Atuty oferty

Opis hotelu

PROGRAM WYCIECZKI :

Paryż klasyczny  6 dni/5 nocy
Atuty wycieczki: nieśpieszny program zwiedzania, lokalni i doświadczeni przewodnicy, karta muzealna 2dniowa, rezerwacje do obiektów turystycznych: Wersal, Luwr, Orsay, wieża Eiffla i smaczne kolacje.
Dzień 1
Wylot z Polski (odprawa rozpoczyna się 2 godziny przed wylotem). Przylot do Paryża. Transfer z lotniska do hotelu. Dla przylotów porannych, program zwiedzania z przewodnikiem rozpoczynamy po transferze z lotniska. Zakwaterowanie w hotelu po godzinie 14. Dla przylotów wieczornych, spotkanie z przewodnikiem odbywa się następnego dnia rano, a program pierwszego dnia jest przeniesiony na ostatni.
Powitanie lub pożegnanie z Paryżem odbędzie się na Polach Elizejskich. Pola łączą plac Zgody (Place de la Concorde) z placem Charlesa De Gaullea  z monumentalnym Łukiem Triumfalnym, a dalej z nowoczesną dzielnicą biznesową, La Défense. Ten ciekawy  spacer potwierdzi, ze jest to jedna z najpiękniejszych alei świata. Tutaj - wzdłuż alei, co roku z okazji francuskiego święta narodowego 14 lipca, odbywa się imponująca defilada wojskowa, którą odbiera prezydent Republiki. Również w tym miejscu co roku Francuzi i tysiące turystów wita Nowy Rok, a Tour de France przejeżdża finałowy etap wyścigu. Obiad zjemy przy Łuku Triumfalnym w restauracji self serwice.
Dzień 2
Śniadanie w hotelu.
Przejedziemy metrem do Placu Concorde. Posłuchamy historii  słynnego egipskiego obelisku i  Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Zobaczymy Plac Vendôme, gdzie stoi Kolumna z posągiem Napoleona Bonaparte. Znajduje się tu także jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie - Ritz,  dawne mieszkanie Chopina, oraz najdroższe europejskie sklepy jubilerskie.
Dojdziemy do kościoła świętej Magdaleny, który swoją architekturą nie do końca przypomina katolicką świątynię. Ze swoimi korynckimi kolumnami bliżej jej do greckiej świątyni. To właśnie w tej świątyni Paryż pożegnał przedwcześnie zmarłego Fryderyka Chopina.
Stąd już blisko do Opery Paryskiej, jednego z największych gmachów oper świata. Powstała na polecenie Napoleona III i nosi imię po swoim architekcie, Charlesie Garnier. W tej części miasta przejdziemy się także Wielkimi Bulwarami Paryża. Na koniec wycieczki wstąpimy do bezpłatnego, pachnącego muzeum perfum Fragonard.
Dalej poznamy najstarsze, historyczne dzielnice Paryża. Zobaczymy dwie wyspy w sercu miasta. To właśnie tutaj lud Paryzjów założył miasto, które przerodziło się w dzisiejszy Paryż. Przyjrzymy sie (możliwie jak najbliżej) Katedrze Notre Dame. Wstąpimy do kościoła św. Seweryna, a z zewnątrz obejrzymy kaplice Sainte Chapelle i Conciergerie.  
Kolacje  zjemy obok  Łuku Triumfalnego w restauracji self serwice.
W drugiej części dnia zapraszamy na wycieczkę w okolice wieży Eiffel. Zaczynając od placu Trocadero z pomnikiem generała Focha - znanego przyjaciela Polski, dojdziemy do Placu Warszawy. Francuzi nazwali ten plac dla uczczenia niepodległości Polski odzyskanej po zaborach. Zobaczymy Wieżę Eiffla - najbardziej znany obiekt architektoniczny Paryża i zarazem symbol Francji. Zbudowano ją specjalnie na Wystawę Światową odbywającą się w Paryżu w 1889 roku. Wieża dysponuje trzema platformami widokowymi, usytuowanymi kolejno na wysokościach 57 m, 115 m i 275 m. My wjedziemy na najwyższą. Tuz za wieżą rozciąga się wielki ogród - Pola Marsowe Champ-de-Mars. Z ich perspektywy zobaczymy Szkolę Wojskową. 
Wieczorem popłyniemy w rejs po Sekwanie. Od mostu do mostu, nad najpiękniejszymi zabytkami, przeżyjemy godzinę relaksu w sercu Paryża. Statek wyrusza z okolicy Wieży Eiffla.
Dzień 3
Śniadanie w hotelu.
Od rana zwiedzamy paryskie muzea. Aby powstało Muzeum dOrsay, dokonano przebudowy dworca kolejowego zachowując przy tym oryginalną konstrukcję budynku, w tym żeliwne filary i stiuki. Zachowano nawet wielki dworcowy zegar. Dawną poczekalnię dworcową podzielono przegrodami i zorganizowano po bokach galerie. Muzeum dOrsay słynie przede wszystkim z wielkiego zbioru obrazów malarstwa impresjonistycznego, autorstwa takich mistrzów jak Augusta Renoira, Edgara Degas i Claude Moneta.
