Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Grecja / Grecja

Opis oferty: :

Amfipolis • Filippi • Kavala • Sufli • Rejs po Bosforze • Stambuł • Thassos • Saloniki • Wergina Grecja i Turcja - dwa kraje, dwa światy. Stambuł - jedyna stolica leżąca na 2 kontynentach i jedna z najbardziej intrygujących metropolii świata. Specyficzna atmosfera, egzotyka, gwarne ulice, bazarowy zgiełk i wspaniałe zabytki stały się symbolem Orientu. W programie są najsłynniejsze zabytki, rejs po Bosforze, a także zakupy na orientalnym targu. Grecja to niepowtarzalny, śródziemnomorski klimat, ślady wielkiej historii Imperium Macedońskiego i pełne życia kosmopolityczne Saloniki. Dla poszukujących wyspiarskich krajobrazów polecamy wybrać się na Thassos, której wybrzeże mieni się w kolorach szmaragdu i turkusu, a sama wyspa uchodzi za najspokojniejszy zakątek Grecji. Warto połączyć wycieczkę z tygodniowym wypoczynkiem w wybranym hotelu na Thassos - oczywiście z oferty ITAKI! Łączna trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1350 km.

1. DZIEŃ. :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Kavali. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. AMFIPOLIS - FILIPPI - KAVALA (trasa: ok. 180 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AMFIPOLIS, gdzie znajdują się pozostałości grecko-rzymskiego miasta ze słynnym wzgórzem grobowym Kasta sprzed ponad 2300 lat. Przejazd do FILIPPI i zwiedzanie stanowiska archeologicznego wpisanego na listę UNESCO wraz z muzeum znajdującym się na jego terenie. Starożytne miasto wzięło nazwę od imienia Filipa Macedońskiego, który je rozbudował. Do dziś zachowały się fragmenty teatru, agory, biblioteki, murów miejskich i dwóch bazylik chrześcijańskich z V i VI w. W Filippi powstała pierwsza na kontynencie europejskim wspólnota chrześcijańska, założona przez apostoła Pawła. Przejazd do KAVALI, gdzie krzyżują się wpływy cywilizacji greckiej, rzymskiej i islamskiej. Wizyta przy Imarecie - największej publicznej budowli islamskiej w Europie, następnie przejście pod rzymski akwedukt na Stare Miasto. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SUFLI - REJS PO BOSFORZE (trasa: ok. 400 km):

Śniadanie. Wykwaterownie. Przejazd do greckiej miejscowości SUFLI i zwiedzanie Muzuem Sztuki Jedwabniczej. Miasteczko słynie z wielowiekowej tradycji hodowli jedwabników morwowych, w czasach rozkwitu produkcja sięgała aż 800 ton rocznie. Przejazd do hotelu w Stambule, zakwaterowanie i czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): REJS PO BOSFORZE. Cieśnina Bosfor łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Z pokładu roztacza się wspaniały widok na okolicę i zabytki, które są charakterystycznym elementem pejzażu miasta, jak np. wieża Galata, pałac Dolmabahce. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 40 km):

Śniadanie. Zwiedzanie STAMBUŁU, metropolii leżącej na dwóch kontynentach: Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule i jedna z największych obecnie istniejących, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata; Cisterna Basilica zwana Zatopionym Pałacem - kolosalny, podziemny zbiornik o powierzchni 9500 m², który nie ma odpowiednika na świecie. Cisterna Basilica posłużyła jako sceneria do filmu z serii o agencie 007 z Seanem Connerym - "Pozdrowienia z Rosji". Następnie pałac Topkapi, dawna rezydencja sułtanów przez ponad 380 lat, gdzie znajdują unikalne dziedzińce, relikwie islamu a także harem. Wizyta w Błękitnym Meczecie - najpiękniejszym i najsławniejszym meczecie Stambułu z 6 minaretami. Jego ściany pokryte są 20 tys. niebieskich płytek fajansowych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 400 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Dolmabahce, słynącego z bogato dekorowanych, imponujących wnętrz, w jednej z 300 komnat mieszkał i zmarł "ojciec Turków " - Ataturk. Pałac służyl jako centrum administracyjne imperium osmańskiego na przełomie XIX/XX w. Miał za zadanie wywołać zachwyt wśród zagranicznych przybyszów i dlatego jego budowę wzorowano na Luwrze i Pałacu Buckingham. Następnie wizyta na Wielkim Bazarze, na którym niegdyś handlowano jedynie przyprawami, a dziś można tam znaleźć niemal wszystko. Przejazd do hotelu w Grecji, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/THASSOS (trasa: ok. 80 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): rejs na wyspę THASSOS, nazywaną Szmaragdową Wyspą. W programie: Limenas - stolica wyspy z malowniczymi uliczkami i promenadą, klimatyczna górska wioska Panagia, półwysep Aliki, klasztor Michała Archanioła położony na klifie. Rejs powrotny do portu w Keramoti. Przejazd do hotelu w okolicy Salonik, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SALONIKI - WERGINA (trasa ok. 300 km) :

Śniadanie. Zwiedzanie SALONIK, gdzie znajduje się wiele wczesnochrześcijańskich i bizantyjskich zabytków z listy UNESCO. Spacer: kościół św. Demetriusza - patrona miasta (wejście), Plac Arystotelesa, czas wolny. Wizyta w muzeum archeologicznym lub biznatyjskim. Przejazd do WERGINY, gdzie znajdowało się miasto Ajgaj - pierwsza stolica starożytnej Macedonii. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego, wpisanego na listę UNESCO. Mieszczą się tu słynne królewskie grobowce macedońskie, w tym króla Filipa II - ojca twórcy imperium, Aleksandra Macedońskiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kavali. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy, tour guide: ok. 160 EUR.Obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu w Grecji): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu; napiwki: ok. 2 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: rejs po Bosforze: ok. 30 EUR/os., rejs na Thassos i zwiedzanie wyspy: ok. 65 EUR/os.Zwiedzanie budynków kultu religijnego wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.Podczas święta Kurban Bajram w Turcji niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny. Jego wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i wynosi od 0,25 EUR (obiekty 1-2 gwiazdkowe) do 4 EUR (obiekty 5 gwiazdkowe) od pokoju za dzień.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 059 zł/os.
Kod oferty: 07092020VITX197277
pon. 07.09.2020
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 07.09.2020 , godz. 06:35
Warszawa
Smartwings
pon. 07.09.2020 , godz. 09:45
Kavala
Powrót:
pon. 14.09.2020 , godz. 17:10
Kavala
Smartwings
pon. 14.09.2020 , godz. 18:20
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Szmaragdowe sny

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
pon. 07.09.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
6 118
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 07.09.2020
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 6 118