Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
 
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwe przesiadki). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Przylot do Montrealu, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Ottawie.


Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu rozpoczniemy zwiedzanie kanadyjskiej stolicy. Położona nad majestatyczną rzeką, Ottawa, znajduje się nie tylko na granicy prowincji Ontario i Quebec, ale także na zetknięciu angielskiej i francuskiej strefy kulturowej. W mieście odwiedzimy zabudowane neogotyckimi gmachami Wzgórze Parlamentarne, z którego roztacza się widok na rzekę i przeciwległe miasto Gatineau. Następnie udamy się na spacer, przecinając wpisany na listę UNESCO Kanał Rideau oraz mijając słynny hotel Laurier Po krótkiej wizycie na tętniącym życiem Byward Market przejedziemy do miasta Gatineau, do Kanadyjskiego Muzeum Historycznego, oferującego m.in. największą w świecie kolekcję totemów, jak również galerię ukazującą różnorodność tego kraju. Kolejno wyruszymy w trasę do największego miasta francuskiej Kanady - Montrealu, zwanego Paryżem Północy. Przejazd na Stare Miasto ze słynną bazyliką Notre Dame, zbudowaną w 1829 r. w stylu gotyckim. Jest to zapierająca dech w piersiach świątynia z misternie wykonanym ołtarzem, rzeźbami i polichromią. Następnie udamy się na spacer w kierunku Starego Portu, mijając wzniesiony w stylu art-deco biurowiec Aldred, Ratusz i Kościół Żeglarzy. Czas wolny na Starym Mieście. Przejedziemy jeszcze na wzgórze Mont Royal, skąd roztacza się wspaniała panorama centrum miasta i szeroko rozlewającej się Rzeki Św. Wawrzyńca. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie. (Trasa ok. 220 km)


Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do Parku Olimpijskiego z 1976 r., w którym zwiedzimy Biodome - dawny tor wyścigów rowerowych, przebudowany w latach 90. XX w. na imponujący obiekt umożliwiający zetknięcie się z 4 ekosystemami Ameryki Północnej, a także wjedziemy na wieżę nad Stadionem Olimpijskim. Następnie wyruszymy w trasę doliną Rzeki Św. Wawrzyńca do stolicy regionu, miasta Quebec. Kiedy w 1608 r. dopłynął tu francuski odkrywca Samuel de Champlain, miejsce to wydało mu się tak piękne, że nazwał je darem od Boga. Quebec to jedyne otoczone fortyfikacjami miasto na północ od Meksyku, przepełnione historią i kulturą unikalną dla Ameryki Północnej. Zwiedzanie Quebecu rozpoczynamy od spaceru od Parlamentu Prowincji przez najstarsze części położone wewnątrz murów. Góruje nad nimi monumentalny hotel-zamek Château Frontenac - znak rozpoznawczy Quebecu. Spacer widokowym deptakiem Dufferin, następnie zejście do Basse-Ville, czyli Dolnego Miasta. Przy wąskich uliczkach ulokowane są zabytkowe kamieniczki z kafejkami, butikami i galeriami. Gwarny Place Royale przyciąga turystów niedzisiejszą, wyjątkową atmosferą. Zakwaterowanie w hotelu w Quebecu. (Trasa ok. 280 km) Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą przejazd na wieczorny krótki spacer po Dolnym Mieście Quebecu i rejs statkiem. Na pokładzie możliwość podziwiania bajkowo iluminowanego miasta. (Cena ok. 70 USD)


Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy do malowniczego regionu Charlevoix, rozciągającego się na wzgórzach wzdłuż szerokiego estuarium Rzeki św. Wawrzyńca. Pierwszym przystankiem będą wodospady Montmorency, 83-metrowej wysokości ściana wody o 30 m przewyższająca słynne wodospady Niagara. Kolejno przejedziemy na wyspę Ile dOrleans, na której odwiedzimy jedno z miejsc pozyskiwania i wytwarzania syropu klonowego, bodaj najbardziej kanadyjskiego dodatku do dań. Po degustacji przejedziemy przez miejscowość Sainte-Anne-de-Beaupre. Zgodnie z legendami święta Anna udzielała pomocy żeglarzom forsującym zdradliwe wody Rzeki św. Wawrzyńca, dlatego na jej cześć wzniesiono tu jeden z najważniejszych w kraju ośrodków pielgrzymkowych. Odwiedzimy także kanion św. Anny, w którym wysoko ponad rzeką przerzucono szereg wiszących mostów, których przejście przysparza niemało emocji, ale i zapewnia niezwykłe widoki. Jadąc wzgórzami wzdłuż wspaniale rozlewającej się Rzeki św. Wawrzyńca dojedziemy w okolice miasta Baie-Saint-Paul, gdzie odwiedzimy jeszcze jedno miejsce produkcji lokalnych specjałów - słynnych na całą Kanadę quebeckich serów. Dojazd na nocleg w okolicy fjordu Saguenay. (Trasa ok. 280 km)


