Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

****

Opis oferty:

 
Hotele **** - (3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (2 na początku i 1 na końcu wycieczki) w hoteluRoyal Star**** lub podobnym.
Do dyspozycji gości: restauracja oraz bar.Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.Wyżywienie: śniadania orazobiady lub kolacje (wg. opisu w programie).Jedna noc w pociągu sypialnym - przedziały tylko 2-osobowe. Uwaga! Pociągi w Egipcie różnią się znacznie odeuropejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.
Rejs po Nilu statkiem **** - (3 rozpoczęte doby hotelowe).
Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.Wyżywienie: śniadania,obiady i kolacje. Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (soki, woda, napoje gazowane) serwowane w głównym barze, najczęściej od 10.00 - 22.00.

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np.Royal Starlub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja i nocleg.


Dzień 2
Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne, następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg.


Dzień 3
Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeżdzie do Luksoru, wyruszymy na zwiedzanie grobowców w "Dolinie Królów" - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne - ok. 200 EGP/ osoby). Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/ osoby) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. (Trasa ok. 280 km).


Dzień 4
Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/ osoby)- ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru. Śniadanie na statku. Następnie dla chętnych wycieczka (ok. 50 USD/ osoby): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Po obiedzie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - "miasta o stu bramach". Teby, podzielone Nilem na "miasto żywych" i "miasto umarłych", były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. Nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).


Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.) - kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs do Asuanu. (Trasa ok. 120 km - statkiem).


Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2 - 3 kabiny) oraz czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/ osoby) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00) gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor. Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Druga opcja to wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską, wypijemy tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/ osoby). Obiad na statku. Po południu zwiedzanie Asuanu autokarem: wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie przedziały tylko 2 - osobowe).
Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.


Dzień 7
Rano ok. godz. 09:30 przyjazd do Kairu i zwiedzanie miasta, w programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/ osoby. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok. 300 EGP/ osoby, wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo platny). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady późnym wieczorem i zakwaterowanie w hotelu (4* np. Royal Star lub podobny). Wieczorem kolacja. Nocleg. (Trasa ok 480 km).


Dzień 8
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00).
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Hurghadziei wylot do Polski.
Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.


Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady opłaty lotniskowe zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4* np.Royal Star lub podobny: 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 1 rozpoczęta doba hotelowa w pociągu sypialnym z Asuanu do Kairu, 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku wyżywienie: śniadania i kolacje w hotelach oraz śniadania, obiady i kolacje na statku transfery klimatyzowanym autokarem nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu przedziały tylko 2-osobowe) obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariantpodstawowy (KL, NNW i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby), dewizowej części na realizację programu: kosztów biletów wstępu, zestawu słuchawkowego podczas zwiedzania muzeum w Kairze (ok. 2 USD/ osoby), usług lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców itp. (łącznie ok. 280 USD/ osoby, płatne na miejscu), napojów do obiadów i kolacji oraz wycieczek fakultatywnych (ceny w programie).


Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:


Nurkowanie głębinowe
Wspaniała wyprawa statkiem na rafy koralowe, kąpiele w morzu, nurkowanie i obserwacja przepięknych raf koralowych. Wszystko pod okiem profesjonalnych polskich instruktorów.
Cena ok. 50 USD/ osoby


Kair -Centrum arabskiego świata
Całodzienna wycieczka autokarem do stolicy Egiptu. W programie wycieczki: Muzeum Egipskie (wspaniałe skarby faraonów i niesamowite mumie), Sfinks i piramidy: Cheposa, Chefrena i Mykerynosa w Gizie (wejście do piramidy Chefrena dodatkowo płatne ok.60 LE/ osoby), Instytut Papirusów oraz wytwórnia perfum. W trakcie zwiedzania obiad (napoje dodatkowo płatne).
Cena ok.100 USD/ osoby


Safari - Sahara Park
Wycieczka samochodami terenowymi po bezdrożach pustyni. Wizyta w beduińskiej wiosce, w której poznamy zwyczajemieszkańców. Przewidziana jest również jazda na wielbłądach oraz quadach, a także wizyta w terrarium. Na koniec dnia kolacja w promieniach zachodzącego słońca nad Saharą, przy dźwiękach muzyki arabskiej.
Cena ok. 50 USD/ osoby


W galabiji przez miasto!
Popołudniowa wycieczka po Hurghadzie. Przebrani w tradycyjne, regionalne egipskie stroje czyli galabije odwiedzimy Nową Marinę, gdzie w coffee shopie zapalimy fajkę wodną, następnie wizyta na lokalnym targu rybnym oraz obiad w restauracji rybnej (napoje dodatkowo płatne). Po obiedzie odwiedzimy najstarszą część miasta - Dahar, a dalej - akwarium, meczet i kościół koptyjski. Ostatnim przystankiem będzie wizyta na lokalnym bazarze, gdzie znajdują się: perfumeria, manufaktura papirusu oraz sklep z pamiątkami.
Cena ok.55 USD/ osoby


Jungle Aqua Park
Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego - idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.
Cena ok. 50 USD/ osoby


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa w listopadziei od połowy grudnia do końca marca.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.


Wizy

Paszport
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.


META Description

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor • starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia bogini Izydy na wyspie File • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghdzie

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 134 zł/os.
Kod oferty: 14112019RNBW118776
czw. 14.11.2019
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 14.11.2019 , godz. 17:30
Katowice
czw. 14.11.2019 , godz. 22:35
Hurghada
Powrót:
czw. 21.11.2019 , godz. 23:35
Hurghada
czw. 21.11.2019 , godz. 02:50
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
czw. 14.11.2019
Wylot z:
Katowice
Cena
4 268
czw. 14.11.2019
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. standard (2HB) 4 268