Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

****

Opis oferty:

 
Hotele **** (3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie - hotelRoyal Star**** lub podobny).
UWAGA! W terminie 17-23.12.2020 (EGI/12/17) -2 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie aw terminie 30.12.20-07.01.21 (EGI/12/30) -4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie.
Do dyspozycji gości: lobby, restauracja oraz bar.Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV sat.Wyżywienie: all inclusive w hotelu w Hurghadzie: śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda,napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive whotelu.Rejs po Nilu statkiem **** (4 rozpoczęte doby hotelowe).
Do dyspozycji gości: restauracja, bar, mały basen oraz leżaki.Kabiny: wygodne i klimatyzowane 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienką i wc.Wyżywienie: śniadania,obiady i kolacje (napoje do obiadów i kolacjidodatkowo płatne). Za dopłatą wersja All Inclusive na statku: w tym lokalne napoje alkoholowe (np. whisky, za wyjątkiemwina - serwowane tylko 2 lampkido obiadu i kolacji) i bezalkoholowe (woda, herbata inapoje gazowane kawa - niektóre rodzaje dodatkowo płatne) serwowane w głównym barze (najczęściej 10:00-22:00).

Uwaga!!! Napoje podawane są w plastikowych kubkach.
Uwaga! Wyżywienie:śniadanie i kolacja w dniu 3. (przejazd z Hurghady do Luksoru).Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Hurghady w Egipcie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po odprawie paszportowo-celnej transfer do hotelu (4* np.Royal Starlub podobny). Czas na odpoczynek po podróży. Kolacja.


Dzień 2
Śniadanie, czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne w Hurghadzie, obiad, wieczorem kolacja.


Dzień 3
We wczesnych godzinach porannych wykwaterowanie (śniadanie w formie suchego prowiantu) i transfer autokarowy do Luksoru. Następnie zwiedzanie Luksoru, czyli starożytnych Teb - "miasta o stu bramach". Teby, podzielone Nilem na "miasto żywych" i "miasto umarłych", były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Następnie udamy się do grobowców w "Dolinie Królów" - zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach i niesamowicie długie, chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami (możliwość wejścia do grobowca Tutanchamona za opłatą ok. 300 EGP/ os., fotografowanie wewnątrz grobowca za opłatą ok. 300 EGP). Odwiedzimy także sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut oraz kolosy Memnona. Wieczorem zakwaterowanie na statku 4*, kolacja. (Trasa ok. 280 km). Po kolacji wycieczka fakultatywna (płatna ok. 40 USD/os.) - zwiedzanie świątyni Luksorskiej, przejazd dorożkami po Luksorze i lokalnym souqu oraz odpoczynek w tradycyjnej kawiarni przy fajce wodnej i herbacie z hibiskusa. Powrót na statek. Nocleg.


Dzień 4
Wcześnie rano, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 120 USD/os.) - ok. 40 min. lot balonem nad zachodnim brzegiem Luksoru (konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Po śniadaniu - wycieczka dla chętnych (ok. 50 USD/os.): Madinat Habu - najlepiej zachowana Świątynia Grobowa na Zachodnim Brzegu Luksoru, zbudowana przez Ramzesa III, Wioska Robotników z pozostałościami po zabudowie miasta oraz grobowcami nadzorców budowlanych, które oszałamiają niezwykłą kolorystyką malowideł. Powrót na statek, obiadi dalszy rejsw kierunku Edfu przeprawa przez śluzę na Nilu. W trakcie rejsu po Nilu uczestnicy pozostają na statku. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).


Dzień 5
Po śniadaniu, zejście ze statku i zwiedzanie Edfu (ok. 2 godz.), kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi - jednej z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowanej w III w. p.n.e. Wczesnym popołudniem obiad na statku. Następnie rejs po Nilu do Kom Ombo. Zwiedzanie Kom Ombo, gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Harusowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok. 120 km - statkiem).


Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny na statku lub dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) wycieczka autokarowa do Abu Simbel (wyjazd ok. 04:00), gdzie zobaczymy świątynię poświeconą bóstwom Re-Horachte i Hathor (fotografowanie wewnątrz za opłatą ok. 300 EGP). Wzniesiona przez Ramzesa II dla siebie i dla Nefretari świątynia do dziś zachwyca swym ogromem i bogactwem architektonicznym. Obiad na statku. Po południu rejsłodzią motorowąpo Nilu, zwiedzanie Ogrodów Kitchenera - botanicznej wyspy, gromadzącej najbujniejsze i najbarwniejsze przykłady flory północnej Afryki. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej do wioski nubijskiej (za dodatkową opłatą 30 USD/os.), gdzie zobaczymy małe krokodyle iszkołę nubijską oraz wypijemytradycyjną herbatę w domu nubijskim. Kolacja i nocleg na statku, nocny rejs. (Trasa ok.60 km - statkiem).


Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie (do dyspozycji grupy pozostaną 2-3 kabiny). Zwiedzanie Asuanu autokarem: Wielka Tama Asuańska, wyspa File - przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Poobiedzie (obiad w formie tzw. lunch boxów)przejazd autokarem do Hurghady. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu (4* hotel Royal Star lub podobny), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 550 km).