Dzień 5
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do portu, skąd wyruszymy na około 2-godzinny rejs, podczas którego będziemy mogli podziwiać niezwykłe piękno fjordu Saguenay. Po rejsie przejedziemy do urokliwego, zabudową reprezentującą typową wieś quebecką portu w Saint-Simeon. Stamtąd przeprawimy się przez Rzekę św. Wawrzyńca. Z uwagi na ogrom rzeki przeprawa trwa nieco ponad godzinę, podczas której będzie można podziwiać Góry Laurentyńskie schodzące do samej rzeki. Przejazd pełne lasów i jezior wschodnie rejony Quebecu na nocleg do Edmundston/Grand Falls. Uwaga: w zależności od godziny rejsu po fjordzie i rozkładu promów St Simeon-Rivière du Loup przyjazd do hotelu możliwy w późnych godzinach wieczornych. (Trasa ok. 350 km)


Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w podróż jedną z bardziej malowniczych tras Nowego Brunszwiku. To największa z trzech nadmorskich prowincji Kanady i jedyna w kraju, gdzie status oficjalnego języka ma zarówno angielski, jak i francuski. Niemal cały dzień będzie nam towarzyszyła Rzeka św. Jana, która na pewnym odcinku stanowi granicę z amerykańskim stanem Maine. W mieście Grand Falls zobaczymy największe w prowincji wodospady. Następnie dojedziemy do niewielkiego Hartland, w którym zobaczymy najdłuższy w świecie kryty most, mierzący sobie niemal 400 m. Ciekawą inżynieryjnie konstrukcję zbudowano na przełomie XIX i XX w., zastępując w ten sposób niewygodną przeprawę promową. Kolejnym punktem programu będzie stołeczne dla Nowego Brunszwiku Fredericton, w którym natura przeplata się z historią. Zobaczymy kameralne Garrison District - kolonialną dzielnicę ze starym Ratuszem, dawnymi koszarami żołnierzy, czy latarnią rzeczną, jak również podejdziemy pod siedzibę Parlamentu prowincji. Po południu wyruszymy w drogę do hotelu w okolicy Moncton. (Trasa ok. 380 km)


Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zobaczymy jedną z największych atrakcji prowincji Nowy Brunszwik - pomnik przyrody Hopewell Rocks nad Zatoką Fundy. To jedno z bardziej niezwykłych miejsc, gdzie można zaobserwować największe pływy morskie na świecie: różnica poziomu wód między przypływem a odpływem sięga ok 12 m, co odpowiada czteropiętrowemu budynkowi! Odbędziemy spacer pośród dziewiczych lasów mieszanych do wybrzeża zatoki, gdzie wznoszą się skały kilkunastometrowej wysokości pionowe skały. W czasie odpływu można tam chodzić po dnie oceanu, podziwiając wysokie skały wyrzeźbione działaniem morza. Następnie przejedziemy 13-kilometrowym Mostem Konfederacji na Wyspę Księcia Edwarda. Naszym celem będzie Cavendish, w którym będziemy mieli okazję przenieść się w czasy dzieciństwa, składając wizytę Ani z Zielonego Wzgórza. Bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery ma w tym miasteczku swoje muzeum, będące XIX-wieczną posiadłością doskonale odzwierciedlającą otoczenie niesfornej Ani. Po południu wyruszymy ku Charlottetown, stolicy wyspy, spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy m.in. siedzibę władz prowincji, Victoria Row - centrum życia towarzyskiego miasta, czy katedrę św. Dunstana. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 280 km)


Dzień 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu ruszymy na południowy kraniec Wyspy Księcia Edwarda, do portu w Woodland Islands. Po przeprawie promowej znajdziemy się w Nowej Szkocji, najdalej na wschód wysuniętej z trzech kanadyjskich prowincji atlantyckich. Odwiedzimy Centrum Kultury i Dziedzictwa w Milbrook, gdzie zapoznamy się z życiem rdzennych mieszkańców tej części Ameryki Północnej, ludu Mikmaq. Centrum prezentuje zarówno rzemiosło Mikmaqów, jak i ich tradycje i wierzenia. Następnie przejedziemy do stolicy prowincji, Halifaxu. Zatrzymamy się przy Cytadeli, potężnej budowli w kształcie gwiazdy, spod której rozpościera się widok na centrum. Następnie przejdziemy w kwartał znany jako Historic Properties - najstarsze w kraju pieczołowicie odrestaurowane nabrzeżne magazyny, mieszczące obecnie wyszukane butiki, restauracje i kawiarnie. Zwiedzimy tu także Maritime Museum od the Atlantic, doskonale odzwierciedlające nadmorski charakter miasta. Pośród niezliczonych eksponatów opowiadających o historii Nowej Szkocji największe zainteresowanie budzi kolekcja poświęcona Titanicowi. Po czasie wolnym wyruszymy ku Wyspie Księcia Edwarda, zatrzymując się na cmentarzu Fairview, na którym pochowanych jest ponad 100 pasażerów najbardziej ekskluzywnego statku świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 260 km)


