Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Kanada / Kanada

Opis oferty: :

Calgary • Park Narodowy Banff • Jezioro Louise • Jezioro Moraine • Jezioro Peyto • Jezioro Bow• Rzeka Saskatchewan • Lodowiec Athabasca • Park Narodowy Jasper • Kanion Maligne • Jezioro Medicine • Lodowiec Stutfield • Wodospad Helmcken • Cache Creek • Jezioro Lillooet • Jezioro Duffey • Jezior Seton • Jezioro Kamloops • Capilano Suspension Bridge• Victoria • Vancouver Cuda przyrody, nieziemskie krajobrazy Kraju Klonowego liścia. Na trasie 9 jezior, 3 lodowce, 2 parki narodowe, strzeliste szczyty kanadyjskich Gór Skalistych, a także 2 metropolie: Calgary i Vancouver oraz Victoria, piękna stolica prowincji Kolumbia Brytyjska. Odkryj naturalne piękno Kanady! Trasa w Kanadzie: ok. 1425 km.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Kanady. Przylot do CALGARY. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

2. DZIEŃ. CALGARY :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum CALGARY, największego miasta prowincji Alberta. Wizyta na Wzgórzu Scotsmana, skąd roztacza się panorama miasta, następnie wjazd na wieżę obserwacyjną Calgary Tower o wysokości 191 m, z widokiem 360 stopni na Calgary. Spacer Stephen Avenue, główną ulicą handlową miasta, z restauracjami, barami i pubami. Następnie Park Stampede, gdzie odbywa się najsłynniejszy festiwal rodeo w Kanadzie, spacer przed gmach ratusza. Wizyta w ogrodach Devonian z bogatą kolekcją tropikalnych roślin. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Banff malowniczą trasą przy słynnych hoodoos - formacjach skalnych w kształcie kolumn, wodospadach Bow, następnie Tunnel Mountain Drive z widokiem na Dolinę Rzeki Bow i słynny Banff Spring Hotel, zbudowany na wysokości 1414 m n.p.m. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. PARK NARODOWY BANFF - JEZIORO LOUISE - JEZIORO MORAINE - JEZIORO PEYTO - JEZIORO BOW - RZEKA SASKATCHEWAN - LODOWIEC ATHABASCA:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w PARKU NARODOWYM BANFF, którego krajobrazy należą do najpiękniejszych na kontynencie północnoamerykańskim. Przejazd do JEZIORA LOUISE, które jest jednym z najsłynniejszych i najpiękniejszych jezior parku. Jego turkusowo-zielona tafla pięknie kontrastuje z surowym tłem lodowca Victoria. Dalej trasa prowadzi nad JEZIORO MORAINE w Dolinie Dziesięciu Szczytów, otoczone majestatycznymi górami, z turkusowo-błękitną wodą. Postój nad JEZIOREM PEYTO, uważanym za jedno z najpiękniejszych jezior świata i JEZIOREM BOW, położonym na wysokości 1920 m n.p.m. Popołudniu przejazd wzdłuż RZEKI SASKATCHEWAN oraz pola firnowego Columbia. Wjazd SnoCoachem na szczyt LODOWCA ATHABASCA. Droga od Jeziora Louis do wrót Parku Narodowego Jasper jest jedną z najbardziej malowniczych tras górskich świata. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. PARK NARODOWY JASPER - KANION MALIGNE - JEZIORO MEDICINE - LODOWIEC STUTFIELD:

