Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele *** - często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.


Pokoje 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, w wiekszości ręczniki).
Uwaga! Podczas wycieczki przydatne będą: latarki, podstawowe kosmetyki, ręczniki, kremy z filtrem oraz repelentyi żel do mycia rąk.Wyżywienie:

w restauracjach hotelowych serwowane są dania podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić potrawy regionalne
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Addis Abeby (z przesiadką w Stambule). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.


Dzień 2
00:55Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest szkielet naszego przodka sprzed 3 mln. 200 tys. lat (odkryty w 1974 r.). Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Heyday lub podobnym.


Dzień 3
Śniadanie, przelot do Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców. Podziwianie kaplicy, w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Kolacja i nocleg w hoteluBrana lub podobnym w Aksum.


Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko, następnie przelot do Lalibeli (lista UNESCO), uznawanej za ósmy cud świata. Zakwaterowanie w hotelu zlokalizowanym w centrum miasta. Tego samego dnia zwiedzanie wykutych w skałach, niesamowitych kościołów z XIII w. To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym. Jak głosi legenda przy budowie jedenastu kościołów w dzień pracowali robotnicy, nocą aniołowie. Zobaczymy najważniejsze świątynie.Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego, Bete Medhane Alem to największy monolityczny kościół na świecie. Kolacja i nocleg w hotelu w Lalibelli.


Dzień 5
Przejazd do Gonderu niezwykle malowniczą drogą przez góry. Niedawno ukończona droga nadal jest niezbyt licznie uczęszczana przez turystów. Dzięki temu spotkania z mieszkającymi tam Etiopczykami są zachwycająco autentyczne. Przystanek przy skalnym ostańcu zwanym ambą- to bardzo charakterystyczny element etiopskiego krajobrazu. Droga prowadzi przez XIII-wieczne miasteczko Debre Tabor, pełniące w XIX w. rolę stolicy. Kolacja i nocleg w hotelu Kino lub podobnym. (Trasa łącznie ok. 310 km - ok. 60 km szutrowymi drogami i ok. 250 km asfaltowymi).


Dzień 6
Przejazd do Parku Narodowego Semien, wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Niesamowicie malownicze pasmo górskie, pełne kanionów, nad którymi górują wierzchołki wygasłych wulkanów, nazywane jest Dachem Czarnego Lądu. Czekają na nas zapierające dech w piersiach widoki i dziesiątki dżelad - jedynych trawożernych małp na świecie. Zwierzęta nie są agresywne, pozwalają zbliżyć się do siebie, fotografować. Przystanek w wiosce Czarnych Żydów - Falaszy. Powrót do hotelu w Gonder, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 180 km - z czego ok. 160 km to drogi asfaltowe).


Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Gonderu - XVII-wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 r., jego pałac zachował się do dziś. To zespół budowli, jakiego nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju, nazywany często "afrykańskim Camelotem". W programie również zwiedzanie monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidelousa. Przejazd do miasta Bahyr Dar nad jeziorem Tana. Kolacja i nocleg w hotelu Delano lub podobnym. (Trasa ok. 185 km po asfaltowych drogach).


Dzień 8
Po śniadaniu wycieczka do wodospadów na Nilu Błękitnym (30 km od Bahyr Dar), zaś po południu rejs łodzią po największym etiopskim jeziorze Tana. Na wyspach i półwyspach oblanych jego wodami znajduje się ponad 20 kościołów i klasztorów. Zobaczymy jeden z najpiękniejszych - Ura Kidane Mihret z XVI w., zlokalizowany na półwyspie Zagwe. Po jeziorze do dziś pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdal pobierał nauki przed wyprawą Ra. Popłyniemy łodzią do miejsca gdzie Nil Błękitny bierze swój początek, jeśli dopisze szczęście, spotkamy hipopotamy. Kolacja i nocleg w hotelu.


Dzień 9
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Addis Abeby. Przejazd w kierunku Awasa wzdłuż tektonicznych jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Przystanek nad jeziorem Ziway w miejscu gdzie gromadzą się setki egzotycznych ptaków. Można tam podziwiać między innymi marabuty, warugi, orły, czaple, ibisy i zimorodki. W trakcie dnia lunch po drodze. Droga prowadzi przezShashamane, gdzie na ziemi podarowanej przez cesarza Haile Selasie mieszkają Rastafarianie.Kolacja i nocleg w hotelu Pina lub podobnym w Awasa lub w Hotelu Haile w Shashamane. Awasa to sympatyczne miejsce o łagodnym klimacie pozwalające odetchnąć po trudach zwiedzania północnej Etiopii. Jego największą atrakcją jest czyste jezioro bogate w ryby. Brzeg jeziora jest doskonałym miejscem do obserwacji egzotycznych ptaków. (Trasa ok. 270 km w większości po asfaltowych drogach).


