Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele *** często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic,wanna, wc, ręczniki).Uwaga! Prosimy o zabranie latarki, podstawowych kosmetyków, ręczników, kremów z filtrem oraz repelentów. Podczas podróży przydaje się żel do mycia rąk.
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Addis Abeby (z przesiadką w Stambule). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.


Dzień 2
Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra .. pra przodka, odkryty w 1974 r. Szkielet pochodzi sprzed 3 mln. 200 tys. lat. Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.


Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na południe do Arba Myncz. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam . Pochodzi on z XII w., czyli czasu gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę UNESCO kompleksu kamiennych steli. Przerwa na lunch, dalsza podróż do Arba Myncz. Zakwaterowanie w hoteluDerik lub podobnym. (Trasa ok. 450 km w większości po asfaltowych drogach).


Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w góry do Czenczy (Chencha), wioski zamieszkiwanej przez plemię Dorze. Dorze słyną z niezwykłych domów o kształcie głowy słonia. Te niesamowite budowle, powstałe z bambusowych tyczek i liści ensetu zwanego fałszywym bananowcem sięgają 15 m wysokości i są bardzo trwałe. Wioska jest bardzo kolorowa, można tu kupić liczne wyroby bawełniane, gliniane: czapeczki, szale, naczynia do injery. Zapoznamy się z procesem produkcji kolczo - chlebka wypiekanego z pulpy pozyskiwanej z fałszywego bananowca. Skosztujemy lokalnego alkoholu - araki. Przerwa na lunch. Po południu rejs po jeziorze Czamo (Chamo), podczas safari oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków (pelikany, orły, czaple,). Nocleg w tym samym hotelu. (Trasa ok. 70 km po asfaltowych drogach).


Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miejscowości Dżinka (Jinka) przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. Wsie Konso, ich kultura i sposób gospodarowania zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Okolice Dżinki to fantastyczne pejzaże, dzika przyroda. To miejsce gdzie czas płynie wolniej i wszystko toczy się własnym, afrykańskim rytmem. Dojazd do hotelu w Dżinka, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 290 km w połowie po asfaltowych i szutrowych drogach, trasa jest w trakcie modernizacji).


Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Mago. Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Mursi to najbardziej rozpoznawalne plemię z ludów zamieszkujących dolinę rzeki Omo. Wkraczającym w dorosłe życie kobietom Mursi rozcina się dolną wargę i umieszcza się w niej gliniany lub rzadziej drewniany krążek. Krążki wymienia się na coraz większe, najbardziej okazałe mają nawet 35 cm średnicy. Wielkość krążka i innych ozdób, których nie brakuje na całym ciele stanowią o atrakcyjności kobiety i jej wartości (narzeczony musi odpowiednio zapłacić rodzinie za przyszłą żonę). Mężczyźni z tego plemienia dekoracyjnie malują ciała, ich twarze najczęściej pokrywają białe wzory. Do wsi Mursich z Dżinka jest 40 km, jedzie się ok. 2 godz. Powrót do Dżinka na lunch. Wizyta na targu plemienia Hammer w Dimeka, Turmi, Alduba lub w Key Afer w zależności od dnia tygodnia. W tym dniu okoliczni mieszkańcy idą na targ by wymienić towary: owoce, nasiona, gliniane naczynia, skóry, tykwy służące tutaj do przechowywania mleka lub krwi bydlęcej, ozdoby, biżuterię, specyfiki do malowania ciała. Plemię Hamer to rośli mężczyźni oraz piękne i smukłe niczym amazonki kobiety. Charakterystyczne fryzury, prawie nagie ciała pokryte glinianym specyfikiem w kolorze ochry, metalowe obroże na szyi, spiralne bransolety i mnóstwo kolorowych koralików to widok, którego długo nie zapomnimy. Przejazd do Turmi. Przerwa na lunch w ciągu dnia, kolacja, nocleg w Buska, Turmi lub Emerald lodge.


