Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

****

Opis oferty:

 
Hotele **** - (3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (2 na początku i 1 na końcu wycieczki) w hoteluRoyal Star**** lub podobnym.
UWAGA! W terminie 30.12.20-07.01.21 (EGK/12/30)-4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (2 na początku i2 na końcu wycieczki) w hoteluRoyal Star**** lub podobnym.
Do dyspozycji gości: restauracja oraz bar.Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie: śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda,napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive w danym hotelu.Jedna noc w pociągu sypialnym - przedziały tylko 2-osobowe. Uwaga! Pociągi w Egipcie różnią się znacznie odeuropejskich, dlatego też należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania.
Rejs po Nilu statkiem **** - (3 rozpoczęte doby hotelowe).
Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.Kabiny: wygodne i klimatyzowane, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc.Wyżywienie: śniadania,obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacjidodatkowo płatne). Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. whisky za wyjątkiemwina - serwowane tylko 2 lampkido obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata inapoje gazowane kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.
Uwaga! Wyżywienie:śniadanie i kolacja w dniu 3. (przejazd z Hurghady do Luksoru) oraz w dniu 7. (przejazd z Kairu do Hurghady).Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np. hotel Royal Star lub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.


Dzień 2
Śniadanie. Przed południem spotkanie organizacyjne, następnie czas wolny na wypoczynek i aklimatyzację, obiad,wieczorem kolacja. Nocleg.


Dzień 3
Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer autokarowy do Luksoru. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Po przyjeździe do Luksoru, wyruszymy na zwiedzanie grobowców w "Dolinie Królów" - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (wejście do grobowca Tutenchamona dodatkowo płatne ok. 300 EGP/os., fotografowanie wewnątrz grobowca za opłatą ok. 300 EGP). Następnie zobaczymy sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz Kolosy Memnona - pozostałość po świątyni Amenhotepa III. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg. (Trasa ok. 280 km).


Dzień 4
Wcześnie rano, dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT).Śniadanie na statku. Następnie dla chętnych wycieczka (ok. 50 USD/os): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Po obiedzie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - "miasta o stu bramach". Teby, podzielone Nilem na "miasto żywych" i "miasto umarłych", były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przeprawa przez śluzę na Nilu i rejs do Edfu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku. Nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).


Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs do Asuanu. (Trasa ok. 120 km - statkiem).


Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2 - 3 kabiny) oraz czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00) gdzie zobaczymy świątynię poświęconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie wewnątrz za opłatą ok. 300 EGP).Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Druga opcja to wycieczka do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle iszkołę nubijską, wypijemy także tradycyjną herbatę w domu nubijskim (ok. 30 USD/os.). Obiad na statku. Po południu zwiedzanie Asuanu autokarem: wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Transfer na dworzec kolejowy w Asuanie. Nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (w pociągu kolacja i śniadanie przedziały tylko 2 - osobowe).
Uwaga! W niektórych terminach zamiast przejazdu pociągiem możliwy przelot samolotem z Asuanu do Kairu.


Dzień 7
Rano przyjazd do Kairu ok. godz. 09:30 i zwiedzanie miasta.W programie: Muzeum Egipskie - zbiór ponad 120 tys. eksponatów ukazujących wspaniałą cywilizację starożytnego Egiptu, skarby Tutenchamona (złota maska, biżuteria i sprzęty użytkowe). Podczas zwiedzania muzeum korzystamy z zestawów słuchawkowych (wg rozporządzenia władz Muzeum), płatne dodatkowo 2 USD/os. Na dalsze zwiedzanie pojedziemy do Gizy, gdzie zobaczymy piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa (za dodatkową opłatą możliwość wejścia do piramidy Cheopsa - ok.400 EGP/os., wymagane zgłoszenie przewodnikowi przed wjazdem pod piramidy) oraz majestatycznego Sfinksa. Po zwiedzaniu przerwa na obiad w pobliżu piramid w Gizie (dodatkowo platny). Następnie transfer do Hurghady. Przyjazd do Hurghady późnym wieczorem i zakwaterowanie w hotelu (4* np. hotelRoyal Starlub podobny). Wieczorem kolacja. (Trasa ok. 480 km).


Dzień 8
Rano wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.
- Klienci wybierający dodatkowytydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.


Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady opłaty lotniskowe transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4* np. hotelRoyal Star lub podobny, 2 na początku i 1 na końcu wycieczki), 1 rozpoczęta doba hotelowa w pociągu sypialnym z Asuanu do Kairu, 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowanezgodnie z formułą all inclusive) oraz śniadania, obiady i kolacje na statku nocny pociąg sypialny z Asuanu do Kairu (kolacja i śniadanie w pociągu przedziały tylko 2 os.) obsługa polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL,Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in.biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowychoraznapiwków dla obsługi) wkwocieok.288 USD/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie) opłaty za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania Muzeum w Kairze (ok. 2 USD/os.) napojów do obiadów i kolacji na statkuinnych wydatków osobistych. 


UWAGA! W terminie 30.12.2020-07.01.2021 (EGK/12/30)zakwaterowanieobejmuje8 rozpoczętych dób hotelowych (4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie (hotel 4* np. hotelRoyal Star lub podobny, 2 na początku i2 na końcu wycieczki), 1 rozpoczęta doba hotelowa w pociągu sypialnym z Asuanu do Kairu, 3 rozpoczęte doby hotelowe na statku).


Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:


Sahara Park


Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami(jazda quadami po pustyni około 45 min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.


Cena od 199 zł/os.


Nurkowanie głębinowe


Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20 minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.


Cena od 199 zł/os.


Jungle Aqua Park


Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego - idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.


Cena ok. 50 USD/os.


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwaod połowy grudnia do końca marca.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport


- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.


- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.


- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Wizy

Paszport


- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.


- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.


- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor • starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia bogini Izydy na wyspie File • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Muzeum Egipskie w Kairze • Giza - wspaniałe piramidy i Sfinks • all inclusive w hotelu w Hurghadzie w cenie • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghdzie

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 199 zł/os.
Kod oferty: 10122020RNBW118776
czw. 10.12.2020
7 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 10.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
czw. 10.12.2020 , godz. 00:00
Hurghada
Powrót:
czw. 17.12.2020 , godz. 00:00
Hurghada
czw. 17.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Symbole Egiptu - Nil i Piramidy

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
czw. 10.12.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
4 398
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 10.12.2020
7 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 4 398