Grecja Zachodnia i Wyspy Morza Jońskiego

Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele *** (7 noclegów) - położone są z reguły poza centrami miast, większość z nich nad morzem, niektóre z basenem.
Pokoje: wygodne pokoje 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami, wc oraz klimatyzacją.Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Peloponezie w wybranym przez Państwa hotelu.
Do dyspozycji gości:

w hotelu recepcja, restauracja i bar
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne wzmocnione, za dopłatą 6 obiadokolacje (we wszystkich hotelach z wyjątkiem zakwaterowania w Atenach).
Kategoria lokalna:

B, C
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot doPatry/Araxosw Grecji samolotem charterowym.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Gwarantujemy hotelpołożony nad morzem lub z basenem. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).


Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Starożytnej Olimpii (lista UNESCO), zwiedzanie miejscowości, w której ponad 1500 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie (do dziś przed każdą olimpiadą zapalany jest znicz olimpijski) zwiedzanie Gimnazjonu, gdzie sportowcy przygotowywali się do zawodów, Świątyni Hery, Świątyni Zeusa, Pracowni Fidiasza oraz Stadionu. Następnie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, w którym zgromadzono rzeźby z czasów greckiej i rzymskiej starożytności, jego zbiory zaliczane są do najwspanialszych w Grecji. W drodze na Lefkadę przejazd nowoczesnym mostem łączącym Rio-Antirio, a także dla chętnych odwiedziny w winiarni z degustacją (dodatkowo płatne). W drodze do stolicy wyspy miniemy ruiny zamku Agias Mauras. Wybudowany ok. 1300 r. był wzorcem budowli obronnych epoki i jest jednym z najważniejszych obiektów średniowiecznych w Grecji. Następnie spacer po stolicy wyspy Lefkadzie. Miasto Lefkada jest położone wokół jeziora-morza, rezerwatu, w którym żyją chronione gatunki ptaków. Spacer uliczkami starówki z tradycyjną zabudową i mnóstwem zabytkowych kościołów, np. św. Spyrydon z XVII w., czy barokowy Ag. Nikolaos. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 400 km).


Dzień 3
Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża - starożytną Lefkadę, gdzie zachowały się ruiny osady z czasów rzymskich do Nidri. Malownicza trasa z pięknymi zatokami, licznymi plażami zawiedzie nas do uroczego kurortu, otoczonego od strony wschodniej plejadą wysp, z których najsłynniejszą jest Skorpios, należąca do rodu Onassis. Czas wolny na odpoczynek, dla chętnych rejs do najbardziej atrakcyjnych miejsc Lefkady. Dotrzemy do plaży, która stała się wizytówką Lefkady: Porto Katsiki, do plaży Egremeni, a także okrążymy Wyspę Scropio, na której jednej z plaż miała się kąpać jego żona magnata Aristotelisa Onasisa, Jacqueline Kennedy Onassis, wdowa po Johnie F. Kennedym (45 EUR). Po południu przejazd do Igoumenitsy i przeprawa na Korfu. Nocleg. (Trasa ok.150 km).


Dzień 4
Zwiedzanie rozpoczyna wizytą w miejscowości Gastouri, w której znajduje się wspaniały pałac Achillion, wybudowanydlaaustriackiej cesarzowej Elżbiety (Sissi), będący w późniejszych czasach letnią rezydencją cesarza Wilhelma. Pałac słynie z pięknych ogrodów, w których znajduje się imponująca kolekcja rzeźb przedstawiających greckich bogów, bohaterów i mędrców. Następnie zwiedzanie miasta Korfu. (stare miasto Korfu wpisane jest na listę UNESCO). Miasto to, podzielone na kilka regionów, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi starówkę z portem i fortyfikacją oraz słynną Liston, ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie i sklepy, ulubione miejsce spotkań turystów i wyspiarzy. Wjazd na punkt panoramiczny, aby zobaczyć Pontikonisi (Wyspę Mysią), która jest wizytówka Korfu. Następnym etapem wycieczki jest zachodnie wybrzeże wyspy i jej najpiękniejsza, "pięciopalczasta" zatoka Paleokastritsa. Możliwość plażowania, rejsu do grot morskich (dodatkowo płatne, ok. 14 EUR/os.) jak i wycieczki pieszej do XIII-wiecznego monastyru Theotoku na szczycie niższego z dwóch cypli Paleokastritsy. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok 100 km).