Dzień 10
Po śniadaniu wizyta na barwnym i gwarnym targu rybnym nad jeziorem Awasa. Możliwość skosztowania świeżo usmażonych ryb. Przystanek w parku nad jeziorem Awasa gdzie osiedliły się gerezy abisyńskie, małpy o pięknym biało-czarnym umaszczeniu. Pojawiają się tam również pawiany oliwkowe, makaki i różne gatunki ptaków. Dalsza jazda do leżącego nad jeziorem Czamo (Chamo) miasta Arba Myncz (miasto 40 źródeł). Miejsce zawdzięcza swą nazwę licznym, kipiącym strumieniom, które znajdują się w okolicy. Po drodze spotkania z ludźmi Oromo oraz Wolayta. Przejedziemy przez pięknie położony, zielony i ciekawy krajobrazowo rejon Etiopii. Kolacja i nocleg w hoteluDeriklub podobnym. (Trasa ok. 300 km w większości po asfaltowych drogach).


Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd w góry do wsi plemienia Dorze. Dorze słyną ze specyficznych domów o kształcie głowy słonia. Te niesamowite budowle, powstałe z bambusowych tyczek i liści tzw. fałszywego bananowca sięgają 15 m wysokości i są bardzo trwałe. Wioska jest bardzo barwna, można tu kupić niepowtarzalne naczynia, tkaniny, po prostu ciekawe, niepowtarzalne pamiątki. Po południu wodne safari na jeziorze Czamo, podczas rejsu oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków (pelikany, czaple, orły). Po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 30 km po szutrowych drogach).


Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miejscowości Dżinka (Jinka) przez ziemie ludu Konso, wizyta w wiosce, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. Wsie Konso, ich kultura i sposób gospodarowania zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W dalszej części drogi spotkania z ludem Tsemay i Benna. Okolice Dżinki to fantastyczne pejzaże, dzika przyroda. To miejsce gdzie czas płynie wolniej i wszystko toczy się własnym, afrykańskim rytmem. Dojazd do hotelu w Dżinka, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 290 km w połowie po asfaltowych i szutrowych drogach, trasa jest w trakcie modernizacji).


Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Mago. Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Mursi to najbardziej rozpoznawalne plemię z ludów zamieszkujących dolinę rzeki Omo. Wkraczającym w dorosłe życie kobietom Mursi rozcina się dolną wargę i umieszcza się w niej gliniany lub rzadziej drewniany krążek. Krążki wymienia się na coraz większe, najbardziej okazałe mają nawet 35 cm średnicy. Wielkość krążka i innych ozdób, których nie brakuje na całym ciele stanowią o atrakcyjności kobiety i jej wartości (narzeczony musi odpowiednio zapłacić rodzinie za przyszłą żonę). Mężczyźni z tego plemienia dekoracyjnie malują ciała, ich twarze najczęściej pokrywają białe wzory. Po drodze wizyta we wsi plemienia Ari. Będzie można zapoznać się z produkcją ceramiki, kowalstwem. Poznać technologię przygotowywania i spróbować lokalnego alkoholu- araki. Przejazd do Turmi. Przerwa na lunch w ciągu dnia, kolacja, nocleg w Buska, Emeraldlub Turmi lodge. (Trasa ok. 120 km z czego większość po gruntowych i szutrowych drogach).


Dzień 14
Po śniadaniu przejazd do Omorate tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa w dłubankach na drugi brzeg rzeki Omo do wsi plemienia Dasenech. To mieszkające najbardziej na południe plemię z żyjących w etiopskiej Dolinie Omo. Dassanech żyją w delcie rzeki Omo na północ od jeziora Turkana. Nazwa Dassanech oznacza właśnie ludzi delty.To jedno z afrykańskich plemion, którego sposób życia zmienił się w niewielkim stopniu. Tak jak dla innych mieszkających w Dolinie Omo plemion bydło jest najistotniejszym elementem życia. Dostarcza mleka i mięsa. Skóry wykorzystywane są do produkcji odzieży, do budowy domów, skóry służą także jako posłanie. Liczebność stada zapewnia status w plemieniu, bez odpowiedniej liczby krów przekazanej rodzinie panny młodej nie ma mowy o ożenku. Posiłek ludzi z tego plemienia składa się zazwyczaj z owsianki przygotowywanej z sorga z dodatkiem mleka. Piją napój przygotowywany z łupin kawy.Polują na krokodyle i parają się rybołówstwem. Kobiety z plemienia Dassenech noszą ubrania wykonane ze skóry, a dolną wargę zdobi białe lub kolorowe piórko. Rodzaj fryzury oznacza status rodzinny. Zarówno kobiety jak i mężczyźni noszą ozdoby z koralików i bransolety.