W południe przejedziemy kolejką RER do Wersalu. Zwiedzanie majestatycznego Pałacu Słońca rozpoczniemy od królewskich komnat, gabinetów i korytarzy, wzdłuż których zaprezentowano bogatą kolekcję malarstwa francuskich mistrzów. Obowiązkowym punktem wycieczki jest zwiedzenie Sali Lustrzanej z 17 ogromnymi lustrami, gdzie królowie organizowali widowiskowe bale. Pałac słynie ze swoich wspaniale zaprojektowanych i zadbanych ogrodów. Na powierzchni 95 hektarów znajdziemy liczne klomby, aleje ocienione wysokimi drzewami, długie żywopłoty, fontanny i rzeźby.
Wieczorem udamy się na wzgórze Montmartre. Zjemy tam kolacje w dobrej restauracji z typowym  francuskim menu i oczywiście winem. To z pewnością atrakcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i nie można jej pominąć. Z najwyższego punktu Paryża, rozlega się niepowtarzalny widok na całe miasto. Na wysokości ponad 130 m zobaczymy bazylikę Sacre Coeur z 20 - tonowym dzwonem Savoyarde. Urokliwymi, zawsze pełnymi turystów uliczkami dojdziemy do Placu du Tertre, gdzie powstał najbardziej znany z nowoczesnych prądów malarskich - impresjonizm. Turyści zamawiają portrety, kupują obrazy i szkice. U podnóża Montmartre rozciąga się tzw. beztroski Paryż. Mnóstwo tu kawiarni, restauracyjek. Do najczęściej odwiedzanych miejsc należy Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge oraz pobliski Plac Pigalle.
Zapraszamy do kabaretu Moulin Rouge (opcja dodatkowo płatna w biurze podroży- wymagana jest wcześniejsza rezerwacja) na ciekawy spektakl w wykonaniu przepięknych, skąpo ubranych tancerek.  Artystki często prezentują się, topless, ozdobione wyłącznie biżuterią lub barwnymi piórami. Rewia to ne tylko kankan, to spektakl przeplatany elementami cyrkowymi i wprowadzanymi na scenę zwierzętami. Potrafi zaskoczyć najlepszych koneserów tego gatunku.  Zasiadamy z butelką szampana, a zespół muzyków wprowadza nas w wieczorowy nastrój. 
Dzień 4
Śniadanie w hotelu.
Dzień rozpoczniemy od Luwru, najsłynniejszego muzeum świata. W muzeum będziemy podziwiać niemal całą spuściznę ludzkości: malarstwo włoskie, hiszpańskie, malarstwo francuskie z wieku XIX, klejnoty koronne, eksponaty egipskie, z czasów panowania Rzymian, sztukę Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk, a także rzeźby włoskie, hiszpańskie i północnoeuropejskie. Łącznie zgromadzono ponad 30 000 tysięcy eksponatów w ponad 220 pomieszczeniach. Nic dziwnego, że rocznie Luwr odwiedza średnio 8 milionów turystów. Zwiedzanie Luwru odbędzie się z audio przewodnikiem po polsku.
Zwiedzimy też muzeum Rodin, mieszczące się w 7 dzielnicy Paryża. Jest ono poświęcone życiu i twórczości rzeźbiarza Augustea Rodin. Na siedzibę muzeum wybrano XVIII-wieczny hotel z pięknym wystrojem wnętrz. Na szczególną uwagę zasługują ogrody wokół muzeum, w których rozstawiono kopie rzeźb artysty. Wśród eksponatów znajdziemy również dzieła autorstwa Camille Claudel, niedocenionej za życie uczennicy i partnerki rzeźbiarza.
Następnie wykorzystamy naszą kartę muzealną, aby wejść do Muzeum Armii, znajdującego się w dawnym szpitalu wojskowym - Les Invalides. Ten dawny pensjonat dla inwalidów wojennych mógł pomieścić do czterech tysięcy pensjonariuszy. Złota kopuła budowli na stałe wpisała się w panoramę miasta. Muzeum armii kryje ponad pięć tysięcy eksponatów militarnych. Jednakże główną atrakcją jest grobowiec Napoleona Bonaparte, w którym spoczywają szczątki Cesarza sprowadzone z wyspy św. Heleny, gdzie zmarł na wygnaniu. Dzisiejsze zwiedzanie muzeum zakończymy na Łuku Triumfalnym.
Dzień 5
Śniadanie w hotelu.
 Czas wolny. Proponujemy samodzielne zwiedzanie dwóch dzielnic Paryża: Marais i Quartier Latin. Obie słyną z różnorodnych butików, sklepików i restauracji. Szczególną sympatią darzą je studenci, którzy spędzają tutaj swój wolny czas w licznych kawiarniach. Z pewnością można w nich znaleźć wiele ciekawych pamiątek.
Dzień 6
Śniadanie w hotelu.
Czas wolny. Spotkanie z kierowca odbędzie się na 3 godziny przed wylotem. Transfer na lotnisko.

