Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Grecja / Grecja

Opis oferty: :

Meteora • Saloniki • Ouranopoli • Arnea • Athos • Sithonia Półwysep Kassandra, najbardziej wysunięty na zachód "palec" Chalkidiki to dla Greków synonim udanych wakacji. Piękne plaże, ciepłe Morze Egejskie, zielone lasy sosnowe i dużo atrakcji dla turystów, to wszystko sprawia, że można tu wspaniale spędzić czas na zabawie i plażowym relaksie. Ale nie tylko! Na Chalkidiki jest dużo do zobaczenia: magiczny półwysep Athos z tajemniczą republiką mnichów, słynąca z pysznych miodów malownicza wioska Arnea czy Stagira, ojczyzna Arystotelesa. W programie także Saloniki i jeden z największych fenomenów greckich, unikat na skalę światową - Meteory, "zawieszone w powietrzu" klasztory. Czasu wystarczy zarówno na plażowy wypoczynek, jak i na zwiedzanie.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Grecji. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2-3. DZIEŃ.:

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek na plaży. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. METEORA:

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do METEORÓW. Zwiedzanie klasztorów, które stanowią niesamowity i niespotykany nigdzie na świecie obraz. Na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów zbudowano kilkadziesiąt budynków, z których do dziś przetrwało kilkanaście. Zwiedzanie dwóch spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Następnie przejazd do pracowni ikon, gdzie z bliska będzie można zapoznać się ze sposobem ich powstawania. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SALONIKI:

Śniadanie. Popołudniowa wycieczka do SALONIK, eleganckiego greckiego miasta ze wspaniałymi zabytkami z czasów rzymskich, wczesnochrześcijańskich i tureckich. Saloniki słyną z bezcennych mozaik w kościołach, atrakcyjnych muzeów, a także przypominającego orientalne bazary targu Modiano. W Salonikach znajduje się też port morski, który łączy Europę z krajami Wschodu. Miasto te zostało założone w 316 r. p.n.e. przez króla Kassandrosa i nazwane imieniem jego żony Thessaloniki. Zwiedzanie bazyliki św. Demetriusza oraz (fakultatywnie Muzeum Bizantyjskiego - wstęp ok. 4 EUR). Po krótkim objeździe wokół miasta przewidywany jest ok. 2-godzinny czas wolny. Wieczorny rejs po Zatoce Salonickiej. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. OURANOPOLI - ARNEA - ATHOS :

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka na Athos. Przejazd do OURANOPOLI - ostatniej miejscowości przed granicą z państwem mnichów. Po drodze postój w malowniczej miejscowości ARNEA, słynącej z produkcji miodu i ręcznie tkanych dywanów. Następnie wizyta w Stagirze - miejscu narodzin Arystotelesa. Przejazd do portu i rejs wzdłuż zachodniej części półwyspu ATHOS - wschodniego palca półwyspu Chalkidiki, z fascynującymi krajobrazami i republiką mnichów, do której turyści mają ograniczony dostęp. Okryte tajemnicą państwo mnichów powstało w X w. i do dziś rządzi się według średniowiecznych reguł. Nadal obowiązuje dekret, na którego mocy całkowity zakaz wstępu mają tu kobiety i dzieci, a od mężczyzn wymagane są procedury wizowe. W 20 klasztorach, klasycznych wzorach bizantyjskich budowli sakralnych, mieszka obecnie około 2 tys. mnichów. Góra Athos - święta góra prawosławia, wpisana na listę UNESCO. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SITHONIA:

Śniadanie. Przedostatni dzień to doskonała okazja do poznania "drugiego palca" półwyspu Chalkidiki - SITHONII. W programie słynne wytwórnie miodu w Nikiti i możliwość zakupu greckich specjałów. Wypłynięcie w rejs (ok. 1,5 godz.) z urokliwego miasteczka Neos Marmaras. Podczas rejsu będzie czas na kąpiel w krystalicznie czystych wodach zatoki Toroneos. Po rejsie czas na obiad i spróbowanie greckiej kuchni. Na koniec wizyta w słynnej winnicy Porto Carras i degustacja tamtejszych win. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelu*** na Płw. Kassandra; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, degustacje w winnicach, rejs po Zatoce Salonickiej: ok. 45 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs na Athos: ok. 45 EUR.

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny. Jego wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i wynosi od 0,25 EUR (obiekty 1-2 gwiazdkowe) do 4 EUR (obiekty 5 gwiazdkowe) od pokoju za dzień.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 289 zł/os.
Kod oferty: 16092020VITX140822
śr. 16.09.2020
7 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 16.09.2020 , godz. 06:35
Warszawa
Smartwings
śr. 16.09.2020 , godz. 09:40
Saloniki
Powrót:
śr. 23.09.2020 , godz. 10:30
Saloniki
Smartwings
śr. 23.09.2020 , godz. 11:35
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Grecja w Małym Palcu

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
śr. 16.09.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
4 578
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 16.09.2020
7 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 4 578