Dzień 7
Po śniadaniu przejazd w kierunku Kenii do Omorate. Czeka nas przeprawa na drugi brzeg rzeki Omo w charakterystycznych, dłubanych łódkach. Wizyta we wsi żyjącego najdalej na południu ludu Etiopii. Plemię Dasenech zamieszkuje deltę rzeki wpływającej do jeziora Turkana. Bardzo specyficzne tatuaże /zdobienie skóry poprzez nacinanie/ odróżniają ich od pozostałych plemion Południa. Przerwa na lunch i powrót. Wizyta we wsi plemienia Hamer. Charakterystycznym obrzędem u Hamerów jest święto inicjacji młodych mężczyzn. Odpowiednio przygotowani chłopcy muszą przebiec po grzbiecie kilkunastu par bydła. Skoki przez byki nie są przedstawieniem dla turystów, nie można ich zamówić ani zorganizować. Ale już wielokrotnie naszym grupom udało się uczestniczyć w tej niesamowitej ceremonii, mamy nadzieję, że będzie taka możliwość podczas następnych imprez (udział w ceremonii dodatkowo płatny ok. 20 USD/os.). Kolacja i nocleg w lodge w Turmi. (Trasa ok. 120 km po szutrowych drogach).


Dzień 8
Przejazd do Arba Myncz przez Key Afer lub Erbore. Trasa zależy od przejezdności dróg. Jeżeli pojedziemy przez Erbore przystanek przy skalnym ostańcu, z którego widać jezioro Chiew Bahyr, zwane kiedyś jeziorem Stefanii i wizyta we wsi plemiona Erbore. Erbore to plemię powiązane kulturowo z plemieniem Hamerów. Po drodze czas na lunch. Przyjazd do hotelu późnym popołudniem, kolacja, nocleg w hotelu Derik lub podobnym. (Trasa ok. 300 km, początkowo drogi gruntowe, potem asfaltowe).


Dzień 9
Przejazd nad jezioro Langano. (około 300 km). Po drodze jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Odpoczynek, możliwość kąpieli w jeziorze (wolne od bilharcji ). Langano to jedyne w Etiopii i jedno z niewielu w Afryce jezior wolnych od tej choroby. Zawdzięcza to wyjątkowemu, zasadowemu odczynowi wody. Nocleg w Langano.


Dzień 10
Przejazd do Parku Narodowego Awash. Droga prowadzi między innym przez wulkaniczną, kamienną pustynię oraz bezpośrednio po grobli jeziora znajdującego się w kraterze wulkanu. Zwiedzanie Parku Narodowego Awash uważanego za najciekawszy sawannowy park Etiopii. Doliczono się w nim ponad 80 gatunków ssaków. Występują tam między innymi oryksy wschodnioafrykańskie, dikdiki i gazele afrykańskie. Spotkania z drapieżnikami należą do rzadkości, choć żyją tam lamparty, hieny, gepardy i szakale. Największych wrażeń dostarcza podziwianie krajobrazów i obserwowanie ptactwa. Nocleg w hotelu Genet lub podobnym w Awash.


Dzień 11
Przejazd do Hareru. Po drodze odwiedzimy plantację kawy i chatu - narkotycznej rośliny uprawianej w tej części Afryki. Hotel Heritage Plaza lub podobny w Harerze lub hotel w Dire Dawa. (Trasa ok. 370 km w większości po asfaltowych drogach).


Dzień 12
Zwiedzanie Hareru, otoczonego murami miasta. Uważane jest ono za centrum duchowe etiopskich muzułmanów. To według niektórych wyznawców islamu czwarty pod względem świętości ośrodek po Mekce, Medynie i Jerozolimie. Wizyta na targu gdzie obok siebie handlują chrześcijańscy i muzułmańscy sprzedawcy. Wieczorem udział w karmieniu hien. To niesamowity spektakl, gdy dzikie zwierzęta są karmione z ręki przez "człowieka od hien". Początkowo bardzo bojaźliwe po pewnym czasie sięgają po kawałki mięsa podawane na patyku rękami, a nawet ustami. Z karmieniem hien wiąże się pewna wróżba, reakcja zwierząt karmionych podczas święta Aszura ma przepowiadać jak urodzajny będzie następny rok. Hotel Heritage Plaza lub podobny w Harerze lub hotel w Dire Dawa. Baza hotelowa w Harer jest bardzo uboga. Ale trzeba z niej skorzystać, jeśli chce się zobaczyć karmienie hien. (Trasa ok. 50 km po asfaltowych drogach).