CENA :

Cena podstawowa obejmuje:
- przelot samolotem na trasie Polska - Paryż - Polska
- koszt przewozu bagażu podręcznego liniami LOT (8kg), Air France (12kg), RYANAIR (10kg nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, dodatkowo jeden mały bagaż (np. torebkę lub torbę na laptopa) nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm oraz pierwszeństwo wejścia na pokład) 
-  zakwaterowanie w wygodnym hotelu 2*
- śniadania kontynentalne (dżem, masło, pieczywo, kawa, herbata)  
- ubezpieczenie NNW, KL
- transfer lotnisko - hotel - lotnisko
- turystyczny fundusz gwarancyjny TFG - 10 PLN
- gwarancję niezmienności ceny
Cena podstawowa nie obejmuje:
- bagażu rejestrowanego - cena na potwierdzenie uzależniona od przewoźnika, wagi bagażu, trasy i terminu lotu
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
- przewodników lokalnych według programu
- przejazdów komunikacją miejską
- rejsu po Sekwanie
- obiadów lub kolacji
Dodatkowo obowiązkowa opłata na miejscu wliczająca:
Pakiet zwiedzania:
- wycieczki według programu z lokalnymi przewodnikami
- dwudniową kartę muzealną
- wjazd na szczyt wieży Eiffel
- rejs po Sekwanie- 1 obiadokolacja
- bilety komunikacji miejskiej
 ok. 270 euro/ osoby dorosłe, ok. 210 e/ osoby do 25 roku, ok. 190 e/ dzieci do 11 lat 
Pakiet nieobowiązkowy (dla chętnych za dopłatą w biurze podróży w Polsce - wymagana wcześniejsza rezerwacja)
- Pakiet 2-óch kolacji: Jedna kolacja w restauracji na Montmartre kuchnia francuska. Zestaw zawiera: aperitif, przystawka, danie główne, deser,  butelki wina lub inny napój. Druga obiadokolacja w restauracji self serwis przy Polach Elizejskich. Zestaw: danie główne, przystawka lub deser - 50 euro/ osoby dorosłe,  45 euro/ dzieci do 11 lat (przeliczane na PLN po kursie z dnia założenia rezerwacji)- Dopłata do hotelu*** w centrum Paryża - 255 zł od osoby 
- Wieczorny spektakl Moulin Rouge z butelki szampana na os. - 620 zł od osoby 
Informacje dodatkowe:
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie
- Transfery z/ na lotnisko są realizowane busem
- Zakwaterowanie: hotele ** klasy turystycznej - wszystkie położone w pobliżu stacji metra lub kolejki RER. Pokoje: 1 Osobowe oraz 2- osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i WC, oraz telefonem i TV-sat.

