Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Grecja / Grecja

Opis oferty: :

Zakynthos • Agios Sostis • Keri • Exo Hora • Anafonitria • Zatoka Wraku • Błękitne Groty • Laganas • Marathonisi • Klasztor Św. Gerasimosa • Jaskinia Drogarati • Jezioro Melissani • Itaka • Starożytna Olimpia • Achaia Clauss Niezwykła podróż łącząca relaks ze zwiedzaniem Wysp Jońskich: Zakynthos, Kefalonii oraz Itaki. Na trasie: stanowisko archeologiczne w Olimpii z listy UNESCO, ulubiona wyspa żółwi - Zakynthos i unikalne na skalę światową jaskinie na Kefalonii. Będzie możliwość degustacji kefalońskiego wina Robola oraz wizyty w najstarszej winiarni w Grecji - Achaia Clauss. W programie również rejs po zatoce Laganas z czasem wolnym na kąpiele oraz słynna plaża Navagio z wrakiem statku. Odkryj wspaniałe miejsca Itaki, ojczyzny Odyseusza oraz poznaj grecką kulturę i tradycję. Warto przedłużyć wakacje w jednym z hoteli z oferty ITAKI na Peloponezie. Łączna trasa w Grecji: ok. 600 km.

1. DZIEŃ. :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Araxos. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. ZAKYNTHOS - AGIOS SOSTIS - KERI - EXO HORA - ANAFONITRIA (trasa: ok. 100 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na wypę Zakynthos. Zwiedzanie stolicy wyspy, miasta ZAKYNTHOS, kiedyś nazywanego Wenecją Orientu. Spacer po starym mieście: kościół Św. Dionisosa, Plac Św. Marka i Dionisosa Solomosa, ulica Alexandra Romy. Czas wolny. Przejazd do niewielkiej miejscowości AGIOS SOSTIS, gdzie znajduje się drewniany most prowadzący na malutką wysepkę Cameo, która na skutek trzęsienia ziemi oderwała się od lądu. Przejazd na półwysep KERI, najbardziej na południe wysuniętą część wyspy. Słynie z bujnych gajów oliwnych i przepięknych widoków. Wizyta w punkcie widokowym na malownicze klify i morze. Przejazd przez górskie wioski: Kiliomeno, Agios Leon, Maries. Dalej na trasie miejscowość EXO HORA, gdzie podziwiać można najstarsze drzewo oliwne na Zakynthos. Postój w tradycyjnej, małej wiosce ANAFONITRIA, gdzie do dziś Grecy sami tłoczą olej, produkują miód i zbierają zioła - możliwość degustacji i zakupu lokalnych produktów. Wizyta w punkcie widokowym na Zatokę Wraku, jedną z największych atrakcji wyspy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ZATOKA WRAKU - BŁĘKITNE GROTY (trasa: ok. 40 km):

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs do ZATOKI WRAKU. Plaża Navagio, z uwięzionym statkiem przemytniczym Panagiotis, jest znana na całym świecie i znajduje się niemal na każdej pocztówce z Grecji. Podczas rejsu do Zatoki Wraku postój przy BŁĘKITNYCH GROTACH, zwiedzanie i czas wolny na kąpiel. Dopłynięcie do malowniczej plaży z wrakiem i czas wolny. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. LAGANAS - MARATHONISI (trasa: ok. 50 km):

Śniadanie. Rejs po zatoce LAGANAS i wokół bezludnej wysepki MARATHONISI, gdzie można zobaczyć słynne żółwie morskie Caretta caretta w ich naturalnym środowisku. Postoje na kąpiel (zależnie od warunków pogodowych): w pobliżu tajemniczych jaskiń Keri i u wybrzeży bezludnej wyspy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. KLASZTOR ŚW. GERASIMOSA - JASKINIA DROGARATI - JEZIORO MELISSANI (trasa: ok. 200 km) :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na Kefalonię. Przejazd i zwiedzanie XVI-wiecznego KLASZTORU ŚW. GERASIMOSA, patrona wyspy, gdzie znajduje się unikalny Ikonostas i relikwie. Wizyta w winiarni i degustacja typowego kefalońskiego wina Robola. Następnie zwiedzanie JASKINI DROGARATI, zachwycającej wizualnie i akustycznie. Jaskinia ta jest potężna, ma wymiary sali koncertowej i tak też jest wykorzystywana - występował tu np. Luciano Pavarotti. Rejs łódeczkami po zjawiskowym, podziemnym jeziorze w jaskini MELISSANI. Zostały tu odkryte zabytki kultury minojskiej, m.in. lampki oliwne i figurki nimf, miejsce to nosi nazwę od imienia jednej z nich - Melissani. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ITAKA (trasa: ok. 100 km):

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na ITAKĘ - mityczną wyspę króla Odyseusza z wieloma, różnorodnymi plażami i krystalicznie czystymi wodami. W programie: spacer po stolicy wyspy Vathi oraz wizyta w Muzeum Archeologicznym. Czas wolny. Przejazd do wioski Stavros, słynącej z lokalnych słodyczy. Spacer urokliwymi uliczkami do pomnika Odyseusza. Przejazd do Kioni, największego kurortu na wyspie. Ta urokliwa miejscowość położona jest na północno-wschodnim krańcu Itaki, w malowniczej zatoce. Czas wolny. Rejs powrotny na Kefalonię. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. STAROŻYTNA OLIMPIA - ACHAIA CLAUSS (trasa: ok. 200 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na Peloponez. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, miejsca w którym w 776 r. p.n.e. odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie. To też jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych Grecji, nie bez powodu znajdujące się na liście UNESCO. Zwiedzanie fragmentów Stadionu Olimpijskiego, który niegdyś mógł pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie, m.in. Zeusa, wraz z posągiem tego boga (autorstwa Fidiasza) i najstarsze sanktuarium w Grecji - świątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. W Olimpii odkryto najstarsze wydanie "Odysei" Homera. Wizyta w najstarszej w Grecji, słynnej winiarni ACHAIA CLAUSS, która szczyci się pokaźnymi zapasami trunku, szacowanymi na ok. 7500 ton; degustacja słynnego wina Mavrodaphne. Winiarnię odwiedzili m.in. Otto von Bismarck, cesarzowa Austrii Sissi, czy Alexander Fleming. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu). Transfer na lotnisko Araxos. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelach**/***: 2 na Peloponezie, 3 na Zakynthos, 2 na Kefalonii; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, degustacje, bilety na przeprawy promowe: ok. 150 EUR.Obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu.Opłaty fakultatywne: rejs do Zatoki Wraku i Błękitnych Grot: ok. 35 EUR; rejs na wyspę Itaka: ok. 45 EUR.

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny. Jego wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i wynosi od 0,25 EUR (obiekty 1-2 gwiazdkowe) do 4 EUR (obiekty 5 gwiazdkowe) od pokoju za dzień.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 169 zł/os.
Kod oferty: 26092020VITX199924
sob. 26.09.2020
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 26.09.2020 , godz. 06:55
Warszawa
Enter Air
sob. 26.09.2020 , godz. 10:25
Patras
Powrót:
sob. 03.10.2020 , godz. 11:15
Patras
Enter Air
sob. 03.10.2020 , godz. 12:50
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Powrót na Itakę

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
sob. 26.09.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
6 338
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 26.09.2020
7 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 6 338