Od wybrzeża Goa po pustynie Radżastanu

Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele *** wg kategorii lokalnej.9 rozpoczętych dób hotelowych: Goa (1), New Delhi (1), Mandawa (1), pod namiotami w ok. Bikaner (1), Jaislamer (2), Jodhpur (1), Jaipur (2). Pokoje: łazienka (prysznic, wc), możliwa dostawka, klimatyzacja i/lub wiatrak przysufitowy. Wyżywienie wg programu.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa-Goa. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.


Dzień 2
Przylot na Goa, po odprawie wizowo-paszportowej transfer do hotelu w ok. Dabolim. Zakwaterowanie w hotelu, wolne przedpołudnie na odpoczynek po podróży. Po południu zobaczymy pozostałości dawnej stolicy Goa, nazywanej drugą Lizboną, gdzie znajduje się między innymi słynna bazylika Bom Jesus, kościół Św. Kajetana i łuk wicekróla, przez który niegdyś wchodziło się do dawnego miasta. Będzie to także okazja, aby zobaczyć indyjskie świątynie znajdujące się w okolicach miasta Ponda. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).


Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko w Dabolim i przelot do New Delhi. Następnie zwiedzanie Delhi, w programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 40 km).


Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Shekhawati - krainy słynącej z handlu opium, bawełną i przyprawami. Obszar półpustynny, nazywany rajastańską galerią sztuki pod gołym niebem. Podziwiać tu można unikatowe malowidła będące ozdobą wewnętrznych i zewnętrznych ścian haveli (rezydencji kupieckich), a także świątyń i fortów. Następnie przejazd do miejscowości Mandawa i popołudniowy spacer ulicami kupieckiego miasta założonego w XVIII w. Ze względu na bogatą zabudowę, pokrytą pięknymi freskami, region ten zwany jest również "krainą malowanych miast". Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Mandawie. (Trasa ok. 260 km).


Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do bikaneru (ok. 3,5 godz.), gdzie zwiedzimy fort junagarh, który kryje w sobie przepiękne pałace i świątynie. następnie transfer do ośrodka "camel safari" na lunch. następnie rozpoczniemy niezapomniane safari na wielbłądach przez pustynię thar (ok. 1,5 godz.), mijając po drodze tradycyjne wioski. safari potrwa do zachodu słońca. zakwaterowanie w namiotach na wydmach i kolacja urozmaicona pokazem tańca kalbeliya oraz lokalną muzyką na żywo. (trasa ok. 200 km).


Dzień 6
Śniadanie i przejazd do Bikaneru (czas na odświeżenie). Następnie przejazd do Jaisalmer. Po drodze odwiedzimy słynną na całe Indie 600-letnią świątynię Karni Mata, którą zamieszkuje tysiące otoczonych czcią szczurów. Wizyta w emporium wyrobów tekstylnych, z których słynie region. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jaisalmer. (Trasa ok. 320 km).


Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Jaisalmer - najstarszego, nadal ufortyfikowanego miasta w Rajasthanie. Zwiedzanie Złotego Fortu z XII w., który urzeka baśniową zabudową starych murów, bastionów, pałaców, świątyń i bazarów. Po dziś dzień stanowi on "miasto w mieście" - miniaturowe uliczki, domy, hotele, sklepiki i co ciekawe nadal jest zamieszkały przez ponad 5 tys. os. Z perspektywy fortu roztacza się widok na całe miasto, w większości wybudowane z żółtego piaskowca, wyrastające niczym gigantyczny zamek z piasku z otaczającej je pustyni Thar. Jaisalmer w promieniach zachodzącego słońca sprawia wrażenie mieniącego się złotem i klejnotami, dlatego też nazywany jest Złotym Miastem. Będzie także okazja do zakupu wyrobów jubilerskich. Powrót do hotelu i tematyczna kolacja. (Trasa ok. 20 km).


Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowane i przejazd do Jodhpur. Zwiedzanie "błękitnego miasta". Zobaczymy górujący ponad miastem fort Mehrangarh, który wznosi się na 125-metrowej skale. Z murów obronnych otwiera się pocztówkowy widok na stare miasto, a w oddali widać sylwetkę potężnego Umaid Bhawan - rezydencji lokalnego maharadży oraz historyczny hotel, jedną z większych prywatnych posiadłości na świecie. Zobaczymy również Jaswant Thada - miejsce kremacji władców Jodhpuru. Będzie czas na zakupy na lokalnym bazarze i spacer wąskimi i krętymi uliczkami fortu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jodhpur. (Trasa ok. 280 km).


Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowane i przejazd do Puszkar, należącego do najważniejszych miejsc kultu wyznawców hinduizmu. Jak głosi legenda święte jezioro, będące sercem miasta, powstało w miejscu w którym Brahma upuścił z ręki płatki kwiatu lotosu. To tutaj znajduje się jedyna świątynia wzniesiona ku czci boga Brahmy. Każdego roku w czasie listopadowej pełni księżyca przybywają do Puszkaru setki tysięcy pielgrzymów, by wykąpać się w oczyszczających z grzechu wodach świętego jeziora. Uroczyste obchody połączone są z największym i najbarwniejszym w Rajasthanie targiem bydła i wielbłądów. Ponadto Puszkar był i do dzisiaj jest, ulubioną lokalizacją hippisów. Następnie przejazd do Jaipuru na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 330 km).


Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru: wejście do fortu Amber, zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Następnie zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży i wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar. z poł. XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów oraz kamieni szlachetnych. Powrót na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 20 km).


Dzień 11
Wczesne wykwaterowanie z hotelu, śniadanie (możliwe w formie pakietów podróżnych) i przejazd do Delhi oraz przelot do Polski samolotem rejsowym (Trasa ok. 250 km). Przylot do Warszawy.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Goa i samolotem rejsowym na trasie New Delhi - Warszawa, przelot wewnętrzny na trasie Goa - New Delhi, opłaty lotniskowe,9 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/os./dzień (wyłącznie w części objazdowej) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok.230 USD/os. płatne pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD/os.) oraz wycieczek lokalnych.


Inne

Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej 500 (stare" 500 rupii) i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu "nowe" banknoty 500 rupii i 2000 rupii.


Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w Indiach nie są akceptowane banknoty wydane przed 2006 r. i /lub zniszczone, naddarte, itp.


W dniach 24-27.01. część atrakcji w Indiach może być nieczynna ze względu na Święto Republiki.


Limity bagażu na przelotach wewnętrzny wynoszą: 15 kg (bagaż główny) i 7 kg (bagaż wewnętrzny).


"


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie rezerwacyjnym Travella i kosztuje249 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@R.pl. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 365 dni i uprawnia do wielokrotnego przekroczenia granicy (jeden pobyt nie może przekroczyć 90 dni). Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


META Description

Zabytki Starego Goa • Delhi i Brama Indii • Shekhawati - "rajasthańską galeria sztuki" • Mandawa - malowane miasto • safari na wielbłądach • Jaisalmer - świątynia szczurów • Jodhpur i Fort Mehrangarh • Puszkar - miasto hippisów • Jaipur i Fort Amber


Wizy

Wiza.


Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje249 zł/os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
5 650 zł/os.
Kod oferty: 22122019RNBW201964
niedz. 22.12.2019
9 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 22.12.2019 , godz. 18:00
Warszawa
pon. 23.12.2019 , godz. 06:25
Delhi
Powrót:
śr. 01.01.2020 , godz. 12:05
Delhi
śr. 01.01.2020 , godz. 16:05
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Od wybrzeża Goa po pustynie Radżastanu

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
niedz. 22.12.2019
Wylot z:
Warszawa
Cena
11 301
niedz. 22.12.2019
9 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. standardowy (2KH) 11 301