Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Położenie:Zakwaterowanie:

Hotele *** - często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki).Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawyProgram

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Addis Abeby (z przesiadką w Stambule). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.


Dzień 2
00:55 Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest szkielet naszego przodka sprzed 3 mln. 200 tys. lat (odkryty w 1974 r.). Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.


Dzień 3
Śniadanie, przelot do Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Podziwianie kaplicy, w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Kolacja i nocleg w hotelu Brana lub podobnym w Aksum.


Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku położonego na wysokości 2700 m n.p.m. miasteczka Debark. Pokonamy przełom rzeki Tekeze, największego dopływu Nilu Błękitnego, gdzie będziemy podziwiać jeden z symboli Afryki - majestatyczne baobaby. Następnie pojedziemy wzdłuż pasma Gór Semien nazywanych "Dachem Afryki". Góry Semien są na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu Ras Dajen lub podobnym. (Trasa ok. 260 km częściowo po szutrowych drogach).


Dzień 5
Po śniadaniu niezwykle malownicza wycieczka w góry. Wjedziemy na teren Parku Narodowego Gór Semien. Popołudnie wypełnią wspaniałe widoki, bajeczne, niepowtarzalne krajobrazy, niesamowite kaniony, w których wznoszą się wierzchołki wygasłych wulkanów. Ponadto to miejsce, w którym żyją endemiczne gatunki zwierząt. Małpy Gelada /dżelada/ pasą się tutaj całymi stadami. To jedyne, trawożerne małpy na świecie, nazywane małpami o krwawiącym sercu. Następnie wyruszymy do Gonderu. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Czarnych Żydów - Felaszy. Kolacja i nocleg w hotelu Kino lub podobnym. (Trasa ok. 180 km częściowo po szutrowych drogach).


Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Gonderu - XVII-wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 r., jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli, jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często "afrykańskim Camelotem". W programie również zwiedzanie monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Przejazd do miasta Bahyr Dar nad jeziorem Tana. Kolacja i nocleg w hotelu Delano lub podobnym. (Trasa ok. 185 km po asfaltowych drogach).


Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka do wodospadów na Nilu Błękitnym (30 km od Bahyr Dar), zaś po południu rejs łodzią po największym etiopskim jeziorze Tana. Na wyspach i półwyspach oblanych jego wodami znajduje się ponad 20 kościołów i klasztorów. Zobaczymy jeden z najpiękniejszych - Ura Kidane Mihret z XVI w., zlokalizowany na półwyspie Zagwe. Po jeziorze do dziś pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdal pobierał nauki przed wyprawą Ra. Popłyniemy łodzią do miejsca gdzie Nil Błękitny bierze swój początek, jeśli dopisze szczęście, spotkamy hipopotamy. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 8
Przejazd do Lalibeli niezwykle malowniczą drogą przez góry. Niedawno ukończona droga nadal jest niezbyt licznie uczęszczana przez turystów. Dzięki temu spotkania z mieszkającymi tam Etiopczykami są zachwycająco autentyczne. Przystanek przy skalnym ostańcu zwanym ambą - to bardzo charakterystyczny element etiopskiego krajobrazu. Droga prowadzi przez XIII-wieczne miasteczko Debre Tabor, pełniące w XIX w. rolę stolicy. Kolacja i nocleg w hotelu Jerusalem, Tukul Village, Lalibela lub podobnym. (Trasa łącznie ok. 310 km - ok. 60 km szutrowymi drogami i ok. 250 km asfaltowymi).


Dzień 9
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII w. król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg w hotelu Jerusalem, Tukul village, Lalibela, Bete Abrha lub podobnym.


Dzień 10
Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Addis Abeby. Czas na ostatnie zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja w regionalnej restauracji. Transfer na lotnisko, wylot.


Dzień 11
Przylot do Stambułu w godzinach porannych. W związku z dłuższym oczekiwaniem na lotnisku w Stambule, linia lotnicza oferuje wycieczkę do miasta (możliwość również wypoczynku w hotelu na lotnisku za dodatkową opłatą). Po południu transfer na lotnisko i lot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.


Uwagi do programu
Uwagi do programu
- Szczepienia: nie są obowiązkowe. Północna część Etiopii, którą będziemy zwiedzać praktycznie nie jest zagrożona jeśli chodzi o takie choroby jak żółta febra czy malaria, szczepienia zatem nie są wymagane. WHO zaleca profilaktyczne szczepienie przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID).
- W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r.
- Informacja na temat wizy dotyczy wyłącznie obywateli Polski, pozostali Klienci powinni sprawdzić przepisy wizowe na bieżąco, bo często są zmiany.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Informujemy, że impreza ma wysokie walory poznawcze, jednakże ze względu na dość długie przejazdy i stan dróg (część dróg szutrowych, część asfaltowych, dużo budów nowych dróg) podróż może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach wg opisu,9 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, przeloty lokalne,program turystyczny, w tym rejs po Jeziorze Tana, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy busem (bagażnik na dachu), obsługę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (opłaty, w tym bilety wstępu) ok.200 USD od osoby, napiwki, tragarze ok. 65 USD/os, wiza etiopska 50 USD/os płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu)


Inne

Przelot:
Oferujemy komfortowy przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 737 lub Airbus 320.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering, to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki, skromny i drugi ciepły - obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 5 kg, bagaż odprawiany: 20 kg.


Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.


META Description

NOWOŚĆ • przeloty wewnętrzne w cenie • Arka Przymierza w Aksum • Lalibela • kanion i wodospady Nilu Błękitnego • Lalibela - ósmy cud świata • niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu - tego nie zobaczysz nigdzie indziej! • Wielki Rów Afrykański • Jezioro Tana i autentyczne łodzie z papirusu • gelady - małpy o krwawiącym sercu • spotkanie z ludźmi Amhara, Tigray, Afar, Wollo i Falasza


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku
- wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu


Wizy

Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku
- wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
7 699 zł/os.
Kod oferty: 28112020RNBW207439
sob. 28.11.2020
10 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 28.11.2020 , godz. 09:20
Warszawa
niedz. 29.11.2020 , godz. 00:55
Addis Ababa
Powrót:
wt. 08.12.2020 , godz. 01:50
Addis Ababa
wt. 08.12.2020 , godz. 17:55
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Na tropie Arki Przymierza de luxe

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
sob. 28.11.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
15 399
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 28.11.2020
10 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 15 399