Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Chiny / Chiny

Opis oferty: :

Pekin • Wielki Mur •  Szanghaj • Zhujiajiao • Pekin Odkryj dwie fascynujące chińskie metropolie, poznaj tajemnice cesarzy i zobacz niezwykłe połączenie nowoczesności z tradycją. Drapacze chmur i tajemnicze zakątki, gdzie czas zatrzymał się w miejscu, świątynie i ogrody. Pekin jest wizytówką i mikrokosmosem całych Chin, Szanghaj - najbardziej kosmopolityczną ze wszystkich chińskich metropolii. Warto wybrać się do Zhujiajiao, romantycznego miasta na wodzie i chwilę potem na wieży Perły Orientu mieć świat u stóp. Trasa w Chinach: ok. 300 km i przejazdy pociągami.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT (Boeing 787) na trasie: Warszawa-Pekin.

2. DZIEŃ. PEKIN:

Przylot do PEKINU. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, wpisanej na listę UNESCO, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. PEKIN:

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, który jest największym publicznym placem na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju poprzez część administracyjną pałacu, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych do prywatnych sypialni i dziedzińców, gdzie mieszkały nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer Parkiem Węglowego Wzgórza, oazy zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnych dzielnicach Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców Pekinu. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. WIELKI MUR - PEKIN:

Śniadanie. Przejazd na WIELKI MUR - jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer. Przejazd do Pałacu Letniego, wpisanego na listę UNESCO, zbudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów i malowniczym jeziorem, na którym podziwiać można marmurową łódź, jest jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 30 CNY): krótki rejs po jeziorze, z którego rozpościera się widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim i czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. SZANGHAJ:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd super szybkim pociągiem do SZANGHAJU, który w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijał się bardzo dynamicznie spełniając sen i marzenia milionów chińczyków o dostatnim i bogatym życiu. Spacer po Nanjing - słynnej głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona ilość domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata oraz nadbrzeżną promenadą Bund. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Jego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. SZANGHAJ - ZHUJIAJIAO :

Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie SZANGHAJU lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do ZHUJIAJIAO - miasta na wodzie, nazywanego Wenecją Szanghaju, którego historia sięga 1700 lat wstecz. Malownicze kanały spina 36 mostów, budzi zachwyt piękna tradycyjna architektura, sprawiająca wrażenie, że czas stanął tu w miejscu. Rejs łodziami po kanałach. Czas wolny. Powrót do Szanghaju. Wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m). Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. SZANGHAJ - PEKIN:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy o wysokości 1,9 m, wysadzany klejnotami. Przejazd superszybkim pociągiem do PEKINU. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

6 noclegów w hotelach***: 4 w Pekinie, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety kolejowe na przejazd superszybkim pociągiem, serwis bagażowy: ok. 195 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce Informacje praktyczne. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 35 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 600 PLN.Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.W Pekinie, jeśli czas pozwoli, wizyta w fabrykach pereł i herbaty, możliwość zakupów.Opłaty fakultatywne: wycieczka rikszami - ok. 17 USD, Kung-Fu Show - ok. 35 USD, wycieczka statkiem po rzece Huang Pu - ok. 35 USD, Zhujiajiao i wieża Perła Orientu - ok. 70 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są przy min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Podczas przejazdów pociągami bagaże poddawane są kontroli bezpieczeństwa, zdarza się skonfiskowanie takich przedmiotów jak: kosmetyki w sprayu powyżej 100 ml, zapalniczki, scyzoryki.Dopłata do 5 obiadokolacji/os.: 300 PLN.

Informujemy o konieczności osobistej wizyty w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej celem złożenia odcisków palców przez osoby ubiegające się o wizę do Chin (nie dotyczy osób poniżej 14. i powyżej 70. roku życia).

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 989 zł/os.
Kod oferty: 19092020VITX203758
sob. 19.09.2020
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 19.09.2020 , godz. 22:40
Warszawa
PLL LOT
niedz. 20.09.2020 , godz. 13:10
PKX
Powrót:
sob. 26.09.2020 , godz. 14:50
PKX
PLL LOT
sob. 26.09.2020 , godz. 18:25
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Yin I Yang

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
sob. 19.09.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
7 978
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 19.09.2020
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 7 978