Dzień 9
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Peggys Cove. Niewielka miejscowość jest bodajże najchętniej fotografowanym miejscem atlantyckich prowincji Kanady - garść kolorowych drewnianych domów przycupniętych na nadmorskich granitowych głazach i zachwycająca w swojej surowości latarnia morska na kamienistym cyplu - kwintesencja piękna tej części kraju. Kolejno przejedziemy do Mahone Bay, czarującego miasteczka o wiktoriańskiej architekturze. Zwiedzimy także pobliski Lunenburg - jeden z dwóch tylko zespołów staromiejskich w Ameryce Północnej wpisanych na listę UNESCO. Jest to jedno z najlepiej zachowanych na tym kontynencie brytyjskich miast kolonialnych, pełne XVIII-wiecznego uroku, gdzie życie toczy się sennie skupione wokół portu. Odbędziemy spacer kameralnymi uliczkami pełnymi sklepów i serwujących owoce morza restauracji, mijając takie obiekty jak Akademia Lunenburska, zespół domów Fresco, czy anglikański kościół św. Jana. Po zwiedzaniu i czasie wolnym przejazd na nocleg do Yarmouth. (Trasa ok. 370 km)


Dzień 10
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do portu. Po kilkugodzinnym rejsie znajdziemy się w stanie Maine, w USA. Po dokonaniu wszelkich procedur, skierujemy się ku Bostonowi. Po drodze zajedziemy do Cambridge, w którym znajduje się uznawany za najlepszy w świecie Uniwersytet Harvarda. Położony pośród starych drzew kompleks zachwyca harmonijną architekturą i staroświecką atmosferą. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Bostonu. (Trasa ok. 200 km)


Dzień 11
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Bostonu, stolicy stanu Massachusetts, a także ze względów kulturowych jednego z najważniejszych miast w USA. Zaczniemy od starego portu, gdzie zobaczymy USS Constitution, najstarszy pozostający w czynnej służbie okręt świata. Kolejnym punktem będzie najstarszy publiczny park w kraju, Boston Common, skąd przejdziemy obok State House - siedziby stanu Massachusetts pod cmentarz Granary - zabytkową nekropolię, na której spoczywają zasłużeni z czasów walk o niepodległość. Mijając starą Boston Latin School - najstarszą w USA publiczną szkołę - dowiemy się, dlaczego zwierzęciem symbolizującym partię Demokratów jest osioł, a Republikanów - słoń. Zerkniemy na związany z historią niepodległości budynek Old South Meeting House i zobaczymy Old State House - wspaniałą dawną siedzibę Kongresu stanowego zagubioną pośród eleganckich biurowców z początków XX w. Spacer zakończymy na Faneuil Market - zespole historycznych hal targowych, pełnych restauracji i sklepów z pamiątkami. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 80 km)


Dzień 12
Przylot do Polski.


Uwagi do programu
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej.
-Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
-Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolar kanadyjski (CAD) - podczas kanadyjskiej części programu płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscu są możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.
-Do gniazdek niezbędne są adaptery.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Montrealu i z Bostonu do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 295 USD/os (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.


META Description

? Ottawa - kanadyjska stolica na wzgórzu ? Montreal - Paryż nad Rzeką św. Wawrzyńca ? Quebec - perła architektury ? fjord Saguenay - rejs pośród przyrody Północy ?Zatoka Fundy - najwyższe pływy morskie świata ? Wyspa Księcia Edwarda - dom Anii z Zielonego Wzgórza ?Nowa Szkocja - rybackie miasteczka z listy UNESCO ?Boston - najbardziej europejskie miasto USA


Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.


Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
9 073 zł/os.
Kod oferty: 24042021RNBW197880
sob. 24.04.2021
10 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 24.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
sob. 24.04.2021 , godz. 00:00
Boston
Powrót:
wt. 04.05.2021 , godz. 00:00
Boston
śr. 05.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Atlantycka odsłona Kanady

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
sob. 24.04.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
18 146
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 24.04.2021
10 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
3 os. pokój standardowy (3Q0) 18 146