Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Grecja / Grecja

Opis oferty: :

Achaia Clauss • Kalawrita • Wąwóz Vouraikos • Ateny • Kanał Koryncki • Starożytny Korynt • Epidauros • Nafplion • Mykeny • Sparta • Mistra • Monemvassia • Gerolimenas • Przylądek Tenaro • Vathia • Jaskinie Dirou • Kalamata • Pylos • Methoni • Starożytna Olimpia Peloponez to kolebka europejskiej kultury. O dawnych czasach opowiadają antyczne świątynie i pamiątki z okresu pierwszych chrześcijan. Ten najdalej wysunięty na południe półwysep Grecji zachwyca różnorodnością: lazurowe morze, gaje oliwne, góry i bogactwo stylów architektonicznych. W programie wycieczki są światowej sławy zabytki z listy UNESCO, podziemny świat Jaskini Dirou i wycieczka kolejką przez wąwóz Vouraikos. Przenieś się w czasy starożytnej Hellady i pokochaj greckie klimaty. Warto przedłużyć wakacje o wypoczynek na Peloponezie, oczywiście w hotelu z oferty ITAKI. Łączna trasa w Grecji: ok. 1200 km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. DZIEŃ. :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Araxos. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. ACHAIA CLAUSS - KALAWRITA - WĄWÓZ VOURAIKOS - ATENY (trasa: ok. 300 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w słynnej, najstarszej w Grecji winiarni - ACHAIA CLAUSS, szczyczącej się pokaźnymi zapasami trunku, ok. 7500 ton. Przejazd do KALAWRITY. Droga wiedzie w pobliżu ważnych historycznie klasztorów, takich jak Agias Lavras i Megalo Spileo. Przejazd kolejką wąskotorową przez WĄWÓZ VOURAIKOS, na trasie Diakofto-Kalawrita biegnącą na wysokości ok. 700 m n.p.m. Przejazd do hotelu w okolicy Aten, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd kolejką linową na najwyższe wzniesienie ATEN - Likavittos. Idealne miejsce do obserwacji zachodu słońca, a także panoramy Aten po zmroku, z podświetlonym Akropolem. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. ATENY (trasa: ok. 100 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Akropolu. Na wapiennym wzgórzu mieści się kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, Świątynia Ateny Nike i Propyleje. Zwiedzanie Muzeum Akropolu. W nowym gmachu znajdują się rzeźby, fragmenty budowli i artefakty odnalezione na pobliskim akropolu (m. in. 5 z 6 rzeźb kariatyd podtrzymujących dach Erechtejonu). Objazd panoramiczny miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. KANAŁ KORYNCKI - STAROŻYTNY KORYNT - EPIDAUROS - NAFPLION - MYKENY (trasa: ok. 130 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KANAŁU KORYNCKIEGO, łączącego Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał w obecnej formie o długości 6,4 km i zaledwie 21 m szerokości powstał około 100 lat temu, ale wzmianki o pomyśle jego wybudowania sięgają czasów przed naszą erą. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Zwiedzanie STAROŻYTNEGO KORYNTU, według legendy założonego przez mitologicznego Syzyfa. Na terenie wykopalisk archeologicznych można podziwiać m.in. Agorę rzymską, grecką Świątynię Apollina i fontannę Pejrene. Przejazd przez Agrolidę do EPIDAUROS. Zwiedzanie: starożytny amfiteatr i święty krąg boga medycyny Asklepiosa. Przejazd do NAFPLION. Spacer po romantycznym miasteczku nad którym dominuje położona na wzgórzu forteca Palamidi. Przejazd do MYKEN. Zwiedzanie starożytnej cytadeli mykeńskiej z Lwią Bramą, Pałacem Królewskim, Skarbcem Atrydów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SPARTA - MISTRA - MONEMVASSIA (trasa: ok. 270 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w SPARCIE, potężnym niegdyś mieście-państwie o bogatej historii i tradycji. Słynne "wychowanie spartańskie" wzięło się od surowej służby wojskowej, do której byli włączani już mali chłopcy. Przejazd i zwiedzanie pobliskiej miejscowości MISTRA. z tak okazałymi budowlami, jak m.in. Pałac Despotów, kościoł Agia Sofia, Mitropolis, klasztorami Pandánassa i Wrontochion. Przejazd do MONEMVASSII, gdzie widoczne są wpływy bizantyjskie, tureckie oraz weneckie. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. GEROLIMENAS - PRZYLĄDEK TENARO - VATHIA - JASKINIE DIROU (trasa: ok. 180 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do malowniczej wioski GEROLIMENAS. Przy wąskich uliczkach wznoszą się wieżowe domy z kamienia. Czas wolny. Przejazd w kierunku PRZYLĄDKU TENARO, najbardziej wysuniętego na południe punktu Peloponezu. W czasie II Wojny Światowej, w okolicy miała miejsce bitwa morska. Przejazd przez miejscowość VATHIA, położoną na zboczu wzgórza, z którego rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże i ruiny zamku Vathia. Przejazd do JASKIŃ DIROU. Zwiedzanie podziemnych jezior i jaskiń, zamieszkiwanych w czasach prehistorycznych. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KALAMATA - PYLOS - METHONI - STAROŻYTNA OLIMPIA (trasa: ok. 220 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i wizyta w jednym z największych miast na Półwyspie Peloponeskim, KALAMACIE. Region słynie w Grecji z produkcji oliwy, a tawerny serwują lokalne przysmaki. Czas wolny. Wizyta w PYLOS, a następnie przejazd do METHONI, uroczego, portowego miasteczka znanego z ogromnej twierdzy. Znajdują się tu ruiny domów, katedry, tureckiej łaźni oraz kamiennej grobli będącej łącznikiem z dobrze zachowanym fortem. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, miejsca pierwszych igrzysk olimpijskich z 776 r. p.n.e. i kultu Zeusa. Najokazalszym zabytkiem jest Stadion Olimpijski, mogący pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie m. in. Zeusa z posągiem dzieła Fidiasza i najstarsze sanktuarium w Grecji - świątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, tour guide: ok. 170 EUR, bilet na przejazd kolejką Diakofto-Kalawrita: ok. 10 EUR/w jedną stronę, obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu.Opłaty fakultatywne: wjazd kolejką na punkt widokowy Likavittos w Atenach: ok. 19 EUR.

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny. Jego wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i wynosi od 0,25 EUR (obiekty 1-2 gwiazdkowe) do 4 EUR (obiekty 5 gwiazdkowe) od pokoju za dzień.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 919 zł/os.
Kod oferty: 19092020VITX191751
sob. 19.09.2020
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 19.09.2020 , godz. 06:55
Warszawa
Enter Air
sob. 19.09.2020 , godz. 10:25
Patras
Powrót:
sob. 26.09.2020 , godz. 11:15
Patras
Enter Air
sob. 26.09.2020 , godz. 12:50
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Serce Argolidy

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
sob. 19.09.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
5 838
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 19.09.2020
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 5 838