Teneryfa, La Palma, La Gomera i El Hierro - Kraina wiecznej wiosny

Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.
Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, przy czym w pokoju 3-osobowym najczęściej znajduje się łóżko małżeńskie i pojedyncze jako dostawka. Wszystkie z łazienkami, często z telefonem i klimatyzacją.Do dyspozycji gości:

na miejscu w hotelu restauracja i bar.
Wyżywienie:

śniadaniai serwowane obiadokolacje
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl.Transfer do hotelu na Teneryfie. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.


Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd na północ Teneryfy, podczas którego poznamy najbardziej urokliwe i tradycyjne miejsca wyspy. Odwiedzimy dwie stolice - współczesną, czyli Santa Cruz oraz pierwszą, zabytkową - La Lagunę. La Laguna to najpiękniejsze miasto Teneryfy z fantastycznie zachowaną kolonialną starówką (UNESCO). Zajrzymy również do "kanaryjskiej Częstochowy", czyli Candelarii z Bazyliką Matki Boskiej Gromniczej - patronki Teneryfy. Czeka nas także przejazd fantastyczną, widokową trasą przez najbardziej dziką część wyspy - wiecznie zielone góry Anaga. Odwiedzimy tam niezwykłe miejsce,malowniczą wioskę Taganana, która do 1968 roku była niemalże odcięta od świata - można było do niej dotrzeć jedynie statkiem lub wędrując pieszo stromymi górskimi szlakami. Białe domki zawieszone na zielonych zboczach gór, mieszkańcy żyjący spokojnie z dala od tłocznych kurortów i zapierająca dech w piersiach przyroda tworzą iście sielską scenerię. Na zakończeniewizyta na najbardziej pocztówkowej plaży wyspy - Las Teresitas, usypanej z saharyjskiego piasku. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


Dzień 3
Po śniadaniuwyjazd do malowniczego Puerto de Santiago, gdzie zobaczymy kanaryjski cud natury - monumentalne klify Los Gigantes. Stamtądprzejedziemy do wioski piratów, doMasca, nazywanej "kanaryjskim Machu Picchu". Położona nad ogromnym wąwozem osada uznawana jest przez National Geographic za najpiękniejszą wioskę świata. Następnie czeka nas wizyta w Parque Nacional El Teide, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Hiszpanii i najważniejszą atrakcją Wysp Kanaryjskich.Przespacerujemy sięwśród księżycowych krajobrazów przy słynnych formacjach skalnych Roques de Garcia oraz zobaczymy najwyższy szczyt Hiszpanii - monumentalny wulkan El Teide (3718 m.n.p.m.) możliwość wjazdu na 3555 m n.p.m. kolejką linową Teleferico del Teide (dodatkowo płatne ok. 27Eur/os).W drodze powrotnej zatrzymamy się w kanaryjskim Zakopanem, czyli najwyżej położonej miejscowości w Hiszpanii - Villaflor, słynącej z lokalnych winnic. Odwiedzimy tam tradycyjną kanaryjską winiarnię, gdzie skosztujemy typowychwyrobów alkoholowychz Teneryfy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.


Dzień 4
Po śniadaniu (w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przeprawa promowa (ok. 3 h) na najmniejszą spośród kanaryjskich wysp, prawdziwy koniec hiszpańskiego świata. Naszym celem będzie dzika El Hierro - najbardziej wysunięta na południe wysepka całego archipelagu, zachwycająca kontrastami pomiędzy wulkanicznymi terenami, zielenią gęstych lasów i turkusowymi wodami oceanu. Cała wyspa tworzy unikalny ekosystem i jest objęta ochroną UNESCO jako rezerwat biosfery. Na naszej trasie po wyspie znajdą się: Mirador de la Peña - słynny punkt widokowy zaprojektowany przez znanego artystę Cesara Manrique, przejedziemy także przez piękną dolinę El Golfo i odwiedzimy najmniejszy hotel świata w Las Puntas, gdzie zjemy tradycyjne tapas.Poznamy również bliżej mieszkańców wyspy, czyli Bimbaczów, odwiedzając archeologiczno-etnograficzne muzeum na świeżym powietrzu Ecomuseo de Guinea, gdzie zrekonstruowano ich tradycyjne domostwa. Zajrzymy tam również do wulkanicznej jaskini. Następnie zwiedzimy Centrum Hodowli Jaszczurki Olbrzymiej, gdzie trwają prace nad odtworzeniem tego endemicznego dla El Hierro gatunku, który znajduje się na progu wymarcia. Przeprawa powrotna na Teneryfę, kolacja i nocleg.


