W cieniiu Wielkiego Sfinksa - Sharm El Sheikh - Kair - Aleksandria

Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

****

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele **** - (4 rozpoczęte doby hotelowe w Sharm el Sheikh (2 na początku i 2 na końcu wycieczki) w hotelu hotel Club Reef **** lub podobnym, 3 rozpoczęte doby hotelowe w Kairze w hotelu 4*)
Do dyspozycji gości:restauracja oraz barPokoje:2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.Wyżywienie:all inclusive (podczas pobytu w Sharm el Sheikh) oraz śniadania i obiadokolacje lub obiady (podczs pobytu w Kairze).Położenie:Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu 4* (Club Reef lub podobny) w Sharm el Sheikh. Kolacja i nocleg.


Dzień 2
Dzień wolny na plażowanie, ewentualnie wycieczki fakultatywne np.do Parku Narodowego Ras Mohammed, klasztoru Świętej Katarzyny, lub wieczorny city tour.Noclegw Sharm el Sheikh.


Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Sharm el Sheikh. Wylot do Kairu, po przylocie zwiedzanie miasta, w programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania Muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Następnie przejazd do cytadeli Saladyna, skądrozciąga się piękna panorama Kairu. Zobaczymy też najpiękniejszy zabytek islamski w Kairze - alabastrowy Meczet Muhammada Alego. Podczas dalszego zwiedzania wstąpimy do dzielnicy koptyjskiej, gdziezobaczymy dwa kościoły datowane na IV w n.e. - Kościół NMP tzw. zawieszony, który jest siedzibą patriarchatu Kościoła Koptyjskiego, a także kościół Św. Sergiusza, który jest wskazywany jako miejscu pobytu Świętej Rodziny po ucieczce z Kaananu przed "Rzezią Niewiniątek". Dzień zakończymy na bazarze Khan el Khalilly, gdzie można będzie skosztować lokalnych przysmaków, kawy lub herbaty oraz zapalić fajkę wodną. Zakwaterowanie w hotelu w Kairze. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km + przelot).


Dzień 4
Po śniadaniu przejedziemydo Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłata możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 300 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo platny). Następnie udamy się do Sakkary obejrzeć schodkową piramidę Dżesera, a także pozostałości metropolii starożytnego Egiptu - Memfis, gdziezobaczymy m.in.ruiny Pałacu Królewskiego oraz posąg Ramzesa II. Powrót do hotelu w Kairze. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do metropolii na wybrzeżu Morza Śródziemnego - Aleksandrii.Zobaczymy tu rzymskie katakumby - Kom - ash Shuqafa, filar Pompejusza, przejedziemy nadmorskim bulwarem - Corniche, a także odwiedzimy Nową Bibliotekę Aleksandryjską, która ma przypominać swoim rozmachem tą, która rozsławiła miasto w czasach antycznych jako jeden z cudów świata. Przystanek na zdjęcia przy cytadeli Qaitbay zamykającej port. Po zwiedzaniu przerwa na obiad a następnie powrót do Kairu.Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).


Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd autokarem do Sharm el Sheikh. Po drodze przejazd tunelem pod Kanałem Sueskim. Po południu dojazd do Sharm el Sheikh, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 500 km).


Dzień 7
Dzień wolny na plażowanie, ewentualnie wycieczki fakultatywne, np. do Parku Narodowego Ras Mohammed lub Klasztoru Świętej Katarzyny.Kolacja i nocleg w hoteluw Sharm el Sheikh.


Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godz. 12:00) i transfer na lotnisko w Sharm el-Sheikh (dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu):
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh - transfer do wybranego hotelu,
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.


Uwagi do programu
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje lub lunche (Kair) oraz All inclusive (Sharm el Sheikh), transfery klimatyzowanym autokarem, przelot samolotem z Sharm el Sheikh do Kairu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os) opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki, system TGS, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie ok.290 USD/os, zestawu słuchawkowego podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.), opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie. Pakiet płatny pilotowi na miejscu.


Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Sharm El Sheikh proponujemy wycieczki fakultatywne:


GÓRA SYNAJ I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY- wschód słońca na Górze Synaj i zwiedzanie klasztoru. Cena ok. 55 USD.


DELFINARIUM - show z delfinami, w cenie transfer autokarem w obie strony. Cena ok. 35 USD.


RAS MOHAMED - wycieczka statkiem do Parku Narodowego (przepiękne rafy koralowe), lunch na statku w cenie, kąpiele morskie, snorkeling (kolorowe rafy tuż przy brzegu!). Cena ok. 70 USD.


CITY TOUR - Wyjazd z hotelu po kolacji. Przejazd do popularnej, pięknie oświetlonej dzielnicy Soho, gdzie będzie można pospacerować,oraz zrobic zakupy. Następnie przejazd do Old Market - starego rynku Sharm el Sheikh, miejsca tętniącego życiem przez cała dobę. Zwiedzanie koscioła koptyjskiego, oraz najstarszego meczetu Al-Sahaba. Czas wolny na zakupy oraz spacer uliczkami najstarszej dzielnicy Sharm el Shekh. Cenaok.15 USD


Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.


META Description

Kair i Muzeum Egipskie • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • Memfis - pozostałości metropolii starożytnego Egiptu • śródziemnomorska metropolia Aleksandria • przejazd tumelem pod Kanałem Sueskim • za dopłatą - wypoczynek w słonecznym Sharm el Sheikh


Wizy

Paszport i wiza


Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.


Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikhnależy zakupić standardową wizę, którajest wymaganaw przypadku wyjazdów poza Synaj, koszt25 USD/os.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport i wiza


Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.


Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh należy zakupić standardową wizę, która jest wymagana w przypadku wyjazdów poza Synaj, koszt ok.25 USD/os.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 489 zł/os.
Kod oferty: 05122020RNBW197838
sob. 05.12.2020
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 05.12.2020 , godz. 00:00
Katowice
sob. 05.12.2020 , godz. 00:00
Sharm El Sheik
Powrót:
sob. 12.12.2020 , godz. 00:00
Sharm El Sheik
sob. 12.12.2020 , godz. 00:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

W cieniiu Wielkiego Sfinksa - Sharm El Sheikh - Kair - Aleksandria

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
sob. 05.12.2020
Wylot z:
Katowice
Cena
4 978
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 05.12.2020
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 4 978