Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele *** - często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki).Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawyProgram

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Addis Abeby (z przesiadką w Stambule). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.


Dzień 2
01:10 Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego prapraprzodka, odkryty w 1974 r. Szkielet pochodzi sprzed 3 mln. 200 tys. lat. Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd przez tereny rolnicze do Bahyr Daru. Po drodze podziwianie Kanionu Nilu Błękitnego, uważanego przez wielu podróżników za piękniejszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Dalsza jazda przez niezwykle malownicze tereny zamieszkane przez naród Amhara. Kolacja i nocleg w hotelu Delano lub podobnym. (Trasa ok. 500 km po asfaltowych drogach).


Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do położonych w odległości ok. 30 km od Bahyr Daru wodospadów na Nilu Błękitnym. Po południu rejs po największym etiopskim jeziorze Tana. Brzegi jeziora i położone na nim wyspy kryją zabytkowe monastyry. Odwiedzimy klasztor Ura Kidane Mehret uważany za jeden z najpiękniejszych. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu. Będzie okazja by zobaczyć miejsce, w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Jeśli dopisze szczęście spotkamy tam hipopotamy. Kolacja i nocleg w hotelu Delano lub podobnym.


Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Gonder - XVII-wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 r., jego pałac zachował się do dziś. To budowla, jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidesa. Kolacja i nocleg w hotelu HAZ lub podobnym. (Trasa ok. 180 km po asfaltowych drogach).


Dzień 6
Po śniadaniu niezwykle malownicza wycieczka w Góry Semien. Przystanek we wsi Czarnych Żydów - Felaszy. Przejazd do położonego na wysokości 2700 m n.p.m. miasteczka Debark, a następnie do Parku Narodowego Gór Semien. Popołudnie wypełnią wspaniałe widoki, bajeczne, niepowtarzalne krajobrazy, niesamowite kaniony, w których wznoszą się wierzchołki wygasłych wulkanów. Ponadto to miejsce, w którym żyją endemiczne gatunki zwierząt. Małpy Gelada /dżelada/ pasą się tutaj całymi stadami. To jedyne, trawożerne małpy na świecie, nazywane małpami o krwawiącym sercu. Powrót do Debark, kolacja i nocleg w hotelu Ras Dejen lub podobnym. (Trasa ok. 180 km w większości po asfaltowych drogach).


Dzień 7
Po śniadaniu udamy się w kierunku Aksum. Podczas przejazdu będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy wzdłuż pasma Gór Semien i Tekeze Gorge. Zobaczymy majestatyczne baobaby - jeden z symboli Afryki. Góry Semien są na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu Consolar lub podobnym. (Trasa ok. 200 km w większości po asfaltowych drogach).


Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców, podziwianie kaplicy, w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Kolacja i nocleg w hotelu Consolar lub podobnym.


Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Adigrat przez Góry Adwa. Krótka wizyta w Yeha, gdzie znajduje się licząca ponad 2500 lat Świątynia Księżyca i kościół Aba Aftse. Przystanek u podnóży góry (amby), na której znajduje się monastyr Debre Damo, jedno z najświętszych miejsc w Etiopii. To słynne miejsce licznych pielgrzymek, dostępne wyłącznie dla mężczyzn, a jedynym sposobem dostania się do położonego na szczycie monastyru jest wspinaczka po linie. Lunch w Adigrat ostatniej miejscowości przed granicą z Erytreą. Dalsza jazda do Mekele, po drodze zwiedzanie wykutego w skałach kościoła Wukro Churkos. Nocleg w hotelu w Mekele lub w Wukro. (Trasa ok. 250 km po asfaltowych drogach).


Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Lalibeli. Droga prowadzi przez wyjątkowo majestatyczne góry. Czekają gigantyczne, surowe skały i bajeczne doliny. Nocleg i nocleg w hotelu Jerusalem, Tukul Village, Bete Abraha lub podobnym. (Trasa ok. 300 km częściowo po szutrowych drogach).


Dzień 11
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata (lista UNESCO). To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII w. król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zobaczymy wszystkie dostępne świątynie. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół jaki kiedykolwiek wybudowano. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb i obszar należący do systemu Wielkich Rowów Afrykańskich. To tereny zamieszkane przez osiadłych już dziś, koczowników z plemienia Wollo. Krótki postój nad malowniczym jeziorem Hajk, znanym z dużych kolonii ptactwa. Na zachodnim brzegu jeziora znajduje się dostępny wyłącznie dla mężczyzn klasztor Hajk Istafanos. Nocleg i kolacja w hotelu Golden Gate lub podobnym. (Trasa ok. 300 km po asfaltowych drogach).


Dzień 13
Po śniadaniu przejazd wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Addis Abeby. Jeżeli dopisze szczęście podziwianie małp Gelada. Przystanek w punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Po drodze zajrzymy do wioski ludu Oromo. Ciekawym będzie porównanie wyglądu chat oromskich i amharskich, które widzieliśmy wcześniej). Po przyjeździe do Addis Abeby krótki pobyt w hotelu, czas na odświeżenie po podróży. Pożegnalna kolacja w hotelu. Wieczorem transfer na lotnisko. (Trasa ok. 400 km po asfaltowych drogach).


Dzień 14
Przylot do Stambułu w godzinach porannych. W związku z dłuższym oczekiwaniem na lotnisku w Stambule, linia lotnicza oferuje wycieczkę do miasta (możliwość również wypoczynku w hotelu na lotnisku za dodatkową opłatą). Po południu lot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.


Uwagi do programu
- Szczepienia: nie są obowiązkowe. Północna część Etiopii, którą będziemy zwiedzać praktycznie nie jest zagrożona jeśli chodzi o takie choroby jak żółta febra czy malaria, szczepienia zatem nie są wymagane. WHO zaleca profilaktyczne szczepienie przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID).
- W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r.
- Informacja na temat wizy dotyczy wyłącznie obywateli Polski, pozostali Klienci powinni sprawdzić przepisy wizowe na bieżąco, bo często są zmiany.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Informujemy, że impreza ma wysokie walory poznawcze, jednakże ze względu na dość długie przejazdy i stan dróg (część dróg szutrowych, część asfaltowych, dużo budów nowych dróg) podróż może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach wg opisu, 12 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs po Jeziorze Tana, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy busem (bagażnik na dachu), obsługę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (opłaty, w tym bilety wstępu) ok.220 USD od osoby, napiwki, tragarze ok.70 USD/os, wiza etiopska 50 USD/os płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu)


Inne

Przelot:
Oferujemy komfortowy przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 737 lub Airbus 320.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering, to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki, skromny i drugi ciepły - obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 5 kg, bagaż odprawiany: 20 kg.


Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.


META Description

Arka Przymierza w Aksum • Lalibela • kanion i wodospady Nilu Błękitnego • Lalibela - ósmy cud świata • niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu - tego nie zobaczysz nigdzie indziej! • Wielki Rów Afrykański • Jezioro Tana i autentyczne łodzie z papirusu • gelady - małpy o krwawiącym sercu • spotkanie z ludźmi Amhara, Tigray, Afar, Wollo i Falasza


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku
- wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu


Wizy

Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku
- wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
6 863 zł/os.
Kod oferty: 28112020RNBW25739
sob. 28.11.2020
13 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 28.11.2020 , godz. 09:20
Warszawa
niedz. 29.11.2020 , godz. 00:55
Addis Ababa
Powrót:
pt. 11.12.2020 , godz. 01:50
Addis Ababa
pt. 11.12.2020 , godz. 17:55
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Na tropie Arki Przymierza

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
sob. 28.11.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
13 726
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 28.11.2020
13 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 13 726