WAŻNE INFORMACJE :

UWAGA!!
Minimalna liczna uczestników konieczna do zrealizowania imprezy to 8 osób, w przypadku nie uzbierania się grupy wycieczka może zostać anulowana najpóźniej na 7 dni przed planowanym wyjazdem.
W przypadku braku minimalnej liczby 8 uczestników Klient ma również możliwość dopłaty do pakietu indywidualnego 65 euro/os (przy min 2 uczestnikach) lub 50 euro/os (przy min 3 uczestnikach) - Płatne po przylocie u przewodnika
-------------------------------------------------------------------------------------------
Ambasada RP w Paryżu:
1, rue de Talleyrand,75343 Paris Cedex 07
tel.:  01 43 17 34 00
e-mail: paris.amb.info@msz.gov.pl

COVID-19 :

Ograniczenia w przemieszczaniu się i wjeździe do Francji
AKTUALIZACJA 10.09.2020
Pasażerowie mają obowiązek wypełnić oświadczenie o braku symptomów infekcji COVID-19. 
Wszyscy pasażerowie przylatujący do Francji mają obowiązek wypełnić Passengers Locator Form. 
Pasażerowie podróżujący z/do Francji oraz po kraju mają obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych na lotnisku oraz podczas lotu.
Wszystkie informacje dostępne są tutaj.
Poruszanie się po FrancjiNie obowiązują żadne ograniczenia w poruszaniu się po terenie Francji kontynentalnej.
Komunikacja kolejowa i lotnicza funkcjonuje normalnie. W środkach transportu publicznego i innych miejscach użyteczności publicznej obowiązuje noszenie masek i pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od innych osób.
Od dnia 28 sierpnia br. w miejscach publicznych w Paryżu oraz w departamentach Hauts-de-Seine (92), Seine-Saint-Denis (93) i Val de Marne (94) obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych przez wszystkie osoby powyżej 11. roku życia.
Na chwilę obecną nie ma obostrzeń dotyczących osób podróżujących pomiędzy Polską a Francją. Wjazd osób na teren Francji kontynentalnej z terenu państw Unii Europejskiej i strefy Schengen nie jest podlega ograniczeniom. W stosunku do tych podróżnych nie ma obowiązku odbycia kwarantanny lub posiadania oświadczenia o celu podróży.

* Udogodnienia:

Bez paszportu Duże miasta (city breaks)

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Wycieczki fakultatywne

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 749 zł/os.
Kod oferty: 21102020BVPR192915
śr. 21.10.2020
5 dni
Warszawa
Według programu
Prima Holiday
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 21.10.2020 , godz. 06:15
Warszawa
Air France
śr. 21.10.2020 , godz. 08:45
Paryż
Powrót:
pon. 26.10.2020 , godz. 14:10
Paryż
Air France
pon. 26.10.2020 , godz. 16:25
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Paryż Klasyczny

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
śr. 21.10.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
5 498
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 21.10.2020
5 dni
Warszawa
Według programu
Prima Holiday
Standard DBL (1WN) 5 498