Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Egipt /

Opis oferty: :

Hurghada • Giza • Kair • Dolina Królów • Luksor • Karnak • Edfu • Kom Ombo • Abu Simbel • Asuan • Wyspa Lorda Kitchenera • HurghadaWspaniała podróż po Egipcie i najsłynniejsze miejsca kraju faraonów. Na trasie pełen kontrastów Kair z Muzeum Egipskim, symbole Egiptu: Sfinks i piramidy w Gizie. Wyrusz w rejs po Nilu od Luksoru do Asuanu luksusowym, pięciogwiazdkowym statkiem. Tak po Egipcie kiedyś podróżowali faraonowie, a dzisiaj jest to znakomity sposób na zwiedzanie. W programie rejsu jest Dolina Królów, gdzie odkryto słynny grobowiec Tutanchamona, słynne świątynie Luksoru, Karnaku, Kom Ombo, Edfu i fascynujący Asuan. Aż 3 środki transportu: samolot, autokar i statek. Po intensywnym zwiedzaniu warto wypocząć w hotelu w Hurghadzie z fantastycznej oferty ITAKI. Łącznie trasa w Egipcie: ok. 1190 km, w tym rejs: ok. 200 km, plus przelot wewnętrzny. W 2020 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. DZIEŃ. HURGHADA:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do HURGHADY. Zakwaterowanie w hotelu z formułą all inclusive. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. HURGHADA:

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. HURGHADA - GIZA - KAIR (trasa: ok. 500 km):

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do królewskiej nekropolii w GIZIE na przedmieściach Kairu, gdzie znajdują się największe budowle starożytnego Egiptu, w tym Sfinks i piramida Cheopsa zaliczana do siedmiu cudów świata starożytnego. Czas wolny przy piramidach. Przejazd do KAIRU. Zwiedzanie słynnego Muzeum Egipskiego. Wśród ponad 100 tys. eksponatów największe wrażenie robią mumie i skarby z grobowca Tutanchamona, które zajmują aż 12 sal. Czas wolny na bazarze Khan el-Khalili. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. DOLINA KRÓLÓW - LUKSOR - KARNAK :

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Kairze. Przelot do Luksoru. Przejazd do 18-metrowych Kolosów Memnona, jedynej zachowanej części dawnej świątyni Amenhotepa III. Zwiedzanie świątyni Hatszepsut, gdzie na szczególną uwagę zasługują reliefy przedstawiające sceny związane z wierzeniami i życiem codziennym. Prace przy renowacji świątyni prowadziła grupa polskich archeologów. Zwiedzanie położonej na terenie Teb Zachodnich DOLINY KRÓLÓW - miejsca spoczynku królów Egiptu, gdzie mieszczą się 64 wykute w skale kompleksy grobowe, w tym grobowiec Tutanchamona. Obiad. Zwiedzanie LUKSORU - miasta w południowej części starożytnych Teb, na wschodnim brzegu Nilu. Zwiedzanie Świątyni Luksorskiej wzniesionej na cześć Amenhotepa III. Pierwotnie świątynia była połączona ze świątynią Amona w Karnaku długą aleją sfinksów. Zwiedzanie kompleksu świątyń w KARNAKU. Zaokrętowanie na statku. Rejs w kierunku miasta Esna. Kolacja i nocleg na statku.

5. DZIEŃ. EDFU - KOM OMBO (trasa: ok. 170 km):

Śniadanie. Rejs w kierunku Edfu, miasta, które niegdyś leżało na szlaku handlowym prowadzącym przez Pustynię Arabską nad Morze Czerwone. Zwiedzanie świątyni egipskiego boga Horusa w mieście EDFU, która należy do najlepiej zachowanych świątyń egipskich. Niedaleko od świątyni Horusa znajduje się stanowisko archeologiczne, gdzie prowadziła prace polsko - francuska misja archeologiczna kierowana przez Kazimierza Michałowskiego. Obiad na statku. Rejs do KOM OMBO. Po południu zwiedzanie świątyni poświęconej Sobkowi - bogowi płodności o głowie krokodyla i Haroerisowi, "Dobremu Lekarzowi" o głowie sokoła. Kolacja i nocleg na statku. Rejs w kierunku Asuanu.

6. DZIEŃ. ABU SIMBEL - ASUAN - WYSPA LORDA KITCHENERA:

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do ABU SIMBEL, dwóch świątyń skalnych wzniesionych na rozkaz Faraona Ramzesa II w XIII w. p.n.e., z kolosalnymi pomnikami władcy, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Powrót na statek. Zwiedzanie ASUANU - słynnej Tamy Asuańskiej uważanej za jeden z cudów techniki XX w. Przejazd obok niedokończonego obelisku znajdującego się w kamieniołomie granitu. Kolos po ukończeniu miał ważyć ok. 1200 ton i mierzyć 41 m, jednak prawdopodobnie powstałe pęknięcie uniemożliwiło jego ukończenie. Obiad. Rejs feluką - tradycyjną łodzią żaglową używaną już w starożytności, na WYSPĘ LORDA KITCHENERA. Znajduje się tam piękny ogród botaniczny pełen rzadko spotykanych roślin i egzotycznych ptaków. Powrót na statek. Kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. HURGHADA (trasa: ok. 520 km):

Śniadanie. Wyokrętowanie. Transfer do HURGHADY. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu z formułą all inclusive. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko w Hurghadzie. Bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów: 3 na statku*****; 2-os. klimatyzowane kabiny zewnętrzne (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 3 w hotelu***/**** w Hurghadzie i 1 w hotelu***/**** w Kairze; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 4 obiady, 7 kolacji; wyżywienie w hotelu w Hurghadzie: all inclusive • przelot • przelot wewnętrzny: Kair-Luksor • przejazd autokarem lub busem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 270 USD, dzieci do 12 lat: ok. 135 USD, napiwki: ok. 40 USD.Wiza: płatna na lotnisku: 25 USD.Opłaty fakultatywne: Abu Simbel: ok. 100 USD; dzieci do 12 lat - 50% zniżki.Możliwość dopłaty do all inclusive na czas rejsu: ok. 350 PLN/os.Kolejność zwiedzania w Kairze może ulec zmianie ze względu na godziny przelotu wewnętrznego.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 079 zł/os.
Kod oferty: 10122020VITX168916
czw. 10.12.2020
7 dni
Katowice
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 10.12.2020 , godz. 06:10
Katowice
Enter Air
czw. 10.12.2020 , godz. 11:20
Hurghada
Powrót:
czw. 17.12.2020 , godz. 12:10
Hurghada
Enter Air
czw. 17.12.2020 , godz. 15:30
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Bogowie i faraonowie

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
czw. 10.12.2020
Wylot z:
Katowice
Cena
4 158
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 10.12.2020
7 dni
Katowice
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 4 158