Śniadanie. Wyjazd z hotelu na całodzienną wizytę w PARKU NARODOWYM JASPER. Został on utworzony w 1907 r., zajmuje powierzchnię 10878 km² i obejmuje wschodnią część Gór Skalistych. Można tu podziwiać niezwykłe góry, lśniące jeziora, majestatyczne widoki, głębokie wąwozy i rozległe doliny. Zwiedzanie parku: KANION MALIGNE, którego głębokość dochodzi do 54 m i JEZIORO MEDICINE, najdłuższe naturalne jezioro Gór Skalistych. Przejazd u podnóża imponującego LODOWCA STUTFIELD. Późnym popołudniem powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. WODOSPAD HELMCKEN :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autostradą, biegnącą u podnóża Mount Robson (3954 m n.p.m), najwyższego szczytu kanadyjskiej części Gór Skalistych. Tutaj następuje zmiana czasu o jedną godzinę wstecz! Postój przy WODOSPADZIE HELMCKEN na rzece Murtle. Czwarty najwyższy wodospad Kanady spada 141-metrową kaskadą do kanionu położonego poniżej. Miejsce to zostało odkryte w 1913 r. i nazwane tak na cześć Johna Sebastiana Helmckena, który przyczynił się do przyłączenia Kolumbii Brytyjskiej do Kanady. Przejazd do hotelu w Sun Peaks, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. CACHE CREEK - JEZIORO LILLOOET - JEZIORO DUFFEY - JEZIORO SETON - JEZIORO KAMLOOPS :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez miasteczko CACHE CREEK, położone nad rzeką Bonaparte. Jego nazwa związana jest z handlem futrami - tak nazywano skrytki do przechowywania futer i zapasów żywności. W okresie gorączki złota osada była ważnym punktem na trasie kolejki transportującej kruszec. Kolejno przystanki na zdjęcia w najbardziej malowniczych miejscach: JEZIORO LILLOOET o długości ok. 25 km, JEZIORO DUFFEY, JEZIORO SETON - słodkowodny fiord, JEZIORO KAMLOOPS, zjawiskowo otoczone z każdej strony stromymi wzgórzami, porośniętymi niską roślinnością. Przyjazd do Whistler. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. CAPILANO SUSPENSION BRIDGE - VICTORIA :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Parku Capilano. Spacer po CAPILANO SUSPENSION BRIDGE. Ten słynny wiszący most jest najpopularniejszą atrakcją północnego Vancouver. Zbudowany w 1889 r. liczy 137 m długości i wisi na wysokości 70 m nad rzeką Capilano. Idąc trasą Treetops Adventure, podziwiać można wspaniałą roślinność m.in. jodły Douglasa. Przejście Cliff Walk - kładkami zawieszonymi na wysokości 30 m. Zwiedzanie Totem Park, gdzie zgromadzono imponującą kolekcję indiańskich totemów. Następnie przejazd do portu w Tsawwassen, przeprawa promowa na wyspę Vancouver. Przejazd do VICTORII - stolicy prowincji Kolumbia Brytyjska, o której mówi się, że jest bardziej angielska niż Anglia, co widoczne jest w architekturze, fladze i bardzo popularnych herbaciarniach. Jej nazwa, podobnie jak nazwa prowincji, związana jest z angielską królową Wiktorią. Panoramiczne zwiedzanie: historyczny Empress Hotel, urzekający Inner Harbour, budynek Parlamentu, Beacon Hill Park - ogrody ze szlakami spacerowymi wśród pięknej roślinności, Thunderbird Park z kolekcją indiańskich totemów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. VANCOUVER :

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do portu, przeprawa promowa do Tsawwassen. Przejazd do centrum VANCOUVER. Zwiedzanie: Stanley Park, jeden z najwspanialszych parków miejskich na świecie, wyspa Granville nazywana sercem miasta, Queen Elizabeth Park z ogrodem różanym i oranżerią. Następnie Gastown, najstarsza dzielnica stolicy, pięknie odrestaurowana, z urokliwym Placem Klonowym oraz zegarem napędzanym parą wodną, antykwariatami i kawiarniami w stylu staroangielskim, kolorowe Chinatown - jedna z największych chińskich dzielnic w Ameryce Północnej. Dalej Robson Street z doskonałymi restauracjami i licznymi butikami, English Bay, Canada Place, Prospect Point i Lions Gate Bridge. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

10. DZIEŃ.:

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

8 noclegów w hotelach**/***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 8 śniadań • bilety wstępu • przelot: Warszawa-Calgary, Vancouver-Warszawa • przejazd klimatyzowanymi mini-busami i autokarami • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalni przewodnicy i napiwki: ok. 120 CAD.Osoby podróżujące do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym obywatele RP) muszą posiadać elektroniczne potwierdzenie podróży (Electronic Travel Authorization - eTA). Opłata za eTA i pośrednictwo: 60 PLN/os. Dane potrzebne do uzyskania eTA należy wysłać najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Szczegóły w zakładce "Informacje o regionie" lub po dokonaniu rezerwacji w zakładce WYCIECZKA w Strefie Klienta na www.itaka.pl.Należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtkę przeciwwiatrową i przeciwdeszczową, czapkę, czapkę z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
11 759 zł/os.
Kod oferty: 14082020VITX203747
pt. 14.08.2020
8 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
pt. 14.08.2020 , godz. 00:00
Warszawa
..
pt. 14.08.2020 , godz. 00:00
Vancouver
Powrót:
sob. 22.08.2020 , godz. 00:00
Vancouver
..
niedz. 23.08.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Naturalnie Piękna Kanada

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
pt. 14.08.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
23 518
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pt. 14.08.2020
8 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 23 518