Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Region:

Czechy/Praga

Dzień 1:

Warszawa - Praga Wylot z lotniska Okęcie w Warszawie. Przylot do Pragi i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2:

Praga (Hradczany, Mala Strana, Dzielnica Żydowska) Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę po Pradze. Zwiedzanie rozpoczniemy od słynnej królewskiej dzielnicy zwanej Hradczanami. Będziemy mieli okazje podziwiać okazałą gotycką Katedrę Św. Wita, która jest panteonem czeskich władców i dostojników. Wizyta w Zamku Królewskim pozwoli nam na przeniesienie się w historyczne dzieje Pragi i Czech. Dalsza cześć wizyty na Hradczanach obejmie romańską Bazylikę Św. Jerzego, Loretę - kompleks barokowych budynków sakralnych, a w końcu Wieżę Dalibora - pozostałość części fortyfikacji Hradczan zbudowanych przez króla Władysława Jagiellończyka. Kulminacyjny punkt pierwszej części dnia to spacer po słynnej Złote Uliczce - miejscu legendarnym, zamieszkiwanym przez praskich złotników oraz wielu wybitnych pisarzy i artystów. Dziś Złota Uliczką to romantyczny zakątek z wieloma orginalnymi sklepikami, galeriami i wystawami. Popołudniową cześc zwiedzania rozpoczniemy spacerem przez słynny Most Karola, z którego rozciąga się wspaniały widok na Stare Miasto oraz "Małą Stranę". Most ten nie tylko stanowi architektoniczne dzieło, ale ponadto nazywany jest też mostem zakochanych. Praga odkryje przed nami swoje kolejne oblicze na Starym Mieście obfitującym we wspaniałe zabytki takie jak - rynek i ratusz staromiejski, Carolinum - Uniwersytet Karola czy Teatr Stanowy. Obowiązkowym punktem dnia będzie także przylegająca do Starego Miasta - Dzielnica Żydowska. Mnogość zabytków powstałych w okresie zamieszkiwania tej cześć Pragi przez Żydów oznacza prężny okres kulturalny i handlowy w dziejach miasta. Świądczą o tym liczne Synagogi - Staronowa, Klausa, Maisela, Hiszpańska i Wysoka. Zobaczymy także Salę obrzedów oraz cmentarz żydowski. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3:

Praga (rejs po Wełtawie) Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników lub możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych m.in. - Rejs promem po Wełtawie (1 godzina) - około 8-10EUR/os, Wieczorny rejs promem po Wełtawie z kolacją - około 20EUR/os. Nocleg w hotelu.

Dzień 4:

Praga - Warszawa Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i zakończenie programu. Lot powrotny do Polski i lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Cena zawiera:

przelot Warszawa - Praga - Warszawa, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją, wyżywienie - śniadania w formie bufetu, transport klimatyzowanymi autokarami (transfer) i komunikacja miejską (zwiedzanie), zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu), podczas zwiedzania serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego w języku polskim,

Cena nie zawiera:

dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana, opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 38 EUR/os., płatne na miejscu pilotowi,, opłat za rejs po Wełtawie - ok. 20 EUR/os., płatne na miejscu pilotowi,, zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok 2-3 Euro/os. na dzień,

Obsługa na miejscu:

Transfery i wycieczki w języku polskim

Informacje wizowe:

Czechy są członkiem Unii Europejskiej, do wjazdu uprawnia dowód osobisty.

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 699 zł/os.
Kod oferty: 30042021ECTR104497
pt. 30.04.2021
3 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Ecco Travel
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pt. 30.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
pt. 30.04.2021 , godz. 00:00
Praga
Powrót:
pon. 03.05.2021 , godz. 00:00
Praga
pon. 03.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Praskie Inspiracje

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
pt. 30.04.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
3 398
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pt. 30.04.2021
3 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Ecco Travel
Pokój dwuosobowy (DBL) 3 398