Dzień 5
Po śniadaniu przeprawa promowa do miasta portowego Igoumenitsa. Następnie autostradą przecinającą góry prowincji Epiru, której nazwa przypomina o starożytnej Via Egnatia dojedziemy do Joaniny,miasta leżącego nad zachodnim brzegiem jeziora Pamvotida. Stolica Epiru, pełna orientalnego kolorytu, nazwę wywodzi od mającego się znajdować w tym miejscu klasztoru św. Jana Chrzciciela. Miastozałożone zostało zgodnie z lokalną tradycja przez cesarza Justyniana. Krótki spacer po mieście, przejdziemy przez piękną starówkę z XII-XV w. Joanina słynie z niepowtarzalnych wyrobów ze srebra. Przejazd w okolice Kalambaki, zwiedzanie Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią tylko funkcję muzealną.
Uwaga! Konieczny skromny strój - okryte ramiona, długie spódnice/spodnie. Przejazd na nocleg do Kalambaki. (Trasa ok. 220 km).


Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Delf (lista UNESCO), miasteczka położonego wśród urwistych skał Parnasu. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny, czy też miłości. Zwiedzimy najciekawsze części antycznej wyroczni: m. in.: Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków zbudowany dla uczczenia zwycięstwa nad Persami pod Maratonem i wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5000 widzów. Następnym punktem naszego programu jest wizyta w muzeum w Delfach - jednym z najatrakcyjniejszych muzeów archeologicznych Grecji. Przejazd do Aten, nocleg. (Trasa ok 370 km).


Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Aten - stolicy Grecji. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - Świątyni Ateny Partenon. Następnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, monumentalną bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Następnym punktem programu będzie Muzeum Akropolu z którego przejdziemy na Agorę- starożytny rynek grecki oraz Forum z Wieżą Wiatrów. Podczas objazdu miasta zobaczymy świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Następnie przejdziemy pod parlament , aby zobaczyć słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Place. Nocleg. (Trasa ok. 200 km).


Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy -do hotelu na Peloponezie.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Patry, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), a za dopłatą obiadokolacje (6), program turystyczny, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów promowych i lokalnych przewodników, obsługi grupy w systemie Tour Guide, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - ok. 168 EUR/os, wieczór grecki w Atenach (fakultatywnie, dla chętnych), ok. 35 EUR/os.


Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 10 - 15 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* - 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* - 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokój/noc.


Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.


Wycieczki lokalne

WIECZÓR GRECKI - w Atenach lub Kalambace.


REJSY STATKIEM TURYSTYCZNYM - do grot morskich, czy na okoliczne wysepki - podczas pobytu na wyspie Lefkada i Korfu (ceny podamy na miejscu, w zależności od ilości chętnych).


META Description

Słynny stadion w Olimpii • wyrocznia delficka • Ateny i Meteory • Korfu - ulubiona wyspa Sissi • Lefkada • dla chętnych przedłużenie pobytu na Peloponezie!


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: "

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny. Jego wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i wynosi od 0,25 EUR (obiekty 1-2 gwiazdkowe) do 4 EUR (obiekty 5 gwiazdkowe) od pokoju za dzień.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 791 zł/os.
Kod oferty: 07072020RNBW25769
wt. 07.07.2020
7 dni
Poznań
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
wt. 07.07.2020 , godz. 00:00
Poznań
wt. 07.07.2020 , godz. 00:00
Patras
Powrót:
wt. 14.07.2020 , godz. 00:00
Patras
wt. 14.07.2020 , godz. 00:00
Poznań
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Grecja Zachodnia i Wyspy Morza Jońskiego

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
wt. 07.07.2020
Wylot z:
Poznań
Cena
5 582
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
wt. 07.07.2020
7 dni
Poznań
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 5 582