Dzień 13
Przejazd do Addis Abeby drogą prowadzącą skrajem parku Awash. Ostatnia możliwość spotkania afrykańskich zwierząt. Konfrontacja tradycji i nowoczesności, czyli przejazd pierwszą etiopską autostradą, jej 80-kilometrowy odcinek prowadzi z Adamy do Addis Abeby. Po przyjeździe do Addis krótki pobyt w hotelu, czas na odświeżenie po podróży. Pożegnalna kolacja w hotelu. Około północy transfer na lotnisko i wylot. (Trasa ponad 400 km po asfaltowych drogach).


Dzień 14
Przylot do Stambułu w godzinach porannych. W związku z dłuższym oczekiwaniem na lotnisku w Stambule, linia lotnicza oferuje odpoczynek w hotelu położonym niedaleko lotniska. Po południu transfer na lotnisko i lot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Informujemy, że impreza jest bardzo atrakcyjna poznawczo, jednak nie można jej zaliczyć do standardowych wycieczek. Podróż po różnych rodzajach dróg, również gruntowych i szutrowych, może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa.
- Bardzo prosimy o zabranie wygodnej odzieży oraz sportowego obuwia.
- Szczepienia: Żadne szczepienia nie jest wymagane. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID) oraz zaleca profilatykę przeciwmalaryczną (Receptę uzyska się od lekarza pierwszego kontaktu).
- W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r.
- Informacja na temat wizy dotyczy wyłącznie obywateli Polski, pozostali Klienci powinni sprawdzić przepisy wizowe na bieżąco, bo często są zmiany.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach wg opisu, 12 rozpoczętych dób hotelowych, opłaty lotniskowe, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (z wyjątkiem zakwaterowania w Stambule), program turystyczny, w tym rejs po J. Chamo, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 20 os. busem (bagażnik na dachu), opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 220 USD od osoby, napiwki, tragarze ok 70 USD/os, wiza etiopska 50 USD/os płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu), wiza turecka 36,05 USD/os lub30 EUR/os płatna na lotnisku w Stambule


Inne

Przelot:
Oferujemy komfortowy przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 737 lub Airbus 320.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki, skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 8 kg, bagaż odprawiany: 20 kg.


Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Addis Abeba • domostwa w kształcie głowy słonia • fantastycznie ozdobione ciała - plemię Mursi • święto inicjacji u Hamerów • karmienie hien w Harrerze • odpoczynek nad jeziorem Langano • przeprawa przez rzekę Omo w dłubankach


Wizy

Wiza turecka:
Wizę można wyrobić na dwa sposoby:
- pierwszy, to wypełnienie formularza wizowego oraz płatność kartą kredytową (cała procedura trwa kilkanaście minut, łącznie z odesłaniem wizy na skrzynkę e-mail), cena pozostaje bez zmian, 20 USD za wizę: www.evisa.gov.tr/en
- wizę nadal można wykupić na lotnisku. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się w gotówce na lotnisku.


Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.


Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku
- wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu


"


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza turecka:
Wizę można wyrobić na dwa sposoby:
- pierwszy, to wypełnienie formularza wizowego oraz płatność kartą kredytową (cała procedura trwa kilkanaście minut, łącznie z odesłaniem wizy na skrzynkę e-mail), cena pozostaje bez zmian, 20 USD za wizę: www.evisa.gov.tr/en
- wizę nadal można wykupić na lotnisku. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się w gotówce na lotnisku.


Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.


"

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
6 612 zł/os.
Kod oferty: 15032021RNBW25740
pon. 15.03.2021
13 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 15.03.2021 , godz. 09:20
Warszawa
wt. 16.03.2021 , godz. 00:50
Addis Ababa
Powrót:
niedz. 28.03.2021 , godz. 01:50
Addis Ababa
niedz. 28.03.2021 , godz. 17:55
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Etiopia - Plemiona Południa

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
pon. 15.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
13 224
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 15.03.2021
13 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 13 224