Dzień 15
Wczesnym rankiem śniadanie i wizyta na targu plemienia Hammer w Dimeka, Turmi, Alduba lub w Key Afer w zależności od dnia tygodnia. W tym dniu okoliczni mieszkańcy idą na targ, by wymienić towary: owoce, nasiona, gliniane naczynia, skóry, tykwy służące tutaj do przechowywania mleka lub krwi bydlęcej, ozdoby, biżuterię, specyfiki do malowania ciała. Następnie przejazd do Arba Myncz przez Key Afer lub Erbore. Trasa zależy od przejezdności dróg. Jeżeli pojedziemy przez Erbore przystanek przy skalnym ostańcu, z którego widać jezioro Chiew Bahyr, zwane kiedyś jeziorem Stefanii i wizyta we wsi plemiona Erbore. Erbore to plemię powiązane kulturowo z plemieniem Hamerów. Po drodze czas na lunch. Przyjazd do hotelu późnym popołudniem, kolacja, nocleg w hoteluDerik lub podobnym. (Trasa ok. 300 km, początkowo drogi gruntowe, potem asfaltowe).


Dzień 16
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Addis Abeby. Po drodze wizyta w Tiya, zwiedzanie kompleksu kamiennych steli (kompleks znajduje się na liście UNESCO). Po przyjeździe do Addis krótki pobyt w hotelu, czas na odświeżenie po podróży. Pożegnalna kolacja w hotelu. Około północy transfer na lotnisko i wylot. (Trasa ponad 400 km po asfaltowych drogach).


Dzień 17
Przylot do Stambułu w godzinach porannych. W związku z dłuższym oczekiwaniem na lotnisku w Stambule, linia lotnicza oferuje odpoczynek w hotelu położonym niedaleko lotniska. Po południu transfer na lotnisko i lot do Polski.Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.


Uwagi do programu
- Program jest ramowy i może ulec zmianie.
- Informujemy, że impreza jest bardzo atrakcyjna poznawczo, jednak nie można jej zaliczyć do standardowych wycieczek. Podróż po różnych rodzajach dróg (szczególnie na południu kraju), również gruntowych i szutrowych, może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa. Bardzo prosimy o zabranie wygodnej odzieży oraz sportowego obuwia.
- W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r.
- Informacja na temat wizy dotyczy wyłącznie obywateli Polski, pozostali Klienci powinni sprawdzić przepisy wizowe na bieżąco, bo często są zmiany.
- Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID) oraz zaleca profilatykę przeciwmalaryczną (receptę uzyska się od lekarza pierwszego kontaktu).
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, zprzesiadka w Stambule, zakwaterowanie w hotelach lub lodge wg opisu, 15 rozpoczętych dób hotelowych, 3 przeloty wewnętrzne wg programu, opłaty lotniskowe, wyżywienie wg programu: śniadania i obiadokolacje (z wyjątkiem zakwaterowania w Stambule), program turystyczny, rejs po J. Chamo, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 20 os. busem (bagażnik na dachu), opiekę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).


Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (opłaty, w tym bilety wstępu) 255 USD/os, napiwki, tragarze ok. 75 USD/os, wiza etiopska 50 USD/os płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu), wiza turecka36,05 USD/os lub30 EUR/os płatna na lotnisku w Stambule.


Inne

Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Arka Przymierza w Aksum • kanion i wodospady Nilu Błękitnego • Lalibela - ósmy cud świata • niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu • hipopotamy, zebry, małpy, krokodyle, marabuty • spotkania z plemionami Amharów, Hamerów, Mursi, Dorze, Konso - niezwykle stroje, pomalowane ciała, ozdoby, zwyczaje i obrzędy ludzi Południa • przeloty wewnętrzne


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza turecka
Wizę można wyrobić na dwa sposoby:
- pierwszy, to wypełnienie formularza wizowego oraz płatność kartą kredytową (cała procedura trwa kilkanaście minut, łącznie z odesłaniem wizy na skrzynkę e-mail), cena pozostaje bez zmian, 20 USD za wizę: www.evisa.gov.tr/en/
- wizę nadal można wykupić na lotnisku. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się w gotówce na lotnisku.


Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.


"


Wizy

Wiza turecka
Wizę można wyrobić na dwa sposoby:
- pierwszy, to wypełnienie formularza wizowego oraz płatność kartą kredytową (cała procedura trwa kilkanaście minut, łącznie z odesłaniem wizy na skrzynkę e-mail), cena pozostaje bez zmian, 20 USD za wizę: www.evisa.gov.tr/en/
- wizę nadal można wykupić na lotnisku. Opłatę w wysokości 30 USD, 25 EUR lub 20 GBP uiszcza się w gotówce na lotnisku.


Uwaga! Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 60 dni od daty wygaśnięcia wizy.


Wiza etiopska
- 50 USD/os płatna na lotnisku
- wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu


"

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
9 983 zł/os.
Kod oferty: 30112020RNBW82147
pon. 30.11.2020
16 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 30.11.2020 , godz. 09:20
Warszawa
wt. 01.12.2020 , godz. 00:50
Addis Ababa
Powrót:
śr. 16.12.2020 , godz. 01:50
Addis Ababa
śr. 16.12.2020 , godz. 17:55
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Etiopia - od Amharów do Hamerów

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
pon. 30.11.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
19 966
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 30.11.2020
16 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 19 966