie miasto • Jasper - oko w oko z grizzly • Wyspa Victoria i wieloryby • Vancouver - miasto pachnące żywicą • Montreal - Paryż Północy • Toronto i Wielkie Jeziora • Niagara - najsłynniejszy wodospad • fascynujące Quebec

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
12 063 zł/os.
Kod oferty: 28062020RNBW104675
niedz. 28.06.2020
11 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 28.06.2020 , godz. 09:30
Warszawa
niedz. 28.06.2020 , godz. 16:52
Montreal
Powrót:
czw. 09.07.2020 , godz. 10:25
Montreal
pt. 10.07.2020 , godz. 07:20
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Przystanek Kanada

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
niedz. 28.06.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
23 676
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
niedz. 28.06.2020
11 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 23 676