Dzień 5
Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo).
Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej na La Palmę (koszt ok. 160 Euro/os). Wtedy po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przejazd na lotnisko Tenerife Norte w La Lagunie i przelot na La Palmę. Wyjazd do Roque de los Muchachos (2426 m n. p. m.) - najwyższego punktu na La Palmie. Po drodze będziemy podziwiać widoki Parku Narodowego Caldera de Taburiente zatrzymamy się również w okolicach słynnego obserwatorium astronomicznego Observatorio del Roque de los Muchachos - najważniejszej tego rodzaju instytucji w Europie, gdzie mieści się jeden z największych teleskopów na świecie. Następnie przystanek w najładniejszym kurorcie wyspy Puerto de Naos - czas wolny na obiad (we własnym zakresie i dodatkowo płatny). Odwiedzimy także Fuencaliente, gdzie zobaczymy zalane lawą wybrzeże oraz najmłodsze wulkany archipelagu: wulkan San Antonio oraz wulkan Teneguia, który po raz ostatni wybuchł w 1971 roku. Zwiedzimy także urokliwe Santa Cruz de La Palma - stolicę wyspy i zarazem najpiękniejsze jej miasteczko. Przejazd na lotnisko, przelot na Teneryfę. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 6
Po śniadaniu (może być w formie wczesnego śniadania lub pakietu) przeprawa promowa na wyspę czarownic - La Gomerę. W programie wizyta w Parku Narodowym Garajonay (UNESCO), gdzie zobaczymy największy na świecie, tajemniczy i spowity mgłą las wawrzynowy i poczujemy się jak w filmie "Park Jurajski". Odwiedzimy także plantację kanaryjskich bananów, z których słynie wyspa i zobaczymy, jak powoli płynie życie w gomeryjskich wioskach. Czeka nas także postój w zabytkowej stolicy, czyli San Sebastian, gdzie znajduje się dom Krzysztofa Kolumba. Zobaczymy również symbol La Gomery - słynną skałę Roque de Agando. Zwieńczeniem wycieczki będzie obiad w najbardziej niezwykłej restauracji na wyspie w Mirador de Abrante - zawieszonej nad przepaścią, z przeszkloną podłogą. Podczas obiadu odbędzie się pokaz tradycyjnego języka gomeryjskiego. Po wycieczce przeprawa promowa na Teneryfę, powrót do hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 7
Dzień wolny na odpoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Śniadanie i obiadkolacja w hotelu (w cenie, napoje płatne dodatkowo).
Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych - proponujemy wyjazd do słynnego ogrodu botaniczno-zoologicznego Loro Parque (płatne dodatkowo ok.55 Eur/os), gdzie można zobaczyć największą kolekcję papug na świecie, pokazy orek, delfinów, lwów morskich oraz papug, a także największe pingwinarium świata. W parku można też spotkać białe tygrysy, czerwone pandy, goryle i mnóstwo innych egzotycznych zwierząt na wybiegach. Alternatywnie oferujemy rejs w poszukiwaniu wielorybów i delfinów (cena ok. 41 Eur/os), safari skuterami wodnymi (cena ok. 98 Eur/os) lub wizytę w najlepszym parku wodnym nawyspie, wSiam Park (cena ok. 38 Eur/os).


Dzień 8
Śniadanie.Wykwaterowanie,przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu naTeneryfie opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie60 Eur/os - pakiet płatny u pilota na miejscu. Pakiet nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie oraz innych wydatków osobistych.


META Description

Z wyspy na wyspę: Teneryfa, Gomera, El Hierro, a dla chętnych La Palma • Dwie stolice Teneryfy - Santa Cruz i La Laguna, majestatyczny wulkan Teide • najpiękniejsza wioska - Masca • klify los Gigantes • dzika El Hierro i UNESCO • La Gomera - wyspa czarownic • dla chętnych tydzień pobytu na Teneryfie!


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "


Sezonowość

Na Wyspach Kanaryjskich zwykle wysoki sezon turystyczny trwa cały rok. Wyjątkiem jest sezonowość podgrzewania basenów hotelowych, która przypada jedynie zimą, mniej więcej od 1/11 do 31/03.

Informacje dotyczące COVID-19:
Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi przez rząd Hiszpanii, wszyscy turyści przybywający do tego kraju zobowiązani są na 48 godzin przed podróżą, do wypełnienia formularza za pomocą bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH, dostępnej na stronie www: https://www.spth.gob.es.
Należy w nim umieścić informacje o chorobach, jakie się przebyło ostatnio, o ostatnich podróżach (daty i miejsca), a także numer swojego telefonu i adres, pod którym będzie się przebywać w Hiszpanii. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych podróżujący otrzyma kod QR, który należy zapisać na urządzeniu mobilnym, w celu okazania służbom granicznym.
Do 31 lipca 2020 r., będzie można wypełniać również formularze papierowe.
Od 01 sierpnia wszyscy pasażerowie przybywający drogą lotniczą i morską mają obowiązek posiadania kodu QR w wersji elektronicznej pod rygorem nie wpuszczenia na teren Hiszpanii i/lub na pokład samolotu/statku.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 719 zł/os.
Kod oferty: 02052021RNBW204308
niedz. 02.05.2021
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 02.05.2021 , godz. 00:00
Katowice
niedz. 02.05.2021 , godz. 00:00
Teneriffa
Powrót:
niedz. 09.05.2021 , godz. 00:00
Teneriffa
niedz. 09.05.2021 , godz. 00:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Teneryfa, La Palma, La Gomera i El Hierro - Kraina wiecznej wiosny

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
niedz. 02.05.2021
Wylot z:
Katowice
Cena
7 238
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
niedz. 02.05.2021
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 7 238