Dzień 8
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12:00) i transfer na lotnisko w Hurghadzie. Dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow na miejscu na dzień przed wylotem.
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Hurghadzie - transfer do wybranego hotelu (opisy hoteli w sekcji o Hurghadzie),
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.


Uwagi do programu
- Program jest ramowy. Kolejność realizacji punktów programu może uleczmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Hurghady, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych: 3 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie w hotelu 4* (hotel Royal Star 4* lub podobny) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4* wyżywienie: all inclusive w hotelach w Hurghadzie (śniadania, obiady i kolacje, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe, kawa, herbata, woda, napoje gazowane zgodnie z formułą all inclusive) oraz śniadania, obiady i kolacje na statkuobsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (płatna na lotnisku ok. 25 USD/os.), opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m. in.biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych, obsługi lokalnych przewodników, bagażowych, kierowców, opłat parkingowychoraznapiwków dla obsługi) wkwocieok.215 USD/os. (płatne na miejscu, opłata nie zawiera kosztu wycieczek fakultatywnych podanych w programie) napojów do obiadów i kolacji na statkuinnych wydatków osobistych. 


UWAGA! W terminie 17-23.12.2020 (EGI/12/17)zakwaterowanieobejmuje 6 rozpoczętych dób hotelowych (2 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie w hotelu 4* (hotel Royal Star 4* lub podobny) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*), aw terminie 30.12.20-07.01.21 (EGI/12/30) 8 rozpoczętych dób hotelowych (4 rozpoczęte doby hotelowe w Hurghadzie w hotelu 4* (hotel Royal Star 4* lub podobny) oraz 4 rozpoczęte doby hotelowe na statku 4*).


Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Hurghadzie proponujemy wycieczki fakultatywne:


Kair - centrum arabskiego świata


Wycieczka rozpoczyna się we wczesnych godzinach rannych transferem do Kairu. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Program: Giza - jeden z siedmiu cudów świata - Piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerynosa (możliwość wejścia do piramidy Cheopsa, bilet ok. 400 LE/os.), Sfinks oraz świątynia mumifikacji Chefrena, perfumeria, lunch (napoje płatne dodatkowo). Kolejno Muzeum Egipskie - znajduje się tam m. in. skarb Tutanchamona - słynna maska i sarkofag (pokój mumii królewskich - dodatkowo płatny ok. 200 LE, za opłatą ok. 50 LE możliwość wykonywania zdjęć w muzeum). Powrót do Hurghady około 23:00. W hotelu zamówiona jest późna kolacja.


Cena od 389 zł/os.


Sahara Park


Wycieczka rozpoczyna się około godziny 13:00 wyjazdem z hotelu. Przejazd na pustynię do bazy z quadami(jazda quadami po pustyni około 45 min., konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT). Następnie przejazd przez pustynię terenowymi jeepami do wioski beduińskiej, zwiedzanie wioski, w programie: przejażdżka na wielbłądach, pieczenie chleba z beduinami, apteka beduińska, przejażdżka samochodami terenowymi typu spidery. Następnie kolacja w formie bufetu (napój do kolacji) oraz Orientalne Show - taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski. Powrót do hotelu około 21:00.


Cena od 199 zł/os.


Nurkowanie głębinowe


Wycieczka rozpoczyna się wypłynięciem w morze w godzinach porannych. Krótkie szkolenie na łodzi w języku polskim. Dwa zanurzenia pod wodę w pełnym akwalungu z instruktorem, każde zanurzenie pod wodę trwa około 20 minut. Dodatkowo możliwość snorkowania, obiad na statku i napoje bezalkoholowe w cenie. Rafy koralowe i ryby na wyciągnięcie ręki, dla zainteresowanych możliwość kursu nurkowego PADI - szczegóły u rezydentów. Konieczność posiadania ubezpieczenia pakiet SPORT.


Cena od 199 zł/os.


Jungle Aqua Park


Wycieczka do największego w Hurghadzie parku wodnego - idealna dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Całodzienne all inclusive w aqua parku wliczone w cenę wycieczki (lunch, przekąski, lody, napoje bezalkoholowe). Powrót do hotelu wieczorem.


Cena ok. 50 USD/os.


Uwagi! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.


Wizy

Paszport


- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.


- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.


- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport


- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.


- Obywatele polscy potrzebują wizę do Egiptu, płatna na lotnisku ok. 25 USD/ osoby.


- Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwaod połowy grudnia do końca marca.


META Description

Rejs komfortowym statkiem po Nilu • Luksor - starożytne Teby • imponujący Karnak • świątynia Horusa w Edfu i Sobka w Kom Ombo • Wielka Tama w Asuanie • świątynia bogini Izydy na wyspie File • all inclusive w hotelach w Hurghadzie w cenie • za dopłatą - wypoczynek w słonecznej Hurghadzie


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 831 zł/os.
Kod oferty: 07012021RNBW25716
czw. 07.01.2021
7 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 07.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
czw. 07.01.2021 , godz. 00:00
Hurghada
Powrót:
czw. 14.01.2021 , godz. 00:00
Hurghada
czw. 14.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Egipt - Potęga Południa

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
czw. 07.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
3 663
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 07.01.2021
7 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 3 663